ویزای سینگل یا یکبار ورود چیست؟ - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
ویزای سینگل چیست؟

ویزای سینگل چیست؟

ویزای سینگل نوعی سند مسافرتی است که به فرد اجازه می‌دهد یک بار و برای مدت زمان مشخصی وارد یک کشور خارجی شود. این ویزا معمولا با مدت زمان از پیش تعیین‌شده ارائه می‌شود و مسافر را از ورود مجدد به کشور پس از خروج منع می‌کند. ویزای یکبار ورود معمولا برای بازدیدهای کوتاه‌مدت مانند مقاصد گردشگری یا تجاری صادر می‌شود؛ به‌ویژه برای افرادی که قصد ندارند کشور مقصد را در طول اقامت خود ترک کنند.
ویزای سینگل چیست؟
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

مدت زمان مطالعه مقاله 6 دقیقه میباشد
از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

ویزای سینگل چیست؟

ویزای یکبار ورود به شخص اجازه ورود به یک کشور را برای هدف مشخصی مانند گردشگری، تجارت و ملاقات با خانواده یا دوستان می‌دهد. پس از خروج فرد از کشور مقصد، ویزای سینگل او باطل می‌شود و در صورت تمایل به ورود دوباره به آن کشور باید مجددا برای اخذ ویزای جدید اقدام کند.

اکثر کشورهای جهان معمولا ویزای یکبار ورود خود را با مدت زمان مشخصی صادر می‌کنند. اگر قصد اخذ ویزای یکبار ورود به یک کشور خاص را دارید، از مشاوره رایگان ویزموندو استفاده کنید. ویزموندو ویزای شما را در اسرع وقت اخذ خواهد کرد.

ویزای سینگل چیست؟ single-multi-visa

شرایط دریافت ویزای سینگل

شرایط دریافت ویزای سینگل شامل داشتن پاسپورت معتبر، هدف مشخص از بازدید، ثبات مالی، قصد بازگشت، برنامه سفر جامع، پوشش بیمه درمانی و سابقه کیفری است. البته کشورها مقررات متفاوتی دارند. پس بررسی وب‌سایت رسمی سفارت یا کنسولگری آن کشور یا مشورت با متخصصان مهاجرت بسیار حیاتی است. متقاضیان ویزای یکبار با داشتن شرایط زیر می‌توانند شانس موفقیت خود را افزایش دهند.

 • پاسپورت معتبر با اعتبار بیش از مدت اقامت در کشور مقصد (اکثر کشورها به 6 ماه اعتبار نیاز دارند)
  مشخص بودن هدف از بازدید مانند گردشگری، تجارت یا تحصیل با ارائه مدارک مرتبط مانند دعوتنامه، رزرو هتل یا مدرک ثبت نام در یک موسسه آموزشی
 • نشان دادن ثبات مالی از طریق صورتحساب‌های بانکی با وجوه کافی، گواهی اشتغال و درآمد یا نامه‌های حمایتی
 • اثبات قصد قطعی خود برای بازگشت به کشور مبدا با نشان دادن مالکیت دارایی، قراردادهای کاری یا پیوندهای خانوادگی
 • ارائه یک برنامه سفر جامع با جزییاتی مانند رزرو اقامتگاه، ترتیبات حمل‌ونقل و هرگونه فعالیت برنامه‌ریزی‌شده
 • پوشش بیمه درمانی معتبر در کشور مقصد تا پایان ویزا
 • نشان دادن سابقه کیفری پاک، در صورت لزوم

صفر تا صد ویزای سینگل کانادا

با ویزای سینگل کانادا می‌توانید به مدت ۶ ماه در این کشور اقامت داشته باشید. البته با این ویزا فقط می‌توانید یک بار وارد کانادا شوید. به عنوان مثال، اگر پس از ۴ ماه خاک کانادا را ترک کنید، نمی‌توانید برای دو ماه باقیمانده دوباره وارد کانادا شوید.

بازدید شما از کانادا با ویزای یکبار ورود باید با هدف موجه و مشخص مانند شرکت در یک کنفرانس باشد. ضمنا باید اسناد لازم را برای تایید هدف بازدید خود ارائه دهید. صفر تا صد ویزای یکبار ورود کانادا را از ویزموندو بخواهید. ما در تمام مراحل اخذ ویزا در کنار شما هستیم تا شانس موفقیت شما به حداکثر برسد.

تفاوت ویزای سینگل و مولتی چیست؟

تفاوت ویزای سینگل و مولتی به دفعات ورود مجاز شما به کشور مقصد برمی‌گردد. درواقع ویزای مولتی به شما اجازه می‌دهد تا در مدت اعتبار ویزا، به صورت مکرر به کشور مقصد ورود و خروج داشته باشید. اما در ویزای یکبار ورود فقط حق دارید به کشور مقصد بروید و پس از اتمام کار خود به کشور مبدا برگردید.

مدت اعتبار ویزای مولتی به کشور صادرکننده آن بستگی دارد. اما معمولا بین ۶ ماه تا ۲ سال اعتبار دارد. این در حالی است که ویزای مولتی کانادا تا ۱۰ سال هم صادر می‌شود. بنابراین در این مدت می‌توانید به صورت مکرر به کانادا رفت و آمد داشته باشید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای سینگل

مدارک لازم برای اخذ ویزای سینگل به شرح زیر است.

 • گذرنامه معتبر با حداقل اعتبار ۶ ماه
 • اسناد ارتباطات عمیق با کشور مبدا
 • گردش بانکی ۶ ماهه برای اثبات تمکن مالی یا نامه حمایتی از خانواده، کارفرما یا دوستان
 • دعوتنامه از خویشاوندان در کشور مقصد (در صورت وجود)
 • معاینه پزشکی (در صورت نیاز)
 • ارائه اطلاعات بیومتریک (برای برخی کشورها)
 • فرم درخواست ویزا با ذکر هدف از بازدید به صورت دقیق و مشخص
 • رسید پرداخت هزینه‌های پردازش ویزا
 • برنامه پرواز و شرح فعالیت‌های برنامه‌ریزی‌شده خود در کشور مقصد
 • گواهی عدم سوء پیشینه و عدم ممنوع‌الخروجی

ویزای سینگل شینگن

ویزای سینگل شینگن به دارنده آن این امکان را می‌دهد تنها یک بار و در مدت زمان معین وارد منطقه شینگن شود. بنابراین دارنده ویزا با خروج از قلمرو شینگن، دیگر نمی‌تواند به آن کشورها بازگردد. حتی اگر تعداد روزهای اعتبار ویزای خود را در قلمرو شینگن سپری نکرده باشد.

برخی افراد، ویزای یک بار ورود شینگن را با تعداد کشورهای مجاز به بازدید اشتباه می‌گیرند. آن‌ها فکر می‌کنند که عبارت یک بار ورود مربوط به تعداد کشورهایی است که دارنده ویزا می‌تواند از آن‌ها بازدید کند. این در حالی است که تعداد مناطق مجاز به بازدید، نزدیک به عبارت «معتبر برای …» در برچسب ویزا نشان داده می‌شود. تعداد دفعات ورود هم نزدیک به عبارت «تعداد ورود …» نشان داده خواهد شد.

ویزای سینگل شینگن را می‌توان در سفارت هر یک از 26 کشور عضو منطقه شینگن به دست آورد. دارنده این ویزا امکان جابجایی آزاد در کل منطقه شینگن تا سقف اعتبار و محدودیت‌های دوره آن را خواهد داشت. البته با توجه به نوع ویزای صادر شده توسط سفارت یا کنسولگری خاص هر کشور شینگن، ممکن است محدودیت‌های متفاوتی برای سفر به برخی کشورهای عضو شنگن اعمال شوند.

ویزای سینگل شینگن چیست؟

مزایا و محدودیت‌های ویزای سینگل

اصلی‌ترین مزیت ویزای سینگل این است که معمولا در مقایسه با ویزای چند بار ورود، آسان‌تر و سریع‌تر صادر می‌شود. بنابراین اگر سفر مشخصی را برنامه‌ریزی کرده‌اید و در طول اقامت خود قصد ترک کشور را ندارید، ویزای سینگل گزینه بسیار خوبی است. ویزاهای یک بار ورود معمولا هزینه درخواست کمتری هم دارند که باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های شما می‌شود.

اما محدودیت اصلی ویزای سینگل این است که تعداد دفعات سفر شما به کشور مقصد را محدود می‌کند. بنابراین اگر نیاز به خروج و ورود مجدد به کشور مقصد را دارید، باید برای ویزای مولتی اقدام کنید. علاوه بر این، اگر در مورد برنامه سفر خود مطمئن نیستید و احتمال می‌دهید که نیاز به ترک و بازگشت مجدد داشته باشید، ویزای سینگل نمی‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

تمدید ویزای سینگل

در برخی موارد خاص می‌توانید ویزای سینگل خود را تمدید کنید و به اقامت در کشور مقصد خود ادامه دهید. فرآیند تمدید ویزای یک بار ورود معمولا شامل بازدید از اداره مهاجرت محلی در کشور مقصد است. شما باید مدارک خاصی مانند پاسپورت معتبر با مدت اعتبار کافی و مدرکی مبنی بر توانایی مالی لازم را ارائه دهید.

گزینه‌های تمدید ویزای یک بار ورود به سیاست‌های مهاجرتی کشور مقصد بستگی دارند. برخی از کشورها به شما اجازه می‌دهند که برای تمدید ویزا، مستقیما در خاک آن کشور اقدام کنید. اما برخی دیگر از شما می‌خواهند تا به کشور خود برگردید و دوباره درخواست ویزا دهید.

تبدیل ویزای سینگل به ویزای مولتیپل

تبدیل ویزای یک بار ورود به ویزای چند بار ورود، به شرایط فردی و سیاست‌های کشور مقصد بستگی دارد. اما به طور معمول، کشورها چنین کاری نمی‌کنند و هر دسته ویزا را به صورت جداگانه صادر و تمدید می‌کنند. برای اطمینان از امکان تبدیل ویزای سینگل به مولتی، با سفارت یا کنسولگری کشور مقصد یا ویزموندو مشورت کنید.

مشاوره برای ویزای سینگل با ویزموندو

اخذ ویزای سینگل می‌تواند یک روند پیچیده و سخت داشته باشد. موسسه مهاجرتی ویزموندو این روند را بارها برای اخذ ویزای یکبار ورود از اکثر کشورها پیموده است. بنابراین مشاوره با ویزموندو می‌تواند شما را از سردرگمی نجات دهد و شانس موفقیت شما را به طرز چشمگیری افزایش دهد. پس مقصد شما هر کجا که هست، حتما قبل از شروع روند اخذ ویزا از مشاوره ویزموندو استفاده کنید.

سوالات متداول

این امر بستگی به سیاست‌های صدور ویزا در کشور مد نظر دارد. اعتبار ویزاهای سینگل معمولا با توجه به هدف شما از بازدید تعیین می‌شوند.

خیر ویزای سینگل فقط به شما اجازه می‌دهد یکبار وارد کشور مقصد شوید، کار خود را انجام دهید و سپس از آنجا خارج شوید. برای ورود دوباره باید تقاضای ویزای جدید کنید.

بله هدف بازدید شما هرچه که باشد (البته کوتاه‌مدت)، باید برای اخذ ویزای سینگل اقدام کنید.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *