نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا

نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا

آیا مایل به ادامه تحصیلات عالی در کانادا هستید؟ اگر پاسخ شما به این سوال، مثبت است، یکی از جنبه‌های حیاتی سفر شما به سمت تحصیل در کانادا، رعایت شرایط مهارت زبان می‌باشد. شما باید در درجه اول از طریق آزمون بین‌المللی زبان انگلیسی (IELTS) مهارت خود را ثابت کنید. درک اهمیت نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا، شانس شما را برای تضمین پذیرش در دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا بسیار افزایش می‌دهد.
نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

آیا مایل به ادامه تحصیلات عالی در کانادا هستید؟ اگر پاسخ شما به این سوال، مثبت است، یکی از جنبه‌های حیاتی سفر شما به سمت تحصیل در کانادا، رعایت شرایط مهارت زبان می‌باشد. شما باید در درجه اول از طریق آزمون بین‌المللی زبان انگلیسی (IELTS) مهارت خود را ثابت کنید. درک اهمیت نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا، شانس شما را برای تضمین پذیرش در دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا بسیار افزایش می‌دهد.

تحصیل در خارج از کشور، فرصت‌های زیادی برای رشد شخصی، تحصیلی و آینده شغلی ارائه می‌کند. نمره آیلتس به عنوان معیاری برای ارزیابی توانایی فرد در درک و برقراری ارتباط موثر به زبان انگلیسی در چهار مهارت کلیدی زبان عمل می‌کند. این چهار مهارت عبارتند از: گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن. کالج‌ها و دانشگاه‌های کانادا، نمره آیلتس را به عنوان شاخصی قابل اعتماد از آمادگی متقاضی برای تحصیل در یک دانشگاه انگلیسی زبان در نظر می‌گیرند.

آیلتس، نه تنها استانداردهای آموزشی را حفظ می‌کند، بلکه باعث پیشرفت دانشجویان بین‌المللی می‌شود. برای برآورده کردن شرایط آیلتس جهت تحصیل در کانادا، درک ساختار، معیارهای نمره‌دهی و مؤلفه‌های آزمون، ضروری است. آزمون آیلتس به دو فرمت اصلی آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال تقسیم می‌شود که در ادامه به شرح هر کدام می‌پردازیم.

آزمون آیلتس در مقیاس 0 تا 9 نمره‌گذاری شده که به عنوان Band Score شناخته شده است. به هر بخش (گوش دادن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن) یک امتیاز باند جداگانه اختصاص داده می‌شود. سپس با گرفتن میانگین، نمره کلی باند محاسبه خواهد ‌شد. مؤسسات آموزشی کانادا معمولا دارای حداقل شرایط لازم برای نمره آیلتس هستند. اگر می‌خواهید، همه چیز را درباره نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا بدانید، ادامه محتوا را از دست ندهید.

چرا داشتن مدرک آیلتس برای تحصیل در کانادا مورد نیاز است؟

آیلتس (سیستم بین‌المللی آزمون زبان انگلیسی)، توسط موسسات آموزشی و مقامات مهاجرت در کانادا و بسیاری از کشورهای انگلیسی زبان دیگر پذیرفته شده است. در زمینه تحصیل در کانادا، الزامات آیلتس، چندین هدف مهم را دنبال می‌کنند. به همین دلیل هم نمره آیلتس برای دانشگاه‌های کانادا اهمیت بسیاری دارد. برخی از دلایل اهمیت نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا عبارتند از:

  • اثبات سطح زبان

آیلتس تضمین می‌کند که دانشجویان بین‌المللی از سطح کافی مهارت زبان انگلیسی برای درک مؤثر سخنرانی‌ها، شرکت در بحث‌ها و تکمیل دوره‌های آموزشی برخوردار باشند. دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که دانشجویان می‌توانند از نظر تحصیلی موفق شوند و به طور کامل در محیط آموزشی مشارکت نمایند. تسلط به زبان انگلیسی، دانشجویان را قادر می‌سازد تا به طور موثر ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند. همچنین، با همسالان خود همکاری کرده و مطالب درسی را درک کنند.

  • معیاری استاندارد

علاوه بر این، نمرات آیلتس، معیار استانداردی از مهارت‌های زبان انگلیسی متقاضی را ارائه می‌دهند. آیلتس به مؤسسات اجازه می‌دهد تا داوطلبان را به طور منصفانه مقایسه و ارزیابی کنند. این آزمون به دانشگاه‌ها و کالج‌ها کمک می‌کند تا با در نظر گرفتن توانایی‌های آکادمیک و مهارت زبان، در طول فرآیند پذیرش، تصمیم‌ بگیرند.

 

تاثیر آیلتس در تحصیلات

 

  • تعامل با مردم بومی

آیلتس از شرکت کردن دانشجویان بین‌المللی در جامعه کانادا حمایت می‌کند. تسلط به زبان انگلیسی در خارج از محیط دانشگاهی نیز ضروری است؛ زیرا دانشجویان باید با افراد محلی در تعامل باشند، در مشاغل پاره وقت یا فعالیت‌های اجتماعی شرکت کنند. هدف موسسات کانادایی از الزامی کردن آیلتس، این است که دانشجویان از مهارت‌های زبانی لازم برای تجربه راحت زندگی در خارج از کشور برخوردار باشند. به طور کلی، آیلتس در کانادا موفقیت تحصیلی را در اولویت قرار داده، ارتباطات موثر را تقویت کرده و تجربه کلی دانشجویان را بهبود می‌دهد.

حداقل نمره آیلتس برای مقاطع تحصیلی مختلف در کانادا

حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا، بسته به سطح تحصیلی و موسسه، متفاوت است. به طور کلی، موسسات آموزش عالی، شرایط نمره آیلتس خود را براساس نیازهای زبانی رشته‌ها تعیین می‌کنند. برای برنامه‌های کارشناسی، حداقل نمره آیلتس مورد نیاز معمولا بین 6.0 تا 6.5، بدون باند فردی کمتر از 6.0 است. با این حال، برخی از برنامه‌ها یا دانشگاه‌های رقابتی به نمرات بالاتری نیاز دارند که در مجموع به 7.0 می‌رسد.

در مقاطع تحصیلات تکمیلی، مانند دوره‌های کارشناسی ارشد یا دکترا، نمره آیلتس در مقایسه با پذیرش در مقطع کارشناسی، بالاتر است. به طور معمول، حداقل نمره کلی 6.5 تا 7.0 با حداقل نمره باند 6.0 در هر بخش انتظار می‌رود. برخی از برنامه‌ها، به ویژه در زمینه‌های پزشکی، حقوق یا مهندسی، ممکن است به نمره آیلتس بالاتری نیاز داشته باشند.

 

حداقل نمره ایلتس برای قبولی

 

شرایط کسب نمره قبولی نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا

برای مقاصد مهاجرتی، کسب نمره قبولی آیلتس مهم است؛ زیرا نمره آیلتس، مهارت زبان و توانایی متقاضی در برقراری ارتباط موثر به زبان انگلیسی را نشان می‌دهد. برای کسب نمره قبولی آیلتس جهت مهاجرت تحصیلی به کانادا، شرایط خاصی وجود دارند که متقاضیان باید آنها را داشته باشند. شرایط کسب نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا به شرح زیر هستند:

  • نمره کلی باند

آزمون آیلتس از چهار بخش، Listening، Reading، Writing و Speaking تشکیل شده است. امتیاز کلی باند از 0 تا 9 متغیر می‌باشد. برای برآورده کردن حداقل شرایط لازم جهت مهاجرت تحصیلی به کانادا، متقاضیان باید حداقل نمره باند مشخصی را کسب کنند. حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا معمولا بین 6 تا 7 است.

  • نمرات مقطعی

علاوه بر نمره باند کلی، داوطلبان باید شرایط نمرات مقطعی را نیز رعایت کنند. هر بخش به صورت جداگانه در مقیاس 0 تا 9 نمره‌گذاری می‌شود. بسته به رشته و موسسه، حداقل نمرات خاصی برای هر بخش مورد نیاز خواهد بود. به عنوان مثال، برخی از موسسات ممکن است حداقل نمره 6.5 در هر بخش را در شرایط پذیرش داشته باشند.

 

آزمون ایلتس در دسته‌های مختلف

 

حداقل نمره آیلتس برای دانشگاه‌های کانادا

نمره آیلتس مورد نیاز دانشگاه‌‌های کانادا، با توجه به سطح آنها متفاوت است. حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا می‌تواند بین رشته‌های یک موسسه نیز متفاوت باشد. به طور کلی، برنامه‌های کارشناسی در دانشگاه‌های کانادا به نمره آیلتس بین 6.0 تا 6.5 کلی و بدون باند کمتر از 6.0 نیاز دارند. با این حال، برخی از دانشگاه‌های معتبر یا برنامه‌های رقابتی، انتظارات بالاتری از نمره آیلتس خواهند داشت. برخی از دانشگاه‌ها یا برنامه‌ها نمره کلی 7.0 آیلتس را درخواست می‌کنند. از جمله این برنامه‌ها، می‌توان به زمینه‌های تجارت، پزشکی یا مهندسی اشاره کرد.

برای تحصیلات تکمیلی، مانند دوره‌های کارشناسی ارشد یا دکترا، شرایط آیلتس کمی بالاتر است. حداقل نمره کل آیلتس مورد نیاز برای برنامه‌های تحصیلات تکمیلی اغلب از 6.5 تا 7.5 می‌باشد. همچنین، جهت در نظر گرفتن نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا، نباید حداقل نمره باند، باید کمتر از 6.0 باشد. دانشجویان باید الزامات خاص آیلتس دانشگاه‌ها و برنامه‌های مورد علاقه خود را به دقت بررسی کنند؛ زیرا بسته به اولویت‌ها و خواسته‌های دانشگاه، تغییرات جزئی در نمره آیلتس موردنیاز وجود دارند.

 

کلاس‌های متعدد برای قبولی در ایلتس

 

حداقل نمره برای دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو یکی از دانشگاه‌های برتر در کانادا بوده و هر ساله تعداد زیادی دانشجوی بین‌المللی را به خود جذب می‌کند. دانشگاه تورنتو یکی از معتبرترین موسسات کانادا است که دارای پردیس‌های متعدد و طیف وسیعی از برنامه‌ها می‌باشد. این دانشگاه، به عنوان یک مؤسسه معتبر، دارای شرایط پذیرش خاصی از جمله معیارهای حداقل نمره آیلتس برای متقاضیان است.

همانند سایر دانشگاه‌ها، کسب نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا و دانشگاه تورنتو نیز الزامی است. حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای پذیرش، بسته به برنامه و سطح تحصیلی (کارشناسی یا کارشناسی ارشد) متفاوت می‌باشد. به طور کلی، حداقل نمره آیلتس آکادمیک 6.5، بدون نمره باند فردی کمتر از 6.0، برای اکثر برنامه‌های کارشناسی مورد نیاز است.

 

هر دانشگاه دارای نمره قبولی ایلتس متفاوت

 

حداقل نمره برای دانشگاه Canadore

دانشگاه کانادور، واقع در انتاریو کانادا، طیف متنوعی از برنامه‌ها را برای دانشجویان داخلی و بین‌المللی ارائه می‌دهد. دانشگاه Canadore PT برای برنامه‌های هنرهای کاربردی و فناوری خود شناخته شده است. حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا برای پذیرش در این دانشگاه، بسته به برنامه و سطح تحصیل متفاوت می‌باشد. به طور کلی، حداقل نمره آیلتس آکادمیک 6.0، بدون نمره باند فردی کمتر از 6.0، برای برنامه‌های کارشناسی مورد نیاز است.

 

آزمون ایلتس، معتبر در تمامی دانشگاه‌های کانادا

 

کدام آزمون‌های زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا معتبر هستند؟

تحصیل در کانادا، به عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، مستلزم تسلط بر زبان انگلیسی است. آزمون‌های مختلف زبان انگلیسی توسط موسسات آموزشی کانادا به رسمیت شناخته شده و پذیرفته می‌شوند. رایج‌ترین آزمون‌های پذیرفته شده، IELTS و TOEFL هستند.

نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا پذیرفته شده و از چهار جزء Listening، Reading، Writing و Speaking تشکیل شده است. این آزمون، توانایی متقاضی در برقراری ارتباط موثر به زبان انگلیسی را می‌سنجد. معمولا برای پذیرش در دانشگاه‌ها و کالج‌ها، آیلتس آکادمیک مورد نیاز است. نمرات در مقیاس 1 تا 9 گزارش می‌شوند و حداقل نمره باند مورد نیاز می‌تواند بسته به موسسه و برنامه تحصیلی متفاوت باشد.

تافل یکی دیگر از آزمون‌های محبوب زبان انگلیسی بوده که توسط موسسات کانادایی پذیرفته شده است. این آزمون شامل بخش‌هایی در زمینه خواندن، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن می‌باشد. نمرات تافل در مقیاس 0 تا 120 گزارش می‌شوند. مانند آیلتس، حداقل امتیازات تافل ممکن است در موسسات و برنامه‌ها متفاوت باشد. سایر آزمون‌های مهارت زبان انگلیسی مانند آزمون پیرسون انگلیسی (PTE) و ارزیابی زبان انگلیسی آکادمیک کانادایی (CAEL) نیز می‌توانند توسط برخی موسسات پذیرفته باشند.

 

آمادگی برای ازمون ایلتس

 

حداقل نمره آیلتس برای ویزای تحصیلی کانادا چقدر است؟

اخذ ویزای تحصیلی کانادا مستلزم نشان دادن مهارت زبان انگلیسی از طریق آزمون‌های مختلف از جمله آیلتس است. حداقل نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا و دریافت ویزا، به موسسه و برنامه تحصیلی بستگی دارد. موسسات آموزشی کانادا معمولا برای برنامه‌های کارشناسی به نمره کلی آیلتس بین 6.0 تا 7.5 نیاز دارند. با این حال، برنامه‌ها و دانشگاه‌های رقابتی‌تر به نمره آیلتس بالاتری نیاز خواهند داشت.

علاوه بر امتیاز باند کلی، نمرات اجزای فردی نیز در نظر گرفته می‌شوند. معمولا دانشگاه‌ها در هر جزء (Listening، Reading، Writing و Speaking) به حداقل نمره 6.0 یا بالاتر نیاز دارند. در نظر گرفتن شرایط پذیرش موسسه انتخابی، جهت تعیین حداقل نمره آیلتس مورد نیاز برای ویزای تحصیلی کانادا، ضروری است.

 

انواع مختلف ایلتس

 

برای دریافت ویزای کانادا کدام آیلتس مورد نیاز است؟

نوع آزمون آیلتس جهت دریافت ویزای کانادا، می‌تواند بر اساس نوع ویزا و هدف سفر متفاوت باشد. به طور کلی، ما دو نوع آزمون و نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا داریم که عبارتند از:

  • آیلتس آکادمیک

آیلتس آکادمیک به طور خاص برای دانشجویان متقاضی تحصیل در موسسات آموزش عالی کانادا طراحی شده است. آیلتس آکادمیک، مهارت‌های زبانی مورد نیاز برای محیط‌های دانشگاهی را ارزیابی می‌کند. این آزمون بر ارزیابی توانایی داوطلبان برای درک و انتقال ایده‌های پیچیده، متون دانشگاهی و شرکت در بحث‌ها و سخنرانی‌های دانشگاهی تمرکز دارد.

  • آیلتس جنرال

آیلتس جنرال یا عمومی برای افرادی در نظر گرفته شده که به دنبال فرصت‌های مهاجرت، تجربه کاری یا آموزش حرفه‌ای در کانادا هستند. این آزمون، مهارت‌های زبانی کاربردی مورد نیاز برای زندگی روزمره، کار و تعاملات اجتماعی را ارزیابی می‌کند. حداقل نمره آیلتس برای مهاجرت به کانادا برای اخذ ویزای خوداشتغالی (استارتاپ)، 5 است. همچنین، حداقل نمره آیلتس جنرال برای دریافت ویزای اکسپرس انتری، 6 می‌باشد.

با درک تفاوت انواع آزمون‌های آیلتس، متوجه شدید که برای پذیرش در دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا به نمره قبولی در آیلتس آکادمیک نیاز خواهید داشت. به طور کلی، کسب نمره آیلتس بالاتر می‌تواند شانس شما را برای دریافت ویزای کانادا افزایش دهد. جهت افزایش گزینه‌های خود برای تحصیل و فرصت‌های شغلی آینده، توصیه می‌شود نمره کلی 7 یا بالاتر را هدف بگیرید.

 

توانایی‌های لازم برای قبولی در ایلتس

 

توانایی‌های خود را به بهترین شکل اثبات کنید!

علاوه بر نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا، جهت پذیرش در دانشگاه‌های کانادا، چندین راه موثر برای اثبات توانایی‌ها و مهارت‌های خود وجود دارند. دانشگاه‌های کانادا، علاوه بر نمره آیلتس، به مدارک، رزومه، سوابق کار و توصیه نامه‌های شما توجه می‌کنند.

دریافت گواهینامه‌ها و صلاحیت‌های مربوطه، راهی ارزشمند برای نشان دادن تخصص شما است. بسته به رشته مورد علاقه یا حرفه خود، کسب گواهینامه‌های شناخته شده می‌تواند گواهی بر مهارت‌های شما باشد. به عنوان مثال، در صنعت IT، گواهینامه‌های سازمان‌های معتبر مانند سیسکو، مایکروسافت یا CompTIA می‌توانند دانش فنی شما را تایید کنند.

علاوه بر این، کسب تجربه عملی از طریق کارآموزی یا کار داوطلبانه به شما امتیازی ویژه می‌دهد. ساختن یک نمونه کار از کارتان، روش موثر دیگری برای نشان دادن استعدادهایتان است. چه هنرمند، طراح گرافیک یا حتی توسعه‌دهنده نرم‌افزار باشید، گردآوری مجموعه‌ای از بهترین پروژه‌ها یا خلاقیت‌های شما می‌توانند شانس پذیرش شما را افزایش دهند.

در نهایت، توصیه نامه‌هایی از افرادی که مهارت‌ها و اخلاق کاری شما را مشاهده کرده‌اند، می‌توانند باعث افزایش اعتبار و شانس قبولی شما در دانشگاه‌های کانادا شوند. توصیه‌نامه‌های مربیان، سرپرستان یا اساتیدی که می‌توانند مهارت‌ها و شخصیت شما را تأیید کنند، می‌توانند به طور قابل توجهی درخواست شما را تقویت کنند. علاوه بر به دست آوردن حداقل نمره آیلتس برای پذیرش در دانشگاه‌های کانادا، با گواهینامه‌ها، نمونه کارها و توصیه‌نامه‌های قوی، می‌توانید توانایی‌های خود را به مؤسسات آموزشی نشان دهید.

مشاوره رایگان ویزای تحصیلی کانادا با ویزموندو

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید و درباره آزمون آیلتس یا شرایط ویزا و نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا اطلاعاتی بیشتری می‌خواهید، ویزموندو، مشاوره رایگان و تخصصی به شما ارائه می‌دهد. ما در موسسه تخصصی مهاجرتی ویزموندو، راهنمایی‌ها و بینش‌های ارزشمندی را به دانشجویان ارائه می‌دهیم.

شما می‌توانید هر سؤالی که درباره آزمون آیلتس دارید، از جمله محتوای آن، استراتژی‌های آماده‌سازی و ارتباط نمرات با ویزای تحصیلی کانادا را مطرح نمایید. مشاوران متخصص ویزموندو به شما کمک می‌کنند تا پیچیدگی‌های فرآیند درخواست ویزا را طی کنید. علاوه بر این، مشاوره ویزموندو می‌تواند فراتر از موضوعات مرتبط با آیلتس باشد. ما می‌توانیم اطلاعاتی در مورد برنامه‌های تحصیلی مختلف کانادا، دانشگاه‌ها، نیازهای مالی و سایر جنبه‌های ضروری تحصیل در کانادا ارائه دهیم.

برای بهره‌مندی از این مشاوره رایگان، می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. فرآیند مهاجرت تحصیلی به کانادا، دلهره‌آور و سخت است و با راهنمایی‌های تخصصی ما می‌توانید این روند را ساده کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر برای دنبال کردن رویاهایتان، همین الان با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

علاوه بر آیلتس، برخی از موسسات، سایر آزمون‌های انگلیسی مانند تافل یا CAEL (زبان انگلیسی آکادمیک کانادایی) را نیز به عنوان جایگزین می‌پذیرند.

نمره آیلتس به طور کلی برای دو سال معتبر است.

اگر نمره آیلتس شما حداقل شرایط لازم برای برنامه یا موسسه مورد نظر شما در کانادا را ندارد، می‌توانید برای بهبود نمره خود، مجددا در آزمون آیلتس شرکت کنید. برخی از مؤسسات، اجازه چندین بار تلاش را می دهند.

اگر تحصیلات قبلی شما به زبان انگلیسی انجام شده یا اگر برای مدت معینی در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کرده‌اید، ممکن است معاف شوید.

ما مشاوره‌های لازم برای مهاجرت تحصیلی را ارائه داده و همچنین دوره‌های فشرده برای قبولی در این آزمون را به شما معرفی می‌کنیم.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *