نت آفیسر یا نت پرونده ریجکتی ویزا چیست؟ - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
نت آفیسر چیست؟

نت آفیسر چیست؟

اگر به پروسه مهاجرت و دریافت ویزا آشنا باشید، احتمالا نام نوت آفیسر را شنیده‌اید. ممکن است این اصطلاح برای برخی افراد ناآشنا باشد و اگر جز این افراد بوده و قصد دریافت ویزا داشته باشید، باید با همه مراحل آن آشنا شوید.
نت آفیسر چیست؟
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

مدت زمان مطالعه مقاله 10 دقیقه میباشد
از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

راهنمای گام به گام درخواست نوت آفیسر کانادا

اگر به پروسه مهاجرت و دریافت ویزا آشنا باشید، احتمالا نام نوت آفیسر را شنیده­اید. ممکن است این اصطلاح برای برخی افراد ناآشنا باشد و اگر جز این افراد بوده و قصد دریافت ویزا داشته باشید، باید با همه مراحل آن آشنا شوید.

 درخواست ویزا معمولا مرحله­ای حساس از مهاجرت یا مسافرت به کشورهای خارجی به حساب می‌آید که اگر نتوانید موفق به دریافت آن شوید، به اصطلاح ویزای شما ریجکت خواهد شد. این ریجکتی می‌تواند، دلایل مختلفی باشد که همه آن‌ها در قالب نت آفیسر به اطلاع شما خواهد رسید. در ادامه به زمان دریافت و شرایط دریافت این نوت اشاره خواهیم کرد.

نوت آفیسر چیست و چه کاربردی دارد؟ در روند دریافت ویزا ممکن است گاهی اوقات با ریجکتی مواجه شوید، اما دلیل آن را ندانید. اداره مهاجرت کانادا امکانی را فراهم آورده است که با استفاده از آن دلایل ریجکت ویزا به طور کامل مشخص می‌شود که از آن به عنوان نوت آفیسر یا GCSM و ATIP NOTE  یاد می‌شود. این نت یا یادداشت توسط آفیسر نوشته می‌شود که حدوداً ۴۰ الی ۵۰ صفحه است. با مطالعه آن می‌توانید به صورت دقیق دلایل ریجکت شدن ویزای خود را بدانید و بر اساس آن‌ها نسبت به رفع ریجکتی اقدام کنید.

افراد به دلایل زیادی مانند برنامه‌های تحصیلی‌های توریستی و برنامه‌های اقامتی نسبت به دریافت ویزا اقدام می‌کنند که دلیل ریجکت هر کدام می‌تواند متفاوت باشد. اگر آفیسر بخواهد دلایل ریجکتی را برای هر کیس توضیح دهد، زمان بسیار زیادی را باید اختصاص دهد. اما با تهیه نوت وقت هیچکدام از طرفین گرفته نمی‌شود و در زمان مناسب نت آفیسر به دست فرد خواهد رسید.

 

دلیل در خواست نوت افیسر

معمولا کارهای پرونده دریافت ویزا طول می‌کشد و در زمان کوتاه نمی‌توانید آن را دریافت کنید. به همین دلیل، برای اطلاع از روند پرونده خود، می‌توانید از آفیسر درخواست نت کنید تا بدانید که ویزای شما در چه وضعیتی قرار دارد.

 همچنین دلایل ریجکتی به صورت کامل در نوت آفیسر ذکر خواهد شد. گاهی اوقات بدون درخواست این نت آفیسر آن را به شما ارائه خواهد داد تا بتوانید نسبت به ریجکتی ویزای خود اعتراض کنید. در نتیجه، دلیل درخواست این نت بیشتر درباره رفع ریجکتی با دلایل موجه خواهد بود.

دریافت اقامت کانادا
 

کاربرد نوت آفیسر کانادا

اگر درباره کاربرد این نوت کنجکاو هستید، بهتر است بدانید که بیشترین زمان استفاده آن در هنگام اطلاع از دلایل ریجکتی ویزا است، اما می‌تواند کاربردهای دیگری نیز داشته باشد. سایر کاربردهای نت آفیسر به شرح زیر است:

  • زمانی که بخواهید از وضعیت دقیق ویزاهای تحصیلی و موقت اطلاع پیدا کنید، این نوت به شما کمک خواهد کرد.
  • پرونده‌های مهاجرتی بسیار زمان بر هستند و افراد باید مدت زمان زیادی منتظر بماند تا وضعیت ویزا و کیس مهاجرتی آنان مشخص شود. به همین منظور تا زمان اعلام نتیجه می‌توانید از آفیسر درخواست کنید تا نوت را برای شما ارسال کند.
  • اگر در صدور ویزا یا اعلام نتیجه شما تاخیر زیادی وجود داشته باشد، با استفاده از نوت آفیسر می‌توانید از دلیل تاخیر مطلع شوید.
  • آفیسرهای اداره مهاجرت پرونده‌های مهاجرتی را به صورت کامل تجزیه و تحلیل می‌کنند که می‌توانید به طور کامل از نحوه آن آگاهی پیدا کنید.

 

زمان درخواست نوت آفیسر کانادا

برخی افراد از زمان مناسب برای درخواست نت آفیسر اطلاع ندارند. پس بهتر است آن را بررسی کنیم تا زودتر از موعد مقرر نسبت به ارسال درخواست اقدام نکنید. اگر برای اقامت دائم به اداره مهاجرت درخواست داده­اید، می‌توانید زمانی که R10 کامل شده است، درخواستتان را ارسال کنید. این اصطلاح به معنی رعایت ده قانون کلی در مورد حمایت از مهاجران است. در این مرحله معمولا صحت اطلاعات و مدارک پرونده شما بررسی می‌شود.

از زمانی که درخواستتان را ارسال می‌کنید، معمولا یک ماه زمان می‌برد تا روند سنجش اعتبار پرونده شما آغاز شود. پس باید ۳ ماه بعد درخواست نت آفیسر را بفرستید. همچنین برای درخواست پناهندگی و اقامت موقت نیز امکان درخواست نوت را خواهید داشت.

 

زمان دریافت نوت آفیسر کانادا

از زمانی که برای نوت درخواست می‌دهید، مدت زمان مشخصی نیاز خواهد بود تا بررسی‌های لازم روی پرونده شما انجام شود. پس حدودا ۳۰ تا ۴۰ روز طول خواهد کشید تا نوت به دستتان برسد.

درخواست نوت آفیسر
 

شرایط و قوانین درخواست نوت آفیسر کانادا

بهتر است بدانید که شرایط دریافت نت آفیسر کانادا برای افراد وجود دارد و فرد به صورت عادی نمی‌تواند هر درخواستی را ارسال نماید. اول از همه، فرد تقاضا دهنده باید اقامت دائم یا شهروندی کانادا را داشته باشد. البته داشتن اقامت موقت مانند ویزای تحصیلی هم در این امر تاثیرگذار است و فرد می‌تواند، برای شما درخواست نت آفیسر را ارائه کند.

اگر هیچ خانواده یا آشنایی در کانادا ندارید، شرکت‌هایی که در کانادا حضور دارند، می‌توانند این کار را برایتان انجام دهند. اگر حس می‌کنید که هزینه این کار در کانادا بیشتر از بودجه مدنظر شما می‌شود، ویزموندو می‌تواند به کمک شما بیاید و درخواست نوت آفیسر را ارسال کند.

 

نحوه درخواست نوت آفیسر کانادا

مهم‌ترین نکته در زمان درخواست این است که فرد موردنظر مقیم دائم یا شهروند کانادا باشد و افراد خارج از کانادا معمولا نمی‌توانند درخواست دهند. پس در مرحله اول فرم مورد نظر توسط فرد یا وکیل باید پر شود و در سایت اداره مهاجرت آپلود شود. در هنگام آپلود باید هزینه آن را بپردازید که ۵ دلار خواهد بود.

اخذ نت آفیسر کانادا
 

مدارک مورد نیاز برای درخواست نوت آفیسر کانادا

برای ارسال درخواست نوت آفیس لازم است که مدارکی را به همراه آن آپلود کنید که عبارتند از:

  • اثبات وضعیت ویزای موقت مانند ویزای تحصیلی یا توریستی
  • داشتن کپی کارت اقامت دائم
  • ارائه پاسپورت برای شهروندان کانادایی
  • داشتن رضایت فرد از ارسال درخواست
  • نامه رضایت باید هم تاریخ و هم امضا داشته باشد.

 

ثبت درخواست نوت آفیسر کانادا  

اگر قصد دارید که برای دریافت نت آفیسر درخواست ارسال کنید، باید راهنمای گام به گام درخواست نوت آفیسر کانادا را طی کنید که به شرح زیر هستند:

آماده‌سازی فرم درخواست نوت

در مرحله اول، باید فرم درخواست نوت را تهیه کرده و آن را تکمیل کنید. این فرم در سایت اداره مهاجرت کانادا آماده است و می‌توانید آن را دانلود کنید. باید در آن اطلاعات شناسایی و شخصی، هدف از سفر به کانادا و توضیحات مربوطه عنوان شود.

ثبت کردن درخواست

معمولا برای درخواست نوت آفیسر هزینه­ای در نظر می‌گیرند. در ابتدا هزینه موردنظر را پرداخت کنید. سپس آن را در سایت مرکز مهاجرت کانادا ارسال کنید. علاوه بر امکان آپلود در سایت می‌توانید این درخواست را از طریق فکس یا ایمیل نیز به اداره مهاجرت ارسال کنید. اگر این درخواست برای شما اهمیت زیادی دارد، بهتر است که از یک روش مطمئن برای ارسال آن استفاده کنید.

پرداخت هزینه

 هزینه در این روش کاملاً از طرف اداره مهاجرت مشخص می‌شود و علاوه بر هزینه خود درخواست، باید هزینه نوع ارسال را هم بپردازید که این مورد بیشتر شامل ارسال پستی خواهد بود.

پیگیری درخواست نوت آفیسر

پس از پرداخت هزینه و دریافت درخواست توسط اداره مهاجرت باید مدت زمان مشخصی منتظر بمانید.  در ابتدا اداره مهاجرت باید درخواست شما را تایید یا رد کند. اگر درخواست شما رد شود، بدین معنی است که باید مدارک بیشتری آماده کنید. 

برای پیگیری دو روش وجود دارد. روش اول مراجعه به سایت است که زمان کمی از شما می‌گیرد. روش دیگر نیست تماس تلفنی با اداره مهاجرت است که در آن باید شماره مرجع درخواست خود را بگویید.

مرحله آخر، دریافت نوت

اگر هیچ مشکلی در درخواست و مدارک شما وجود نداشته باشد، درخواستتان تایید شده و باید منتظر بمانید. آفیسر در صفحه اول جزئیات پرونده و اطلاعات شخصی شما را می‌نویسد و در صفحه‌های بعدی علت ریجکتی یا موارد دیگر خواهد بود.

شرایط دریافت نت آفیسر کانادا
 

نقش نوت آفیسر در ریجکتی ویزای کانادا

ریجکتی ویزا اتفاق ناخوشایندی است که ممکن است برای هر شخصی به وجود بیاید. با استفاده از نوت آفیسر نمی‌توانید ریجکتی ویزای خود را برطرف کنید، بلکه فقط دلایل کامل ریجکتی در آن ذکر شده است. آفیسر به صورت کامل همه دلایل را بررسی می‌کند و مواردی که باعث ریجکت شما شده را عنوان خواهد کرد. پس اگر ویزای شما رد شده است و دلیل آن را نمی‌دانید، به جای منتظر ماندن می‌توانید درخواست نت آفیسر را ارائه دهید.

 

تفاوت GCMS و ATIP چیست؟   

ATIP در واقع به معنی سرویس و قانون دسترسی به حریم خصوصی و اطلاعات افراد است که با استفاده از نوت مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیستم GCMS یک سیستم مهاجرتی است که اداره مهاجرت کانادا به طور خاص طراحی کرده است. در حقیقت، نوت GCMS با توجه به قانون ATIP برای فرد موردنظر تهیه می‌شود.

زمانی که به فرد مورد نظر دسترسی می‌دهید، تمامی فرایندها را به صورت آنلاین تنظیم می‌کند. ATIP هم همین‌طور است و اطلاعات گرفته شده از آن در نوت آفیسر استفاده می‌شود. تقریبا یک ماه طول می‌کشد تا همه موارد چک شود.

نوت آفیسر
 

مشاوره درخواست و اخذ نوت آفیسر با ویزموندو

مراحل مهاجرت یا اقامت موقت به خودی خود سخت است. افراد باید مراحل زیادی را بگذرانند تا به آن برسند. حال اگر در این مسیر با مشکل مواجه شدید یا ویزایتان ریجکت شد، بسیار آزاردهنده خواهد بود. اخذ نت آفیسر کانادا این امکان را به شما می‌دهد تا از پرونده خود اطلاع داشته باشید و دلایل ریجکتی را به طور کامل مطالعه کنید. اگر دلیل ریجکتی منطقی باشد، می‌توانید برای رفع آن نیز اقدام کنید.

اقدام برای ارسال درخواست این نوت کار چندان ساده­ای نیست که در این مطلب به همه آن‌ها اشاره کردیم. در صورت داشتن مشکل یا سوالات بیشتر می‌توانید از ما، یعنی ویزموندو کمک گرفته و سوالات خود را مطرح کنید. برای این کار کافی است با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

بله این امکان وجود خواهد داشت.

اگر نسبت به ریجکتی ویزا خود اعتراض دارید، می‌توانید از دلایل آن آگاه شوید.

این کار حدودا دو روز طول می‌کشد.

به طور کلی خیر، اما بهتر است که بالای 18 سال سن داشته باشید.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *