موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
کدام ویزای کانادا را بگیرم؟

کدام ویزای کانادا را بگیرم؟

ویزای کانادا، مدرکی رسمی است که توسط دولت کانادا صادر می‌شود و به شهروندان خارجی اجازه می‌دهد برای هدفی خاص و برای مدت‌زمان مشخص وارد کشور شوند و در آن اقامت داشته باشند. این مدرک ورود که معمولا داخل پاسپورت درج می‌شود، توسط دفاتر دولت‌های خارجی در کانادا صادر می‌گردد و با مجوز کار یا تحصیل متفاوت است. انواع مختلفی از ویزای کانادا وجود دارد که هرکدام برای اهداف خاصی مانند گردشگری، دیدار با خانواده یا سفرهای کاری طراحی شده‌اند. در این مقاله، به سوال کدام ویزای کانادا را بگیرم؟ پاسخ خواهیم داد.
کدام ویزای کانادا را بگیرم؟
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

انواع ویزا کانادا

برای پاسخ به سوال کدام ویزای کانادا بهتر است، باید بدانید کدهای دسته ویزاهای کانادا بسته به نوع ویزا و هدف بازدید فرد، می‌تواند متفاوت باشد. این کد دسته، روی برچسب یا مهر ویزا در پاسپورت شما چاپ می‌شود و معمولا ترکیبی از حروف و اعداد است که نوع یا دسته ویزا را نشان می‌دهد.

کد دسته
شرح ویزا
B-1
بازدیدکننده تجاری
C-1
ویزای تشریفاتی
D-1
دیپلمات
F-1
ویزای تسهیل
IM-1
مهاجر (ویزای تک بار ورود برای PR)
0-1
مقام رسمی
P A-1
دارنده مجوز
PAX-1
مجوز موقت اقامت (TRP) منافع ملی
PC-1
دارنده مجوز با TRP معتبر
PG-1
سوپر ویزای والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ
R-1
تعهد اقامت گذشته
RA-1
حضور در تجدیدنظر
RC-1
گذرنامه مسافرتی PR برای دارندگان H&C
RX-1
حضور در جلسه PR درحالی‌که در 365 روز گذشته در کانادا بوده‌اید
S-1
دانشجو با مجوز تحصیل
SW-1
دانشجوی بین‌المللی با مجوز تحصیل و کار
SX-1
دانش‌آموزی که از الزام دریافت مجوز تحصیل معاف است
V-1
بازدیدکننده
VH-1
فردی که در حال گذر از کانادا برای حداکثر 48 ساعت است
W-1
کارگر با مجوز کار
WX-1
کارگری که از الزام دریافت مجوز کار معاف است

ویزای اقامت موقت کانادا

ویزای موقت، به شهروندان خارجی اجازه می‌دهد برای مدت کوتاهی به کانادا بروند. فعالیت‌های مجاز شما در کانادا، بستگی به نوع ویزای موقت شما دارد. اگر با ویزای موقت در کانادا حضور دارید، پس از اتمام انقضای ویزا باید کشور را ترک کنید. اگر قصد اقامت بلندمدت در کانادا را ندارید، ویزای موقت می‌تواند برنامه مناسبی برای شما باشد. اگر در حال حاضر واجد شرایط برای برنامه‌های مهاجرتی اقامت دائم نیستید، ورود به کانادا به‌عنوان دانشجو یا کارگر نیز می‌تواند مسیری برای دریافت اقامت دائم برای شما فراهم کند.

 

ویزای کار

هر فردی که دارای ویزای کار باشد، مجاز است به مدت اعتبار مجوز کار خود در کانادا کار کند و اقامت داشته باشد؛ به شرطی که شرایط ذکرشده در مجوز کار را رعایت کند. ویزای کار، ارتباط نزدیکی با مجوز کار دارد و نوع مجوز کاری که دریافت می‌کنید به مسیر مهاجرتی انتخابی شما یا برنامه‌ای که برای آن درخواست داده‌اید، بستگی خواهد داشت. مجوزهای کاری مختلفی وجود دارد که هر کدام برای مسیرها یا برنامه‌های مهاجرتی متفاوتی طراحی شده‌اند.

 • مجوز کار باز (Open Work Permit)

این نوع مجوز، به شما امکان می‌دهد برای هر کارفرمایی در هر کجای کانادا کار کنید و نیازی به ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) ندارد. با این‌که این مجوز، بسیار مورد تقاضا قرار می‌گیرد؛ اما رایج نیست و معمولا فقط برای بزرگسالانی که با ویزای تحصیلی همراه با اعضای خانواده خود هستند، دردسترس است.

 • مجوز کار مخصوص کارفرما (Employer-Specific Work Permit)

اگر یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرمای خاص دارید، می‌توانید واجد شرایط ورود به کانادا با مجوز کار مخصوص کارفرما باشید. مجوز کار مخصوص کارفرما، معمولا به ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) نیاز دارد. سند LMIA، ثابت می‌کند کارفرما قبل از این‌که این موقعیت را به یک فرد خارجی پیشنهاد دهد، سعی بر پیداکردن یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم برای پرکردن این جایگاه داشته‌ است. هر کسی که تمایل دارد پس از ورود به کانادا با مجوز کار مخصوص کارفرما، شغل خود را تغییر دهد، باید درخواست مجوز کار جدید خود را ثبت کند.

 • مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (Post-Graduation Work Permit)

این یک مجوز کار باز است که به فارغ‌التحصیلان بین‌المللی، اجازه می‌دهد پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا زندگی و کار کنند. مدت اعتبار مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP)، تا سه سال است و طول دقیق آن به طول دوره یا برنامه تحصیلی شما بستگی دارد.

 

ویزای تحصیلی

اگر می‌خواهید در یک موسسه آموزشی کانادایی در برنامه‌ای که بیش از شش ماه طول می‌کشد تحصیل کنید، داشتن مجوز تحصیل (Study Permit) الزامی است. برای درخواست مجوز تحصیل، ابتدا باید در برنامه‌ای از یک مدرسه کانادایی پذیرفته شوید و نامه پذیرش آن را ارائه دهید. برای تحصیل در کانادا، همچنین باید ثابت کنید که بودجه کافی دارید؛ از ورود به کانادا منع نشده‌اید و قصد دارید پس از اتمام انقضای مجوز خود، کانادا را ترک کنید.

تحصیل در کانادا، همچنین گزینه خوبی برای افرادی است که در حال حاضر واجد شرایط برای برنامه مهاجرت دائم نیستند. تکمیل مدرک تحصیلی از یک موسسه آموزشی تعیین‌شده (DLI) در کانادا، می‌تواند به شما امکان دهد برای مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) درخواست خود را ثبت کنید و بدین ترتیب، تجربه کاری ارزشمندی در کانادا کسب کنید که درنهایت برای درخواست اقامت دائم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • گواهی پذیرش کبک (CAQ)

شخصی که تمایل به تحصیل در کبک دارد، باید قبل از درخواست مجوز تحصیل در مدرسه واقع در این استان، برای دریافت گواهی پذیرش کبک (CAQ) اقدام کند. شما باید پیش از این‌که بتوانید برای CAQ درخواست دهید، در یک برنامه پذیرفته شده باشید.

 

ویزای توریستی/ ویزیتوری

اگر قصد بازدید از کانادا را دارید، برای ورود به این کشور به یکی از موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • ویزای یک‌بار ورود (Single Entry Visa)

این ویزا، به شما اجازه می‌دهد یک‌بار برای مدت‌زمان مشخصی از کانادا بازدید کنید. پس از ترک کشور، حتی اگر ویزای اولیه شما هنوز معتبر باشد، برای بازگشت باید دوباره جهت اخذ ویزای بازدید جدید درخواست خود را ثبت کنید. با این ویزا، می‌توانید حداکثر ۶ ماه در کانادا اقامت داشته باشید.

 • ویزای بازدید چند بار ورود (Multiple Entry Visitor Visa)

این ویزا به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد برای دوره‌ای تا ۶ ماه بدون نیاز به درخواست مجدد هر بار، به کشور وارد و از آن خارج شوند. اعتبار این نوع ویزا، می‌تواند تا ۱۰ سال باشد. حتی اگر برای ویزای تکرار ورود درخواست دهید، به لطف تغییری که در قوانین مهاجرتی در فوریه ۲۰۱۴ صورت گرفت، به‌طور خودکار برای ویزای چند بار ورود نیز بررسی خواهید شد.در نظر داشته باشید با توجه به اینکه اعتبار پاسپورت ایرانی 5 سال است ویزای اعطا شده به مدت پاسپورت متقاضی ویزاست و بیشتر از 5 سال صادر نخواهد شد.

 • سوپر ویزا (Super Visa)

سوپر ویزا، می‌تواند به والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ شخصی که قبلا به‌عنوان شهروند یا مقیم دائم در کانادا زندگی می‌کند، صادر شود. این ویزای چندبار ورود با اقامت طولانی‌مدت برای افراد مقیم موقت است که تا ۱۰ سال اعتبار دارد. همچنین، برخلاف ویزای بازدید چندبار ورود و تکرار ورود که حداکثر اقامت ۶ ماه را مجاز می‌دانند، دارنده سوپر ویزا می‌تواند در اولین ورود خود تا ۲۴ ماه در کانادا بماند.

 • مجوز الکترونیکی سفر (eTA)

اگر قصد ورود به کانادا را دارید، دارای مجوز تحصیل یا کار معتبر نیستید و شهروند کشوری به‌شمار می‌آیید که معاف از ویزا است، درصورتی‌که بخواهید از طریق مسیرهای هوایی وارد این کشور شوید، باید برای مجوز الکترونیکی سفر (eTA) اقدام کنید. تنها استثنا برای شهروندان ایالات متحده است که می‌توانند بدون نیاز به eTA وارد کانادا شوند، به‌شرطی که با پاسپورت آمریکایی سفر کنند.

 

ویزای اقامت دائم کانادا

ویزای اقامت دائم کانادا

اگر تصمیم گرفته‌اید به‌طور دائم به کانادا نقل‌مکان کنید، باید برای اقامت دائم کانادا درخواست دهید. صرف‌نظر از این‌که کدام مسیر مهاجرتی زیر را انتخاب می‌کنید، همه آن‌ها به اقامت دائم کانادا منجر خواهند شد. با دریافت اقامت دائم کانادا، می‌توانید آزادانه به‌دنبال شغل در هر حرفه‌ای که انتخاب می‌کنید، باشید و همچنین در آینده برای همسر، والدین یا حتی پدربزرگ و مادربزرگ خود درخواست اسپانسری نمایید.

 • اکسپرس اینتری (Express Entry)

اکسپرس اینتری، سریع‌ترین و محبوب‌ترین مسیر برای دریافت اقامت دائم کانادا است. سیستم اکسپرس اینتری، سه برنامه اصلی مهاجرتی اقتصادی را مدیریت می‌کند:

 • نیروی کار ماهر فدرال
 • مشاغل ماهر فدرال
 • برنامه تجربه کانادایی

اگر واجد شرایط برای یکی از برنامه‌های مدیریت‌شده توسط اکسپرس اینتری هستید، باید یک پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری ثبت کنید. پس از ورود به سیستم، پروفایل شما با پروفایل سایر متقاضیان حاضر در سیستم مورد مقایسه قرار می‌گیرد. سپس به بالاترین رتبه‌بندی‌ها، دعوت‌نامه‌ای برای درخواست اقامت دائم کانادا (ITA) ارسال خواهد شد. درخواست‌های ارسال‌شده از طریق سیستم اکسپرس اینتری، ممکن است ظرف مدت‌زمان کوتاهی در حدود شش ماه پردازش شوند.

 • برنامه نیروی کار ماهر فدرال

اگر دارای حداقل یک سال سابقه کار حرفه‌ای هستید، حداقل نیازمندی‌های زبان فرانسه یا انگلیسی را برآورده می‌کنید و حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز را در سیستم امتیازبندی نیروی کار ماهر فدرال کسب کرده‌اید، ممکن است واجد شرایط برای درخواست از طریق اکسپرس اینتری تحت برنامه نیروی کار ماهر فدرال باشید.

 • برنامه مشاغل ماهر فدرال (Federal Skilled Trades Program)

اگر دارای دو سال سابقه کار در یک شغل فنی ماهر هستید، حداقل نیازمندی‌های زبان فرانسه یا انگلیسی را برآورده می‌کنید و یکی از شرایط زیر را دارید، ممکن است واجد شرایط برای درخواست از طریق اکسپرس اینتری تحت برنامه مشاغل ماهر فدرال باشید:

 1. گواهینامه صلاحیت کانادایی برای تمرین شغل خود در کانادا
 2. پیشنهاد شغلی در شغل فنی ماهر شما در کانادا
 • برنامه تجربه کانادایی ماهر فدرال (Canadian Experience Class)

اگر حداقل به‌مدت یک سال با مجوز کار معتبر در کانادا کار کرده‌اید و حداقل نیازمندی‌های زبان را دارید، ممکن است واجد شرایط برای درخواست از طریق اکسپرس اینتری تحت برنامه تجربه کانادایی باشید. بااین‌حال، به‌خاطر داشته باشید که پروفایل شما همچنان با سایر افراد حاضر در سیستم مقایسه می‌شود؛ صرف‌نظر از برنامه‌ای که برای آن واجد شرایط هستند.

 

برنامه نامزدی استانی (Provincial Nominee Program – PNP)

به ‌غیر از کبک، هر استان کانادا برنامه‌های مهاجرتی مخصوص به خود را اجرا می‌کند که به‌عنوان «برنامه نامزدی استانی» (PNP) شناخته می‌شوند. معیارهای واجدشرایط‌بودن و راهنمای درخواست برای هر بخش، در هر استان متفاوت است. درحالی‌که بسیاری از برنامه‌های PNP برای درخواست نیازمند ارتباط با استان هستند، برنامه‌های زیادی برای کارگران خارج از کشور وجود دارد که به رفع کمبودهای خاص بازار کار یا جمعیت‌شناسی کمک می‌کند.

 

مهاجرت به کبک

استان کبک، در سیاست‌های مهاجرتی نسبت‌به سایر استان‌های کانادا خودمختاری بیشتری دارد. همه متقاضیان ویزای موقت یا دائم که قصد اقامت در استان کبک را دارند، باید قبل از درخواست به دولت فدرال، ابتدا برای تایید به این استان درخواست خود را ثبت کنند.

 • برنامه تجربه کبک (PEQ)

این برنامه مهاجرتی سریع کانادا، توسط اداره مهاجرت کبک اداره می‌شود و معادل برنامه تجربه کانادایی برای استان کبک است. برای واجدشرایط‌بودن در برنامه تجربه کبک (PEQ)، باید یک کارگر موقت یا دانشجوی بین‌المللی در کبک باشید.

اگر کارگر موقت هستید:

 • باید مجوز کار داشته باشید و برای کارفرمایی در کبک کار کنید.
 • همچنین باید دارای حداقل ۱۲ ماه سابقه کار (در سطح مهارتی O، A یا B) و مهارت زبان فرانسه در سطح متوسط روبه‌بالا داشته باشید.

اگر دانشجوی بین‌المللی یا فارغ‌التحصیل بین‌المللی هستید:

 • باید مدرک تحصیلی واجد شرایط داشته باشید یا برنامه خود را ظرف شش ماه تکمیل کنید.
 • همچنین باید دارای مهارت زبان فرانسه در سطح متوسط روبه‌بالا باشید.

 

برنامه نیروی کار ماهر کبک (Quebec Skilled Worker – QSW)

برنامه نیروی کار ماهر کبک (QSW) برخلاف بسیاری دیگر از برنامه‌های استانی، به پیشنهاد شغلی یا تسلط به زبان فرانسه نیاز ندارد. این برنامه، براساس یک سیستم امتیازدهی مشابه اکسپرس‌اینتری عمل می‌کند. برای ارسال پروفایل در سیستم اریما (Arrima)، متقاضیان باید ابتدا حداقل امتیاز لازم را در جدول امتیازبندی QSW کسب کنند. سپس دولت کبک به‌طور به دعوت مرتب افرادی دارای بالاترین امتیاز برای درخواست اقامت دائم خواهد پرداخت.

 

ویژگی‌ها، مزایا و معایب انواع ویزای کانادا

ویژگی‌ها، مزایا و معایب انواع ویزای کانادا

کانادا، یک مقصد محبوب برای گردشگران، دانشجویان، تجار و افرادی است که به‌دنبال نقل‌مکان هستند. همه ملیت‌ها، برای ورود به کانادا نیاز به ویزا ندارند. بسیاری از ملیت‌ها، می‌توانند مجوز سفر الکترونیکی کانادا (eTA) را دریافت کنند. بااین‌حال، برای کشورهایی که نیاز به ویزای کانادا دارند، انواع مختلفی برای انتخاب وجود دارد. نوع ویزای کانادا که برای آن درخواست می‌دهید، به عوامل مختلفی از جمله مدت‌زمان اقامت در کانادا و هدف شما از سفر بستگی خواهد داشت.

نوع ویزا
مزایا
معایب
ویزای توریستی
بازدید از کانادا برای تفریح، گردشگری یا دیدار با خانواده و دوستان. زمان پردازش نسبتا کوتاه‌تر نسبت به سایر ویزاها.
مدت اقامت محدود (معمولا تا ۶ ماه). ممکن است اجازه کار یا تحصیل را صادر نکند. تمدید ویزا ممکن است دشوار باشد.
مجوز تحصیل
ادامه تحصیل در موسسات معتبر کانادایی. مسیر بالقوه برای دریافت اقامت دائم از طریق مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی. کسب تجربه ارزشمند تحصیلی در سطح بین‌المللی.
هزینه‌های درخواست و شهریه می‌تواند بالا باشد. نیاز به اثبات تمکن مالی دارد. ممکن است محدودیت‌هایی در فرصت‌های کاری هنگام تحصیل وجود داشته باشد.
مجوز کار
فرصت کار برای یک کارفرمای کانادایی. کسب تجربه کاری ارزشمند در کانادا. مسیر بالقوه برای دریافت اقامت دائم از طریق برنامه‌های خاص.
نیازمند داشتن پیشنهاد شغل معتبر از یک کارفرمای کانادایی (به‌استثنای مجوز کار باز). فرایند درخواست می‌تواند بسته به نوع مجوز پیچیده باشد. ممکن است نیاز به رعایت الزامات ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) داشته باشد.

هزینه انواع ویزای کانادا

هزینه‌های پردازش دولتی برای ویزای اقامت دائم یا موقت، به تعداد اعضای خانواده‌ای که متقاضی اصلی را همراهی می‌کنند بستگی دارد و جدا از هزینه‌هایی است که به نماینده مجاز، مانند وکیل، پرداخت می‌شود. توجه داشته باشید که این هزینه‌ها، ممکن است بدون اطلاع توسط اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) تغییر کند.

 

 • هزینه‌های اسپانسرشیپ خانواده

افراد دارای اقامت دائم که می‌خواهند اسپانسر اعضای خانواده خود برای مهاجرت به کانادا باشند، باید هزینه‌های زیر را پرداخت نمایند:

فرد
هزینه پردازش (دلار کانادا)
اسپانسرشیپ همسر و فرزند وابسته
همسر یا شریک زندگی عرفی (با هزینه اسپانسرشی، هزینه متقاضی اصلی و حق اقامت دائم)
۱۰۸۰ دلار
فرزند وابسته
به‌ازای هر فرزند ۱۵۵ دلار اضافه کنید.
اسپانسرشیپ والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ
والد یا پدربزرگ و مادربزرگ (با هزینه اسپانسرشی، هزینه متقاضی اصلی و حق اقامت دائم)
۱۰۸۰ دلار
همسر یا شریک زندگی عرفی والد یا پدربزرگ و مادربزرگ شما
۱۰۸۰ دلار
فرزندان وابسته والد یا پدربزرگ و مادربزرگ شما
به‌ازای هر فرزند ۱۵۵ دلار اضافه کنید.
 • هزینه‌های ویزای بازدیدکنندگان

شما ممکن است بسته به ملیت، کشور مبدا یا وضعیت خود، برای سفر یا عبور از کانادا نیاز به درخواست ویزای بازدیدکننده داشته باشید و باید هزینه‌های زیر را پرداخت کنید:

درخواست
هزینه پردازش (دلار کانادا)
ویزای بازدیدکننده یا سوپر ویزا برای ورود یکبار یا چند بار به کانادا
۱۰۰ دلار به‌ازای هر نفر
ویزای بازدیدکننده برای ورود یکبار یا چند بار به کانادا برای یک خانواده ۵ نفره یا بیشتر (همه اعضای خانواده باید هم‌زمان درخواست دهند)
۵۰۰ دلار
تمدید ویزای بازدیدکننده
۱۰۰ دلار به‌ازای هر نفر
بازگرداندن ویزای بازدیدکننده
۲۰۰ دلار به‌ازای هر نفر
 • هزینه‌های مجوز سفر الکترونیکی (eTA)

مسافران معاف از ویزا که شهروند یا مقیم دائم کانادا نیستند، مشمول هزینه ۷ دلاری مجوز سفر الکترونیکی (eTA) خواهند شد. eTA تضمینی برای ورود به کانادا نیست و ممکن است تا پنج سال اعتبار داشته باشد.

 • هزینه‌های مجوز کار

هزینه مجوز کار در کانادا، بدون توجه به صنعتی که در آن کار می‌کنید یا جریانی که تحت آن درخواست می‌دهید، یکسان است.

درخواست
هزینه پردازش (دلار کانادا)
مجوز کار
۱۵۵ دلار به‌ازای هر نفر
مجوز کار برای گروه ۳ نفره یا بیشتر از هنرمندان (همه هنرمندان و کارکنان باید هم‌زمان درخواست دهند)
۴۶۵ دلار
مجوز کار باز
۱۰۰ دلار به‌ازای هر نفر
بازگرداندن مجوز کار
۳۵۵ دلار
 • هزینه‌های مجوز تحصیلی

دانشجویان از سراسر جهان، برای ادامه تحصیل در برخی از بهترین موسسات آموزشی دنیا با ویزای تحصیلی به کانادا می‌روند. دارندگان ویزای تحصیلی، در زمان درخواست مجوز تحصیلی، باید هزینه‌های زیر را پرداخت کنند:

درخواست
هزینه پردازش (دلار کانادا)
مجوز تحصیلی
۱۵۰ دلار به‌ازای هر نفر
بازگرداندن مجوز تحصیلی
۳۵۰ دلار
 • هزینه انگشت‌نگاری

جهت ارائه اثر انگشت و عکس (بیومتریک) برای افراد درخواست‌کننده‌، موارد زیر الزامی است:

 • ویزای بازدیدکننده
 • مجوز کار یا تحصیلی (به‌جز شهروندان آمریکا)
 • اقامت دائم
 • پناهندگی یا درخواست پناهندگی
نوع متقاضی
هزینه
متقاضیان انفرادی
۸۵ دلار کانادا
خانواده‌هایی که با هم درخواست می‌دهند
حداکثر کل هزینه ۱۷۰ دلار کانادا
گروه‌های ۳ نفره یا بیشتر از هنرمندان اجراکننده و کارکنان
حداکثر کل هزینه ۲۵۵ دلار کانادا

کدام نوع مهاجرت راحت تر است؟

پاسخ سوال کدام ویزا را برای مهاجرت راحت تر انتخاب کنم؟ بستگی به شرایط فرد و موارد مختلف دارد. برای برخی افراد، ممکن است مهاجرت از طریق برنامه‌های مخصوصی مانند مهاجرت کاری یا تحصیلی، به دلیل داشتن مهارت‌های مورد نیاز یا اخذ پذیرش از دانشگاه، راحت‌تر باشد. درحالی‌که برای دیگران، مهاجرت از طریق برنامه‌هایی مانند اقامت سرمایه‌گذاری یا اجتماعی ممکن است ساده‌تر باشد.

مهم‌ترین نکته، این است که هر نوع مهاجرت نیازمند توجه به شرایط فردی، توانایی‌ها و منابع مالی فرد است و توصیه می‌شود قبل از انتخاب نوع مهاجرت، به‌دقت شرایط مربوطه را بررسی کنید.

 

کدام ویزا یا کدام روش مهاجرت متناسب با شرایط شماست؟

کدام ویزا یا کدام روش مهاجرت متناسب با شرایط شماست؟

ویزموندو، به‌عنوان یک موسسه مهاجرتی معتبر، مفتخر است که مشاوره رایگان در انتخاب بهترین روش مهاجرت متناسب با شرایط شما را ارائه دهد. در این مشاوره رایگان، کارشناسان مجرب ویزموندو به شما کمک می‌کنند تا:

 • باتوجه‌به شرایط و اهدافتان، بهترین روش مهاجرت به کانادا را انتخاب کنید.
 • از شرایط و الزامات هر روش مهاجرتی آگاه شوید.
 • مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای هر روش مهاجرتی را جمع‌آوری کنید.
 • فرم‌های مربوطه را به‌درستی پر کنید.
 • برای مصاحبه با سفارت کانادا آماده شوید.

همیشه به‌خاطر داشته باشید که انتخاب روش مناسب مهاجرت به کانادا به شرایط و خصوصیات شما بستگی دارد و هیچ روش واحدی برای همه افراد مناسب نیست. با کمک کارشناسان مجرب ویزموندو، می‌توانید شانس موفقیت خود را در مهاجرت به کانادا افزایش دهید.

 

جمع‌بندی

در پاسخ به کدام ویزای کانادا را بگیرم؟ ویزاهای کانادا به‌طورکلی به دو دسته اقامت موقت و دائم تقسیم می‌شوند. ویزای اقامت موقت، به شما اجازه می‌دهد تا برای مدت محدودی (معمولا تا 6 ماه) در کانادا اقامت داشته باشید. ویزای اقامت دائم، سبب فراهم‌شدن زندگی و کار به‌طور دائم در کانادا می‌شود. انتخاب نوع ویزای مناسب، به شرایط و اهداف شما بستگی دارد. برای اطلاعات دقیق‌تر و بررسی شرایط خود، می‌توانید با کارشناسان مجرب ویزموندو تماس بگیرید.

سوالات متداول

به‌طورکلی، ویزاهای کانادا به دو دسته اقامت موقت و اقامت دائم تقسیم می‌شوند.

این نوع ویزا، برای اهداف مختلفی مانند گردشگری، دیدار با خانواده و دوستان، تحصیل، کار و … صادر می‌شود.

شما می‌توانید از طریق برنامه‌های مختلفی مانند نیروی کار ماهر، مهاجرتی استانی، تجربه کانادایی، اسپانسرشیپ خانواده و … برای دریافت ویزای اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *