موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

ویزای C11 کانادا

ویزای C11 کانادا

یکی از بهترین روش‏های مهاجرت به کشور کانادا، ویزای c11 کانادا است که با راه‌اندازی بیزنس یا شرکت صورت می‎گیرد. دولت کانادا با ویزای مهاجران کارآفرین و افراد خود اشتغال موافق می‏کند، زیرا این افراد برای اقتصاد، جامعه و فرهنگ کشور کانادا، مزیت‏های بسیاری را همراه دارد. ویزای کار c11 کانادا، تحت برنامه بین‌‌المللی تبادل نیروی کار است و به کارآفرینان خارجی این امکان را می‏دهد که به‎صورت موقت در کانادا کسب و کار خود را اجرا کنند.
ویزای C11 کانادا
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

اگر شما یکی از متقاضیان این نوع ویزا هستید باید کسب و کاری را برای ساکنان دائمی کانادا ایجاد کنید تا برای این کشور منفعت اقتصادی یا اجتماعی همراه داشته باشد. اما با توجه به اینکه شرط اصلی این ویزا داشتن منفعت برای مقیمان دائمی کانادا است از گزارش ارزیابی تاثیر بازار کار کانادا معاف است. در نتیجه این امکان وجود دارد که ‌متقاضیان در مدت زمان کمتری این نوع ویزا را اخذ کنند. اگر می‏خواهید اطلاعاتی درباره صفر تا 100 ویزای c11 کانادا در 2024 کسب کنید تا پایان با ما همراه باشید.

 

ویزای C11 چیست؟

شاید برای شما نیز سوال باشد که ویزای c11 کانادا چیست؟ ویزای c11 کانادا یک مجوز کار موقت است که به کارآفرینان، سرمایه‌گذاران و صاحبان مشاغل غیر کانادایی این امکان را می‌دهد که به مدت 2 سال در این کشور به‏عنوان یک فرد خود اشتغال و کارآفرین کانادا، با راه‌اندازی یک کسب و کار سود‌آور به فعالیت‌ بپردازند و برای اقتصاد کشور کانادا مفید باشند. این ویزا از LMIA کانادا معاف است و باید برای ساکنان دائمی کانادا منفعت عمده به همراه داشته باشد.

برای دریافت ویزای c11 کانادا شما باید ثابت کنید که صاحب کسب و کار و یا یک فرد خود اشتغال که دارای طرح تجاری و منابع مالی معتبر است، هستید و کسب و کار شما منافع قابل توجه مالی، اجتماعی و فرهنگی را برای شهروندان کانادا خواهد داشت. از مهم‏ترین مزایای اخذ ویزای c11 کانادا این است که اگر کسب و کار شما در کانادا فعال و سودآور باشد، این امکان وجود دارد که تا چندین بار آن را تمدید کنید. همچنین کارآفرینان خود اشتغال و صاحبان مشاغل در کانادا می‌توانند در نهایت واجد شرایط اقامت دائم کانادا شوند.

بااستفاده از برنامه IMP کانادا، شما می‏توانید ویزای کار c11 کانادا را دریافت کنید. این ویزا مناسب افراد کارآفرین و خود اشتغال است که قصد سرمایه گذاری در کانادا یا راه‌اندازی بیزینس دارند. این ویزا برای یک یا دو سال باتوجه به نوع بیزنسی که دارید، صادر می‎شود. بعد از راه‌اندازی بیزینس و بعد از مدت حداقل 12 ماه، افراد کارآفرینان و سرمایه‌گذارانی که با این نوع ویزا وارد کشور کانادا شده‏اند، می‏توانند برای اقامت دائم به کانادا درخواست ویزا دهند. برای درخواست ویزا کار نیاز به انجام ارزیابی تاثیر بازار کار یاLMIA است. اما اگر شما بتوانید نشان دهید که بیزینس شما می‏تواند برای این کشور مزایای اقتصادی، فرهنگی و… را داشته باشد، می‏توانید درخواست ویزای c11 کانادا را بدون ارزیابی تاثیر بازار کار انجام دهید و ویزای کاری کانادا را دریافت کنید.

انواع اقامت برای ویزای c11

انواع اقامت برای ویزای C11

ویزای C11 درحالت کل برای متقاضیان اشتغال درکانادا با مجوز کار و اقامت موقت و برای متقاضیان دریافت اقامت دائم در نظر گرفته شده است، که هر یک از آن‏ها به‎شرح زیر است:

 

متقاضیان اشتغال درکانادا با مجوز کار و اقامت موقت

اگر قصد دریافت این نوع ویزای c11 کانادا را دارید باید علاوه‏بر داشتن شرایط مورد نیاز، اداره مهاجرت را متقاعد کنید که بعد از پایان کار خود این کشور را ترک خواهید کرد. همانطور که بیان کردیم مدت اعتبار این ویزا 2 سال است و در صورتی قابل تمدید است که شما درخواست اقامت دائم دهید یا در شرایطی که شما یک سرمایه‌گذاری خوبی را برای پروژه‏های بزرگ انجام داده‎اید.

 

متقاضیان دریافت اقامت دائم کانادا

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق ویزای C11 نیاز به زمان دارد و در همان مراحل اولیه امکان‏پذیر نیست. درواقع فرد متقاضی اقامت دائم، باید صلاحیت و توانایی خود و تاثیر مثبت بر اقتصاد و بازار کار کشور کانادا را ثابت کند. همانطور که بیان کردیم اعتبار این نوع ویزا 2 سال است، اما برای درخواست اخذ اقامت دائم شما می‏توانید بعد از گذشت 1 سال درخواست خود را اعلام کنید. اخذ اقامت دائم برای این ویزا شامل دو مرحله است. در مرحله اول شخص متقاضی باید شرایط موردنیاز برای اخذ ویزای C11 را داشته باشد و درمرحله بعد پرونده خود را که مبنی بر درخواست اقامت دائم کانادا است را ارائه دهد.

مزایای ویزای c11

مزایای ویزای C11

ویزای c11 کانادا دارای مزایای بسیاری است، به‏همین دلیل بسیاری از مهاجران از این طریق اقدام به اخذ ویزای کانادا می‏کنند. برخی از مزایای این ویزا شامل عدم نیاز به ارائه مدرک زبان یا آشنایی با زبان انگلیسی، عدم نیاز به مدرک تحصیلی، عدم وجود محدودیت سنی، عدم نیاز به پرداخت ودیعه برای ویزای کار، عدم نیاز به مجوز LMIA، عدم وجود سیستم امتیازبندی و مصاحبه برای پرونده متقاضی، امکان همراهی خانواده با شخص متقاضی، امکان تبدیل ویزا به اقامت دائم، احتمال بسیار کم ریجکت شدن ویزا در صورت کامل بودن شرایط مورد نظر و پروسه‌ سریع‌ و ساده‌ 3 تا 5 ماه نسبت به برنامه‌های استانی، اکسپرس اینتری و… است.

 

شرایط و صلاحیت‏های لازم برای ویزای C11

برای دریافت ویزای c11 کانادا، متقاضی باید دارای سابقه و استعداد کافی برای راه اندازی یک کسب و کار باشد و یا این توانایی را داشته باشد که یک کسب و کاری را که از قبل در کانادا وجود داشته است را تبدیل به یک کسب و کار سودآور کند. متقاضی باید دارای یک طرح تجاری مشخص باشد که امکان عملی کردن آن وجود داشته باشد و با شرایط موجود بازار کار در کانادا سازگار باشد. برای دریافت ویزای c11 فرد متقاضی باید دارایی لازم برای راه اندازی کسب و کار مورد نظر را داشته باشد و این هزینه باید در حساب بانکی متقاضی قبل از اجرای طرح باشد.

از دیگر شرایط و صلاحیت‏های لازم برای ویزای c11 این است که متقاضی باید صاحب حداقل 50 درصد از سهام کسب و کاری که راه‌اندازی کرده است، باشد و باید مستنداتی مبنی بر داشتن توانایی مالی برای شروع تجارت و پرداخت هزینه‌ها، اجاره فضای کار، داشتن برنامه برای کارکنان و… را برای عملی کردن طرح خود نشان دهد. همچنین متقاضی باید فعالیت‏هایی را ایجاد کند که به نفع کشور کانادا در زمینه‌های مختلف است.

برای اخذ ویزای c11 کانادا شما باید به این نکته توجه کنید که برخی از شرایط مانند ایجاد کسب و کار در زمینه تولیدی، ایجاد کسب و کار در صنایع اصلی، ایجاد کسب و کار در زمینه صادرات کالا، استفاده از تکنولوژی‌های بروز، ایجاد اشتغال برای بسیاری از شهروندان کانادا یا افراد دارای اقامت دائم در این کشور، ساخت محصولاتی که در حال حاضر در این کشور تولید نمی‏شود و ایجاد کسب و کار در مناطق کم جمعیت یا به دور از شهر شانس متقاضی برای دریافت ویزا را بالا خواهد برد. فرد متقاضی باید صلاحیت خود را در برای شروع یا اداره کسب و کار خود نشان دهد.

رعایت برخی موارد پروسه کاری شما را سریعتر و کم دردسرتر خواهد کرد. سودآوری قابل توجه در زمینه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی که این سودآوری در زمینه اشتغال‌زایی باشد. توسعه منطقه‌ای یا در سطح کشوری در زمینه گسترش بازار صادرات محصولات و خدمات و یا پیشرفت در صنعت کانادا که شامل توسعه فناوری، نوآوری در محصولات و یا ایجاد فرصت‌هایی برای بهبود مهارت‌های شهروندان کانادا برخی از مواردی است که باعث تسریع در دریافت ویزای شما می‎شود. بنابراین متقاضی باید شرایط لازم برای برطرف کردن نیازهای کشور کانادا را داشته باشد. درواقع اولویت صدور ویزا برای متقاضیانی است که فرصت‌های اجتماعی، فرهنگی یا اقتصادی قابل توجهی را برای شهروندان کانادایی ایجاد می‏کنند و یا توانایی اشتغال‌زایی برای شهروندان و افراد مقیم کانادا را دارند.

مدارک لازم برای درخواست ویزای c11 کانادا

مدارک لازم برای درخواست ویزای C11 کانادا

برای درخواست ویزای c11 کانادا باید مدارک لازم در 3 گروه مدرک جمع‌آوری کنید و آن‏ها را ارسال کنید. این مدارک شامل مدارک شخصی، مدارک اثبات سابقه شغلی و مدارک کسب و کار کانادایی است. مدارک شخصی شامل مدارک تحصیلی، پاسپورت، شناسنامه، مدارک اعضای خانواده و سایر مدارک شخصی است. مدارک اثبات سابقه شغلی نیز اگر صاحب کسب و کار هستید شامل آگهی تاسیس شرکت، اساسنامه، پروانه کسب و سایر مدارک شغلی است و اگر کارمند هستید شامل فیش حقوقی، نامه سابقه شغلی و سایر مدارک شغلی است. همچنین مدارک کسب و کار کانادایی نیز شامل طرح تجاری، مدرک ثبت شرکت، مدرک پرداخت هزینه انطباق کارفرما و سایر مدارک مربوط به بیزنس در کانادا است.

 

مراحل اخذ ویزای کاری C11

مراحل اخذ ویزای کاری c11 شامل مراحل مختلفی است که به‎شرح زیر است:

انتخاب یکی از روش‎های راه‌اندازی یا خرید کسب و کار

اگر شما قصد دریافت این نوع ویزا را دارید باید متناسب بابودجه و شرایطی که دارید یکی از روش‌های خرید یا راه‌اندازی کسب و کار در کشور کانادا را انتخاب کنید. شما باید ابتدا معایب و مزایا، تقاضای بازار کار کانادا، نیازمندی‌ها و مبلغ سرمایه‌گذاری در هر دو روش را بررسی کنید و بااطمینان یک از روش‏ها را انتخاب کنید. به‏عنوان مثال اگر قصد خرید شرکت را دارید، باید به مدیریت کسب و کار خود بپردازید و مبلغ کافی برای سرمایه‏گذاری را تامین کنید و این قابلیت را داشته باشید که بتوانید خطرهای احتمالی را تحمل کنید. همچنین اگر قصد راه‏اندازی کسب و کار جدیدی را دارید، باید توانایی مدیریت کسب و کار را داشته باشید و ویژگی‏هایی مانند پشتکار قوی، ریسک پذیر، متخصص و مهارت کافی در زمینه‌ خاصی در شما وجود داشته باشد.

تهیه برنامه کسب و کار

یکی از مهم‌ترین مراحلی که می‏توان افسران مهاجرتی را برای دریافت ویزای کاری C11متقاعد کرد، ارائه یک برنامه کسب و کار است که به‌صورت دقیق طراحی شده و به‏نفع کشور کانادا باشد. اطلاعاتی که افراد متقاضی می‌توانند ارائه دهند شامل نوع کسب و کار، دلیل نیاز این نوع کسب و کار در کشور کانادا، برنامه استخدامی کسب و کار، پیش‌بینی میزان درآمد از کسب و کار و… است.

اجرای طرح اولیه

بعد از ارائه طرح مورد نظر، افسران مهاجراتی وظیفه دارند طرح شما را کامل بررسی کنند. طرح اولیه اهمیت کسب و کار و جدیت کار متقاضی را نشان می‌دهد و باتوجه به بزرگی کسب و کار این طرح متفاوت است.

ارسال درخواست ویزای کار

بعد از جمع‌آوری مدارک، فرد متقاضی می‌تواند برای درخواست ویزای کار C11 اقدام کند. اداره مهاجرت کانادا نیز وظیفه دارد درخواست افراد را برای دریافت ویزای C11 بررسی ‌کند.

بررسی درخواست ویزای کار

بعد از بررسی درخواست برای صدور ویزا C11، اداره مهاجرت باید نتیجه را به افراد متقاضی اعلام کند. درصورت مثبت بودن نتیجه، افراد اجازه کار در کانادا را دریافت می‌کنند. اما باید به این نکته توجه کنند که با این اجازه کار، افراد فقط می‌توانند در حوزه کسب و کاری خود مشغول به کار شوند و این امکان را نخواهند داشت که برای کارفرمای دیگری فعالیت کنند.

ورود به کشور کانادا

متقاضیان باید بعد از ورود به کشور کانادا یکسال از زندگی خود را صرف اجرایی کردن کسب و کار خود کنند.

درخواست اقامت دائم

اگر شما قصد دریافت اقامت دائم کانادا را دارید باید این نکته را در نظر داشته باشند که ویزای C11، اجازه کار موقت را به شما خواهد داد. اما برای تبدیل اجازه کار موقت به اقامت دائم دو راه وجود دارد. افراد می‌توانند در صورت تاهل و واجد شرایط بودن همسرشان، از این طریق اقامت دائم را درخواست کنند و یا بعد از یکسال اشتغال در کسب و کار انتخابی خود، بااستفاده از روش‏های سیستم اکسپرس اینتری کانادا و نیروی کار ماهر و حرفه‎ای، ویزای C11 خود را به اقامت دائم تبدیل کنند.

مراحل برای درخواست ویزای کاری c11

شرایط لازم برای درخواست ویزای کاری C11

اگر شما قصد درخواست ویزای کاری c11 را دارید باید شرایط مورد نیاز برای دریافت این ویزا را داشته باشید. برخی از این شرایط عبارت است از:

 • افراد برای خرید یا راه اندازی کسب و کاری در کشور کانادا باید بودجه کافی داشته باشند.
 • افراد باید به زبان انگلیسی مسلط باشند، زیرا برای مدیریت کسب و کار خود باید با نیروهای کار خارجی ارتباط برقرار کنند.
 • فرد متقاضی باید متناسب با تعداد اعضای خانواده از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد.
 • باتوجه به نوع کسب و کار انتخابی، سابقه و تجربه کافی از اهمیت بسیاری برخوردار است.
 • افراد باید مالکیت کل یا بیش از 50درصد کسب و کار را داشته باشند.
 • برنامه و طرح کسب و کار باید اطلاعات دقیق، واضح و خوبی از طرح کسب و کار را ارائه دهد، تا افسران اداره مهاجرت کانادا برای صدور ویزا کار قانع شوند.
 • کسب کار شما باید در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی یا اقتصادی برای کشور کانادا سودآور باشد.
 • کسب و کار شما نباید تاثیر منفی روی شهروندان، افراد مقیم کانادا یا کسب و کارهای دیگر داشته باشد.

 

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای کار C11

برای درخواست ویزای کار C11 شما باید مدارکی را جمع آوری کنید. این مدارک شامل پاسپورت، شناسنامه، مدارک تحصیلی، عدم سو پیشینه، معاینات و آزمایشات پزشکی و سایر مدارک شخصی دیگر است. مدارک سابقه شغلی برای صاحبان کسب و کار شامل آگهی تاسیس شرکت، پروانه کسب، اساسنامه و برای کارمندان فیش حقوقی و سابقه شغلی است. همچنین مدارک کسب و کار در کانادا نیز شامل طرح و برنامه کسب و کار، مدرک ثبت شرکت، پرداخت هزینه انطباق کارفرما و مدارک دیگر در حوزه کسب و کار در کانادا است.

 

کسب و کارهای مناسب اخذ ویزای کاری C11

بسیاری از افراد که قصد راه اندازی یک کسب و کار در کشور کانادا را دارند، به‏راحتی می‌توانند به همراه خانواده به کشور کانادا مهاجرت کنند. برخی از کسب و کارهای فصلی و غیر فصلی در کشور کانادا هستند که واجد شرایط برای اخذ ویزای کاری c11 است و شما می‌توانید با ارائه این بیزینس‏ها ویزای کاری این کشور را دریافت کنید. برخی از این کسب و کارها عبارت است از:

 • شرکت‌های حمل و نقل
 • رستوران و کافی‌شاپ
 • تولید غذا و نوشیدنی
 • شرکت‌های مراقبت و نگهداری از چمن
 • کلینیک زیبایی
 • شرکت‎های خودروسازی
 • رباتیک و اتوماسیون صنعتی
 • فناوری اطلاعات و مهندسین کامپیوتر
 • خدمات مالی
 • مربی‌های شخصی و گروهی

هزینه‎های ویزای کاری c11

هزینه ‎های ویزای کاری C11

هزینه‎های دولتی اخذ ویزای کاری c11 برای کشور کانادا به عوامل مختلفی بستگی دارد. درنتیجه نمی‏توان یک عدد ثابتی را برای آن بیان کرد. هزینه‎های ویزای کاری c11 شامل صدور جاب آفر توسط کارفرما، هزینه‏های مربوط به متقاضی اصلی، هزینه‏های مربوط به همسر، هزینه‏های مربوط به هر یک از فرزندان و هزینه‏های مربوط به انگشت‌نگاری برای هر یک از اعضا خانواده است. شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که تمام این هزینه‏ها با دلار محاسبه می‏شود.

 

مزایای ویزای کار برای کانادا

ویزای کار c11 دارای مزایای بسیاری است به‏همین دلیل بسیاری از افراد طرفدار دریافت این نوع ویزا هستند. برخی از مزایای این ویزا شامل عدم نیاز به مدرک زبان، عدم نیاز به ارائه مدرک تحصیلی، نبود محدودیت سنی، پروسه‏ای سریع و آسان، درخواست اقامت دائم بعد از یکسال، همراهی اعضای خانواده و عدم نیاز به ارزیابی تاثیر بر بازار کار است.

 

شرایط اخذ ویزای همراه

سفارت کشورهای مختلف باتوجه به قوانینی که دارند، شرایط مختلفی را برای صدور ویزای همراه دارند. اما در حالت کل، باید مدارک مربوط به پذیرش تحصیلی یا کاری فرد اصلی و مدارک رسمی برای اثبات رابطه با افراد متقاضی دریافت ویزای همراه را به سفارت تحویل دهید. فرد متقاضی باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشد. همچنین داشتن پاسپورت، انجام معاینات پزشکی و پر کردن فرم‌های مخصوص هم از دیگر شرایط لازم برای صدور ویزای همراه است.

 

شرایط دریافت ویزای همراه در ورک پرمیت C11 کانادا

شرایط دریافت ویزای همراه در ورک پرمیت c11 کانادا برای همسر و فرزندان متفاوت است. این شرایط برای همسر به این صورت است که زمانی‏ که شما ویزای C11 را می‌گیرید، همسر شما نیز این اجازه را خواهد داشت که همراه شما برای مهاجرت کانادا اقدام کند و اپن ورک پرمیت یا همان مجوز کار باز را بگیرد. با داشتن اپن ورک پرمیت، این امکان وجود دارد که برای هر کارفرمایی و در هر شغلی کار کرد. همچنین فرزندان شما که سن آن‏ها زیر 22 سال است و ازدواج نکرده‌اند نیز می‏توانند همراه شما ویزا بگیرند و در مدارس دولتی کانادا، رایگان درس بخوانند.

سوالات متداول

کارآفرینانی که قصد دارند یک شرکت در کانادا بخرند یا یک فرد خوداشتغال که می‎خواهد یک کسب و کار در کانادا راه اندازی کند، می‏توانند ویزای کار C11 را اخذ کنند.

امروزه زمان پردازش درخواست ویزای کار C11 کانادا در اداره مهاجرت این کشور حدود 54 هفته است.

بله، همسر شما می‏تواند ویزای همراه دریافت کند و برای کار آزاد اقدام کند. همچنین فرزندان شما نیز می‏توانند از خدمات تحصیلی و بهداشتی رایگان در کشور کانادا بهره ببرند.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *