موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

وقت سفارت انگلستان

سفارت انگلستان در تهران قبلا بسته بود. این امر باعث می‌شد افراد برای دریافت ویزای انگلیس با مشکلات زیادی روبرو شوند. زیرا باید برای وقت سفارت انگلیس به کشورهای دیگر سفر می‌کردند. اما اکنون یک دفتر جدید به نام VFS Global در تهران وجود دارد که به این موارد کمک می‌کند. سفارت بریتانیا در ایران دوباره بازگشایی شده است؛ اما همچنان از دفتر VFS برای خدمات ویزا و وقت ملاقات استفاده می‌شود. این موضوع بسیار عالی است؛ زیرا با شلوغی بیش از حد در سفارت انگلستان روبرو نخواهید شد. دفتر VFS مانند نماینده سفارت است و تمام مراحل صدور ویزا مانند انگشت نگاری را انجام می‌دهد.

سفارت انگلستان
ستاره منصوری

ستاره منصوری

کارشناس امور ویزا، پیکاپ و وقت سفارت

زمان مطالعه : 20 دقیقه

اطلاعیه مهم

ایرانیانی که با ویزای توریستی در کانادا هستند می‌توانند تا تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۲۴، به صورت رایگان، درخواست اپن ورک پرمیت دهند. اپن ورک پرمیت مجوز کاری است که به شما اجازه می‌دهد تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنید.

فهرست مطالب
فهرست مطالب

آیا سفارت انگلیس در تهران باز است؟

در حال حاضر، خدمات صدور ویزای این سفارت در دفتری به نام VFS بریتانیا در تهران انجام می‌شود. درواقع این دفتر همان کارهای معمول یک سفارت مانند کمک به ایرانیان در زمینه اخذ ویزا و تعیین وقت سفارت انگلستان را انجام می‌دهد.
بنابراین در حال حاضر، سفارت انگلستان در ایران بیشتر جنبه سیاسی و دیپلماتیک دارد. با این حال، سرعت انجام کارها در سفارت انگلیس با زمان پردازش درخواست‌ها در VFS Global کاملا برابر و حتی کمتر است. بنابراین اگر نیاز به ارائه بیومتریک یا انجام مصاحبه دارید، می‌توانید به وبسایت VFS مراجعه کنید.

آیا سفارت انگلیس ویزا می‌دهد؟

هم بله و هم خیر! درواقع سفارت انگلیس در ایران حضور دارد؛ اما خدمات صدور ویزا به صورت مستقیم ندارد. هم اکنون شرکت وی اف اس به عنوان نماینده رسمی سفارت انگلیس در تهران مشغول به کار است. آن‌ها تمام قرارها و درخواست‌ها برای ویزای توریستی، تجاری، دانشجویی، اقامتی و غیره را انجام می‌دهند.
قبلا این جریان با مشکلات متعدد همراه بود. زیرا سفارت انگلیس عملا در ایران وجود نداشت. بنابراین افرادی که خواهان دریافت ویزای بریتانیا بودند، باید برای ارائه بیومتریک و جلسات حضوری به کشورهای همسایه مانند ترکیه سفر می‌کردند. تعیین وقت سفارت انگلیس در کشور ثالث به دردسرها و هزینه اخذ ویزای کشور انگلستان می‌افزود.

آیا سفارت انگلیس ویزا می‌دهد؟

شرایط صدور ویزای انگلیس

شرایط صدور ویزای انگلیس به هدف سفر و مدت اقامت مورد نظر فرد بستگی دارد. برای بازدیدهای کوتاه‌مدت مانند گردشگری، جلسات کاری یا دیدار با خانواده و دوستان، باید برای ویزای استاندارد ویزیتور اقدام کرد. متقاضیان باید نشان دهند که از بودجه کافی برای پرداخت هزینه‌های خود در طول اقامت برخوردار هستند.
همچنین به شواهدی مبنی بر قصد حتمی برای خروج از انگلستان در پایان مدت اعتبار ویزا و دلیل معتبری برای سفر نیاز است. متقاضیان باید ثابت کنند با کشور خود از طریق شغل، خانواده یا دارایی غیرمنقول ارتباط دارند. به این ترتیب، قصد بازگشت آن‌ها به ایران پس از اتمام اعتبار ویزا، مسلم می‌شود.
برای افرادی که مایل به کار، تحصیل یا اقامت دائم در انگلستان هستند، شرایط خاص صدور ویزا وجود دارد. نیروهای ماهر فقط با پیشنهاد شغلی می‌توانند به انگلستان سفر کنند. در حالی که دانشجویان علاوه بر پذیرش در یک موسسه بریتانیایی، ملزم به رعایت شرایط خاص آموزشی، توان مالی و مهارت زبان هستند.
از سوی دیگر، معیارهای صدور ویزاهای دائمی انگلستان سخت‌گیرانه‌تر هستند. مثلا برای دریافت این ویزاها باید برای یک دوره زمانی خاص در بریتانیا زندگی کرد. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط صدور ویزا و تعیین وقت سفارت انگلستان از مشاوره رایگان ویزموندو بهره ببرید.

مراحل اخذ وقت سفارت انگلیس

اگر به دنبال اخذ انواع ویزای انگلستان هستید، باید به خوبی با مراحل اخذ وقت از سفارت این کشور آشنا شوید. قبل از شروع مراحل باید هدف سفر خود به انگلستان را مشخص کنید. مثلا هدف شما برای تحصیل، کار، درمان پزشکی یا فقط برای گردشگری است؟ دانستن این موضوع به شما کمک می‌کند برای دسته ویزای متناسب اقدام کنید. ضمنا مراحل ابتدایی به صورت آنلاین انجام می‌شوند، بنابراین نیاز به دسترسی به اینترنت دارید.
در ابتدا باید به وب‌سایت رسمی دولت بریتانیا مراجعه کنید. در آنجا باید فرم درخواست ویزا را پر کنید و همراه با مدارک مورد نیاز ارسال کنید. در گذشته، افراد از وب‌سایتی به نام Visa4UK استفاده می‌کردند؛ اما اکنون همه این کارها در وب‌سایت Gov.UK صورت می‌گیرد. وقتی درخواست خود را ارسال کردید، به یک صفحه جدید هدایت می‌شوید؛ جایی که می‌توانید زمان تعیین وقت سفارت انگلیس را انتخاب کنید. حتما زمان متناسب با برنامه‌های خودتان را انتخاب کنید.
در مرحله بعد نوبت به پرداخت هزینه زمان ملاقات می‌رسد. برای تکمیل پرداخت، ایمیلی حاوی پیوند ویژه دریافت خواهید کرد. هزینه را به صورت آنلاین پرداخت کنید تا قرار ملاقات حضوری شما تایید نهایی شود. پس از پرداخت هزینه، باید تمام فرم‌ها و رسیدها را چاپ و امضا کنید. زیرا در روز مصاحبه و ملاقات حضوری باید فرم‌های پرینت شده و رسید پرداخت را به دفتر صدور ویزا ببرید.

تعرفه های وقت سفارت انگلیس

در قسمت قبل گفتیم که برای مراجعه به سفارت انگلستان باید هزینه آن را به صورت آنلاین پرداخت کنید. هزینه تعیین وقت در سفارت انگلستان به مدت زمان مورد نظر شما برای اقامت در این کشور بستگی دارد. بگذارید این موضوع را برای شما شرح دهیم.

 • وقت سفارت برای ویزای 6 ماهه – 290 دلار
 • وقت سفارت برای ویزای 2 ساله – 720 دلار
 • وقت سفارت برای ویزای 5 ساله – 1220 دلار
 • وقت سفارت برای ویزای 10 ساله – 1500 دلار

مدارک لازم برای وقت سفارت انگلیس در تهران

هنگام درخواست وقت ویزای انگلستان، مدارک مهمی وجود دارند که باید آن‌ها را به همراه داشته باشید. مدارک لازم برای گرفتن وقت سفارت انگلیس به شرح زیر هستند.

 • اصل و کپی از تمام صفحات پاسپورت حتی صفحات سفید روی برگه A4
 • اصل و کپی از تمام صفحات پاسپورت های ۱۰ سال گذشته حتی صفحات سفید روی برگه A4
 • دو قطعه عکس 3.5 در ۴٫۵
 • اصل و یا کپی دعوتنامه از بستگان درجه یک و یا برگه واچر هتل
 • اصل و ترجمه سند ازدواج در صورت تأهل
 • اصل و ترجمه کامل شناسنامه
 • فرم تکمیل شده درخواست وقت سفارت انگلیس و تأییدیه‌ای که سفارت انگلیس قبل از وقت سفارت به شما میدهد.
 • اصل و ترجمه گردش‌ حساب های شخصی و جاری در ۶ ماه گذشته، سپرده‌ بانکی و…
 • اصل و ترجمه سند ملک و در صورت اجاره ملک، اصل و ترجمه اجاره‌نامه
 • اصل و ترجمه مدارک شغلی
 • اصل و ترجمه کارت پایان خدمت

نکات مهم مدارک وقت سفارت انگلستان

اعتبار پاسپورت باید ۶ ماه بیشتر از مدت زمان سفر به انگلیس باشد.
عکس‌ها رنگی و تمام رخ باشند.
واچر هتل یک برگه است که به منزله رزرو رسمی هتل میباشد و در صورت نداشتن دعوتنامه، برای اخذ ویزای انگلیس الزامی‌ست. در صورت وجود دعوتنامه هم مدارک میزبان به این شرح مورد نیاز است:  فیش حقوقی پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار، سند ملکی یا اجاره‌نامه در انگلستان، آخرین برگ مالیاتی پرداخت‌شده، قبوض پرداختی مثل آب ، برق ، گاز.)
برای مدیران شرکت‌ها، ارائه ریزپرینت گردش مالی حساب شرکت هم الزامیست
مدارک شغلی یکی از مهم‌ترین مدارک هستند! بنابراین بهتر است که با مشورت با کارشناسان ویزموندو، این مدارک را به بهترین شکل ممکن تکمیل کنید. مدارک شغلی شامل: گواهی اشتغال به کار، گواهی مرخصی با ذکر باحقوق یا بی‌حقوق بودن، کارت پرسنلی، کارت نظام مهندسی، کارت دانشجویی، حکم کارگزینی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی و… ، بیمه ۶ ماه گذشته و گواهی تأیید آن، فیش حقوقی ۶ ماه اخیر و برگه مالیاتی پرداخت‌شده.

نکات مهم مدارک وقت سفارت انگلستان

مدت زمان لازم برای صدور ویزای انگلیس

مدت زمان لازم برای صدور ویزای انگلیس به عوامل مختلفی وابسته است. نوع ویزای مورد درخواست، کشوری که درخواست از آن انجام می‌شود و پیچیدگی پرونده، همگی بر زمان رسیدگی تاثیر می‌گذارند. به طور کلی، زمان پردازش ویزای انگلستان از چند هفته تا چند ماه متغیر است. به عنوان مثال، یک ویزای استاندارد بازدیدکننده معمولا حدود 15 روز کاری طول می‌کشد. اما ویزای همسر ممکن است تا 12 هفته به طول انجامد.
ارائه یک درخواست کامل و دقیق همراه با ارائه تمام مدارک لازم در زمان وقت سفارت انگلیس بسیار مهم است. ضمنا توجه داشته باشید که زمان پردازش ارائه شده توسط ویزا و مهاجرت بریتانیا (UKVI) تخمینی است. بنابراین زمان پردازش واقعی ممکن است متغیر باشد. گاهی اوقات، به دلیل پیچیدگی روند، دوره‌های شلوغی یا شرایط پیش‌بینی نشده، رسیدگی به درخواست شما طولانی‌تر خواهد بود.
توصیه می‌شود برای اطلاع از دقیق‌ترین و به‌روزترین اطلاعات در مورد نوع خاص ویزای انگلیس و زمان پردازش آن با ویزموندو مشورت کنید. زیرا برنامه‌ریزی دقیق و ارسال درخواست به‌موقع برای اطمینان از ریجکت نشدن ویزای شما اهمیت فراوانی دارد.

پیکاپ ویزای انگلیس

علاوه بر اینکه پیکاپ ویزای انگلیس در ایران و تهران هم ممکن است، موسسه مهاجرتی ویزموندو در ترکیه، امارات و ارمنستان خدماتی را برای کمک به شما در پیکاپ ویزای انگلیس ارائه می‌دهد.

پیکاپ ویزای انگلیس

تعیین وقت سفارت انگلیس با ویزموندو

تعیین وقت سفارت انگلیس با ویزموندو یک فرصت استثنایی برای افرادی است که به دنبال کمک کارآمد و قابل اعتماد برای روند درخواست ویزای خود هستند. ویزموندو به سال‌ها تجربه موفق خود در زمینه خدمات مهاجرتی افتخار می‌کند. با داشتن تیمی از متخصصان متعهد که دانش و تجربه گسترده‌ای در پردازش ویزا دارند، متقاضیان می‌توانند کاملا آرامش خاطر داشته باشند. ویزموندو به افراد اجازه می‌دهد برنامه سفر خود به انگلستان را با خیال راحت و با اطمینان کامل انجام دهند.

مشاوره رایگان ویزای توریستی

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

سوالات متداول

آیا وقت سفارت انگلیس در تهران انجام میشود؟

بله. میتوان وقت سفارت انگلیس را هم از تهران گرفت و شما میتوانید مدارک را به دفتر وی اف اس ارائه دهید تا انگشت نگاری انجام شود.

این امر به نوع ویزا بستگی دارد. مثلا ویزای توریستی حداقل 15 روز کاری طول می‌کشد. اما به یاد داشته باشید که زمان پاسخ‌دهی می‌تواند متغیر باشد.

بلی واریزی سفارت را ما و همزمان با درخواست وقت سفارت شما انجام میدهیم.