موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

وب فرم کانادا

وب فرم کانادا

بسیاری از علاقه‌مندان مهاجرت به کانادا با این سؤال مواجه می‌شوند که وب فرم کانادا چیست؟ همچنین این افراد این سؤال را مطرح می‌سازند که اینفوگرافیک وب فرم کانادا چیست؟ وب فرم کانادا یک سرویس و ابزار آنلاین است که از طریق آن می‌توان با اداره مهاجرت کانادا ارتباط برقرار کرد. این ابزار دسترسی به پرونده‌های مهاجرتی را تسریع می‌بخشد. از طریق Webform می‌توانید درخواست‌های خود را پیگیری کرده و با اداره مهاجرت کانادا در ارتباط باشید. همچنین در شرایطی که نیاز به تغییرات ضروری در اطلاعات‌ شما وجود داشته باشد، وب فرم می‌تواند مشکل شما را برطرف سازد. برای هرگونه اطلاع از وب فرم کانادا می‌توانید از موسسه ویزموندو کمک بخواهید.
وب فرم کانادا
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

آشنایی با کاربرد وب فرم کانادا

همان‌طورکه گفته شد، وب فرم کانادا نوعی پل ارتباطی با اداره مهاجرت کانادا به شمار می‌آید. این سرویس برای موارد زیر کاربرد دارد:

 • دسترسی به حساب کاربری و پیگیری حسابی که به‌منظور ثبت درخواست آنلاین ثبت می‌شود.
 • تغییرات مهم در اطلاعات و مدارک ارسالی
 • تعیین کردن وکیل برای پیونده مهاجرت
 • دریافت پاسخ سؤال‌های مهم
 • پردازش فوری برای تمدید یا تعویض کارت اقامت
 • به‌روزرسانی اپلیکیشن
 • گزارش وجود مشکل فنی در خدمات آنلاین اداره مهاجرت کانادا

چه پرونده هایی را می توان با وب فرم کانادا دنبال کرد؟

Webform کانادا برای پرونده‌های مختلفی کاربرد داشته که در ادامه مهم‌ترین آن‌ها را معرفی می‌کنیم:

مراجعه به وب فرم IRCC برای مجوز کار

چنانچه فرد برای دریافت اجازه اشتغال در کشور کانادا اقدام کرده باشد، می‌تواند برای بررسی وضعیت تقاضا، وضعیت مجوز کار، ارسال اسناد اضافی، تغییر نشانی و برای دیگر تغییرات ایندکس خود، از طریق سرویس IRCC اقدام کند.

مراجعه به فرم کانادا برای ارسال ROE

در برخی از شرایط، در جهت دریافت موافقت و پشتیبانی از درخواست ارسال‌شده شما در فرم کانادا، لازم می‌شود که سابقه شغلی خود را به اداری مهاجرتی ارسال کنید. در این شرایط می‌توان از طریق فرم مجوز وب ROE به ارائه مدارک پرداخت.

مراجعه به وب فرم برای کارت اقامت دائم

درخواست اقامت دائم از سوی متقاضیانی ارسال می‌شود که می‌خواهند به‌صورت دائم از طریق یکی از مسیرهای مهاجرتی به  کشور کانادا مهاجرت کنند. این افراد می‌توانند برای درخواست وضعیت پردازش کارت روابط عمومی خود، از وب فرم کانادا استفاده کنند.

مراجعه به وب فرم برای تغییر آدرس

اداره مهاجرت کانادا از افراد متقاضی می‌خواهد که در صورت هرگونه تغییر در آدرس، مراتب را از طریق وب فرم اطلاع بدهند.

مراجعه جهت دریافت ویزای بازدید از طبیعت کانادا

عده کثیری از مردم جهان تقاضای بازدید از طبیعت کانادا را داشته به گردشگری در این کشور علاقه‌مند هستند. این افراد می‌توانند با مراجعه به IRCC Webform مدارک خود را ارسال کرده و برای دریافت ویزای بازدید از طبیعت این کشور اقدام کنند.

مقصد وب فرم کانادای شما چه مکانی است؟

مقصد وب فرم کانادای شما چه مکانی است؟

Webform شما ممکن است برای محل‌های مختلفی نظیر اتاوا، آنکارا، ابوظبی، لهستان یا محل‌های دیگر باشد. بر اساس محلی که مراحل انگشت‌نگاری را انجام داده باشید، باید از وب فرم متفاوتی استفاده کنید. البته اطلاعاتی که در این وب فرم‌ها درخواست می‌شوند، یکسان هستند.

نحوه تکمیل وب فرم کانادا

نحوه تکمیل وب فرم کانادا

بسیار مهم است که با نحوه تکمیل وب فرم کانادا آشنا باشید و بدانید که این فرم را چگونه می‌توان تکمیل کرد. ویزموندو می‌تواند تکمیل وب فرم کانادا را به بهترین شکل برای شما انجام دهد. برای تکمیل درخواست، می‌بایست بر اساس نوع پرونده خود، یکی از آدرس‌هایی که در ادامه مشاهده می‌کنید را انتخاب کنید:

 1. وب فرم آنکارا: مرتبط با ویزاهای تحصیلی، کاری، توریستی و اقامت دائم کانادا
 2. وب فرم اتاوا: مرتبط با کارت اقامت دائم، تغییر اطلاعات تماس، اشکالات فنی و …

پس از انتخاب آدرس‌های ذکرشده، با فرم مواجه می‌شوید. در ادامه راهنمای تکمیل این فرم را مشاهده خواهید کرد:

1. قسمت Enquiry

بخش Enquiry نخستین موردی است که با آن مواجه می‌شوید. در این قسمت نوع درخواست خود را انتخاب می‌کنید.

Type of Application

با توجه به نوع درخواست خود یکی از گزینه‌های وب فرم آنکارا و اتاوا را انتخاب می‌کنید.

Your enquiry

در این کادر، توضیحات مربوط به درخواست خود را می‌توانید به زبان انگلیسی یا فرانسوی بنویسید. این بخش از محدودیت 1500 کارکتری برخوردار است.

2. قسمت Applicant Information

این قسمت شامل اطلاعات فردی می‌شود که درخواست وب فرم، مربوط به وی می‌شود. در این قسمت وارد کردن اطلاعاتی مرتبط با نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل، محل تولد، تاریخ تولد، شماره UCI، شماره اپلیکیشن، شماره تلفن و سایر موارد ستاره‌دار ضروری است.

3. قسمت Enquirer Information

در این قسمت می‌بایست اطلاعات فردی که فرم را پر می‌کند وارد شود. این قسمت توسط وکیل یا اسپانسر پر می‌شود. در صورتی‌که خود شما درخواست را تکمیل می‌کنید، گزینه Applicant را در بخش Relationship to applicant انتخاب کرده و اطلاعات را وارد کنید. اگر این قسمت توسط والدین، قیم قانونی یا اسپانسر پر می‌شود، می‌بایست گزینه Sponsor انتخاب شده و اطلاعات ایشان در این محل وارد شود. گزینه Representative  هم برای وکلا کاربرد دارد.

4. قسمت Consent and Disclaimer

با تائید این قسمت به اداره مهاجرت کانادا اجازه خواهید داد که از آدرس ایمیلتان برای مکاتبه استفاده کند. همچنین می‌پذیرید که سازمان مهاجرت هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال افشای الکترونیکی اطلاعات شخصی شما بر عهده نخواهد داشت.

5. قسمت Case Specific Enquiry

چنانچه مدرکی برای آپلود دارید، گزینه Yes را انتخاب کرده و از قسمت Choose Files برای انتخاب فایل خود استفاده می‌کنید. در غیر این صورت گزینه No را انتخاب می‌کنید. دقت داشته باشید که فایل انتخابی شما نباید بیشتر از 2 مگابایت باشد. همچنین مجموع فایل‌های انتخابی شما نباید بیش از 3.5 مگابایت باشد. فرمت‌های مجاز برای بارگذاری در این قسمت به شرح زیر هستند:

 • JPEG
 • PDF
 • DOC
 • DOCX
 • TIFF

6. قسمت Confirm your email address and date of birth

در این قسمت تنها می‌بایست صحت آدرس ایمیل و تاریخ تولد خود را تائید کرده و گزینه Next را انتخاب کنید.

7. قسمت Case Specific Enquiry – Confirmation

این بخش به‌عنوان قسمت نهایی موفقیت ثبت وب فرم شما را نشان می‌دهد. در صورت موفقیت، پیامی به شما نمایش داده می‌شود که اعلام می‌کند تا مدت 28 روز کاری توسط ایمیل، نامه یا دورنگار، پاسخ وب فرم برای شما ارسال خواهد شد.

نکات مهم در هنگام پر کردن وب فرم کانادا

در اینجا چند نکته مهم را در رابطه با پر کردن وب فرم کانادا در اختیار شما قرار می‌دهیم:

 • برای دریافت پاسخ دقیق و سریع از اداره مهاجرت، بهتر است درخواست خود را به‌صورت مختصر و خلاصه تنظیم کنید.
 • در قسمتRelationship to the Applicant توجه داشته باشید که اگر وب فرم را برای خودتان پر نمی‌کنید، ابتدا گزینه صحیح را انتخاب کنید. در این هنگام، بهتر است با تعاریف Sponsor و Representative آشنا باشید.

با توجه به اینکه پر کردن وب فرم کانادا باید دقیق پر شود می‌توانید از موسسه ویزموندو بخواهید تا این کار را برای شما انجام دهد.

تمدید پاسپورت کار در وب فرم کانادا

تمدید پاسپورت کار در وب فرم کانادا

برای تمدید پاسپورت کار در وب فرم کانادا باید به چند نکته دقت داشته باشید. نخست آن که می‌بایست حداقل ظرف 30 روز قبل از انقضای گذرنامه، برای تمدید اقدام صورت گیرد. همچنین لازم است جهت تمدید پاسپورت، از سوی کارفرما تقاضای دیگری به سازمان کار کشور کانادا ارسال شود. به طور کلی، در شرایط زیر می‌بایست برای تمدید ویزای کار یا تغییر شرایط مجوز کار اقدام صورت گیرد:

 1. هنگامی‌که مدت قرارداد فرد تمدید شده باشد.
 2. چنانچه تغییراتی در مسئولیت شغلی ایجاد شده باشد.
 3. در صورت دریافت یک موقعیت شغلی متفاوت
 4. در صورت تمایل به اشتغال در مشاغل دیگر

نحوه پیگیری پرونده مهاجرت به کانادا

در گذشته بسیاری از مراحل اخذ ویزای کشورهای مختلف در سفارت کشورها صورت می‌گرفت؛ اما امروزه می‌توان پیگیری مراحل ویزا را به 2 صورت انجام داد، که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم داشت.

استعلام حضوری

از آنجایی که سفارت کانادا در ایران به ارائه خدمات نمی‌پردازد، برای اقدامات حضوری می‌بایست به سفارتی که در کشورهای همسایه واقع شده‌اند، مراجعه صورت گیرد. قابل‌ذکر است که فعالیت کارگزاری VFS نیز متوقف شده است؛ لذا همانند گذشته برای استعلام حضوری می‌بایست به سفارتخانه‌های کانادا مراجعه شود.

استعلام آنلاین

استعلام آنلاین، یکی از ساده‌ترین و ایمن‌ترین روش‌ها برای پیگیری جواب ویزای کانادا است. از طریق استعلام آنلاین می‌توان در مدت‌زمان کوتاه‌تری و با صرف هزینه کمتری برای پیگیری پرونده مهاجرت اقدام کرد. برای این منظور می‌بایست از طریق اینترنت به سایت مخصوص اداره مهاجرت کانادا مراجعه کرده و سپس به سرویس وب فرم وارد شوید.

شیوه پیگیری نتیجه ویزای کانادا از طریق وب فرم کانادا

پس از آن که با روند ارائه درخواست در وب فرم کانادا آشنا شدید و پس از آن که درخواست مورد نظر خود را ارسال کردید، نوبت مرحله دریافت جواب ویزای کانادا فرا می‌رسد. هنگامی‌که در وب فرم کانادا درخواستی را ثبت می‌کنید، یک کد رهگیری در اختیار شما قرار می‌گیرد. این کد رهگیری را نگه داشته و از طریق آن پروسه خود را دنبال کنید.

معمولاً حدود 1 ماه طول می‌کشد تا نتیجه خود را از طریق این سرویس دریافت کنید. برای آن که از دریافت به‌موقع پاسخ خود اطمینان حاصل کنید، بهتر است روند ارسال مدارک را‌ به‌درستی فراگرفته و اطلاعات خود را به‌صورت دقیق وارد کنید.

پس از ثبت درخواست در سرویس وب فرم کانادا چه می شود؟

همان‌طور که گفته شد، پاسخ شما در حدود 28 الی 30 روز پس از ثبت درخواست قابل دریافت خواهد بود. با این حال، می‌توانید در بازه زمانی مذکور به بررسی وضعیت درخواست خود بپردازید. در این صورت، چنانچه نتیجه درخواست مشخص نشده باشد، با متنی مواجه خواهید شد که اعلان می‌دارد که درخواست شما دریافت شده و تحت بررسی قرار دارد.

چنانچه با درخواست شما موافقت شده باشد، تغییراتی که درخواست کرده بودید اعمال می‌شوند. در برخی شرایط این تغییرات از طریق ایمیل به فرد اطلاع‌رسانی می‌شوند. گاهی هم این تغییرات بدون اطلاع ثبت می‌شوند. شما می‌توانید با جست‌و‌جو در فضای مجازی، نمونه پاسخ‌های ارسال‌شده از وب فرم کانادا را مشاهده کنید.

آیا IRCC از طریق وب فرم پاسخ می‌ دهد؟

هنگامی‌که درخواستی را از طریق وب فرم ارسال می‌کنید، ایمیل تائید دریافت برای شما ارسال نمی‌شود؛ اما این مسئله به آن معنی نیست که درخواست شما به ثبت نرسیده باشد. چنانچه اطلاعات تازه‌ای را به درخواست خود افزوده باشید، اداره مهاجرت ممکن است تغییرات را ثبت کرده و نتیجه آن را از طریق ایمیل اطلاع ندهد. البته در این صورت نیازی به نگرانی نخواهد بود؛ چراکه، اگر به مدارک و اطلاعات بیشتری نیاز باشد، این مسئله از طریق ایمیل به شما اعلام خواهد شد.

بهترین راه پیگیری پرونده مهاجرت به کانادا

اکثر افراد با اهداف مشخصی نظیر کار، سرمایه‌گذاری، تحصیل، ازدواج و یا دیدن طبیعت کانادا، وارد خاک این کشور می‌شوند. این افراد برای تمامی اهداف فوق به ویزا نیازمند هستند. امروزه برخی از مراحل درخواست ویزا را می‌توان به‌صورت آنلاین دنبال کرد؛ اما این مراحل می‌توانند برای برخی از افراد پیچیده و مبهم باشند. خبر خوب این است که موسسه ویزموندو برای این افراد شرایط ویژه‌ای را در نظر گرفته است. شما می‌توانید با کمک باتجربه‌ترین وکلای این مجموعه، از پیشبرد مراحل ویزای تحصیلی، ویزای کاری و ویزای توریستی کانادا اطمینان حاصل کرده و شانس موفقیت خود را افزایش دهید.

کلام آخر

وب فرم کانادا یک بستر آنلاین ایده‌آل برای ارتباط با اداره مهاجرت کانادا است. این سرویس به شما اجازه می‌دهد که بدون مراجعه به سفارت کشور کانادا نسبت به ویرایش و تغییر اطلاعاتی نظیر تمدید ویزای کاری، اطلاعات مرتبط با فرزندان، تغییر آدرس و برخی موارد دیگر اقدام کنید. ثبت درخواست در این سرویس روند مشخصی داشته و معمولاً پاسخ درخواست‌های ثبت شده در این بستر، پس از مدت 28 روز مشخص می‌شوند. چنانچه در صورت عملکرد این سرویس با سوال و مشکل مواجه شده‌اید، می‌توانید با وکلای خبره موسسه ویزموندو در ارتباط بوده و مشکل خود را به‌آسانی برطرف کنید.

سؤالات متداول

وب فرم کانادا چیست؟

وب فرم کانادا یک سرویس آنلاین مهاجرتی است که موجبات ارتباط با اداره مهاجرت کانادا را فراهم آورده است. از طریق این سرویس اقدامات مهمی را می‌توان انجام داد.

آیا برای استعلام ویزای کانادا می‌توان به‌صورت غیرحضوری اقدام کرد؟

بله، شما می‌توانید این اقدام را به‌صورت آنلاین انجام دهید.

ارتباط از طریق وب فرم کانادا با IRCC برای چه مواردی صورت می‌گیرد؟

وب فرم کانادا برای مواردی نظیر بازدید از طبیعت کانادا، اقدام برای تغییر آدرس، اقدام برای دریافت کارت اقامت دائم، اقدام برای ارسال ROE و اقدام برای برخی از موارد دیگر کاربرد دارد.

پاسخ به وب فرم کانادا چقدر طول می‌کشد؟

بر اساس تجربیات موجود، در فاصله 28 تا 30 روز کاری می‌توان پاسخ را از طریق وب فرم مشاهده کرد.

از چه راهی می‌توان به وب فرم کانادا دسترسی پیدا کرد؟

این اقدام را می‌توان از طریق 2 سایت با نام‌های وب فرم اتاوا و وب فرم آنکارا انجام داد.

آیا می‌توان از طریق وب فرم مدارک ارسال کرد؟

بله؛ چنانچه می‌خواهید مدارکی را ارسال کنید که در اطلاعات درخواستی وب فرم اداره مهاجرت کانادا وجود ندارد، می‌توانید مدارک موردنظر خود را بارگذاری و ارسال کنید. فرمت‌های JPEG، PDF، DOC، DOCX و TIFF ازجمله فرمت‌های مجاز برای بارگذاری در این وب‌سایت هستند

برای درخواست ویزای کانادا چه مقدار هزینه باید کرد؟

میزان این هزینه را سفارت کانادا بر اساس مقصد شما مشخص می‌کند.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *