معرفی دانشگاه براک کانادا (Brock University) - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
دانشگاه براک کانادا

معرفی دانشگاه براک کانادا (Brock University)

دانشگاه براک کانادا یکی از معتبرترین و برترین دانشگاه های این کشور بوده که در شهر سنت کاترینز استان انتاریو واقع شده است. این دانشگاه در سال 1964 تأسیس شده و هم اکنون بیش از 18 هزار دانشجو در تحصیل در دانشگاه براک کانادا دانشگاه Brock مشغول هستند.
دانشگاه براک کانادا
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

مدت زمان مطالعه مقاله 16 دقیقه میباشد
از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

دانشگاه براک کانادا یکی از معتبرترین و برترین دانشگاه های این کشور بوده که در شهر سنت کاترینز استان انتاریو واقع شده است. این دانشگاه در سال 1964 تأسیس شده و هم اکنون بیش از 18 هزار دانشجو در تحصیل در دانشگاه براک کانادا دانشگاه Brock  مشغول هستند.

دانشگاه براک دارای 6 دانشکده اصلی است که عبارتند از:

 • دانشکده هنر
 • دانشکده تجارت
 • دانشکده آموزش
 • دانشکده محیط زیست
 • دانشکده ریاضی و علوم
 • دانشکده علوم سلامت

هر یک از این دانشکده‌ها زیرمجموعه‌ها و رشته‌های متنوعی را شامل می‌شوند که دانشجویان در آن‌ها تحصیل می‌کنند. به عنوان مثال، دانشکده هنرها شامل رشته‌هایی مثل باستان شناسی، تاریخ هنر، ادبیات انگلیسی، فلسفه و…  است.

سیستم نمره دهی دانشگاه براک به این صورت است که به صورت حروف انگلیسی انجام می‌شود. بالاترین نمره A+ است که معادل 90 تا 100 درصد و پایین‌ترین نمره قبولی D است که 50 تا 59 درصد محاسبه می‌شود. نمره زیر 50 درصد به منزله نمره مردود و عدم قبولی در درس است.

دانشگاه براک کانادا امکانات و تجهیزات بسیار خوب و پیشرفته‌ای دارد که از آن جمله می‌توان به کتابخانه بزرگ و مجهز، آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های تخصصی، مرکز ورزشی شامل استخر و سالن‌های متعدد، خوابگاه‌های مدرن، فضاهای سبز و باز گسترده و… اشاره کرد. همچنین این دانشگاه دارای انجمن‌ها و باشگاه‌های دانشجویی فراوانی است که فعالیت‌های فوق‌برنامه متنوعی را برای دانشجویان برگزار می‌کنند.

در کنار تحصیل، دانشگاه براک بر پژوهش و نوآوری نیز تأکید ویژه‌ای دارد و مراکز و آزمایشگاه‌های تحقیقاتی مجهزی را در اختیار محققان و دانشجویان قرار می‌دهد. همچنین اساتید و دانشجویان این دانشگاه مقالات و اختراعات بسیاری را به نام خود ثبت کرده‌اند.

در مجموع برای معرفی دانشگاه براک کانادا می­توان گفت که یکی از برترین دانشگاه های کانادا و حتی جهان است که هر ساله دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا به سوی خود جذب می­کند. محیط علمی قوی، اساتید مجرب، امکانات رفاهی و تحصیلی مناسب از ویژگی‌های بارز این دانشگاه محسوب می‌شود.

اهداف دانشگاه براک در راستای پیشرفت تحصیلی

دانشگاه براک کانادا یکی از معتبرترین دانشگاه‌های این کشور به شمار می‌رود که همواره سعی در پیشبرد اهداف و برنامه‌هایی در راستای بهبود سطح آموزشی و پژوهشی خود داشته است. این دانشگاه اهداف مشخصی را دنبال می‌کند تا بتواند کیفیت آموزش خود را ارتقا دهد و زمینه پیشرفت تحصیلی دانشجویان را فراهم نماید:

 1. جذب و حفظ اساتید برجسته و متخصص در رشته‌های مختلف علمی به منظور انتقال دانش روزآمد و معتبر به دانشجویان
 2. به‌روزرسانی منابع و محتوای آموزشی دروس برای همگام شدن با آخرین یافته‌ها و دستاوردهای علمی در حوزه‌های مختلف
 3. تقویت زیرساخت‌های آموزشی از جمله کتابخانه‌ها، آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها و سایر امکانات یادگیری
 4. افزایش تعامل بین اساتید و دانشجویان از طریق برگزاری جلسات گفتگوی علمی، کنفرانس‌ها و سمینارها
 5. حمایت مالی از طرح‌های پژوهشی دانشجویان در راستای ترغیب آنان به فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی
 6. ایجاد فرصت مطالعه، تحقیق و فراگیری عملی در حین تحصیل از طریق کارآموزی‌ها و کارورزی‌ها
 7. برقراری ارتباط دانشگاه براک کانادا با صنعت و مراکز تحقیق و توسعه به منظور آشنایی عملی دانشجویان با بازار کار
 8. گسترش همکاری‌های بین‌المللی دانشگاهی جهت بهره‌مندی از تجارب و دستاوردهای علمی سایر مراکز دنیا
 9. برگزاری دوره‌های آموزشی ضمن خدمت برای اعضای هیئت علمی به منظور بهبود مهارت‌های تدریس و ارتقای توانمندی‌های علمی آنان
 10. ایجاد محیطی حمایتی و تشویقی برای دانشجویان جهت تقویت انگیزه، خلاقیت و عزت نفس آنان در زمینه یادگیری

دانشگاه براک کانادا به منظور دستیابی به این اهداف، سالانه بودجه و برنامه‌ریزی لازم را انجام داده و تمام ظرفیت خود را برای ارتقای کیفیت آموزشی و فراهم نمودن بستری مناسب جهت توسعه و پیشرفت تحصیلی دانشجویان به کار می‌بندد. امید است با پیگیری این اهداف، دانشگاه براک Brock کانادا بتواند رتبه خود را در میان دانشگاه‌های معتبر دنیا حفظ نموده و با ارتقای مستمر کیفیت، خدمات آموزشی و پژوهشی با کیفیتی را به جامعه علمی ارائه دهد.

دانشگاه براک

رنک دانشگاه براک کانادا

دانشگاه براک کانادا یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین دانشگاه‌های این کشور به شمار می‌رود که جایگاه ویژه‌ای در نظام آموزش عالی کانادا و جهان دارد. این دانشگاه که در سال 1964 تأسیس شده‌ است، هم‌اکنون در رتبه‌بندی دانشگاه‌های برتر جهان قرار دارد و یکی از 100 دانشگاه برتر دنیا به شمار می‌رود.

طبق آخرین رتبه‌بندی QS در سال 2023، دانشگاه براک در رتبه 94ام جهان و رتبه 18ام در میان دانشگاه‌های کانادا قرار دارد. همچنین این دانشگاه در رشته‌های ادبیات انگلیسی در رتبه 30ام جهان و در رشته‌های روان‌شناسی و علوم تربیتی در رتبه 36ام جهان قرار دارد.

دانشگاه براک کانادا در سال 2021 در رتبه‌بندی تایمز برای دانشگاه‌های کمتر از 50 ساله، رتبه نخست را در میان دانشگاه‌های کانادا کسب کرد. همچنین این دانشگاه در طبقه‌بندی ملی دانشگاه‌های پژوهشی مک‌لین در زمره 15 دانشگاه برتر پژوهشی کانادا قرار گرفته است.

جایگاه رفیع دانشگاه براک در رتبه‌بندی‌های بین‌المللی به دلیل عواملی چون کیفیت بالای اعضای هیئت علمی، کمک‌هزینه‌های آموزشی فراوان، امکانات و تجهیزات رفاهی و تحصیلی مطلوب، میزان قابل‌توجه تولیدات علمی همچون مقاله و اختراع، نرخ بالای اشتغال دانش‌آموختگان و سطح رضایت‌مندی آنان است.

در مجموع، رتبه‌بندی دانشگاه‌ها نشان‌دهنده کیفیت بالای آموزشی و پژوهشی آن دانشگاه و ظرفیت آن برای رقابت در عرصه بین‌المللی است. دانشگاه براک کانادا با کسب رتبه‌های مطرح جهانی، توانسته است جایگاه خود را در میان دانشگاه‌های معتبر بین‌المللی تثبیت کند و الگویی برای سایر دانشگاه‌های کشور باشد. تمامی این موارد نشان از پتانسیل بالا و توانمندی دانشگاه براک در فراهم کردن شرایط مطلوب برای یادگیری، تحقیق، پژوهش و پیشرفت تحصیلی دانشجویان دارد.

بهترین دانشگاه کانادا

نحوه دریافت پذیرش از دانشگاه براک

دانشگاه براک کانادا یکی از معتبرترین و رقابتی‌ترین دانشگاه‌های این کشور است که پذیرش در آن بسیار سخت و دشوار می‌باشد. این دانشگاه برای پذیرش دانشجو، معیارها و شاخص‌های خاصی را مدنظر قرار می‌دهد. که در زیر به آن می­پردازیم.

متقاضیان ورود به دانشگاه براک باید در ابتدا فرم درخواست پذیرش این دانشگاه را به همراه مدارک لازم تکمیل و ارسال نمایند. مدارک مورد نیاز شامل مدرک تحصیلی، ریز نمرات، نمره آزمون‌های استاندارد مانند IELTS یا TOEFL برای متقاضیان بین‌المللی، رزومه فعالیت‌های فوق‌برنامه و داوطلبانه، و نامه‌های توصیه است.

پس از دریافت درخواست‌ها، دانشگاه براک اقدام به بررسی دقیق سوابق تحصیلی متقاضیان می‌نماید. در این مرحله نمرات درسی دوره متوسطه و دبیرستان، معدل کل، نتایج امتحانات استاندارد، و همچنین رشته و مقطع مورد تقاضا، ملاک عمل قرار می‌گیرد. به طور کلی متقاضیانی که معدل بالاتر از 90 درصد داشته باشند، شانس بیشتری برای دریافت پذیرش خواهند داشت.

در مراحل بعدی، کمیته پذیرش دانشگاه براک کانادا به بررسی سایر مدارک از جمله میزان فعالیت‌های فوق‌برنامه، اهداف تحصیلی و حرفه‌ای آتی متقاضی می‌پردازد. متقاضیانی که سابقه مشارکت در فعالیت‌های علمی، اجتماعی، فرهنگی و ورزشی داشته باشند و انگیزه‌های قابل قبولی برای ادامه تحصیل ارائه دهند، امتیاز بالاتری کسب خواهند کرد.

پس از ارزیابی دقیق تمامی مستندات و مدارک، دانشگاه براک کانادا فهرست نهایی پذیرفته‌شدگان را اعلام می‌نماید. اگر متقاضیان واجد شرایط تشخیص داده نشوند، درخواست آن‌ها رد خواهد شد. روند پذیرش در این دانشگاه بسیار رقابتی و دقیق بوده و تنها داوطلبانی می‌توانند پذیرش کسب کنند که واقعاً شایستگی‌ها و صلاحیت‌های لازم را داشته باشند.

محیط حرفه‌­ای دانشگاه براک

آمادگی برای تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا یکی از آرزوهای بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان است. دانشگاه‌های معتبر کانادا مانند دانشگاه براک امکانات و شرایط عالی برای موفقیت و پیشرفت تحصیلی فراهم می‌کنند. اما پذیرش و تحصیل در دانشگاه براک کانادا نیازمند آمادگی‌های لازم است. متقاضیان باید از لحاظ علمی، زبانی، مالی و روانی برای ورود به دانشگاه‌های کانادا آماده شوند.

یکی از مهم‌ترین ملزومات، تسلط کافی به زبان انگلیسی است. زبان رسمی آموزش در دانشگاه‌های کانادا انگلیسی بوده و لذا متقاضیان باید حداقل نمره مورد نیاز در آزمون‌های زبان استاندارد مانند IELTS یا TOEFL را کسب کنند. همچنین آشنایی با اصطلاحات و واژگان تخصصی رشته مورد نظر برای مطالعه و درک متون درسی ضروری است.

متقاضیان همچنین باید سوابق تحصیلی درخشان و قابل قبولی داشته باشند. معدل و نمرات درسی بالا در دوره‌های قبلی، نتایج خوب آزمون‌های استاندارد، و داشتن مدارک و مستندات لازم از جمله الزامات پذیرش دانشگاه براک کانادا است.

همچنین متقاضیان باید برنامه‌ریزی مالی مناسبی برای تأمین هزینه‌ تحصیل و مخارج زندگی حین تحصیل در کانادا داشته باشند. هزینه شهریه و مخارج زندگی در کانادا بالا بوده و دریافت وام تحصیلی یا بورسیه نیز مشکل است.

علاوه بر این موارد، داشتن انگیزه و اشتیاق قوی برای تحصیل در خارج از کشور و دوری از خانواده، توانایی سازگاری با فرهنگ و آداب و رسوم جدید و متفاوت، و آمادگی روانی برای موفقیت در شرایط جدید بسیار الزامی است.

در مجموع، متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های کانادا باید همه جنبه‌های آمادگی شامل ملزومات علمی، زبانی، مالی و رفتاری را مد نظر قرار دهند. رعایت این موارد به پذیرش و موفقیت تحصیلی آنان در کانادا کمک شایانی خواهد کرد.

Brock University

رشته‌های تحصیلی دانشگاه براک

دانشگاه براک کانادا با دارا بودن 6 دانشکده اصلی، طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را برای دانشجویان ارائه می‌دهد. در ادامه به معرفی اجمالی برخی از مهمترین گروه‌های آموزشی و رشته‌های موجود در دانشگاه Brock می‌پردازیم:

دانشکده هنر

دانشکده هنر در دانشگاه براک کانادا شامل رشته‌های متنوعی در حوزه‌های علوم انسانی، ادبیات، زبان‌شناسی، هنرهای تجسمی و نمایشی است. این دانشکده سعی دارد ضمن ارتقای دانش نظری دانشجویان، مهارت‌های عملی و خلاقیت هنری آنان را نیز پرورش دهد.

رشته‌های دانشکده هنر دانشگاه براک

مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

ادبیات انگلیسی

ادبیات انگلیسی

تاریخ

تاریخ و تمدن‌ها

تاریخ هنر

مطالعات هنری

باستان‌شناسی

باستان‌شناسی

فلسفه

فلسفه

موسیقی

موسیقی‌شناسی

نقاشی

کارگردانی تئاتر

طراحی صحنه

دانشکده تجارت

دانشکده تجارت دانشگاه براک با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص در زمینه‌های اقتصاد، مدیریت، حسابداری و کسب‌وکار تأسیس شده‌است. این دانشکده ضمن ارائه دوره‌های آموزشی تخصصی، تحقیقات کاربردی در حوزه‌های مختلف اقتصاد و مدیریت انجام می‌دهد تا دانش‌آموختگان آن بتوانند نقش مؤثری در رشد و توسعه اقتصادی کشور ایفا کنند.

رشته‌های دانشکده تجارت دانشگاه براک

مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

مدیریت بازرگانی

مدیریت بازرگانی

بازاریابی

مدیریت استراتژیک

حسابداری

مدیریت منابع انسانی

مدیریت مالی

حسابداری

اقتصاد

حسابرسی

علوم سیاسی

اقتصاد

سیستم‌های اطلاعاتی مدیریت

علوم سیاسی

 

بازاریابی

دانشکده آموزش

دانشکده آموزش دانشگاه براک کانادا با هدف تربیت معلمان، مربیان و متخصصان آموزش و پرورش تأسیس شده است. این دانشکده با ارائه دوره‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، سعی دارد ظرفیت‌سازی نیروی انسانی متخصص برای نظام آموزشی کشور را محقق سازد. همچنین این دانشکده پژوهش‌های کاربردی در حوزه علوم تربیتی انجام می‌دهد.

رشته‌های دانشکده آموزش دانشگاه براک

مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

آموزش ابتدایی

برنامه‌ریزی درسی 

آموزش زبان انگلیسی

روش‌ها و فنون تدریس

مشاوره تحصیلی 

روان‌شناسی تربیتی

آموزش کودکان استثنایی

مدیریت آموزشی 

تکنولوژی آموزشی

سنجش و اندازه‌گیری آموزشی

دانشکده محیط زیست

دانشکده محیط زیست دانشگاه براک با هدف تربیت متخصصان و پژوهشگران حوزه محیط زیست و منابع طبیعی تأسیس شده است. این دانشکده با ارائه دوره‌های آموزشی و پژوهشی در زمینه‌هایی همچون علوم زمین، علوم محیط زیست، مهندسی منابع طبیعی و برنامه‌ریزی محیطی، به دنبال تربیت نیروی انسانی متخصص برای حفاظت از محیط زیست و مدیریت پایدار منابع طبیعی است.

رشته‌های دانشکده محیط زیست دانشگاه براک

مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

مهندسی منابع طبیعی

مهندسی منابع آب

مهندسی محیط زیست

مدیریت پسماند

برنامه‌ریزی و مدیریت محیط زیست

مدیریت محیط زیست 

جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری

برنامه‌ریزی منطقه‌ای و شهری

سنجش از دور محیط زیست

دانشکده سلامت

دانشکده سلامت دانشگاه براک با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص در حوزه‌های مختلف سلامت تأسیس شده است. این دانشکده با ارائه دوره‌های آموزشی و پژوهشی در رشته‌هایی نظیر پرستاری، مامایی، تغذیه، سلامت عمومی و علوم ورزشی، به دنبال تربیت نیروهای متخصصی است که بتوانند خدمات بهداشتی و درمانی باکیفیتی را به جامعه ارائه دهند.

رشته‌های دانشکده سلامت دانشگاه براک

مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

پرستاری

پرستاری

مامایی

بهداشت باروری

بهداشت عمومی 

اپیدمیولوژی

تغذیه

تغذیه جامعه

علوم ورزشی 

فیزیولوژی ورزشی  

روان‌شناسی ورزش

دانشکده ریاضی و علوم

دانشکده ریاضیات و علوم دانشگاه براک با هدف تربیت متخصصان و پژوهشگران حوزه‌های مختلف علوم پایه تأسیس شده است. این دانشکده با ارائه دوره‌های آموزشی و پژوهشی در رشته‌هایی چون ریاضیات، فیزیک، شیمی، زمین‌شناسی و زیست‌شناسی، به دنبال گسترش مرزهای دانش در علوم پایه و کاربردی نمودن این دانش در جهت رفاه و توسعه جامعه است.

رشته‌های دانشکده ریاضی و علوم دانشگاه براک

مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی ارشد و دکتری

ریاضیات

ریاضیات (گرایش‌های مختلف)

آمار 

آمار

فیزیک

فیزیک (گرایش‌های مختلف)

شیمی

شیمی (گرایش‌های مختلف)

زمین‌شناسی

علوم زمین (گرایش‌های مختلف)

زیست‌شناسی

زیست‌شناسی (گرایش‌های مختلف)

در مجموع، دانشگاه براک کانادا با تنوع رشته‌های زیاد خود می‌تواند نیازها، علایق و سلایق تحصیلی طیف وسیعی از دانشجویان را برآورده سازد و آنان را برای طیف گسترده‌ای از مشاغل و حرفه‌ها آماده کند. که این از مزایای دانشگاه‌های برجسته است.

بهار در دانشگاه براک کانادا

هزینه تحصیل در دانشگاه براک کانادا

دانشگاه براک Brock یکی از دانشگاه‌های برتر کانادا و بسیار رقابتی به‌شمار می‌رود. با این حال، رقم شهریه و هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه در مقایسه با دیگر دانشگاه‌های نخبه و مطرح جهان، نسبتاً معقول به نظر می‌رسد.

شهریه دوره‌های مقطع کارشناسی در دانشگاه براک Brock کانادا بین 7000 تا 8000 دلار کانادا به ازای هر سال تحصیلی است. البته دانشجویان بین‌المللی مبلغ بیشتری حدود 25 الی 30 هزار دلار کانادا در سال پرداخت می‌کنند. برای مقاطع کارشناسی ارشد نیز هزینه بین 18 تا 26 هزار دلار و برای دکتری بین 5 تا 8 هزار دلار است.

دانشجویان بین‌المللی، بسته به رشته تحصیلی و وضعیت تأهل خود، باید مبالغی حدود 4 الی 6 هزار دلار کانادا هم برای هزینه‌های زندگی در سال به حساب بیاورند. همچنین هزینه بیمه درمانی اجباری برای دانشجویان خارجی سالانه در حدود 750 دلار است.

در مجموع، با وجود هزینه تحصیل نسبتاً مطلوب و حتی اعطای بورسیه به دانشجویان برتر، ورود و تحصیل در دانشگاه براک باید سرمایه‌گذاری قابل توجهی در نظر گرفته شود. با این حال، در نهایت این هزینه با کیفیت آموزش بالا و تضمین شغلی و موفقیت در آینده همخوانی دارد.

دانشکده هنر دانشگاه براک

بورسیه تحصیلی دانشگاه براک

دانشگاه براک کانادا با هدف حمایت همه جانبه از دانشجویان برجسته و مستعد، برنامه­های متنوعی را برای تشویق آن‌ها به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر اجرا می کند. یکی از مهم­ترین این برنامه‌ها، اعطای انواع بورسیه‌های تحصیلی به صورت سالانه به دانشجویان مستعد و برگزیده است.

بورسیه ورودی

مبلغ این بورسیه بسته به سطح درخشش تحصیلی دانشجو متغیر است و از 1000 تا 5000 دلار در نوسان خواهد بود. با اعطای این بورسیه، دانشگاه براک کانادا تلاش می‌کند تا استعدادهای برتر علمی را حمایت کند و انگیزه لازم برای ادامه مسیر تحصیلی آن‌ها را فراهم نماید.

بورسیه استعداد درخشان

دانشجویانی که بتوانند رتبه اول تا سوم این مسابقات را کسب کنند، مشمول دریافت این بورسیه خواهند بود. مبلغ این بورسیه بسته به رتبه کسب شده دانشجو متفاوت است و بین 2000 تا 20000 دلار در نوسان خواهد بود. هدف از اعطای این بورسیه حمایت مالی از دانشجویان مستعد و تشویق آن‌ها به ادامه مسیر درخشان علمی و پژوهشی است.

بورسیه تحقیقاتی

مبلغ بورسیه تحقیقاتی می‌تواند بسته به رشته تحصیلی، دانشگاه محل تحصیل و منبع تأمین هزینه (دولتی یا خصوصی) متفاوت باشد. بر اساس آمارهای اخیر در آمریکا، میانگین بورسیه تحقیقاتی دانشجویان تحصیلات تکمیلی حدود 15000 تا 20000 دلار در سال است اما این رقم می‌تواند در مواردی تا 40000 دلار هم برسد.

بورسیه صلح

مبلغ این بورسیه تا سقف 5000 دلار در نظر گرفته شده است. این مبلغ با هدف حمایت از ادامه تحصیل و فعالیت‌های علمی صلح‌طلبانه دانشجویان برگزیده اهدا می‌شود. البته لازم به ذکر است که میزان بورسیه بسته به دانشگاه، رشته تحصیلی، و میزان فعالیت‌های انجام شده ممکن است متفاوت باشد. دانشجویان برای دریافت این بورسیه نیازمند ارائه مدارک و مستندات لازم در خصوص فعالیت‌های صلح‌طلبانه خود هستند.

ساختمان مرکزی دانشگاه براک

مشاوره رایگان پذیرش دانشگاه‌های کانادا با ویزموندو

شرکت ویزموندو با بهره‌گیری از تیمی مجرب از کارشناسان و مشاوران حرفه‌ای، خدمات مشاوره‌ای رایگانی را به منظور پذیرش در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کانادا به خصوص دانشگاه براک Brock کانادا ارائه می‌دهد.

این شرکت ضمن بررسی رزومه و سوابق تحصیلی متقاضیان، آن‌ها را در انتخاب بهترین دانشگاه و رشته‌ی تحصیلی مناسب با علایق و استعدادهایشان یاری می‌رساند. همچنین کارشناسان ویزموندو روند اخذ پذیرش از دانشگاه‌های مدنظر دانشجویان را به آن‌ها آموزش داده و به کلیه سوالات در خصوص مراحل ثبت‌نام، مدارک موردنیاز، هزینه تحصیل و… پاسخ می‌دهند.

همچنین این شرکت خدمات ویژه‌ای همچون معرفی به اساتید، دریافت نامه پذیرش از دانشگاه‌های برتر کانادا، هماهنگی جهت صدور ویزای دانشجویی و اخذ بورسیه‌های تحصیلی را برای داوطلبان پذیرش در دانشگاه‌های این کشور فراهم می‌کند.

سوالات متداول

شهرهایی مانند شربروک در استان کبک، مونکتون در استان نیوبرانزویک، ثاندربی، سنت کاترینز، کیچنر و لندن در استان انتاریو و همچنین شهر ابوتسفورد در استان بریتیش کلمبیا هزینه زندگی پایین‌تری نسبت به سایر استان‌های کانادا دارند.

هزینه تحصیل در ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا به طور تقریبی برای مقطع کارشناسی بین ۴٬۰۰۰ تا ۷٬۰۰۰ دلار کانادا و برای مقطع کارشناسی ارشد بین ۹٬۰۰۰ تا ۱۴٬۰۰۰ دلار کانادا است.

برخی از ارزان‌ترین دانشگاه‌های کانادا عبارتند از:

 • دانشگاه مموریال نیوفاندلند (Memorial University of Newfoundland)
 • دانشگاه رجینا (University of Regina)
 • دانشگاه ویندزور (University of Windsor)
 • دانشگاه منیتوبا (University of Manitoba)
 • دانشگاه ویکتوریا (University of Victoria)
 • دانشگاه شربروک (Université de Sherbrooke)
 • دانشگاه مونکتون (Université de Moncton)
 • دانشگاه لتبریج (Université Laval)
مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *