ویزای والدین کانادا یا سوپر ویزا - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
ویزای والدین کانادا یا سوپر ویزا

ویزای والدین کانادا یا سوپر ویزا

ویزای والدین کانادا یا سوپر ویزا به والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها اجازه می‌دهد تا با فرزندان یا نوه‌های مقیم خود در کانادا ملاقات کنند. این ویزا امکان بازدیدهای متعدد را تا حداکثر 10 سال فراهم می‌کند. بنابراین فرصتی باورنکردنی برای والدین است تا زمانی را با خانواده خود در کانادا بگذرانند. سوپر ویزا امکان اقامت طولانی‌تری را در مقایسه با ویزای بازدیدکننده معمولی ارائه می‌دهد.
ویزای والدین کانادا یا سوپر ویزا
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

مدت زمان مطالعه مقاله 5 دقیقه میباشد
از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

ویزای والدین کانادا چیست؟

ویزای والدین کانادا یا سوپر ویزا به دارنده آن امکان می‌دهد تا از فرزندان یا نوه‌های خود در این کشور دیدن کند. این ویزا از نوع مولتی یا چند بار ورود است. برخلاف ویزای بازدیدکننده معمولی که مدت اعتبار کمتری دارد، ویزای والدین یا سوپر ویزا تا 10 سال اعتبار خواهد داشت.

در هر بار ورود نیز می‌توانید حداکثر به مدت 5 سال در کانادا بمانید. اگر می‌خواهید با این ویزا به دیدار فرزندان خود در کانادا بروید، خدمات موسسه ویزموندو برای شما راهگشا خواهد بود.

 

بررسی شرایط دریافت ویزای والدین کانادا

متقاضیان دریافت ویزای والدین کانادا باید شرایط خاصی داشته باشند. اولا فرد باید دارای یک نوه یا فرزند شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد. فرزند یا نوه باید حداقل 18 ساله باشد و توانایی حمایت مالی از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود را داشته باشد.

ضمنا والدین باید تحت معاینات پزشکی قرار گیرند و بررسی‌های امنیتی را پشت سر بگذارند. موسسه مهاجرتی ویزموندو شرایط شما را بررسی می‌کند و بهترین مسیر ویزا را پیش پای شما قرار می‌دهد.

نحوه درخواست سوپر ویزای والدین کانادا

برای درخواست سوپر ویزای والدین کانادا ابتدا باید تمام مدارک لازم مانند دعوتنامه فرزند یا نوه و مدرکی مبنی بر حمایت مالی توسط آن‌ها را جمع‌آوری کنید. این مدارک را به همراه فرم درخواست، بیومتریک و هزینه درخواست ارسال کنید. داشتن پوشش بیمه درمانی معتبر برای حداقل یک سال و انجام معاینه پزشکی هم بسیار مهم است.

سپس به یک وقت سفارت از کانادا نیاز دارید و باید درخواست خود را حضوری ارائه دهید. زمان پردازش ویزا متفاوت است، بنابراین باید هر چه زودتر اقدام کنید. توصیه می‌شود برای ساده و روان شدن روند درخواست، از خدمات ویزموندو استفاده کنید.

 

الزامات سوپر ویزای والدین کانادا

سوپر ویزای والدین کانادا الزامات خاصی دارد و فقط به متقاضیان خاصی تعلق می‌گیرد. متقاضیان باید والدین یا پدربزرگ یا مادربزرگ یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم این کشور باشند. آن‌ها به دعوت‌نامه از فرزند یا نوه خود و همچنین اثبات قصد خود برای ترک کانادا پس از مدت مجاز نیاز دارند.

علاوه بر این، متقاضیان باید نشان دهند که فرزند یا نوه آن‌ها شرایط درآمدی لازم برای حمایت از اقامت آن‌ها در کانادا را دارد.

حداقل درآمد مورد نیاز جهت دریافت ویزای والدین کانادا

گفتیم که فرزند یا نوه متقاضی باید شرایط مالی لازم برای حمایت از والدین خود را داشته باشد. بنابراین باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد حداقل درآمد مورد نیاز جهت دریافت ویزای والدین کانادا را دارید. درآمد مورد نیاز برای 3 سال مالیاتی در تمام مناطق کانادا درست قبل از روز درخواست به شرح زیر است.

  • حداقل درآمد مورد نیاز جهت حمایت از 2 نفر – 32.270 دلار کانادا
  • حداقل درآمد مورد نیاز جهت حمایت از 3 نفر – 39.672 دلار کانادا
  • حداقل درآمد مورد نیاز جهت حمایت از 4 نفر – 48.167 دلار کانادا

نکات مهم پس از درخواست ویزای والدین کانادا

پس از درخواست موفقیت‌آمیز برای ویزای والدین کانادا باید منتظر اعلام نتیجه آن بمانید. امیدواریم درخواست شما تایید شود، اما متأسفانه امکان ریجکت شدن آن هم وجود دارد. نداشتن درآمد لازم، کافی نبودن مدارک، عدم تناسب تمکن مالی و میزان اقامت، عدم سلامت جسمانی و غیره می‌توانند به رد ویزا منجر شوند.

اگر متقاضی معتقد است که درخواست سوپر ویزای او به طور غیرمنصفانه یا نادرست رد شده است، می‌تواند نسبت به تصمیم اعتراض کند و درخواست تجدید نظر کند.

زمان پردازش ویزای والدین کانادا

زمان پردازش ویزای والدین کانادا به کشور محل درخواست و اینکه قبلا برای ویزا درخواست داده‌اید یا نه بستگی دارد. در وب‌سایت اداره مهاجرت کانادا آمده است که صدور ویزای والدین کشور کانادا به طور میانگین 115 روز (حدودا چهار ماه) طول خواهد کشید. بنابراین اگر این اولین بار است که برای سوپر ویزای کانادا درخواست می‌کنید، ممکن است بررسی درخواست شما حداقل ۲ ماه و حداکثر ۶ ماه طول بکشد.

 

هزینه ویزای والدین کانادا

هزینه اخذ ویزای والدین کانادا، جدا از بحث توان یا تمکن مالی است. این درواقع هزینه‌هایی است که در زمان ارائه درخواست خود پرداخت می‌کنید. در حال حاضر، برای بررسی پرونده سوپر ویزا 100 دلار، انگشت‌نگاری 50 دلار، آزمایش‌های پزشکی 150 تا 180 دلار و بیمه پزشکی برای هر سال باید 1660 دلار بپردازید. توجه داشته باشید که این هزینه‌ها به ازای هر نفر تعیین شده‌اند.

تفاوت سوپرویزا با ویزای توریستی کانادا

اگر سوپرویزا با ویزای توریستی کانادا را مقایسه کنیم، مشخص می‌شود که اهداف و شرایط متفاوتی دارند. از نظر هدف، واضح است که سوپر ویزا برای دیدار با فرزندان و نوه‌ها و ویزای توریستی برای اهداف گردشگری صادر می‌شود. از نظر شرایط هم اولی به حمایت مالی و دعوتنامه نیاز دارد، اما برای ویزای توریست می‌توان شخصا اقدام کرد.

از نظر مدت اعتبار هم سوپر ویزا طولانی‌مدت و توریستی کوتاه‌مدت محسوب می‌شود. ضمنا درست است که هردو ویزا امکان صدور به صورت مولتی (ورود چند بار) را دارند، اما در هر بار ورود با ویزای والدین کانادا امکان اقامت تا 5 سال و با ویزای توریستی امکان اقامت تا 6 ماه را خواهید داشت. اگر به دنبال سوپر ویزا یا ویزای توریستی کانادا یا هر نوع ویزای دیگری هستید، از خدمات حرفه‌ای و گسترده ویزموندو استفاده کنید.

تفاوت سوپر ویزا با ویزای اسپانسری والدین و یا پدر بزرگ و مادر بزرگ

سوپر ویزا به والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های واجد شرایط، فقط اجازه اقامت موقت را در کانادا می‌دهد. اما برای اقامت دائم باید نسبت به اخذ با ویزای اسپانسری اقدام کرد. در این صورت، والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها باید توسط فرزند یا نوه کانادایی خود برای اقامت دائم حمایت شوند.

تمدید ویزای والدین کانادا

اگر متقاضی بخواهد ویزای والدین خود را تمدید کند، باید درخواست تمدید خود را در اسرع وقت ارائه دهد. برخی والدین یا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها با ویزای ویزیتوری کانادا و به مدت 6 ماه در این کشور هستند. این افراد در صورتی که اسپانسر آن‌ها شرایط لازم را داشته باشد، می‌توانند برای سوپر ویزای کانادا درخواست دهند.

به طور کلی، درخواست تغییر وضعیت یا تمدید ویزا باید نهایتا در یک دوره 30 روزه قبل از انقضای وضعیت یا دوره فعلی ویزا ارائه شود. اگر برای تمدید ویزای والدین کانادا خود با مشکل مواجه هستید، حتما با ویزموندو تماس بگیرید.

سوالات متداول

ویزای والدین کانادا حداکثر 10 سال اعتبار دارد. ضمنا طبق قانون جدید در هر بار ورود می‌توان به مدت 5 سال با این ویزا در کانادا ماند.

مهم‌ترین شرایط اخذ سوپر ویزای والدین کانادا داشتن فرزند و نوه بالای 18 سال (شهروند یا مقیم دائم) در کانادا است. ضمنا شرط حداقل درآمد لازم هم باید برآورده شود.

خیر سوپر ویزا اجازه کار یا تحصیل در کانادا را به والدین نمی‌دهد. بیشتر بازدیدکنندگان برای کار یا تحصیل در کانادا نیاز به مجوز و ویزای مخصوص دارند.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *