کالاها و اقلام ممنوع الورود به کانادا ⛔ - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
کالاهای ممنوع الورود به کانادا و لیست موارد مجاز در فرودگاه

کالاهای ممنوع الورود به کانادا

یکی از کشورهای محبوب ایرانیان برای سفر یا مهاجرت، کشور کانادا است. هرساله افراد بسیاری برای زندگی، تحصیل و کار به این کشور مهاجرت می‏کنند. در نتیجه بهتر است متقاضیان قبل از سفر با قوانین این کشور برای کالاهای ممنوع الورود به کانادا و لیست موارد مجاز در فرودگاه آشنایی داشته باشند تا درصورت ورود و خروج به این کشور دچار مشکل نشوند. زیرا نداشتن اطلاعات در این زمینه در برخی موارد منجر به عدم اجازه ورود به این کشور خواهد شد. شما می‌توانید از ویزموندو در این حوزه راهنمایی بگیرید. اگر می‎خواهید درباره کالاهای ممنوع الورود به کانادا و لیست موارد مجاز در فرودگاه اطلاعاتی را کسب کنید تا پایان با ما همراه باشید.
کالاهای ممنوع الورود به کانادا و لیست موارد مجاز در فرودگاه
Picture of نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

مدت زمان مطالعه مقاله 9 دقیقه میباشد
از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

برخی نکات مهم در سفر به کانادا

اگر شما قصد سفر به کشور کانادا را دارید، بهتر است قبل از سفر نکاتی را در نظر داشته باشید تا با کوچکترین مشکلی رو به رو نشوید. شما باید قبل از سفر به کشور کانادا با تمامی قوانین و شرایط لازم برای وارد کردن انواع محصولات غذایی، دارویی و …آگاهی داشته باشید تا درصورت ورود به این کشور با مشکل مواجه نشوید. درصورت نداشتن آگاهی از لیست کالاهای ممنوعه در سفر به کانادا از موسسه ویزموندو و ماموران مرزی راهنمایی بگیرید. همچنین بهتر است در هنگام ورود به این کشور ، لوازم همراه خود را به آژانس‎های خدماتی مرزی اعلام کنید.

نکاتی درباره کالاهای ممنوعه در سفر به کانادا

برای داشتن سفری بدون دردسر و لذت بخش به مسافران پیشنهاد می‎شود که برخی نکات را رعایت کنند. شما باید تمام قوانین مربوط به الزامات واردات هر نوع محصول غذایی، گیاهی و حیوانی را بررسی کنید. شما باید از عدم وجود عواملی مانند گونه‌‏های خارجی تهاجمی که ممکن است به اشیایی مانند وسایل نقلیه، گیاهان و تجهیزات شما چسبیده باشند، اطمینان داشته باشید. خاک و آلودگی روی اشیا مانند کفش‎های پیاده‌روی، ابزارها، تجهیزات باغبانی و… باید پاکسازی شوند. شما باید محصولات غذایی، گیاهی و حیوانی را هنگام ورود به کانادا به مرزبانی کانادا اعلام کنید. همچنین شما باید به مدت 14 روز بعد از ورود به کانادا و درصورت تماس با جانوران مشابه در کشورهای دیگر، از تماس با جانوران کشور کانادا خودداری کنند.

رعایت تمام این قوانین و  مقررات درباره محصولات غذایی که در لیست کالاهای ممنوع در سفر به کانادا قرار دارد، برای حفاظت اکوسیستم ‌و سکونت گاه‌های طبیعی این کشور است. در نتیجه مسافران موظف هستند با این محدودیت‌ها آشنا شوند و با راهنمایی‌‎های ارائه شده توسط CBSA و سایر نهادهای دولتی هماهنگی داشته باشند. درواقع مسافران با رعایت این نکات به حفظ محیط زیست کشور کانادا کمک می‏کنند.

نکاتی درباره کالاهای ممنوعه در سفر به کانادا

لیست کالاهای مجاز در سفر به کانادا

این امکان برای مسافران وجود دارد که بدون کوچکترین مشکلی براساس قانون کشور کانادا برخی از اقلام را با خود ببرند. این کالاها شامل آجیل، شیرینی، برخی از میوه‏ها و یا کنسرو آن‏ها، چای و قهوه، غذاهای حاوی غلات، نوشیدنی‌های غیر الکلی، شیر خشک و غذای کودک، روغن‌های حیوانی و… است. شما باید این نکته را درنظر داشته باشید که این امکان وجود ندارد که هریک از این محصولات را به اندازه دلخواه با خود ببرید، بلکه براساس قوانین این کشور باید هر یک از این مواد وزن مشخصی داشته باشند.

کالاهای ممنوعه در سفر به کانادا

شاید برای شما سؤال باشد که هنگام سفر به ‎کشور کانادا، ورود چه کالاهایی به کانادا ممنوع است. برخی از افراد در این زمینه اطلاعاتی ندارند و فکر می‌کنند هر چیزی که استفاده از آن در کشور کانادا مجاز است را می‏توانند با خو ببرند و رد کردن آن از مرز نیز مشکلی ندارد. اما این یک باور اشتباه است؛ زیرا ممکن است اقلام ممنوعه سفر به کانادا علی رغم ممنوع بودن در فرودگاه، استفاده آن‌ها در خود این کشور مجاز باشد و فقط عبورشان از مرز کانادا غیر مجاز باشد. برخی از کالاهای ممنوع الورود به کانادا به‎شرح زیر است:

 مواد غذایی

یکی از چیزهایی که نمی‏توان به کانادا برد، برخی از مواد غذایی است که شامل مواد غذایی تازه، سبزیجات تازه، محصولات حیوانی، محصولات انواع ماهی‌ها، مواد غذایی تاریخ مصرف دار، فرآورده‌های الکلی، گوشت خام یا پخته شده است.

 انواع سلاح‏ها

انواع سلاح‏ها جز لیست کالاهای ممنوعه در سفر به کانادا است که شامل تفنگ‌ها و سلاح‌های گرم، مهمات جنگی، ترقه‌های آتش بازی، باتوم، اسپری فلفل، مواد منفجره و کبریت است. شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که اگر قصد دارید مهمات جنگی را از مرز کانادا رد کنید، باید قبل از حمل این اقلام را به مرز کانادا اطلاع دهید. همچنین شما باید فرم رد کردن مهمات جنگی افراد غیر ساکن کانادا را پر کنید تا بتوانید سلاح مورد نظر خود را بدون هیچ مشکلی از مرز این کشور رد کنید.

 دارو و اقلام پزشکی

اگر شما قصد سفر به کشور کانادا را دارید باید اطلاعاتی درباره داروهای ممنوعه داشته باشید. درواقع داروهای ممنوعه جز چیزهایی است که نمی‎توان آن را به کشور کانادا برد. اما در موارد خاص این امکان وجود دارد که برخی از داروهای خاص را با نسخه پزشک همراه خود برد. درحالت کل حمل داروهای مسکن، روانگردان، مرفین و… به کانادا مجاز نیست. برخی دیگر از داروهای ممنوعه شامل استامینوفن کدیین، مرفین، دیازپام، دیین فسفات، متادون، داروهای حاوی ترامادول، داروهای حاوی سودوافدرین، داروهای حاوی کدیین و مواد مخدر است. درواقع شما باید به این نکته توجه کنید که قوانین کشور کانادا با کشور ما بسیار متفاوت است و این امکان برای شما وجود ندارد که هر دارویی را بدون نسخه پزشک همراه داشته باشید.

لیست کالاهای مجاز در سفر به کانادا

گیاهان

اگر شما قصد دارید هنگام سفر به کشور کانادا گیاهانی را از مرز این کشور خارج کنید، باید به این نکات توجه کنید که وارد کردن گیاهان، تجهیزات مربوط به رشد گیاهان، وارد کردن دانه گیاهان و گل‌های چیده شده به کانادا ممنوع است.

 دخانیات

استفاده از مواد مخدر ماری‌جوانا در کشور کانادا آزاد است، اما رد کردن آن از مرز غیر قانونی است و در لیست کالاهای ممنوع الورود به کانادا قرار دارد. درواقع حتی اگر نسخه پزشک را برای استفاده دارویی این مواد مخدر داشته باشید، این امکان وجود ندارد که بتوانید آن را وارد خاک کانادا کنید. همچنین وارد کردن روغن ماری‌جوانا و دیگر محصولات این ماده نیز به خاک کانادا ممنوع است. برخی دیگر از دخانیات ممنوع به کشور کانادا شامل تنباکو، سیگار یا مشتقات تنباکو است. سیگارهای الکترونیکی نیز که دارای نیکوتین یا مواد شیمیایی دیگری هستند در فهرست دخانیات ممنوعه کانادا قرار داد.

کالاهای مجاز در سفر به کانادا

 طعمه های زنده

اگر شما به ماهیگیری علاقه دارید و قصد ماهیگیری در دریاچه‏های کانادا را دارید، باید به این نکته توجه کنید که شما اجازه وارد کردن طعمه‎های زنده به هواپیما را ندارید. زیرا طعمه‎های زنده جز کالاهای ممنوع الورود به کانادا است. البته این امکان وجود دارد که برخی از خزنده‏ها را به‎شرطی که در محیط و بستر مناسب و مخصوص نگهداری شوند را همراه داشته باشید. طعمه‏های زنده ممنوعه شامل مینو، زالوهای مورد استفاده برای ماهیگیری، ماهی اسملت و… است.

کالاهای مجاز برای سفر به کانادا

حیوانات

عبور حیوانات از مرز برای سفر به کشور کانادا ممنوع است، مگر در شرایطی که گواهی نامه‎ای از دامپزشک همراه با خود داشته باشید که در آن بیان شده باشد که حیوان خانگی شما در برابر بیماری هاری واکسینه شده است. اما اگر سن حیوان شما کمتر از سه ماه باشد، نیازی به گواهی واکسیناسیون هاری نیست. درحالت کل شما باید به این نکات توجه کنید که وارد کردن تمام حیوانات زنده، مرده و در حال انقراض به کانادا ممنوع است. همچنین وارد کردن پوشاک و لوازم تولید شده از پوست حیوانات هم نیز ممنوع خواهد بود.

پول

برای جابه‌جایی پول از کشور خود به کانادا، باید بدانید که وارد کردن پول نقد بیشتر از 10هزار دلار و وارد کردن سکه یا هر نوع وسیله قابل معامله به کشور کانادا ممنوع است.

اسلحه

 هیچ کشوری به شما اجازه حمل سلاح گرم در هنگام وارد شدن به آن کشور را نمی‏دهد؛ مگر در شرایطی که شما مجوز داشته باشید و از قبل با سفارت آن کشور هماهنگ کرده باشید. همچنین شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که شما اجازه حمل سلاح‏های سرد نیز ندارید و بهتر است در هواپیما چنین سلاح‌هایی را با خود همراه نداشته باشید، زیرا حمل و نقل سلاح‏های سرد و گرم به کانادا و هر کشور دیگری ممنوع است. درحالت کل سلاح‎ها در کشور کانادا به 3 دسته سلاح‎های محدود، سلاح‏های غیر مجاز و سلاح‏های ممنوع تقسیم می‏شوند که هر کدام شرایط خاصی برای وارد کردن به این کشور را دارند.

علاوه ‎بر مواردی که بیان کردیم تعداد دیگری از اقلام ممنوعه سفر به کانادا وجود دارد که در هیچ یک از دسته‌بندی‌های بالا قرار ندارند. بلیط‏ های لاتاری، وسایل قمار بازی، حشرات زنده، جواهرات باارزش، دارایی‌های دولتی، جوایز و پاداش‌ها، واکر کودکان، لوازم آرایشی مشتعل کننده، هیزم و چوب و اقلام تولید  شده از آن جز اقلام ممنوعه سفر به کانادا است. همچنین محموله‌هایی که ممکن است به تجهیزات یا محموله‌های دیگر آسیب برساند، بسته‌هایی که محتویات آن‎ها چکه می‌کند یا بوی خاصی دارند، بسته هایی که به‌درستی بسته بندی نشده‌اند و محموله ‎هایی که نیاز به مجوزهای خاصی برای جابه‌جایی، وارد کردن یا صادر کردن دارند نیز جز این دسته هستند.

نحوه بردن آثار قدیمی یا اشیای فرهنگی با ارزش تاریخی

نحوه بردن آثار قدیمی یا اشیای فرهنگی با ارزش تاریخی

 اگر قصد دارید با جواهرات، آثار قدیمی یا اشیای فرهنگی با ارزش تاریخی به کشور کانادا سفر کنید، شما باید این اقلام را قبل از خروج در خدمات مرزی در کشور خود ثبت کنید. هرچند که انجام این کار جز الزامات کار نیست، اما به شما این امکان را خواهد داد تا ثابت کنید که قبل از سفر به کشور کانادا شما مالک این اقلام بوده‎اید. بنابراین درصورت نداشتن این گواهینامه ممکن است مامور گمرک معتقد باشد که شما این اقلام را در این کشور خریداری کرده‏اید و باید در هنگام بازگشت عوارض و مالیات آن را پرداخت کنید.

سفری به یادماندنی به کشور کانادا با موسسه ویزموندو

اگر شما قصد سفر به کشور کانادا را دارید، بهتر است قبل از سفر با قوانین و لیست موارد مجاز در فرودگاه کانادا آشنا شوید تا بدون دردسر و به‏راحتی به این کشور سفر کنید. پیشنهاد می‏کنیم برای کسب اطلاعاتی در این زمینه به سایت موسسه ویزموندو مراجعه کنید. این موسسه این امکان را دارد تا به مشتریان خود برای سفر به کشورهای مختلف کمک کند. ویزموندو مجوزهای لازم را از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و اتاق بازرگانی دارد. این موسسه معتبر دارای تیمی از  کارشناسان متخصص است، که هدف آن‏ها ارائه کيفيت بالای خدمات با استانداردهاي بين المللی است.

سوالات متداول

آیا همراه داشتن پول نقد و ارز به کشور کانادا ممنوع است؟

درهنگام ورود به کشور کانادا همراه داشتن ارز و پول نقد به این کشور ممنوع نیست، اما اگر ارزش پول و ارز شما بیشتر از 10 هزار دلار باشد، باید مقدار آن را در کارت اظهارنامه گمرکی اعلام کنید.

آیا این امکان وجود دارد که حیوانات خانگی را به کشور کانادا آورد؟

حیوانات خانگی جز کالاهای ممنوع الورود به کشور کانادا نیست، اما شما باید روند قانونی ورود حیوان خانگی به این کشور را طی کنید.

آیا محدودیتی برای ورود جواهرات به کشور کانادا وجود دارد؟

محدودیت ورود جواهرات شخصی بستگی به اظهارنامه گمرکی که هنگام درخواست مهاجرت داده‎اید، دارد. درصورتی که شما میزان جواهرات خود را در اظهارنامه گمرکی اعلام کرده باشید، این امکان وجود دارد که جواهرات خود را بدون هیچ مشکلی به کشور کانادا وارد کنید.

درهنگام سفر به کشور کانادا آیا وارد کردن اشیا تیز مشکلی ندارد؟

در هنگام وارد شدن به این کشور شما باید به این نکته توجه کنید که در کیف و چمدان خود وسایل نوک تیز مانند شمشیر، ریش تراش، قیچی، تیغ و… را قرار ندهید.

آیا محدودیتی برای وارد کردن محصولات گیاهی به کشور کانادا وجود ندارد؟

محصولات گیاهی ممکن است باعث آسیب رسیدن به محیط زیست و نابودی اکوسیستم این کشور شود. درنتیجه وارد کردن هر گونه محصولات گیاهی به این کشور ممنوع است.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *