موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
مشاغل پردرآمد فنلاند در سال 2024

مشاغل پردرآمد فنلاند در سال 2024

در حوزه اقتصادی، مشاغل پردرآمد فنلاند یکی از جنبه‌های مهم و چشمگیر رونق اقتصادی این کشور را تشکیل می‌دهند. با بازار کار پویا و سیستم آموزش عالی متمایز، فرصت‌های شغلی متنوعی برای افراد با مهارت‌ها و توانایی‌های مختلف فراهم می‌شود. مشاغلی ازجمله مهندسی، فناوری اطلاعات، بهداشت و درمان به‌طور‌معمول با درآمدهای بالا همراه هستند که جذابیت زیادی برای جوانان و کارآفرینان دارند.
مشاغل پردرآمد فنلاند در سال 2024
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

سیستم اقتصادی فنلاند

اقتصاد فنلاند، اساسا مبتنی بر مالکیت خصوصی و شرکت آزاد است. بااین‌حال، در برخی از بخش‌ها، دولت نقش رهبری را اعمال می‌کند. پس از جنگ جهانی دوم، فنلاند به‌طور کامل صنعتی نشده بود و بخش بزرگی از جمعیت، همچنان به کشاورزی، کار در معدن و جنگلداری مشغول بودند. طی دهه‌های ابتدای پس از جنگ، تولید اولیه جای خود را به توسعه صنعتی داد که به‌نوبه خود به اقتصاد خدماتی و اطلاعات‌محور منتهی شد. اقتصاد این کشور در دهه 1980 به‌علت بهره‌وری از روابط تجاری قوی با اروپای شرقی، به‌سرعت رشد کرد.

بااین‌حال، در اوایل دهه 1990، فنلاند با رکود اقتصادی مواجه شد. این رکود، ناشی از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991 بود که منجر به از دست رفتن شریک تجاری اصلی فنلاند و رکود اقتصادی کلی در اروپا شد.

نرخ بیکاری در فنلاند تا سال 1991 نسبتا پایین بود، اما پس از آن به‌سرعت افزایش یافت و در سال 1994 به حدود 20 درصد نیروی کار رسید. سپس، مقدار آن به تدریج کاهش یافت و تا پایان قرن بیستم به سطح سایر کشورهای اروپایی رسید. فنلاند از سال 1949 به موافقت‌نامه عمومی تعرفه‌ها و تجارت و از سال 1969 به سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) پیوسته است. این کشور، پیش از آن در سال 1961 به عضویت اتحادیه تجارت آزاد اروپا (EFTA) درآمد.

 

شغل‌های پر درآمد در فنلاند

شغل‌های پر درآمد در  فنلاند

دولت فنلاند با هدف جذب مهاجران متخصص، دستورالعملی جدید تدوین کرده است که فرصتی عالی برای مهاجرانی است که فنلاند را به‌عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند. کار در فنلاند یک تعادل عالی بین کار و زندگی را تضمین می‌کند؛ زیرا اکثر مشاغل در این کشور با ساعت کاری استاندارد 40 ساعت در هفته ارائه می‌شوند. علاوه‌بر‌این، کارگران از حداقل 25 روز مرخصی سالانه و 13 روز تعطیلات بانکی برخوردار هستند.
این شرایط، زمان کافی برای کارمندان فراهم می‌کند تا به سایر جنبه‌های زندگی خود مانند سرگرمی‌ها، مسافرت، و شروع یک روال جدید بپردازند. پایین بودن نرخ جرم و جنایت در فنلاند، امنیت را برای ساکنان این کشور تضمین می‌کند. در بخش بعدی، ده مورد از مشاغل پردرآمد فنلاند توضیح داده می‌شود.

 

مهندسین

مهندسی، رشته‌ای گسترده و فراگیر است که از مشاغل پردرآمد فنلاند به‌حساب می‌آید. این رشته با به‌کارگیری علوم، ریاضیات و اصول مهندسی، به حل مسائل پیچیده، افزایش کارایی و بهبود سیستم‌ها می‌پردازد. زمینه‌های مختلف مهندسی شامل زیرساخت‌ها، الکترونیک، مواد، وسایل نقلیه، انرژی و… می‌شود. در جدول زیر، لیستی از فرصت‌های شغلی در این رشته و میانگین حقوق ماهانه آن‌ها ارائه شده است.

عناوین شغلی در فنلاند
درآمد ماهیانه
مهندس پایکار
8746 یورو در ماه
مهندس خدمات
8746 یورو در ماه
مهندس عمران
3739 یورو در ماه
مهندس نفت
9000 یورو در ماه
مهندس پروژه
5938 یورو در ماه
مهندس برق الکترونیک
7000 یورو در ماه

جراحان

به زبان ساده، جراح، پزشکی است که عمل جراحی انجام می‌دهد. جراحان در ترمیم جراحات، اصلاح ناهنجاری‌ها و بهبود عملکرد کلی زندگی بیماران تخصص دارند. همچنین، بیماران را از طریق مصاحبه و با انجام معاینات ارزیابی می‌کنند تا بهترین روش جراحی را تعیین کنند. جراحی، یکی از مشاغل پردرآمد فنلاند است. میانگین حقوق سالانه یک جراح عمومی در این کشور،251800 یورو و همین مقدار ماهیانه آن، 20980 یورو است.
 

حسابداران

حسابداری، یکی دیگر از مشاغل پردرآمد فنلاند است. حسابداران، به پردازش اطلاعات مالی کسب‌وکارها و شرکت‌ها می‌پردازند. آن‌ها، فعالیت‌های اقتصادی یک سازمان را اندازه‌گیری و به‌گونه‌ای تفسیر می‌کنند که برای ذی‌نفعان قابل‌فهم باشد. در جدول زیر، لیستی از فرصت‌های شغلی در حوزه مالی و حسابداری و میانگین حقوق ماهیانه آن‌ها، آمده است.
درخواست
هزینه پردازش (دلار کانادا)
ویزای بازدیدکننده یا سوپر ویزا برای ورود یکبار یا چند بار به کانادا
۱۰۰ دلار به‌ازای هر نفر
ویزای بازدیدکننده برای ورود یکبار یا چند بار به کانادا برای یک خانواده ۵ نفره یا بیشتر (همه اعضای خانواده باید هم‌زمان درخواست دهند)
۵۰۰ دلار
تمدید ویزای بازدیدکننده
۱۰۰ دلار به‌ازای هر نفر
بازگرداندن ویزای بازدیدکننده
۲۰۰ دلار به‌ازای هر نفر

وکیل

برخی زمینه‌های تخصصی محبوب برای وکلا در فنلاند شامل قانون قرارداد، حقوق شرکت، امور مالیاتی، قانون کار، حل اختلاف، حقوق املاک و محیط‌زیست و ورشکستگی می‌شود. میانگین حقوق یک وکیل در این کشور، 8244 یورو در ماه است.
 

تدریس در دانشگاه

تدریس در دانشگاه، یکی دیگر از مشاغل پردرآمد فنلاند است. یک استاد در فنلاند می‌تواند ماهانه 7183 یورو درآمد داشته باشد. تقاضا برای متخصصان در بخش آموزشی، همیشه وجود دارد و فرصت‌های شغلی برای مهاجران نیز در این زمینه باز است. بااین‌حال، مهاجران باید قبل از دریافت پیشنهاد کار، شرایط لازم برای این شغل را داشته باشند.
 

تحلیلگر داده

تحلیلگران داده، مسئول جمع‌آوری، پردازش و مدل‌سازی داده‌ها برای استخراج اطلاعات مهم هستند که به نوبه خود، بر تصمیم‌گیری‌ها تأثیرگذار است. این رشته، رویکردهای متعددی دارد و به تکنیک‌های متفاوتی نیازمند است. همچنین در مشاغل مختلف و حوزه‌های علمی و اجتماعی گوناگونی کاربرد دارد. متوسط حقوق ماهانه یک تحلیلگر داده در فنلاند 6030 یورو است.
 

دانشمند داده

دانش داده، شغلی در زمینه STEM و از جمله مشاغل پردرآمد فنلاند به‌شمار می‌رود. این علم، به مطالعه داده‌ها و تفسیر آن‌ها برای اهداف تجاری می‌پردازد. دانشمندان داده، اصول و شیوه‌های ریاضیات، آمار، هوش مصنوعی و مهندسی کامپیوتر را ترکیب می‌کنند. متوسط حقوق ماهانه یک تحلیلگر داده در فنلاند 7284 یورو برآورد می‌شود.
 

طراح UI/UX

طراحی محصول، مفهومی کل‌نگر است که UI/UX تحت آن قرار می‌گیرد. این فرآیند، مفهوم‌سازی و ایجاد محصولاتی را شامل می‌شود که نیازهای مشتری را در یک بازار خاص، برطرف می‌کند. یکی از جنبه‌های مهم طراحی محصول، درک روانشناسی و نیازهای کاربران نهایی یا مشتریان به‌شمار می‌رود. طراحان محصول، با حل مشکلات واقعی زندگی افراد، به ارتقای کیفیت زندگی آن‌ها کمک می‌کنند. برخی از انواع مشاغل طراحی محصول موجود عبارت‌اند از:
 
 • طراح رابط کاربری و تجربه (UI/UX)
 • طراحی گرافیک
 • طراحی برند
 • محقق محصول و غیره. 
 
میانگین حقوق ماهانه یک طراح UI/UX در فنلاند 8000 یورو است.
 

کارشناس آمار

کارشناسان آمار، مسئول تجزیه‌وتحلیل داده‌ها و استفاده از رویکردهای استاندارد برای حل مسائل هستند که از جمله مشاغل پردرآمد فنلاند به‌شمار می‌آیند. کارفرمایان برتر کارشناسان آمار، شرکت‌های تحقیقاتی، شرکت‌های توسعه و دولت فدرال هستند. آن‌ها، معمولا در تیم‌هایی با مهندسان، دانشمندان و دیگر متخصصان کار می‌کنند. متوسط حقوق ماهانه یک کارشناس آمار در فنلاند 6200 یورو است.
 

توسعه‌دهنده نرم‌افزار

توسعه‌دهندگان نرم‌افزار، مسئول طراحی برنامه‌ها، برنامه‌نویسی آن‌ها و نرم‌افزارهای کامپیوتری هستند. این افراد، در طراحی سیستم‌های کامپیوتری و خدمات مرتبط در بخش تولید فعالیت می‌کنند. توسعه‌دهندگان نرم‌افزار را گاهی مهندس نرم‌افزار نیز می‌نامند. نقش شغلی یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار، شامل موارد زیر است: 
 
 • طراحی و نگهداری سیستم‌های نرم‌افزاری
 • ارزیابی و آزمایش برنامه‌های نرم‌افزاری جدید
 • بهینه‌سازی نرم‌افزار برای سرعت و مقیاس‌پذیری
 • نوشتن و تست کد
 • مشاوره با مشتریان، مهندسان، متخصصان امنیتی و سایر ذی‌نفعان
 • ارائه ویژگی‌های جدید به ذی‌نفعان و مشتریان داخلی
 
میانگین حقوق ماهانه یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار در فنلاند 6425 یورو است.
 
درآمد پزشکان در فنلاند

درآمد پزشکان در فنلاند

میانگین درآمد سالانه یک پزشک در فنلاند بین 64180 تا 207800 یورو است. این بازه، نشان‌دهنده تنوع قابل توجه حقوق پزشکان در این کشور است. تفاوت بین حداکثر و حداقل حقوق، شاخصی برای سنجش میزان تنوع در حقوق پزشکان است. کارفرمایان می‌توانند از این اطلاعات، برای تعیین حقوق و دستمزد پزشکان و کارکنان استفاده کنند. 
 
یک پزشک شاغل در فنلاند، معمولا حدود 130400 یورو در سال درآمد دارد. این رقم، می‌تواند از کمترین میانگین حقوق در (64180 یورو) تا بالاترین مقدار میانگین آن (207800 یورو) متغیر باشد.
شرح
ماهیانه
میانگین حقوق سالانه
130400 یورو
میانگین حقوق ماهیانه
10,866 یورو
کمترین حقوق سالانه
64180 یورو
کمترین حقوق ماهیانه
5,348 یورو
بالاترین حقوق سالانه
207800 یورو
بالاترین حقوق ماهیانه
17,316 یورو
این جدول، شرح حقوق متوسط برای یک پزشک در فنلاند محسوب می‌شود و همراه با مزایایی مانند مسکن و حمل‌ونقل خواهد بود. عواملی مانند تجربه، موقعیت مکانی، مهارت‌ها و جنسیت می‌تواند بر حقوق پزشک تاثیرگذار باشد.
 

درآمد قاضی در فنلاند

یک قاضی شاغل در فنلاند، به‌طور متوسط حدود 172200 یورو در سال درآمد دارد. این رقم، می‌تواند از 89280 یورو (کمترین میانگین) تا 263200 یورو (بالاترین میانگین) متغیر باشد.
شرح
ماهیانه
میانگین حقوق سالانه
172200 یورو
میانگین حقوق ماهیانه
14350 یورو
کمترین حقوق سالانه
89280 یورو
کمترین حقوق ماهیانه
7440 یورو
بالاترین حقوق سالانه
263200 یورو
بالاترین حقوق ماهیانه
21933 یورو
مهم‌ترین عامل در تعیین دستمزد قاضی، بعد از نوع تخصص، تعداد سال‌های تجربه او محسوب می‌شود. به‌طور منطقی، با افزایش سال‌های تجربه، دستمزد نیز افزایش می‌یابد. میانگین دستمزد قاضی براساس سال‌های تجربه عبارت‌ است از:
 
 • 0 – 2 سال سابقه: یک قاضی قاضی در فنلاند با تجربه کاری کم‌تر از دو سال، می‌تواند انتظار کسب درآمدی در حدود 101900 یورو را داشته باشد.
 • 2-5 سال سابقه: با دو تا پنج سال تجربه، میانگین حقوق قاضی دادگاه به 136200 یورو افزایش می‌یابد.
 • 5-10 سال سابقه: پنج تا ده سال تجربه به‌عنوان قاضی، میانگین حقوق 174000 یورو خواهد بود.
 • 10-15 سال سابقه: زمانی‌که بیش از ده سال تجربه داشته باشید، میانگین حقوق به‌حدود 210500 یورو می‌رسد.
 • 15-20 سال سابقه: یک قاضی دادگاه با 15 تا 20 سال سابقه می‌تواند به‌طور متوسط 232400 یورو درآمد داشته باشد.
 • 20+ سال تجربه: برای قاضی دادگاه با بیش از 20 سال، میانگین حقوق مورد انتظار به 245300 یورو افزایش می‌یابد.
 

درآمد مربی مهد، معلم، استاد دانشگاه و کالج در فنلاند

علاوه‌بر داشتن تجربه در یک شغل، تحصیلات افراد نیز نقش مهمی در میزان درآمد آن‌ها دارد. بسیاری از مشاغل با درآمد بالاتر به سطح تحصیلات بالایی نیاز دارند، اما مدرک تا چه‌ حد می‌تواند حقوق شما را افزایش دهد؟ در این بررسی، حقوق کارمندان در یک شغل و سطح شغلی با دیگر سطوح مختلف تحصیلی، مقایسه شده است تا تاثیر تحصیلات برمیزان درآمد در فنلاند مشخص شود. میزان حقوق دریافتی بر اساس تحصیلات، به موقعیت مکانی و مسیر شغلی انتخابی نیز بستگی دارد.
 
در این تحقیق، میانگین حقوق یک مربی مهد کودک در فنلاند براساس سطح تحصیلات کارمندان بررسی شده است تا ارتباط بین سطح تحصیلات و میزان حقوق مشخص شود:
 
 • مدرک کارشناسی: یک معلم مهد کودک در فنلاند با تحصیلات لیسانس، می‌تواند به‌طور‌متوسط 31400 یورو حقوق دریافت کند.
 • مدرک کارشناسی ارشد: یک معلم مهد کودک در فنلاند با تحصیلات کارشناسی ارشد، می‌تواند به‌طور‌متوسط 48200 یورو حقوق دریافت کند.
 
در میانگین حقوق مربیان مهدکودک در فنلاند، 25 درصد جمعیت کمتر از 25940 یورو و 75 درصد بیش از 25940 یورو در سال درآمد دارند.
شرح
ماهیانه
میانگین حقوق سالانه
36700 یورو
میانگین حقوق ماهیانه
3058 یورو
کمترین حقوق سالانه
21100 یورو
کمترین حقوق ماهیانه
1758 یورو
بالاترین حقوق سالانه
57900 یورو
بالاترین حقوق ماهیانه
4825 یورو

درآمد استاد دانشگاه

در محیط دانشگاهی، استاد دانشگاه حقوق سالانه متناسب با تخصص و تجربه خود را دریافت می‌کند که میانگین آن 84780 یورو است. توجه به این نکته ضروری است که این رقم، فرصت‌های پاداشی را در بر می‌گیرد که منعکس‌کننده طیف متنوعی از نقش‌ها و مسئولیت‌ها در بخش آموزشی است. 
 
حداقل حقوق یک استاد دانشگاه، می‌تواند حدود 41820 یورو باشد، درحالی‌که استادان باتجربه یا متخصصان این حوزه، می‌توانند سالانه بیش از 125700 یورو درآمد داشته باشند. این محدوده حقوق، تحت تأثیر عواملی مانند صلاحیت‌ها، دوره تصدی، مشارکت‌های تحقیقاتی و وظایف اداری است. پتانسیل کسب درآمد برای یک استاد دانشگاه در فنلاند، نه‌تنها نشان‌دهنده مهارت علمی او می‌باشد، بلکه تفاوت‌های ظریف چشم‌انداز آموزشی در فنلاند را نیز منعکس می‌کند.
شرح
ماهیانه
میانگین حقوق سالانه
84780 یورو
میانگین حقوق ماهیانه
7065 یورو
کمترین حقوق سالانه
41820 یورو
کمترین حقوق ماهیانه
3485 یورو
بالاترین حقوق سالانه
125700 یورو
بالاترین حقوق ماهیانه
10475 یورو

درآمد وکلا در فنلاند

کل دستمزد برآورد شده برای یک وکیل در منطقه هلسینکی فنلاند، 8050 یورو در ماه است. این اعداد نشان‌دهنده میانه حقوق هستند. میانه، نقطه وسط دامنه‌ حقوق است که براساس مدل اختصاصی برآورد کل پرداخت و حقوق جمع‌آوری‌شده از کاربران، محاسبه می‌شود. پرداخت اضافی تخمینی، 3300 یورو در ماه محاسبه می‌شود. پرداخت اضافی می‌تواند شامل پاداش نقدی، کمیسیون، راهنمایی و اشتراک سود باشد. ((محدوده محتمل))، مقادیری را نشان می‌دهد که در صدک 25 و 75 تمام داده‌های پرداخت حقوق موجود برای این نقش وجود دارد.
 
علاوه‌بر‌این، یک وکیل شاغل در هلسینکی به‌طورمتوسط 112460 یورو در سال درآمد دارد. این رقم، می‌تواند از کمترین میانگین حقوق (59240 یورو) تا بالاترین مقدار میانگین آن (172200 یورو) متغیر باشد.
شرح
ماهیانه
میانگین حقوق سالانه
112460 یورو
میانگین حقوق ماهیانه
9371 یورو
کمترین حقوق سالانه
59240 یورو
کمترین حقوق ماهیانه
4936 یورو
بالاترین حقوق سالانه
172200 یورو
بالاترین حقوق ماهیانه
14350 یورو

درآمد خلبانی در فنلاند

برخلاف تصور رایج، شروع خلبانی در فنلاند چندان پیچیده نیست. چند مدرسه وجود دارند که برنامه‌هایی را به‌طورخاص برای متقاضیان خلبانی، ارائه می‌دهند و الزامات آن نسبت‌به سایر کشورها سخت‌گیرانه نیست. با تلاش و پشتکار، هر کسی می‌تواند در فنلاند خلبان شود.
 
هزینه خلبان شدن در فنلاند در سال 2022 حدود 80000 روژیت (19000 دلار) بود. 34 مدرسه پرواز در این کشور، طیف گسترده‌ای از برنامه‌های آموزشی خلبانی را ارائه می‌دهند که متناسب با نیازهای خاص هر فرد طراحی شده‌اند. اطلاعات اولیه مربوط به آمادگی برای دوره خلبانی در فنلاند، توسط Aviationfly گردآوری شده است. هزینه تحصیل بسته به نوع مدرسه، وضعیت ثبت نام و دوره‌های آموزشی خلبانی انتخابی شما، متفاوت خواهد بود.
 
خلبانان در بخش شلوغ هوانوردی از حقوق سالانه رقابتی برخوردارند. میانگین درآمد یک خلبان حدود 104080 یورو در سال است. در پایین‌ترین سطح مقیاس، خلبانان پایه یا جوان، ممکن است انتظار داشته باشند که درآمدشان معادل مقدار حدودی 53380 یورو باشد، درحالی‌که کاپیتان‌های باتجربه یا کسانی که مهارت‌های تخصصی دارند، می‌توانند حقوق قابل توجهی تا 158700 یورو در سال کسب کنند.
شرح
ماهیانه
میانگین حقوق سالانه
104080 یورو
میانگین حقوق ماهیانه
8673 یورو
کمترین حقوق سالانه
53380 یورو
کمترین حقوق ماهیانه
4448 یورو
بالاترین حقوق سالانه
158700 یورو
بالاترین حقوق ماهیانه
13225 یورو

درآمد پرستاران و کادر درمان در فنلاند

پرستاری (RN)، سومین حرفه رایج برای زنان شاغل در فنلاند است. پرستاران، حدود 1.3 درصد از کل جمعیت فنلاند را تشکیل می‌دهند. در سال 2018، 115988 پرستار (شامل پیراپزشکان)، 24232 پرستار بهداشت عمومی (PHNs) و 7210 ماما در بخش مراقبت‌های اجتماعی و بهداشتی در سنین 18 تا 68 سال وجود داشت. تعداد کل پرستارانی که در سال 2018 مستمری شغلی یا ملی دریافت کردند، 2310 نفر بود.
 
در فنلاند، 73688 پرستار (شامل پرستاران در مطب خصوصی، ماماها، پرستاران بهداشت عمومی) مشغول به کار هستند که این تعداد، شامل پرستاران مطب خصوصی، ماماها و پرستاران بهداشت عمومی می‌شود. 92 درصد از پرستاران، زن و 8 درصد، مرد هستند. نسبت پرستاران مرد در گروه سنی30-26 ساله با 10 درصد، بالاترین مقدار است و با افزایش سن کاهش می‌یابد. این نسبت، در گروه 60-56 ساله به 4.4 درصد می‌رسد. 32 درصد از پرستاران، زیر 36 سال، 50 درصد بین 36 تا 55 سال و 16 درصد 55 سال به بالا هستند. تنها 0.5 درصد از پرستاران، بالای 66 سال سن دارند. در سال 2018 تنها 6 پرستار 71 ساله و بالاتر در این حرفه مشغول به کار بودند.
 
میانگین حقوق سالانه یک پرستار در فنلاند، معمولا حدود 43360 یورو در سال است. این رقم می‌تواند از کمترین میانگین حقوق در حدود 22420 یورو تا بالاترین میانگین حقوق 64560 یورو متغیر باشد.
شرح
ماهیانه
میانگین حقوق سالانه
43360 یورو
میانگین حقوق ماهیانه
3613 یورو
کمترین حقوق سالانه
22420 یورو
کمترین حقوق ماهیانه
1868 یورو
بالاترین حقوق سالانه
64560 یورو
بالاترین حقوق ماهیانه
5380 یورو

درآمد مدیر اجرایی در فنلاند

آمار فنلاند، نشان‌ می‌دهد که میانگین حقوق مدیران اجرایی در بخش خصوصی 7200 یورو در ماه است. این رقم، برای هر چهار گروه از مدیران به‌طور ترکیبی محاسبه شده است. میانگین حقوق ماهانه در بخش دولتی 6995 یورو در ماه و در بخش شهرداری 5176 یورو است. بیشترین پراکندگی حقوق مدیران، در بخش خصوصی قابل مشاهده است. در این بخش، بالاترین حقوق 2.8 برابر بیشتر از کمترین حقوق محاسبه شد. این تفاوت در بخش دولتی 1.8 و در بخش شهرداری 2.3 بوده است. 
 
آمار فنلاند، گویای این مسئله است که هر چه شرکت بزرگ‌تر باشد، مجموع درآمد مدیران بیشتر است. میانگین حقوق ماهانه مدیران در شرکت‌هایی با کمتر از 100 کارمند 9500 یورو در ماه بود. میانگین دستمزد مدیران در شرکت‌هایی با بیش از 250 کارمند، 13871 یورو در ماه محاسبه شد.
 

درآمد مهندس فناوری اطلاعات در فنلاند

با این‌که میانگین حقوق در فنلاند کمتر از ایالات متحده است، تقریبا با بسیاری از کشورهای اروپایی برابر خواهد بود. دراین‌میان، متخصصان فناوری اطلاعات، درآمدی بیشتر از میانگین ملی در فنلاند دارند. میانگین حقوق در تمام بخش‌ها، حدود 3080 یورو در ماه است. متوسط حقوق فارغ‌التحصیلان فناوری اطلاعات در کشور، 25 درصد بیشتر (حدود 3900 یورو در ماه یا 46800 یورو در سال) است. طبق گفته مهندسان و معماران آکادمیک در فنلاند (TEK)، تنها 10 درصد از آن‌ها 5170 یورو در ماه یا بیشتر درآمد دارند.
 
مهندسان باتجربه IT به‌طورمتوسط، حدود 4760 یورو در ماه یا 57120 یورو در سال درآمد دارند. دستمزدها از 2440 یورو تا 7680 یورو متغیر است. طبق گفته Salary Explorer، متوسط حقوق IT در فنلاند (یورو در ماه، قبل از کسر مالیات) به شرح زیر است:
شرح شغل
شرح شغل
حقوق ماهیانه
حقوق ماهیانه
توسعه‌دهنده اندروید
4,270 یورو
توسعه‌دهنده روبی
4060 یورو
توسعه‌دهنده Angular
3790 یورو
مدیر نیروی فروش
4400 یورو
توسعه‌دهنده بلاک‌چین
4180 یورو
توسعه‌دهنده Salesforce
3540 یورو
توسعه‌دهنده هوش تجاری
4880 یورو
اسکرام مستر
3470 یورو
توسعه‌دهنده سی‌شارپ
4570 یورو
توسعه‌دهنده sharepoint
4,470 یورو
توسعه‌دهنده C++
4950 یورو
معمار نرم‌افزار
4,340 یورو
تحلیلگر داده
4210 یورو
مهندس نرم‌افزار
4280 یورو
مدیر پایگاه‌داده
4,490 یورو
مهندس QA نرم‌افزار
4,210 یورو
توسعه‌دهنده Front-end
3830 یورو
مهندس تست نرم‌افزار
3870 یورو
توسعه‌دهنده فول‌استک
4530 یورو
توسعه‌دهنده جاوا اسکریپت
4,310 یورو
سازنده بازی
4,210 یورو
معمار سیستم‌ها
4480 یورو
متخصص امنیت اطلاعات
5290 یورو
مهندس شبکه
3860 یورو
مدیر پروژه فناوری اطلاعات
6660 یورو
طراح UX
3710 یورو
توسعه‌دهنده iOS
4870 یورو
طراح وب سایت
3780 یورو
توسعه‌دهنده جاوا
4780 یورو
توسعه‌دهنده وب
3730 یورو
توسعه‌دهنده PHP
4000 یورو
توسعه‌دهنده پایتون
4540 یورو

درآمد حسابداران در فنلاند

یک حسابدار شاغل در فنلاند، معمولا حدود 36700 یورو در سال درآمد دارد و این رقم می‌تواند از کمترین میانگین حقوق در حدود 17860 یورو تا بالاترین میانگین حقوق 61460 یورو متغیر باشد. در دنیای مدرن، نباید تفاوتی بین دستمزد زن و مرد وجود داشته باشد. متأسفانه، در بسیاری از مشاغل هنوز تفاوت فاحشی بین حقوق دریافتی مردان در مقایسه با حقوق زنان در همان شغل قابل مشاهده است.
 
در فنلاند، یک حسابدار مرد به‌طورمتوسط 40140 یورو درآمد دارد. درحالی‌که، درآمد یک حسابدار زن حدود 36580 یورو است. این بدان معناست که یک حسابدار مرد، تقریبا 10 درصد بیشتر از یک حسابدار زن برای انجام همان کار حقوق دریافت می‌کند.
شرح
ماهیانه
میانگین حقوق سالانه
36700 یورو
میانگین حقوق ماهیانه
3085 یورو
کمترین حقوق سالانه
17860 یورو
کمترین حقوق ماهیانه
1488 یورو
بالاترین حقوق سالانه
61460 یورو
بالاترین حقوق ماهیانه
5121 یورو

درآمد مدیر بانک در فنلاند

متوسط حقوق ناخالص مدیر بانک در هلسینکی، پایتخت فنلاند، 71213 یورو یا معادل نرخ ساعتی 34 یورو است. این میزان 1٪ کمتر (798- یورو) از میانگین حقوق مدیر بانک در سایر شهرهای فنلاند است. علاوه‌براین، مدیران به‌طورمتوسط 4764 یورو پاداش دریافت می‌کنند. برآورد حقوق و دستمزد، براساس داده‌های نظرسنجی حقوق که مستقیما از کارفرمایان و کارمندان ناشناس در هلسینکی جمع‌آوری شده است، این ارقام را نشان می‌دهد. یک مدیر بانک سطح ورودی (1 تا 3 سال تجربه) به‌طور‌متوسط 50043 یورو حقوق دریافت می‌کند. از طرف دیگر، مدیر ارشد بانک (8 سال سابقه تجربه) به‌طور‌متوسط 88154 یورو حقوق دریافت می‌کند.

 

جمع‌بندی

باتوجه‌به اطلاعات ارائه شده، می‌توان نتیجه گرفت که مشاغل پردرآمد فنلاند از تنوع فراوانی برخوردارند و فرصت‌های شغلی بسیاری را برای افراد با توانمندی‌ها و تخصص‌های مختلف ارائه می‌دهند. با اقتصاد پایدار و سیاست‌های حمایتی از بازار کار و باتوجه‌به لیست پردرآمدترین مشاغل در فنلاند، این کشورگزینه‌ای جذاب برای زندگی شغلی موفق و پایدار محسوب می‌شود که توانایی رشد و پیشرفت حرفه‌ای بیشتری را فراهم می‌کند.

سوالات متداول

متوسط درآمد یک مهندس در فنلاند با در نظر گرفتن تخصص و سابقه کار مهندس حدودا بین ۴۵٬۰۰۰ تا ۷۵٬۰۰۰ یورو در سال است.

متوسط درآمد یک پزشک در فنلاند باتوجه‌به تخصص، سابقه کار و موقعیت شغلی بین ۷۰٬۰۰۰ تا ۱۲۰٬۰۰۰ یورو در سال است.

معلمان و مربیان در فنلاند از درآمدهای قابل‌توجهی برخوردار هستند، و این درآمد بسته به سابقه کار و سطح تحصیلات آن‌ها متفاوت است.
مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *