قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا

قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا

کانادا قوانین و ضوابط نسبتا سخت‌گیرانه برای ورود مسافران به این کشور دارد. یکی از گام‌های حیاتی و لازم برای ورود به کانادا، دریافت ویزا است. ویزا به‌عنوان یک مجوز قانونی عمل می‌کند که به مسافر اجازه ورود به کشور موردنظر را می‌دهد. افراد با دریافت ویزا قادر به سفر به کانادا هستند و می‌توانند در آنجا اقامت داشته باشند. بااین‌حال، لازم است که مسافران با قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا آشنا شوند تا از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری کنند.
قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

مدت زمان مطالعه مقاله 17 دقیقه میباشد
از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

قوانین ورود به کانادا بعد از دریافت ویزا

قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا ممکن است با چالش‌ها و مراحل مختلفی همراه باشد که برای هر مهاجر مهم است به آن توجه کند. پس از ورود به کشور، افراد باید به مراکز مختلف مربوط به امور مهاجرت مراجعه کنند و مراحل بعدی را طبق قوانین ورود به کانادا پیگیر باشند.

مهاجران می‌توانند در این مراحل برای آگاهی از قوانین ورود به کانادا بعد از اخذ ویزا به مراکز مشاوره مهاجرت و اطلاعات محلی مراجعه کنند. برخی از این مراحل احتمالا نیاز به تطبیق با قوانین و شرایط مختلف استان‌ها داشته باشد، بنابراین اطلاعات دقیق و به‌روز در این زمینه از اهمیت ویژه برخوردار است.

چک ‌لیست پس از ورود به کانادا

چک‌لیست پس از ورود به کانادا مطابق با قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا عبارتند از:

 • درخواست سین نامبر را ثبت کنید.
 • برنامه‌ریزی برای افتتاح حساب بانکی در کانادا را انجام دهید.
 • به‌منظور خرید بیمه خدمات درمانی در کانادا اقدامات لازم صورت گیرد.
 • با روش‌های خرید سیم کارت در کانادا آشنا شوید.
 • در مرکز آموزشی که پذیرش از آن داشته‌اید، ثبت‌نام یا انتخاب واحد را انجام دهید.
 • با نحوه استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی در کانادا آشنا شوید.
 • با قوانین رانندگی در کانادا آشنا شوید و گواهینامه کانادایی بگیرید.
 • با روش‌های اجاره‌خانه در کانادا آشنا شوید.

چک ‌لیست پس از ورود به کانادا

مقررات قبل از ورود به کانادا

برای ورود به کانادا، ابتدا باید طبق دستورالعمل‌های آن، اقدام به درخواست ویزای کانادا نمایید. حتما به یاد داشته باشید که پیش از دریافت ویزا، اطمینان حاصل کنید که اعتبار پاسپورت شما حداقل 6 ماه پس از ورود به کانادا تاخیر نخواهد کرد. به‌همین دلیل، پیش از سفر، اعتبار پاسپورت خود را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نیاز، به تمدید آن به‌موقع اقدام کنید.

پیکاپ پاسپورت قبل از ورود به کانادا پس از اخذ ویزا

مرحله پیکاپ برای کشورهایی اجرا می‌شود که با ایران روابط دیپلماتیک ندارند. اغلب، پیکاپ ویزای کانادا از طریق کشورهای ارمنستان، ترکیه و امارات انجام می‌گیرد. این فرایند پیکاپ، شما را از نیاز به سفر به کشورهای خارجی برای دریافت ویزا بی‌نیاز می‌سازد.

پیکاپ پاسپورت قبل از ورود به کانادا پس از اخذ ویزا

مدارک لازم برای پیکاپ ویزا

برای پیکاپ ویزاهای غیرمهاجرتی، از جمله ویزاهای تحصیلی، ویزای کاری و ویزای گردشگری کانادا، عکس لازم نیست.

 • اصل پاسپورت با امضای فرد
 • نامه تصدیق ویزا کانادا (درخواست پاسپورت)
 • وکالت‌نامه به آژانس یا فرد مختص برای انجام عملیات پیکاپ
 • رسید اثر انگشتی مرکز خدمات ویزای VAC

زمان رسیدگی به درخواست پیکاپ ویزای کانادا

پس از ارسال پاسپورت و مدارک مرتبط به دفاتر وکالت، معمولا طی دو تا سه هفته آینده، پاسپورت شما جهت دریافت آماده می‌شود. این بازه زمانی متغیر است و می‌تواند بسته به نوع ویزا یا امور مهاجرتی موردنظر شما، تغییر کند. در این مدت، دفاتر وک به پیگیری و پردازش مراحل لازم جهت درخواست ویزا می‌پردازند تا پس از اتمام فرایند، پاسپورت شما آماده و قابل دریافت شود.

خرید بلیط برای ورود به کانادا پس از اخذ ویزا

قبل از بررسی قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا، باید بلیطی به مقصد کانادا رزرو کنید. برای خرید بلیط، توجه داشته باشید که در وقت‌های توقف پرواز در کانادا، به انعقاد نامه‌های مهاجرتی کافی زمان اختصاص دهید. به‌عنوان‌مثال، فرض کنید در مسیر ونکوور هستید و پرواز شما ابتدا در مونترال فرود می‌آید و سپس به ونکوور ادامه پیدا می‌کند. در این حالت، مدارک مهاجرتی شما در مونترال صادر می‌شود؛ بنابراین، زمان کافی حداقل سه ساعت بین پروازهای مختلف در کانادا را به‌عنوان یک بازه زمانی مهم در نظر بگیرید.

خرید بلیط برای ورود به کانادا پس از اخذ ویزا

لیست کارهای شما در فرودگاه

چه در حال بازگشت به خانه خود در کانادا هستید یا به‌عنوان ویزیتور به کانادا وارد می‌شوید، برای ورود مطابق با قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا سه مرحله را دنبال خواهید کرد:

مرحله 1. قبل از ورود

اگر از طریق هوایی به یکی از فرودگاه‌های بین‌المللی کانادا می‌رسید، می‌توانید در وقت خود در مرز صرفه‌جویی کنید. حداکثر ۷۲ ساعت قبل از ورود به کانادا، اظهارنامه گمرکی و مهاجرتی خود را به‌صورت آنلاین ارسال کنید.

اگر تصمیم دارید اظهارنامه خود را از قبل نفرستید، این امکان را دارید تا آن را در کیوسک فرودگاه یا eGate تکمیل کنید. اگر در فرودگاهی بدون کیوسک یا گیت الکترونیکی فرود می‌آیید، یک کارت اعلامیه در هواپیما یا وسایل حمل‌ونقل دیگر دریافت خواهید کرد.

دستورالعمل‌ها مطابق با قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا را بخوانید و قبل از رسیدن کارت را تکمیل کنید. آن را به همراه مدارک شناسایی و سایر مدارک مسافرتی خود آماده ارائه به مقامات کانادایی در فرودگاه داشته باشید. اگر با کودکان سفر می‌کنید، لطفا اسناد آنها را نیز آماده کنید. اگر از کارت اعلامیه بهره می‌برید، دستورالعمل‌ها را جدا سازید و دور بیندازید. برای کمک به افسران مرزی در خدمت‌رسانی سریع‌تر، کارت را تا نکنید.

نکات تکمیل اظهارنامه

همه افرادی که وارد کانادا می‌شوند، طبق قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا، باید یک اظهارنامه تکمیل سازند. شما این امکان را دارید تا حداکثر چهار نفر را که در یک محل سکونت زندگی می کنند، در یک کارت، یا هشت نفر را برای هر ارسال اظهارنامه قبلی، فهرست کنید. کارت اظهارنامه یا ارسال پیش‌فرض آن، در مورد شما، سفرهایتان و چیزهایی که به کشور می‌آورید اطلاعاتی را ارائه می‌دهد.

پرواز دوم

اگر به پرواز دیگری متصل می‌شوید یا به مقصد دیگری سفر می‌کنید و دوباره سوار همان هواپیما می‌شوید، علائم را دنبال کنید. در برخی از فرودگاه‌ها، احتمالا مجبور شوید چمدان‌های خود را دوباره بازبینی کنید. اگر عضو یک برنامه مسافر قابل‌اعتماد هستید، می‌توانید مرحله دو را نادیده بگیرید و برای پردازش سریع‌تر مستقیما به کیوسک‌های خودکار یا eGates بروید.

لیست کارهای شما در فرودگاه

مرحله 2. اولین ایست بازرسی CBSA

طبق قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا، وقتی به ترمینال می‌رسید، نشانه‌های اولین پست بازرسی آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) را دنبال کنید که به آن به‌عنوان “بازرسی اولیه” هم اطلاق می‌شود. اگر از Advance Declaration استفاده کرده‌اید، به یک eGate بروید تا رسید اظهارنامه تأییدشده خود را بازیابی کنید. حداکثر پنج نفر می‌توانند در بدو ورود از کیوسک به صورت گروهی بهره ببرند.

در مرحله بعد مطابق قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا، یک افسر خدمات مرزی مدارک زیر را بررسی می‌کند:

 • کارت اظهارنامه یا رسید کیوسک پیش‌پرداخت
 • شناسایی شما
 • سایر اسناد سفر

افسر احتمال دارد از شما یک سری سؤال بپرسد تا مشخص شود:

 • وضعیت مهاجرت شما
 • نوع هر کالایی که با خود می‌آورید
 • کمک‌هزینه معاف از مالیات شما
 • حقوق معافیت شخصی شما

کالاهایی که به‌درستی اعلام نشده و در کانادا محدود یا ممنوع هستند، طبق قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا می‌توانند توقیف شوند.

تازه‌واردان یا ورود به کانادا برای تحصیل یا کار

اگر تازه‌وارد کانادا شده‌اید و برای تحصیل یا کار به کانادا آمده‌اید، بر اساس قوانین ورود به کانادا احتمال دارد نیاز به ارائه مدارک بیشتری داشته باشید. افسر به شما در این فرایند کمک می‌کند. اگر به‌خوبی انگلیسی یا فرانسوی صحبت نمی‌کنید، می‌توانید از افسر کمک بخواهید.

تازه‌واردان یا ورود به کانادا برای تحصیل یا کار

مرحله 3. تحویل بار و دومین ایست بازرسی CBSA

به منطقه تحویل بار بروید. اگر مطابق قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا مجبور به پرداخت عوارض و مالیات هستید، می‌توانید در بیشتر فرودگاه‌های اصلی درحالی‌که منتظر چمدان خود هستید، پرداخت را انجام دهید. هنگامی که چمدان خود را تحویل گرفتید، به پست بازرسی بعدی CBSA بروید. مدارک زیر را به افسر نشان دهید:

 • کارت اظهارنامه، کیوسک پیش‌فرض یا رسید eGate
 • اگر برای کالای خود مالیات پرداخت کرده‌اید، رسید را ارائه کنید.
 • افسر احتمالا شما را به یک منطقه بازرسی ثانویه راهنمایی کند.

در اینجا، افسران سوالات زیر را از شما می‌پرسند:

 • برای اطلاعات دقیق در مورد سفرهای خود
 • برای ارائه چمدان و کالا برای بازرسی بیشتر

این یک بخش عادی از روند سفر است. همکاری شما قابل قدردانی است و به افسران کمک می‌کند تا امنیت کانادا، اقتصاد و ساکنان آن را تضمین کنند.

تحویل بار و دومین ایست بازرسی CBSA

میزان بار مجاز برای سفر به کانادا

مقدار مجاز بار در برخی از پروازهای خارجی بسیار مناسب است. به‌طور عمومی، حداکثر وزن بار مجاز برای پروازهای خارجی 30 کیلوگرم خواهد بود. در سفر به کشورهایی همچون آمریکا، کانادا، مسافران با بلیط اکونومی مجاز به حمل دو چمدان با وزن 23 کیلوگرم هستند. صاحبان بلیط با کلاس فرست و بیزینس نیز اجازه حمل دو چمدان هرکدام با وزن 32 کیلوگرم را دارند.

اقدامات پیش از ورود به کانادا

 • پاسپورت خود را برای پیکاپ ویزا بفرستید.
 • بلیط سفر را تهیه کنید.
 • چمدان‌های خود را ببندید.
 • محل اسکان خود را رزرو کنید.
 • مدارک ورود به کانادا را بر اساس قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا چک کنید و مطمئن شوید که تمامی مدارک را دارید.

اقدامات پیش از ورود به کانادا

مقررات امنیتی فرودگاه کانادا

مقررات امنیتی فرودگاه کانادا به‌منظور حفظ امنیت و سلامت مسافران و پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی تدوین شده‌اند. قوانین ورود به کانادا تحت‌نظر اداره امنیت حمل‌ونقل هوایی کانادا پیاده‌سازی می‌شوند. بلافاصله پس از عبور از مراحل چک‌کردن بلیط و تایید هویت، تمام مسافران و همراهانشان از یک بررسی امنیتی معتبر می‌گذرند.

طبق قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا، محدودیت‌هایی برای ورود کالاها و اقلام به کانادا وجود دارد و حمل برخی از اقلام به‌صورت غیرمجاز و ممنوع تلقی می‌شود. در صورت حمل اقلام غیرمجاز، احتمال دارد مقامات فرودگاه اقلام را از شما بگیرند یا جریمه کنند.

درصورتی‌که این اقلام خطرناک یا غیرقانونی باشند، مقامات قانونی مربوطه اقدامات لازم را انجام خواهند داد. برخی از موارد منجر به تحقیقات و پیگیری‌های قانونی توسط مقامات امنیتی و حتی اتهامات قانونی می‌شود.

اقلام غیرمجاز و ممنوعه برای ورود به کانادا

برای جلوگیری از احتمال مجازات، از جمله جریمه، توقیف یا پیگرد قانونی، قبل از اقدام به واردات اقلام به کانادا، مطمئن شوید که اطلاعات مورد نیاز را دارید. اقلام ممنوعه و غیرمجاز بر اساس قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا شامل:

 • سلاح گرم و سرد
 • غذا، گیاهان و حیوانات
 • مواد منفجره، آتش‌بازی و مهمات
 • حمل حشیش به آن‌سوی مرز به هر شکلی که بدون مجوز باشد، جرم جدی است.

از الزامات ایمنی در کانادا و اینکه چگونه برخی از کالاهای وارداتی ممکن است برای مردم خطر ایجاد کنند، آگاه باشید.

اقلام غیرمجاز و ممنوعه برای ورود به کانادا

داروهای مجاز برای ورود به کانادا

امکان حمل داروهایی که نسخه پزشک دارند و برای استفاده شخصی هستند، وجود دارد. بااین‌حال، برای ورود به کانادا با داروهای شخصی، باید از قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا پیروی کنید. استفاده شخصی به این معنی است که:

 • دارو برای استفاده خودتان است.
 • دارو برای استفاده شخصی دیگر یا حیوانی که تحت مراقبت شما است، باشد.
 • برای استفاده شخص یا حیوانی که همراه شما سفر می‌کند.

ضمن آنکه ، باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • میزان دارو نباید برای مصرف بیش از 90 روز یا بیش از یک دوره درمان مشخص‌شده برای آن دارو باشد.
 • دارو یا تجهیزات پزشکی شما، نیاز به نظارت مستقیم توسط یک اپراتور یا فرد آموزش‌دیده نداشته باشد.
 • اطلاعات مربوط به دوز دارو روی بسته‌بندی مشخص شده باشد.

حمل تجهیزات پزشکی به کانادا

ساکنان کانادا و افراد بازدیدکننده موقت اجازه حمل داروها یا یک تجهیزات پزشکی برای مصرف شخصی را دارند. بااین‌حال، باید دقیقا مشخص شود که تجهیزات بتواند به‌صورت مستقیم توسط فرد، بدون نیاز به کمک یا نظارت یک متخصص، مورد استفاده قرار گیرد و به نظارت مستقیم یک اپراتور یا متخصص نیاز نداشته باشد. درصورتی‌که تجهیزات پزشکی به نیاز به متخصص یا اپراتور دارد، به‌عنوان یک تجهیزات تجاری دسته‌بندی می‌شود.

حمل تجهیزات پزشکی به کانادا

حمل مواد غذایی به کانادا

بر اساس قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا، شما مجاز به حمل مواد غذایی مطابق با محدودیت‌های جدول زیر هستید:

محصول غذایی
شرح
میزان بار مجاز
چربی حیوانی
فقط در صورت همراهی شما به کانادا
20 کیلوگرم یا 20 لیتر
محصولات پخته شده مانند نان، شیرینی، کیک، پای میوه، بیسکویت
نمی‌تواند حاوی گوشت باشد.
20 کیلوگرم
چاشنی، سس
-
20 کیلوگرم یا 20 لیتر
شیرینی‌ها، شیرین‌کننده‌ها
نمی‌تواند حاوی گوشت باشد.
20 کیلوگرم
لبنیات
-
20 کیلوگرم یا 20 لیتر
غذاهای خشک
-
20 کیلوگرم
تخم‌مرغ و محصولات فراوری شده از تخم‌مرغ
در طول شیوع بیماری پرندگان تخم‌ها باید بسته‌بندی شده، برای مصرف انسان و به‌عنوان محصول ایالات متحده آمریکا برچسب‌گذاری شوند.
5 عدد تخم‌مرغ برای محصولات فراوری شده 20 کیلوگرم یا 20 لیتر
ماهی و غذای دریایی
ماهی بادکنکی و Eriocheir sinensis مجاز نیستند. باله‌های کوسه یا قسمت‌هایی از باله‌های کوسه که به لاشه کوسه متصل نیستند، ممنوع است.
40 کیلوگرم 10 کیلوگرم ماهی خشک
میوه یا سبزیجات تازه
سیب‌زمینی باید دارای بسته‌بندی تجاری و درجه‌بندی شماره یک ایالات متحده باشد
میوه‌ها 20 کیلوگرم سبزیجات20 کیلوگرم
میوه یا سبزیجات فراوری شده
-
هرکدام 20 کیلوگرم یا 20 لیتر
لاشه حیوانات
به مجوز شکار نیاز خواهید داشت. فقط در صورت همراهی شما مجاز است. می‌تواند محدودیت‌های استانی اعمال شود. توجه: برای واردات لاشه یا بخشی از لاشه، حداکثر مقدار وجود ندارد. این مقدار ممکن است مشمول محدودیت‌هایی باشد که توسط مجوز شکار یا شکل دیگری از مجوز از یک مقام ذی‌صلاح اعمال می‌شود.
غذاهای مشتق‌شده از غلات
-
20 کیلوگرم یا 20 لیتر
عسل
-
20 کیلوگرم
شیرخشک نوزاد
بر پایه شیرخشک بر پایه شیر مایع فرمول غیر شیری (خشک/مایع).
20 کیلوگرم یا 20 لیتر
شربت افرا و محصولات آن
20 لیتر شربت افرا محصولات افرا 4 کیلوگرمی
فرآورده‌های گوشتی (گوشت و مرغ): تازه، منجمد و سرد
فقط در صورت همراهی شما به کانادا مجاز است. بسته‌ها باید دارای علائم شناسایی باشند (برچسب نشان‌دهنده محصول ایالات متحده آمریکا قابل‌قبول است) مدرک کشور مبدا الزامی است.
20 کیلوگرم
غذاهای حاوی چند ماده
-
20 کیلوگرم
نوشیدنی‌های غیرالکلی
-
50 لیتر
آجیل، غلات، دانه‌ها
-
20 کیلوگرم
روغن‌ها
-
50 لیتر
ادویه، چای، قهوه
-
20 کیلوگرم

نکات مهم قبل از ورود به کانادا

 • بررسی وضعیت ویزا و مدارک مهاجرتی بر اساس قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا
 • بررسی اعتبار پاسپورت
 • آمادگی مالی کافی برای اقامت ابتدایی در کانادا
 • بهبود مهارت‌های اولیه زبانی (انگلیسی یا فرانسه)
 • رزرو بلیط هواپیما و اقامت
 • تحقیق در مورد زندگی در کانادا (سیستم بهداشت، حمل‌ونقل، آموزش و سایر جنبه‌های زندگی در کانادا)
 • همراه‌داشتن داروها و مدارک پزشکی لازم
 • آمادگی روانی برای تطابق با محیط جدید

مدارک مورد نیاز ورود به کانادا

مطابق قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا ترجمه رسمی تمامی مدارک زیر به همراه داشته باشید:

 • شناسنامه
 • کارت ملی
 • گذرنامه
 • سند ازدواج یا طلاق
 • گواهی فوت
 • پرینت حساب و گردش ملی شش ماه آخر
 • مدارک و اسناد ملکی
 • گواهی‌نامه رانندگی ایرانی و بین‌المللی
 • اخذ نامه سابقه رانندگی از نیروی انتظامی
 • مدارک تحصیلی از مقطع تحصیلی دبیرستان به بعد همراه با ریزنمرات
 • سوابق تحصیلی تمام فرزندان
 • سوابق پزشکی (جراحی)
 • مدارک واکسیناسیون فرزندان (برای ثبت‌نام در مدارس ضروری است.)

مدارک مورد نیاز ورود به کانادا

رزرو محل اقامت در کانادا

رزرو محل اقامت یکی از مراحل مهم در برنامه‌ریزی و بر اساس قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا است. این موضوع به شما کمک می‌کند تا اقامتی راحت و مطمئن در این کشور داشته باشید. قبل از هر چیز، نوع اقامتی که مدنظر دارید را مشخص کنید. آیا قصد اقامت در هتل، هاستل، آپارتمان یا خانه اجاره‌ای را دارید؟ هر یک از این گزینه‌ها ویژگی‌ها و هزینه‌های متفاوتی دارند.

برخی از اقامتگاه‌ها از طریق سایت‌ها و اپلیکیشن‌های رزرو آنلاین قابل‌دسترسی هستند. با مقایسه قیمت‌ها و امکانات مختلف، این امکان را دارید تا گزینه مناسبی را برگزینید. حتما به‌موقع رزرو را انجام دهید، به‌ویژه اگر سفر شما در فصل‌های پرفروش یا رویدادهای خاصی مانند جشنواره‌ها باشد. پس از رزرو، مطمئن شوید که ایمیل یا شماره رزرو را نگه می‌دارید و در صورت لزوم با محل اقامت تماس بگیرید تا رزرو خود را تایید کنید.

وظایف شما پس از ورود به کانادا و مستقر شدن

 • تاریخ انقضای مدارک مهاجرتی خود را مطابق با قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا بررسی کنید و سه ماه قبل از پایان اعتبار هر یک، برنامه‌ریزی برای تمدید آن‌ها انجام دهید.
 • تاریخ انقضای کارت بیمه درمانی خود را نیز مورد بررسی قرار دهید و هنگام باقی‌مانده مدت زمان یک ماه تا انقضا، اقدام به تمدید آن کنید.
 • هر سال، یک‌بار گزارش مالیاتی خود را تهیه کنید و آن را گزارش دهید. (مهلت گزارش هر سال میلادی تا پایان آوریل سال بعد میلادی است.)
 • شرایط اخذ اقامت دائم در کانادا را مورد بررسی قرار دهید و مطمئن شوید که الزامات را رعایت می‌کنید.

اقدامات ضروری بعد از ورود به کانادا

بعد از اینکه صفر تا صد بعد از اخذ ویزا تا ورود به کانادا را بررسی کردیم، نوبت به اقدامات ضروری بعد از ورود به کانادا می‌رسد. این اقدامات بر اساس قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا عبارتند از:

دریافت شماره بیمه اجتماعی یا  SIN

قانون ماندا به افرادی که شماره بیمه دریافت نکنند، امکان ثبت درخواست کار یا دریافت وام را فراهم نمی‌سازد. شماره SIN یک شناسه ۹ رقمی است که توسط آژانس‌های دولتی برای شناسایی افراد استفاده می‌شود. مرحله دریافت شماره بیمه از قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا به‌صورت آنلاین انجام می‌شود و ارائه مدارک هویتی و آدرس دقیق محل سکونت دو مرحله اصلی برای دریافت SIN آنلاین هستند. به‌علاوه، ثبت اطلاعات دقیق درباره وضعیت اقامت و نحوه مهاجرت ضروری است تا بتوانید شماره بیمه را بگیرید.

دریافت کارت خدمات درمانی

استفاده از خدمات درمانی رایگان در کانادا تنها از طریق دریافت بیمه درمانی امکان‌پذیر است. زمان مورد نیاز برای دریافت کارت بیمه در شهرها و استان‌های مختلف از یکدیگر تفاوت دارد. اگر به‌عنوان مقصد خود استان‌های بریتیش کلمبیا و انتاریو را انتخاب کرده‌اید، مطابق قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا باید حدودا سه ماه منتظر بمانید تا کارت بیمه را بگیرید. در سایر استان‌ها، مهاجران پس از ورود به خاک این کشور، کارت بیمه درمانی خود را دریافت می‌کنید.

اقدامات ضروری بعد از ورود به کانادا

خرید سیم کارت با ورود به کانادا پس از اخذ ویزا

برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی، مناسب است مرحله خرید سیم کارت را به‌صورت آنلاین انجام دهید. پس از خرید سیم کارت با پرداخت مبلغ حدود ۸۰ دلار، شما می‌توانید از ۳۰ گیگ اینترنت بهره‌مند شوید. اپراتورهای مختلف خدمات مربوط به اینترنت و سیم کارت را ارائه می‌دهند.

گزینه دیگری برای خرید سیم کارت وجود دارد که هزینه بیشتری به شما تحمیل می‌کند. اگر تاکنون موفق به خرید سیم کارت نشده‌اید، نگران نباشید. در فرودگاه‌های این کشور همواره خدمات مرتبط با فروش سیم کارت ارائه می‌شود. برای اطمینان از انتخاب بهترین سیم کارت، حتما از فروشگاه‌های محلی تحقیق کنید.

افتتاح حساب

برای دریافت و مدیریت پول‌ها و امور مالی، افتتاح حساب ضروری است و باید بانک در نزدیکی محل سکونت شما واقع شده باشد. در ابتدا، لیست کاملی از مدارک موردنیاز را آماده کنید. در کانادا، شرایطی برای افتتاح دو نوع حساب بانکی، حساب پس‌انداز و حساب‌جاری، وجود دارد.

حساب جاری مناسب‌ترین گزینه برای دریافت حقوق و دستمزد است. زیرا کارفرمایان بیشتر حقوق کارکنان خود را به این نوع حساب واریز می‌کنند. دولت کانادا نیز مبلغی معین برای کارمزد خدمات مالی ارائه شده توسط بانک‌ها تعیین کرده است که این مبلغ از ۴ دلار شروع شده و تا ۳۰ دلار افزایش می‌یابد.

اقدام برای دریافت مجوز اقامت دائم

برای اقامت دائم در کانادا پس از دریافت ویزا، روش‌های مختلفی وجود دارد. این روش‌ها شامل خرید خانه، سرمایه‌گذاری در بورس، راه‌اندازی استارتاپ یا کسب‌وکار می‌شود که هر کدام از این موارد بخشی از مراحل مورد نیاز برای دریافت اقامت دائم هستند. طبق قوانین حاکم در دولت فدرال کانادا، افراد پس از پنج سال اقامت و پرداخت مالیات، مهریه اقامت دائم را به‌دست می‌آورند.

برای اخذ اقامت دائم، نیاز به ارائه مدارک هویتی، تحصیلی، کاری، عدم سوابق کیفری، گواهی سلامت و اثبات توانایی مالی است. این فرایندها شامل مراحلی چون پیکاپ ویزا، یافتن شغل، خرید یا اجاره مسکن، دریافت شماره SIN، دریافت کارت بیمه و افتتاح حساب بانکی می‌شوند که تمامی آن‌ها چالش‌های خود را دارند.

اقدام برای دریافت مجوز اقامت دائم

جمع‌ بندی

توجه به قوانین ورود به کانادا پس از اخذ ویزا بسیار حیاتی است. اقداماتی چون افتتاح حساب بانکی، خرید سیم کارت، ثبت‌نام در مراکز آموزشی، و اطلاع از قوانین حمل‌ونقل عمومی و راهنمایی‌های اجاره‌خانه، از جمله مسائل مهم پس از ورود به این کشور محسوب می‌شوند.

سوالات متداول

 1. چگونه می‌توانم حساب بانکی در کانادا افتتاح کنم؟

برای افتتاح حساب بانکی، به یک بانک معتبر مراجعه کنید و مدارک مورد نیاز را ارائه دهید. شما نیاز به شناسنامه، کارت ملی یا گواهی تولد، دلایل اقامت و اطلاعات مالی خواهید داشت.

 1. چگونه می‌توانم سیم کارت دریافت کنم؟

برای خرید سیم کارت می‌توانید به‌صورت آنلاین یا از فروشگاه‌های محلی در فرودگاه‌ها استفاده کنید.

 1. چگونه در کانادا خانه اجاره یا خریداری کنم؟

برای اجاره یا خرید خانه، این امکان را دارید تا به وب‌سایت‌های معتبر املاک مراجعه کنید یا از خدمات املاک محلی بهره‌مند شوید.

 1. آیا نیاز به گواهینامه رانندگی کانادایی دارم؟

اگر قصد دارید به‌عنوان راننده در کانادا فعالیت کنید، بهتر است گواهینامه رانندگی کانادایی را بگیرید.

 1. چگونه از حمل‌ونقل عمومی در کانادا استفاده کنم؟

در بیشتر شهرها و مناطق کانادا حمل‌ونقل عمومی فعال است. شما می‌توانید از اتوبوس‌ها، متروها و تاکسی‌ها برای انتقال درون‌شهری استفاده کنید.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *