موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

مقاطع تحصیلی در انگلیس با جزئیات

مقاطع تحصیلی در انگلیس با جزئیات

آیا با مقاطع تحصیلی در انگلیس با جزئیات آشنایی دارید؟ شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برخی از آشنایان یا اعضای خانواده در حال تحصیل در کشورهای خارجی باشند و شما هم علاقه زیادی به تحصیل در این کشورها داشته باشید. همانطور که می‌دانید هر کشور سیستم تحصیلی خاص خود را دارد و هر شخصی که قصد تحصیل در آن کشور را داشته باشد، باید کاملا به سیستم آن آشنا و خود را با آن هماهنگ کند.
مقاطع تحصیلی در انگلیس با جزئیات
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

همه چیز درباره تحصیل در انگلستان

آیا با مقاطع تحصیلی در انگلیس با جزئیات آشنایی دارید؟ شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برخی از آشنایان یا اعضای خانواده در حال تحصیل در کشورهای خارجی باشند و شما هم علاقه زیادی به تحصیل در این کشورها داشته باشید. همان­طور که می‌دانید هر کشور سیستم تحصیلی خاص خود را دارد و هر شخصی که قصد تحصیل در آن کشور را داشته باشد، باید کاملا به سیستم آن آشنا و خود را با آن هماهنگ کند.

 انگلیس هم یکی از کشورهایی است که برخی افراد آن را به عنوان مقصد برای ادامه تحصیل انتخاب می‌کنند. از آن جایی که این کشور سیستم تحصیلی متفاوتی نسبت به کشور ما دارد، باید مقاطع تحصیلی در انگلیس با جزئیات را بدانید. در ادامه با ما همراه باشید تا مقاطع تحصیلی و تحصیل در انگلستان در یک نگاه را به طور کامل بررسی کنیم.

سیستم آموزشی انگلستان

سیستم آموزشی بریتانیا و انگلستان مانند هیچ کشوری نیست و از پایه با سیستم آموزشی همه کشورها تفاوت دارد. معتبرترین و بهترین دانشگاه‌ها در این کشور وجود دارد که مدارک آن‌ها اعتبار زیادی در سطح جهان خواهد داشت. این سیستم آموزشی پذیرای فرهنگ‌های متفاوت است و یک سیستم چند فرهنگی به حساب می‌آید.

دانشجویان و دانش آموزان بین­المللی زیادی از بسیاری از کشورها در انگلیس به تحصیل می‌پردازند. از تحصیل کودکان به عنوان دانش­آموز گرفته تا آموزش عالی و دوره‌های تحقیقاتی سیستم آموزشی انگلیس مزایای زیادی را برای این افراد فراهم آورده است. دانشجویان از سراسر جهان می‌توانند از تجربه کارآموزی در شرکت‌های بزرگ و کوچک بهره­مند شوند. اگر دوست دارید که در مشاغل مختلف مانند کارآفرین، پزشک یا هر شغل دیگری موفق باشید، به وسیله تحصیل در مقاطع تحصیلی در انگلیس با جزئیات به این آرزو خواهید رسید.

صفر تا صد تحصیل در انگلستان

این روزها بسیاری از افراد به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند تا بتوانند به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. در واقع مهاجرت تحصیلی یکی از راه‌های دریافت اقامت دائم در کشورهای مختلف است. شما تا زمانی که در کشورهای مختلف به تحصیل مشغول هستید، دارای اقامت دائم بوده و پس از آن نیز فرصتی برای یافتن کار خواهید داشت.

انگلیس یکی از بهترین کشورها در زمینه تحصیلات عالی و تحصیلات دبیرستان و دانشگاهی است. اگر قصد دارید فرزندتان با این کشور و سیستم تحصیلی آن به خوبی کنار بیاید، باید از دوران ابتدایی در انگلیس مشغول به تحصیل شود. اما اگر دیرتر نسبت به این امر اقدام کرده‌­اید، نگران نباشید چون فرزندتان هنوز هم فرصت تحصیل در مقاطع تحصیلی در انگلیس با جزئیات را خواهد داشت.

تحصیل در انگلیس نیازمند شناخت سیستم کلی آن است، زیرا با اکثر کشورها تفاوت دارد. این سیستم دارای دو مقطع ابتدایی و دو مقطع دبیرستان خواهد بود. علاوه بر آن، سیستم نمره دهی و اجازه کار حین تحصیل از مواردی است که باید به طور کامل در مورد آن اطلاعات داشته باشید.

راهنمای جامع ادامه تحصیل در انگلستان

بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که برای ادامه تحصیل در هر مقطعی به خارج از کشور خود سفر کنند. انگلیس یکی از مقاصد محبوب برای ایرانیان به شمار می‌رود که با توجه به اعتبار بالایی که در سیستم آموزشی آن وجود دارد، بسیاری از افراد آن را انتخاب می‌کنند. قطعا کسانی که قصد مهاجرت دارند، تحصیل را یکی از اولویت‌های خود قرار می‌دهند.

انگلیس یکی از کشورهایی است که برای چندین سال متوالی جز کشورهای برتر در زمینه کیفیت تحصیل شناخته شده است. در این کشور حدودا صد هزار دانشجو به تحصیل می‌پردازند، بنابراین، انتخاب خوبی برای ادامه تحصیل خواهد بود. از مزایای تحصیل در انگلیس می‌توان به طول دوران تحصیل کوتاه‌تر اشاره کرد. هم مقطع کارشناسی و هم کارشناسی ارشد مدت کوتاه‌تری طول می‌کشند.

از آن جایی که فاصله این کشور با ایران کمتر از کشورهای دیگر است، مقصد بسیار مناسبی برای تحصیل یا مهاجرت خواهد بود. زمانی که قصد ادامه تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری را دارید، می‌توانید خانواده خود را هم به انگلیس ببرید، یعنی ویزای همراه برای آنان صادر خواهد شد.

شروع سال تحصیلی در انگلستان

شروع سال تحصیلی در مقاطع تحصیلی در انگلیس با جزئیات می‌تواند متفاوت باشد، حتی در شروع هر ترم هم تفاوت‌هایی وجود خواهد داشت. به طور کلی سال تحصیلی در انگلستان از اوایل سپتامبر شروع شده و تا ۳۹ هفته طول می‌کشد. یعنی در اواسط یا اواخر جولای سال بعد به اتمام خواهد رسید. در طول یک سال تحصیلی معمولاً سه ترم وجود دارد که هر کدام از آن‌ها به دو نیم ترم تقسیم می‌شوند. اگر در ترم پاییز تحصیل خود را شروع کنید باید از اوایل سپتامبر تا اواسط دسامبر، به تحصیل بپردازید.

ترم بهار نیز از اول ژانویه آغاز شده و تا اواسط فوریه که عید پاک است ادامه دارد. ترم تابستانی نیز از این عید تا اوایل ژوئن یا اواسط جولای خواهد بود. اگر بخواهید در مدارس انگلستان تحصیل کنید، باید شش نیم­ترم را در یک سال تحصیلی بگذرانید. وقتی نیم ترم تمام می‌شود، یک هفته تعطیلات وجود دارد که هر کدام از آن‌ها دو هفته طول می‌کشد.

تعطیلات تابستانی متفاوت است و از اواخر جولای تا اوایل سپتامبر ادامه دارد که حدودا 9 هفته طول خواهد کشید. معمولا در مناطق متفاوت انگلیس ممکن است تعطیلاتی برای آب و هوای بد یا رویدادهای دیگر تعیین شود که معمولا به عهده آموزش و پرورش آن منطقه خواهد بود. در دانشگاه‌ها نیز ترم تحصیلی از اول سپتامبر آغاز می‌شود.

شرایط و پذیرش مقاطع تحصیلی در انگلستان

معمولا تحصیل در دانشگاه‌ها و مدارس انگلیس شرایط مخصوصی دارد که برای دریافت پذیرش باید آن‌ها را داشته باشید. انگلیس دارای دانشگاه‌هایی با رتبه یک تا ده است که شرایط پذیرش در آن‌ها سخت‌تر و دشوارتر از دانشگاه‌های دیگر است.

کمبریج، آکسفورد و دانشگاه لندن بهترین دانشگاه‌های کشور انگلیس هستند که علاوه بر هزینه بالا شرایط بسیار سختی هم برای پذیرش تعیین کرده­اند. معدل شما برای پذیرش در این دانشگاه‌ها باید بسیار بالا باشد و رزومه خوبی هم داشته باشید. در مقابل، دانشگاه‌هایی هستند که در رتبه‌های بعدی تا 100 قرار می‌گیرند.

 این دانشگاه‌ها شرایط بهتری برای پذیرش دارند و اگر می‌خواهید که در آن‌ها تحصیل کنید، هزینه‌­ای پایین‌تر خواهند داشت. بیشتر مشاورین مهاجرتی تحصیل در این دانشگاه‌ها را به شما توصیه می‌کنند. علاوه بر همه این دانشگاه‌ها، مراکزی هم وجود دارند که معمولاً لوکس تلقی می‌شوند و هزینه بسیار بالایی برای تحصیل در آن‌ها باید بپردازید این دانشگاه‌ها از لحاظ علمی و کیفی ارزش بسیار پایینی دارند و به هیچ عنوان تحصیل در آن‌ها توصیه نمی‌شود.

شرایط پذیرش هر دانشگاه می‌تواند متفاوت باشد و با توجه به رزومه و عملکرد دانشجو تعیین خواهد شد. همچنین دانش آموزانی که قصد تحصیل در مقاطع ابتدایی و دبیرستان را دارند باید قبل از ورود به مدرسه در آزمون و مصاحبه نمره قبولی را کسب کنند. در واقع با استفاده از این شرایط شایستگی شما برای پذیرش در این مراکز سنجیده خواهد شد.

 سطح علمی و رشته تحصیلی از مهم‌ترین شرایط پذیرش در مدارس یا دانشگاه‌های انگلیس هستند. در درجات بعد نمرات و میزان مهارت در زبان اهمیت بسیار زیادی خواهند داشت. معیار سنجش نمرات، مقاطع تحصیلی قبلی هستند که اولین معیار سنجش قرار می‌گیرند. در هر مقطع حداقل نمرات تعیین می‌شود که شایستگی شما با این میزان نمرات سنجیده خواهد شد.

شرایط سنی تحصیل در انگلستان

اگر قصد دریافت ویزای تحصیلی را دارید، باید از شرایط سنی که این کشور برای سیستم تحصیلی خود تعیین کرده، برخوردار باشید و شامل هیچ نوع استثنا یا تبصره­ای هم نخواهد شد. برای جلوگیری از ریجکت ویزا بهتر است همه جوانب را بسنجید و بعد نسبت به دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید.

به طور مثال، اگر سن شما از بیست و پنج بالاتر رفته، بهتر است برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنید و امکان دارد ویزای شما برای تحصیل در مقطع کارشناسی ریجکت بشود. زمانی که با رعایت شرط سنی توانستید از دانشگاه مورد علاقه خود پذیرش بگیرید، می‌توانید برای دریافت ویزا اقدام کنید تا شانس موفقیت شما بسیار بالا رود. هر مقطع تحصیلی، شرایط سنی خود را دارد و اگر سن شما بالاتر از آن است، نمی‌توانید برای تحصیل در آن مقطع درخواست دهید.

اولین شرط سنی، برای همه مقطع تحصیلی دانشگاهی 18 سال است و هیچ سن حداکثری برای آن تعیین نشده است. اگر بین ۱۸ تا ۳۵ سال سن داشته باشید شانس شما برای پذیرش و دریافت ویزا بسیار بالاتر خواهد رفت.

اگر چه شرایط سنی برای بسیاری از دانشگاه‌ها اهمیت زیادی دارد، اما دیگر شرایط تعیین شده مانند رشته مورد نظر و نمرات پایه قبلی بسیار مهم‌تر خواهند بود. برخی از دانشگاه‌ها ممکن است شرایط سنی را در نظر گرفته باشند، یعنی حداقل و حداکثری برای پذیرش تعیین کرده­اند. برخی دیگر از دانشگاه‌ها نیز هیچ قانون خاصی در مورد شرایط سنی ندارند و بیشتر شایستگی فرد برای آن‌ها مهم خواهد بود.

تحصیل در مدارس انگلستان

از آن جایی که سیستم تحصیلی انگلستان بسیار قدرتمند است، تحصیل در مدارس آن یک نقطه قوت و مزیت به حساب می‌آید. شما با تحصیل در این مدارس می‌توانید اطلاعات بسیار به‌­روزی به دست بیاورید و اگر قصد تحصیل در انگلیس یا کشورهای دیگر اروپا را داشته باشید، به راحتی در دانشگاه پذیرفته می‌شوید.

سیستم تحصیلی ایران در برخی کشورها مورد قبول نیست و اگر کسی قصد تحصیل داشته باشد باید از پایه‌های پایین‌تر شروع به تحصیل کند. اما اگر مدرسه خود را در انگلیس آغاز کنید در همان ابتدا از اعتبار زیادی برخوردار هستید و برای ادامه تحصیل در کشورهای دیگر به مشکل بر نخواهید خورد. برخی از مدارس انگلیس، بین­‌المللی هستند و پذیرش راحت‌تری نسبت به مدارس معمولی دارند.

برای تحصیل در این مدارس باید اپلای دانش آموزی داشته باشید. پس از دریافت آن باید نسبت به دریافت ویزای دانش آموزی هم اقدام کنید. شهریه مدارس می‌تواند با یکدیگر متفاوت باشد و هر مدرسه­‌ای که امکانات بیشتری ارائه می‌دهد، شهریه سالانه بیشتری هم خواهد داشت.

تحصیل مقطع ابتدایی انگلستان

تحصیل در مقطع ابتدایی انگلستان نسبت به مقاطع دیگر دشوارتر است. دریافت بورسیه آسان نخواهد بود و باید شرایط خاصی داشته باشید تا شامل بورسیه شوید. مدارس بین­‌المللی برای تحصیل دانش آموزان خارجی بسیار مناسب هستند و علاوه بر سطح بالای علم، می‌توانند دوستانی از ملیت‌های مختلف داشته باشند.

شهریه مدارس ابتدایی بین‌­المللی متغیر است و چیزی بین 20 هزار تا 50 هزار پوند به صورت سالانه خواهد بود. لازم به ذکر است که شما این هزینه را بابت غذا، بیمه، شهریه و اقامتگاه‌های مدارس بین‌المللی پرداخت می‌کنید.

حضور والدین در کنار دانش آموزان مقطع ابتدایی ضروری است، اما در سال‌های اخیر ویزای گاردین برای والدین صادر نمی‌شود. در صورتی که مصمم هستید در کنار فرزند خود باشید، باید ویزای توریستی را در صورت داشتن سن زیر دوازده سال فرزندتان دریافت کنید.

تحصیل در دبیرستان‌ انگلستان

تحصیل در دبیرستان دشواری مقطع ابتدایی را ندارد و شما با داشتن مهارت زبانی و تمکن مالی به راحتی می‌توانید پذیرش در این مدارس را به دست آورید. تنها شرایط مهم برای تحصیل در دبیرستان، تسلط به زبان انگلیسی و شرط سنی خواهد بود. از مزایای تحصیل در مقاطع تحصیلی در انگلیس با جزئیات در دبیرستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اگر سن بالاتر از 16 سال دارید، در حین تحصیل اجازه کار نیز خواهید داشت.
 • از مزایای ویژه این کشور می‌توان به اقامت نزد Host family اشاره کرد که از نظر مالی بسیار به صرفه خواهد بود.
 • معلمان در کشور انگلیس از سطح علمی بالایی برخوردار هستند و می‌توان از آنان معلومات زیادی را فرا گرفت.
 • با اعتبار بالای دیپلم انگلیس، بعد از فارغ­التحصیلی می‌توانید به راحتی در دانشگاه‌های برتر دنیا مشغول به تحصیل شوید.

تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی

مقطع و دوره‌­ای در انگلستان وجود دارد که به آن پیش دانشگاهی می‌گویند. در این مقطع که به عنوان آماده سازی ورود به دانشگاه شناخته می‌شود که برای دانش آموزان 16 تا 19 سال خواهد بود. از آن جایی که طول مدت تحصیل در پیش دانشگاهی کمتر است، باید هزینه‌­ای بین ده تا سی هزار پوند بپردازید.

مقطع پیش دانشگاهی دارای دوره‌های متفاوتی است که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. برای برخی از آن‌ها باید در آزمون ورودی دانشگاه هم شرکت کنید و برای برخی دیگر نیازی به این مورد نخواهد بود.

تحصیل در مقطع کارشناسی

همان­طور که می‌دانید مقطع کارشناسی در انگلیس برخلاف کشورهای دیگر 3 ساله است و دانشجویان می‌توانند زودتر از دیگر دانشجویان تحصیلات خود را به پایان برسانند. در نتیجه، زودتر وارد بازار کار شده و تجربه بیشتری به دست می‌آورند. کشور انگلیس در مقطع کارشناسی دارای دانشگاه‌های بسیار معتبری است و اگر موفق شوید که در آن‌ها فارغ‌­التحصیل شوید، برای ادامه تحصیل یا پیدا کردن کار در کشورهای دیگر هیچ مشکلی نخواهید داشت.

اگر قصد تحصیل در این مقطع را داشته باشید، دانشجوی بین‌المللی محسوب شده و برای ورود به دانشگاه‌های این کشور باید از شرایط خاصی برخوردار باشید. اگر مشتاق به دریافت ویزای تحصیلی هستید در ابتدا باید از یک دانشگاه معتبر در انگلیس پذیرش گرفته باشید. داشتن مدرک زبان انگلیسی مانند آیلتس بسیار مهم است و نشان از توانایی شما در این زبان خواهد بود. تحصیل در این مقطع رایگان نیست و باید بسته به دانشگاه به صورت سالانه شهریه‌ای را پرداخت کنید.

اگر رزومه شما قوی باشد و شرایط خاصی داشته باشید امکان دریافت بورسیه هم خواهید داشت. از اولین شروط در تحصیل در مقطع کارشناسی داشتن دیپلم است که باید به تایید دانشگاه موردنظر برسد. تمکن مالی و داشتن مدرک دوره پیش دانشگاهی هم برای کسانی که دیپلم بین­المللی ندارند ضروری خواهد بود. برای فراهم کردن مدارک و مشاوره تحصیل در انگلیس با کارشناسان ویزموندو تماس بگیرید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد در کشور انگلستان یک ساله است و به‌­راحتی می‌توانید مدرک خود را دریافت کنید. داشتن مدرک کارشناسی مرتبط برای این مقطع بسیار مهم است و باید معدل حداقلی برای پذیرش داشته باشید. علاوه بر این، برخی از دانشگاه‌ها از شما مدرک تمکن مالی را دریافت می‌کنند تا مطمئن شوند که شما قادر به پرداخت شهریه خود هستید. برخی از رشته‌ها ممکن است مصاحبه هم داشته باشند که برای دریافت پذیرش باید در آن‌ها شرکت کنید.

 بهتر از قبل از شرکت در مصاحبه درباره آن اطلاعات کسب کنید تا بتوانید به‌­خوبی آن را پشت سر بگذارید. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا تحصیل در مقاطع تحصیلی در انگلیس با جزئیات بهتر است که مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • رزومه
 • کارنامه به همراه ریز نمرات
 • انگیزه نامه یا بیانیه شخصی
 • گواهی آزمون زبان
 • فرم درخواست
 • کپی و اصل ویزا و پاسپورت
 • داشتن مدرک کارشناسی

تحصیل در مقطع دکترا

مقطع دکتری در کشور انگلیس سه ساله است و برای تحصیل در آن باید حتماً مدرک کارشناسی ارشد خود را ارائه دهید. همچنین تسلط در زبان انگلیسی بسیار مهم است و باید نمره آیلتس شما بیشتر از ۷ باشد. معدل مدرک کارشناسی ارشد شما نباید بسیار پایین باشد و قبل از اینکه نسبت به دریافت پذیرش اقدام کنید باید موضوع تحقیق خود را ارائه دهید.

با اینکه مقطع دکتری مستعد دریافت بورسیه تحصیلی است، اما شما باید تمکن مالی کافی برای پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی خود را داشته باشید. پس از اینکه تصمیم خود را نسبت به تحصیل در این مقطع گرفتید، باید مدارک خود را ارسال کنید و منتظر باشید تا دانشگاه به شما پاسخ دهد.

در سال اول تحصیل، شما با استاد راهنمای خود آشنا می‌شوید و برنامه ریزی را با یکدیگر انجام خواهید داد. در سال دوم باید اطلاعات را جمع آوری کرده و در سال آخر تز خود را ارائه داده و از آن دفاع کنید.

انواع دوره‌های تحصیلی در انگلستان

دوره‌های مختلفی در انگلستان وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توان راحت‌تر به دانشگاه وارد شد. این دوره‌ها عبارتند از:

 • دوره foundation
 • دوره A-level
 • دوره GCSE
 • دوره pre-GSCE
 • دوره international one year

تحصیل دوره Pre-GCSE و GCSE در انگلستان

دوره pre-GCSE مخصوص آمادگی ورود به دوره GCSE است. دوره SCSE مخصوص افراد 14 سال به بالا است و جزئی از دوره دوم متوسطه خواهد بود. در این دوره دانش آموزان می‌توانند دروسی نظیر ریاضی، علوم تجربی و زیان انگلیسی را بخوانند.

تحصیل دوره‌های Foundation و A-level در انگلستان

در کالج‌ها دوره‌های پیش دانشگاهی وجود دارند که شهریه آن‌ها بسیار بیشتر بوده و در حدود سی هزار پوند خواهد بود. دو نوع دوره پیش دانشگاهی در انگلیس وجود دارد که به شرح زیر هستند:

1) دوره foundation

این دوره نسبت به دوره دیگر کوتاه‌تر است و حدود 9 ماه تا یک سال طول خواهد کشید. مسئولیت برگزاری این دوره را دانشگاه‌ها یا کالج‌ها بر عهده می‌گیرند. اگر تصمیم داشته باشید که در رشته‌های علوم کامپیوتر، مهندسی، حقوق و هنر در دانشگاه تحصیل کنید، باید این دوره را بگذرانید که معادل دوره پیش دانشگاهی در ایران نیز خواهد بود. اگر قبل از آن در ایران تحصیل کرده‌اید، باید میانگین نمرات بالایی داشته باشید و اگر در انگلیس تحصیل کرده باشید هیچ مانعی برای شرکت در این دوره نخواهید داشت.

کسانی که کمتر از ۱۷ سال سن دارند و دیپلم خود را اخذ کرده‌اند به راحتی می‌توانند در این دوره پذیرش بگیرند. در صورتی که بالای ۱۷ سال دارید باید سطح دانش خود در زبان انگلیسی را اثبات کنید که با آیلتس 5.5 به بالا امکان‌پذیر خواهد بود. اگر بتوانید از این دوره فارغ‌­التحصیل شوید برای ورود به دانشگاه نیاز به هیچ آزمون ورودی نخواهید داشت.

2) دوره A-level

برای شرکت در این دوره هیچ محدودیتی ندارید و اگر در حین تحصیل باشید یا دیپلم خود را گرفته باشید می‌توانید برای پذیرش در آن اقدام کنید. باید توجه داشته باشید که این دوره بر خلاف دوره قبلی ۲ ساله است و پس از اتمام آن باید برای ورود به دانشگاه در آزمون ورودی نیز شرکت کنید. همچنین باید مدرک آیلتس هم داشته باشید که حداقل نمره برای آن 5.5 خواهد بود.

این دوره بیشتر برای کسانی مناسب است که هنوز دیپلم خود را دریافت نکرده‌اند و قصد دارند زودتر وارد دانشگاه شوند. همچنین از نظر هزینه هم صرفه‌جویی بسیار زیادی خواهد شد.

تحصیل دوره‌های International Year One در انگلستان

برخی از رشته‌ها امکان ورود با اتمام این دوره را دارند. افراد با رشته­‌هایی مانند حسابداری، علوم کامپیوتر، زیست شناسی و … امکان شرکت در این دوره را دارند. اگر بتوانید این مدرک را دریافت کنید، مستقیما بدون آزمون ورودی به سال دوم این رشته‌ها وارد می‌شوید. نمره موردنظر آیلتس برای آن 5.5 خواهد بود.

مشاوره پذیرش مقاطع تحصیلی در انگلستان با ویزموندو

اگر قصد تحصیل در انگلیس را دارید، بهتر است برای آشنایی با روش‌های مختلف و اقدام برای دریافت ویزا با موسسه‌­ای معتبر مشورت کنید. ویزموندو یکی از معتبرترین مراکز مهاجرتی است که می‌توانید در این مسیر برای تحصیل در مقاطع تحصیلی در انگلیس با جزئیات کمک بگیرید.

سخن پایانی

تا اینجا با مقاطع تحصیلی در انگلیس با جزئیات کامل آشنا شده‌­اید. مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین راه‌ها برای تحصیل و مهاجرت به کشورهای خارجی است. انگلیس یکی از بهترین کشورها در این زمینه به­حساب می‌آید. شما می‌توانید از مقطع ابتدایی تا دکتری در این کشور با داشتن شرایط تعیین شده از سوی این کشور به تحصیل بپردازید. در صورت داشتن سوال درباره صفر تا صد تحصیل در انگلستان و مشاوره می‌توانید با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

برخی از دانشگاه‌ها ممکن است آن را قبول و برخی دیگر قبول نکنند.

داشتن اعتبار زیاد و استفاده از خدمات درمانی از جمله مزایای آن خواهد بود.

بله، با داشتن شرایط خاص امکان دریافت بورسیه نیز وجود دارد.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *