ویزا کارت VISA CARD چیست؟ (کاربرد + معرفی انواع) - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
ویزا کارت چیست؟

ویزا کارت چیست؟

اگر نمی‌دانید ویزا کارت چیست؟ تفاوت آن با مستر کارت چیست؟ ویزا کارت (Visa Card) چیست و چه کاربردی دارد؟ در این مقاله با مشاورین موسسه مهاجرتی ویزموندو همراه شوید تا پاسخ تمام سوالات خود را دریابید. بسیاری از ما زمانی‌که از یک اپلیکیشن یا وب سایت بین‌المللی کار می‌کنیم برای دریافت خدمات بیشتر مجبور به پرداخت پول هستیم که واریز پول تنها از طریق کارت‌های بین‌المللی مانند ویزا کارت یا مستر کارت امکان‌پذیر است. در این مقاله پاسخ سوال ویزا کارت (Visa Card) چیست؟ و چگونه در ایران ویزا کارت بگیریم و سایر موضوعات راجع به این کارت بین‌المللی را برای شما روشن خواهیم کرد.
ویزا کارت چیست؟
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

مدت زمان مطالعه مقاله 9 دقیقه میباشد
از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

ویزا کارت چیست؟

در پاسخ پرسش ویزا کارت چیست؟ باید گفت ویزا کارت نوعی کارت بانکی جهانی است که توسط موسسه خدمات مالی چند‌ملیتی آمریکایی برای مشتریانش در سرتاسر جهان صادر می‌شود. با استفاده از این کارت محدودیتی در خرید خدمات آنلاین و انتقال پول به حساب‌های کشورهای دیگر ندارید.‌ با استفاده از این کارت می‌توان انواع خدمات مالی را به راحتی انجام دهید. این کارت انجام خدمات مالی در سرتاسر جهان را برای کاربران خود آسان کرده است و تسهیلاتی مانند تخفیف و پیشنهادات ویژه را به آن‌ها در طول دوره‌های مختلف می‌بخشد.‌

 

تاریخچه ویزا و ویزا کارت

بسیاری از افراد مایلند بدانند که پیشینه و تاریخچه ویزا کارت چیست؟ ویزا کارت یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مالی جهانی بوده که تاریخچه پر فراز و نشیب و جالبی دارد.‌ این موسسه نخستین بار در سال ۱۹۵۰ فعالیت خود را آغاز کرد و سه سال بعد نخستین کارت اعتباری خود تحت عنوان «BankAmericard» را روی کار آورد. با استفاده از این کارت کاربران می‌توانستند از فروشگاه‌های محلی خرید کنند. در سال ۱۹۵۸ این موسسه به نام آمریکن اکسپرس تغییر اسم داد و یک کارت اعتباری سبز رنگ به نام کارت سبز را ارائه داد. در سال ۱۹۶۰ بانک‌ها قابلیت‌های کارت‌های خود را ارتقا دادند و از طریق این کارت‌ها امکان انجام خدمات مالی بین کارتی وجود داشت.

در سال ۱۹۶۶ نخستین کارت به نام ویزا کارت در خاورمیانه فعالیت خود را آغاز کرد. این کارت به تدریج با بانک‌های بیشتری همکاری کرد و خدمات مالی بیشتری را پوشش داد. در طول دهه ۱۹۸۰ با پیشرفت تکنولوژی و آشنایی با تکنولوژی رمزنگاری پیشرفته، ویزا کارت به یکی از کارت‌های مطمین و با قابلیت بالا در انجام خدمات مالی مختلف تبدیل شد. در سال‌های اخیر با گسترش تجارت و ارتباطات بین‌المللی ویزا کارت برای تسهیلات خدمات مالی کارت‌های مجازی را هم ارایه می‌دهد. این کارت انجام انواع خدمات مالی در سرتاسر جهان را بسیار آسان کرده است.

 

آشنایی با ویزا کارت

 

آشنایی با ویزا کارت

برای آشنایی با ویزا کارت باید به این پرسش پاسخ دهیم که ویزا کارت چیست؟ ویزا کارت یک کارت بانکی جهانی است که با استفاده از آن می‌توان انواع خدمات مالی مانند خرید از فروشگاه‌های انلاین، واریز پول به حساب‌های بانکی کشورهای دیگر را به آسانی و با کمترین هزینه انجام داد.‌
ویزا کارت در سه دسته کارت‌های اعتباری، نقدی و پیش پرداخت وجود دارد که هر یک خدمات زیادی را به کاربران ارایه می‌دهند. به دلیل مشکلات تحریم خرید ویزا کارت در ایران امکان‌پذیر نیست و برای خرید این کارت باید یا به کشورهای همسایه سفر کنید یا کارت مجازی را از واسطه‌های معتبر تهیه کنید. برای آشنایی با نحوه خرید این کارت بین‌المللی می‌توانید از کارشناسان موسسه مهاجرتی ویزموندو به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

 

انواع ویزا کارت

بسیاری از افراد پیش از خرید این کارت اعتباری مایلند بدانند که انواع ویزا کارت چیست؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که انواع ویزا کارت در سه نوع وجود دارد. این سه نوع عبارتند از:

  • کارت‌های نقدی ویزاکارت (Debit Cards)

کارت نقدی یا دبیت کارت نوع رایج ویزا کارت بوده که به نام چک کارت هم معروف است.‌ این کارت به حساب بانک مشتریان بدون واسطه وصل است؛ از این‌رو با توجه به مبلغ موجودی خود می‌توانید خدمات مالی مختلف را از طریق دبیت کارت انجام دهید. از این کارت را می‌توان در انواع دستگاه‌های خودپرداز و درگاه‌های آنلاین پرداختی که ویزا کارت را پوشش می‌دهند، استفاده کرد.

 

  • کارت‌های اعتباری ویزاکارت (Credit Cards)

کارت اعتباری ویزا کارت یا کردیت کارت فقط یک تفاوت با دبیت کارت دارد و این است که مطابق با توافق‌تان با شرکت صادر کننده کارت اعتبار خواهید داشت. این کارت با توجه به میزان اعتبار مشتری مانند فیش حقوقی، شهروندی و هویت صادر می‌شود.‌ در این نوع کارت امکان پرداخت و انتقال پول بیشتر از موجودی حساب وجود دارد. اما باید طی ۱5 تا 45 روز با شارژ کردن کارت خود، بدهی‌تان را به بانک بپردازید.‌ اگر در مدت زمان معین شده بدهی خود را پس ندهید، از سوی بانک مجبور به پرداخت جریمه یا نرخ سود بانکی خواهید شد.‌

 

  • کارت‌های پیش‌پرداخت ویزا (Prepaid Cards)

کارت‌های پیش پرداخت ویژگی‌های مشترک بسیاری با دبیت کارت دارند و تنها نقطه تمایز آن‌ها این است که این کارت‌ها به حساب بانکی فرد وصل نیستند. این کارت‌ها در مبلغ مختلفی شارژ می‌شوند و میزان موجودی آن‌ها بر اساس این مبلغ است. این کارت‌ها در دو نوع قابل شارژ و غیر قابل شارژ وجود دارند که متاسفانه در ایران با توجه به شرایط تحریم‌ها فقط می‌توان از نوع غیر قابل شارژ استفاده کرد.‌

 

  • ویزا کارت مجازی

با توجه به تحریم‌ کشور ایران امکان استفاده از ویزا کارت فیزیکی وجود ندارد، برای استفاده از این کارت اعتباری بین‌اللملی باید ویزا کارت مجازی را خریداری کرد.‌ این کارت برای پرداخت‌های آنلاین مانند خرید اپلیکیشن‌ها و ثبت‌نام در کلاس‌های تافل بسیار کار‌راه‌انداز است. پس از تهیه این کارت از طریق شرکت‌های معتبر تمام اطلاعات برای شما صادر می‌شود تا به راحتی از این کارت استفاده کنید.‌ برای تهیه این کارت و یافتن پاسخ پرسش چگونه ویزا کارت بگیریم، از مشاورین موسسه مهاجرتی ویزموندو مشاوره رایگان بگیرید، تا امن‌ترین و آسان‌ترین راه‌ها را به شما معرفی کنند.

 

  • ویزا کارت فیزیکی

ویزا کارت فیزیکی نسل اولیه ویزا کارت بوده که به حساب اصلی مشتریان وصل است. این کارت مانند سایر کارت‌های بانکی است که می‌توان با آن خرید حضوری، آنلاین، کارت به کارت از طریق خودپردازها و اپلیکشین‌ها و … را انجام داد. با تهیه این کارت امکان انجام خدمات بین‌المللی در جای جای جهان وجود دارد. متاسفانه در ایران امکان استفاده از این کارت بین‌المللی وجود ندارد.‌

 

مزایای ویزا کارت

 

مزایای ویزا کارت

بسیاری از افرادی که به فکر تهیه این کارت هستند با این سوال مواجه می‌شوند که مزایای ویزا کارت چیست؟ این کارت اعتباری بین‌المللی مزایای زیادی را به کاربران خود ارایه می‌دهد. این مزایا عبارتند از:

  • خرید اینترنتی

مهمترین مزیت ویزا کارت امکان خرید اینترنتی از فروشگاه‌های مختلف جهان است.اغلب فروشگاه‌های معتبر جهان به درگاه‌های ویزا کارت یا مستر کارت متصل می‌شوند و با در اختیار داشتن این کارت‌ها به راحتی می‌توان از فروشگاه‌های مختلف جهان خرید کرد.‌

  • سفرهای ارزان قیمت

ویزا کارت به کاربران خود در سرتاسر دنیا پیشنهادهای فوق‌العاده مانند هتل ارزان قیمت، سفر ارزان قیمت و تخفیف‌های زیادی می‌دهد. با استفاده از این پیشنهادهای شگفت‌انگیز می‌توانید یک سفر ارزان و لاکچری را تجربه کنید.

  • خرید آنلاین از سایت‌های بین المللی با تخفیف

در سرتاسر جهان فروشگاه‌های زیادی وجود دارد که به دارندگان ویزا کارت در طول سال تخفیف‌های زیادی می‌دهند. به عنوان مثال برخی از فروشگاه‌های مطرح اروپایی در روز‌های دوشنبه به کسانی که ویزا کارت دارند، روی برخی یا همه کالاها تخفیف می‌دهند. دارندگان ویزا کارت می‌توانند از این فرصت برای یک خرید مقرون به صرفه استفاده کنند.

  • حمل و نقل آسان پول

از دیگر مزایای ویزا کارت عدم حمل پول نقد زیاد که امنیت مالی و جانی شما را به خطر می‌اندازد، است. اهمیت این مزیت در سفرهای خارجی دو چندان می‌شود. علاوه بر امنیت محدودیت‌های خروج ارز از کشور مبدا را نیز ندارید.

  • قابلیت اتصال به کیف پول‌های پی پال و گوگل ولت

بسیاری از افرادی که در سطح بین‌المللی تجارت می‌کنند یا خدمات مختلفی مانند برنامه نویسی را انجام می‌دهند، در بیشتر موارد برای سهولت انتقال پول میان شرکت‌ها و اشخاص از کیف پول‌های دیجیتالی مانند پی پال و گوگل ولت بهره می‌گیرند که برای برداشت و نقد کردن پول خود به ویزا کارت یا مستر کارت نیاز دارند.‌ انتقال پول از این حساب‌ها تنها از طریق این کارت‌های بین‌المللی امکان‌پذیر است.

نحوه دریافت ویزا کارت در ایران

چگونگی خرید ویزا کارت از ایران به دلیل شرایط تحریم یکی از دغدغه‌های کاربرانی است که مایل به دسترسی به خدماتی مالی جهانی هستند. در ایران امکان خرید مستقیم ویزا کارت وجود ندارد و تنها راه خرید از موسسه‌های واسطه ایرانی معتبر است. حساب ویزا کارتی که از طریق شرکت‌های واسطه ایران دریافت می‌کنید از نوع پیش پرداخت یا prepaid است که در طی مدت زمان کوتاهی برای فرد ارسال می‌شود.‌

این شیوه خرید ویزا کارت بسیار آسان است، البته باید این کار را با کمک موسسه‌های معتبر انجام دهید و در دام فریبکاران نیافتید. مشاورین موسسه مهاجرتی ویزموندو به شما در یافتن یک واسطه ایرانی معتبر برای تهیه ویزا کارت کمک خواهند کرد.

 

نحوه برداشت پول و شارژ ویزا کارت در ایران

یکی از مشکلاتی که ایرانی‌ها در ارتباط با ویزا کارت با آن روبرو هستند، برداشت پول و شارژ کردن آن است. از آنجایی‌که امکان شارژ کردن این کارت در ایران وجود ندارد، اغلب ایرانی‌ها از نوع پیش پرداخت غیر قابل شارژ استفاده می‌کنند. برای برداشت حساب از این کارت در ایران نیز باید از موسسه‌های واسطه که اغلب در خارج از کشور هستند، کمک بگیرید. برای انجام این کار موسسه‌های معتبر را انتخاب کنید تا با امنیت کامل و کمترین هزینه این خدمات را برای شما انجام دهند.

 

فرق مسترکارت و ویزا کارت

 

فرق مسترکارت و ویزا کارت

بسیار از افراد نمی‌دانند که تفاوت مستر کارت و ویزا کارت چیست؟ این دو تفاوت‌‌های چشمگیری با هم ندارند و تفاوت‌های آن‌ها غیرملموس است. نمی‌توان میزان گستردگی درگاه این دو کارت را در جهان با هم سنجید و یکی را گسترده‌تر از دیگری دانست، به صراحت می‌توان گفت تعداد فروشگاه‌هایی که در جهان مستر کارت یا ویزا کارت را پوشش می‌دهند، تقریبا برابر است. اغلب فروشگاه‌ها هم مستر کارت و هم ویزا کارت را پوشش می‌دهند و به ندرت اتفاق می‌افتد که یک فروشگاه یکی از این دو کارت را قبول نکند. خودپردازهای بسیاری در سرتاسر جهان نیز این دو کارت را قبول می‌کنند و خدمات مشابهی را به مشتریان خود در سرتاسر جهان ارائه می‌دهند.‌
میزان ایمنی و سرعت تراکنش در این دو کارت نیز بسیار به هم نزدیک است و نمی‌توان یکی را از این جنبه‌ها برتر از دیگری دانست. این دو کارت انواع مختلفی با قابلیت‌ها و محدودیت‌های متفاوت دارند که در زمان خرید باید به این موارد توجه کنید.

 

مشاوره رایگان برای تهیه ویزا کارت

همانگونه که می‌دانید به دلیل شرایط تحریم خرید ویزا کارت و استفاده از برخی خدمات آن در ایران ممکن نیست و باید از شرکت‌های واسطه کمک بگیرید. اگر قصد خرید ویزا کارت را دارید به سایت ویزموندو مراجعه کنید و از بخش پشتیبانی با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا با توجه به شرایط تحریم کشور و نیازهای شما راهنمایی‌های لازم در خصوص تهیه و استفاده از این کارت به شما دهند.

 

سؤالات متداول

1- آیا امکان استفاده از ویزا کارت در ایران وجود دارد؟
با توجه به تحریم حاکم بر کشور نمی‌توان از ویزا کارت فیزیکی استفاده کرد؛ زیرا هیچ خودپرداز و دستگاه پوزی در فروشگاه‌ها این کارت را پشتیبانی نمی‌کند. متاسفانه شبکه بانکی ایران به درگاه‌های بین‌المللی ویزا کارت وصل نیست، اما با استفاده از ویزا کارت مجازی با رعایت شرایط امنیتی پرداخت می‌توان خدمات آنلاین را با این کارت انجام داد.‌

2- صدور کارت‌ ویزا کارت چقدر زمان می‌برد؟
صدور ویزا کارت زمان زیادی به طول نمی‌انجامد، پس از تایید اطلاعات هویتی بین یک تا سه روز کاری این کارت برای مشتریان صادر می‌شود.‌

3- برای صدور ویزا کارت چه مدارکی لازم است؟
برای صدور ویزا کارت به مدارک هویتی درجه یک و آدرس معتبر نیاز دارید. برای تهیه ویزا کارت مجازی تا موجودی ۸۲۰۰۰۰ تومان به این مدارک نیازی نیست.‌

4- ویزا کارت بر پایه چه ارز‌هایی است؟
ارز پایه ویزا کارت مجازی بر پایه ارزانی معتبر جهان مانند دلار امریکا، یورو و پوند است.

5- چگونه می‌توان در ایران ویزا کارت را شارژ کرد؟
با توجه به شرایط تحریم امکان شارژ کردن مستقیم این کارت‌ها وجود ندارد باید به کشور ترکیه سفر کنید یا اینکه از شرکت‌های ایمن و مطمئن کمک بگیرید.

6- بهترین کارت اعتباری ویزا کارت برای ایرانیان کدام است؟
با توجه به شرایط تحریم در ایران بهترین نوع ویزا کارت نوع پیش‌پرداخت غیر قابل شارژ مجازی است.

 

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *