موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

گران‌ترین و ارزان‌ترین شهر‌های کانادا

گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای کانادا برای اجاره خانه

کانادا جزو کشور‌های دارای شهر‌های بزرگ و پیشرفته محسوب می‌شود که همواره موردتوجه توریست‌ها و مهاجرین قرار گرفته است. اما برای زندگی در هر یک از این شهر‌های کوچک و بزرگ کانادا باید هزینه متغیری را کنار بگذارید. قبل از اینکه برای مهاجرت به کانادا از طریق روش‌های مختلف اقدام کنید، باید با گران‌ترین و ارزان‌ترین شهر‌های کانادا بیشتر آشنا شوید.
گران‌ترین و ارزان‌ترین شهر‌های کانادا
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

کانادا جزو کشور‌های دارای شهر‌های بزرگ و پیشرفته محسوب می‌شود که همواره موردتوجه توریست‌ها و مهاجرین قرار گرفته است. اما برای زندگی در هر یک از این شهر‌های کوچک و بزرگ کانادا باید هزینه متغیری را کنار بگذارید. قبل از اینکه برای مهاجرت به کانادا از طریق روش‌های مختلف اقدام کنید، باید با گران‌ترین و ارزان‌ترین شهر‌های کانادا بیشتر آشنا شوید.

آیا شما هم رویای زندگی در کشوری پیشرفته، دارای شرایط اقتصادی مناسب، رفاه اجتماعی و نرخ بیکاری پایین را دارید؟ با مهاجرت به کانادا، رویا‌های شما به حقیقت می‌پیوندد. در این مطلب، همه آنچه باید درباره گران‌ترین و ارزان‌ترین شهر‌های کانادا بدانید را برای شما تهیه کرده‌ایم.

 

ارزان‌ترین شهر‌های کانادا برای زندگی

کدامیک از شهر‌های کانادا برای زندگی گزینه مناسب‌تری هستند؟ به طور معمول، بسیاری از مهاجرین قصد زندگی در کشور‌هایی با هزینه‌های کمتر را دارند. شاید این سؤال شما هم باشد که در چه شهر‌هایی از کانادا، نرخ اجاره خانه کمتر است؟ در این بخش، به سؤالات شما درباره ارزان‌ترین شهر کانادا برای زندگی پاسخ خواهیم داد.

 

شهر شربروک استان کبک

شهر شربروک از بزرگترین شهر‌های کانادا محسوب می‌شود که جمعیتی نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر دارد. به دلیل هزینه‌های پایین زندگی، شهر شربروک مورد توجه مهاجرین قرار گرفته است. اگر قصد اجاره خانه در بزرگترین شهر کانادا را دارید، شربروک بهترین گزینه محسوب می‌شود.

در شربروک، نرخ اجاره یک واحد آپارتمان تقریباً ۵۰۶ دلار به صورت ماهیانه است. نرخ پایین اجاره ملک باعث شده است که شربروک، به عنوان منطقه‌ایده‌آل برای سکونت مهاجرین شناخته شود. علاوه بر اینکه نرخ اجاره ملک در این شهر پایین‌تر است؛ هزینه زیادی را نیز لازم نیست که برای خرید مایحتاج زندگی خود بپردازید. برای کسانی که بودجه زیادی را جهت خرید خانه کنار نگذاشته‌اند، شهر شربروک بهترین گزینه محسوب می‌شود.

 

شهر ثاندربی از ارزان‌ترین شهر‌های کانادا

شهر ثاندربی از ارزان‌ترین شهر‌های کانادا محسوب می‌شود. این شهر در شمال غربی کانادا واقع شده و بسیار مدرن و پیشرفته است. کیفیت زندگی، شرایط آب و هوایی مناسب و میزان درآمد بالا، مهاجرین را ترغیب به مهاجرت به ثاندربی می‌کند. اما مهمترین نکته درباره این شهر، پایین بودن هزینه‌های زندگی در خرید و اجاره ملک در ثاندربی است.

برای اجاره آپارتمان یک خوابه در ثاندربی به بودجه‌ای تقریباً به میزان کمتر از 1200 دلار نیاز دارید. حتی در صورت داشتن بودجه کمتر از ۱۲۰۰ دلار نیز می‌توانید آپارتمان‌های کوچکتر را در ثاندربی خریداری کنید. اگر بودجه کمی برای اجاره خانه در کانادا را دارید، بهترین راهکار، انتخاب ثاندربی به عنوان مقصد مهاجرتی را فراموش نکنید.

 

ارزان‌ترین شهر‌های کانادا

 

شهر مونکتون- نیوبرانزویک

اسم شهر مونکتون کانادا در لیست ارزان قیمت‌ترین شهر‌ها قرار گرفته است. در این شهر، بومیان به دو زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت می‌کنند. متوسط هزینه‌ای که باید برای زندگی در شهر مونکتون بپردازید، به صورت تقریبی ۱۸۰۰ دلار است. در واقع، این میزان هزینه‌ای است که باید برای اجاره خانه و تأمین مخارج خود بپردازید.

مونکتون جزو شهر‌هایی محسوب می‌شود که دارای شرایط اقتصادی ‌ایده‌آلی است. اقتصاد این کشور در بهترین حالت قرار دارد و نرخ بیکاری در مونکتون نیز بسیار پایین‌تر از سایر شهر‌ها است. بنابراین، جهت زندگی در رفاه می‌توانید شهر مونکتون کانادا را انتخاب کنید.

 

شهر سنت کاترینز از ارزان‌ترین شهرهای کانادا برای زندگی

شهر سنت کاترینز را می‌توان بهترین و ارزان‌ترین شهر در کانادا در نظر گرفت. در مرکز و حاشیه شهر سنت کاترینز، هزینه‌های زندگی کمتر از شهر‌های بزرگ‌تر است. در واقع، هزینه زیادی را لازم نیست که جهت خرید یا اجاره مسکن در شهر سنت کاترینز بپردازید.

 

با گران‌ترین شهر‌های کانادا برای زندگی بیشتر آشنا شوید!

برخی از شهر‌های کانادا، گران قیمت‌تر هستند و برای زندگی در آنجا باید هزینه زیادی را بپردازید. در واقع، مهمترین عامل در تعیین هزینه‌های زندگی، قیمت بالای اجاره خانه است. قیمت بالای اجاره خانه باعث می‌شود که افراد دارای تمکن مالی، برخی از شهر‌ها را برای مهاجرت انتخاب نکنند.

اما جهت دریافت اقامت راحت‌تر هر یک از شهر‌های گران قیمت کانادا بهتر است که از کارشناسان حقوقی کمک بگیرید. شرکت مهاجرتی ویزموندو می‌تواند علاقه‌مندان به مهاجرت به شهر‌های گران قیمت کانادا را برای مهاجرت تحصیلی، کاریابی، خرید ملک، سرمایه‌گذاری و… راهنمایی کند. شما به عنوان مهاجر برای خرید یا اجاره ملک در شهر‌های بزرگ کانادا به بودجه قابل توجهی نیاز دارید. در این بخش، شما را با گران‌ترین شهر کانادا برای زندگی، بیشتر آشنا می‌کنیم.

 

گران‌ترین شهر‌های کانادا

 

شهر زیبای ونکوور

شهر زیبای ونکوور در فهرست شهر‌های گران قیمت کانادا قرار گرفته است. این شهر، هرساله مهاجرین و توریست‌های زیادی را جذب می‌کند. اما بیشتر علاقه‌مندان به مهاجرت و سفر به ونکوور، افراد دارای تمکن مالی کافی هستند. در واقع، هزینه‌های خرید و اجاره ملک در شهر ونکوور بیشتر از سایر شهر‌ها است. به همین خاطر، اگر شرایط اقتصادی‌ایده‌آلی دارید، ونکوور بهترین انتخاب برای شما محسوب می‌شود. در واقع، برای اجاره خانه در ونکوور به صورت متوسط حدوداً بیشتر از 2 هزار دلار بودجه احتیاج دارید.

 

تورنتو، دومین شهر گران قیمت کانادا

تورنتو، دومین شهر گران قیمت کانادا است که در استان آنتاریو قرار دارد. در این شهر شلوغ و صنعتی، جمعیت زیادی از مهاجرین زندگی می‌کنند. اما در این شهر، هزینه‌های زیادی را باید برای خرید یا اجاره خانه کنار بگذارید. در واقع، جهت اجاره خانه در شهر تورنتو باید بودجه به اندازه 1500 الی 3000 دلار داشته باشید. تورنتو از شرایط اقتصادی پررونق و قوی برخوردار است. در حقیقت، این شهر به عنوان قلب اقتصاد کانادا شناخته می‌شود. اگر قصد مهاجرت به یکی از شهر‌های برتر و شناخته شده کانادا را دارید، تورنتو بهترین انتخاب است.

 

مهاجرت به کانادا

 

مونترال، از گران‌ترین شهر‌های کانادا

مونترال، از گران‌ترین شهر‌های کانادا، رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. هزینه اجاره ملک در مونترال را می‌توان به صورت تقریبی بیش‌تر از ۱۳۰۰ دلار در نظر گرفت. برای تحصیل و زندگی در مونترال نیز باید هزینه بیشتری را صرف کنید. بنابراین، شاید مهاجرت به مونترال از لحاظ اقتصادی برای شما گزینه مناسبی نباشد.

 

شهر کلگری استان آلبرتا

از چهارمین شهر‌های گران قیمت استان آلبرتا می‌توان به شهر کلگری اشاره کرد. به صورت تقریبی، جهت اجاره ملک در کلگری به حداقل ۱۲۰۰ دلار بودجه نیاز خواهید داشت. شما به عنوان مهاجر برای اجاره خانه در کلگری باید یک چهارم از حقوق خود را کنار بگذارید. اما علیرغم هزینه بالای اجاره مسکن، کلگری شرایط بهتری را برای زندگی مهاجرین در مقایسه با سایر شهر‌های کانادا فراهم کرده است.

 

شهر زیبای اتاوا

شهر زیبای اتاوا را می‌توان جزو شهر‌های گران قیمت در نظر گرفت. در این شهر که واقع در جنوب انتاریو است، هزینه‌ای به میزان تقریباً ۱۵۰۰ دلار را باید برای خرید یا اجاره ملک کنار بگذارید. ۱۵۰۰ دلار برای اجاره خانه یک خوابه مورد نیاز است.

 

چگونه در کانادا خانه برای اجاره پیدا کنیم؟

یکی از دغدغه‌های مهاجرین، پیدا کردن خانه در کانادا است. قبل از تصمیم برای انتخاب خانه در کانادا باید نرخ املاک را در گران‌ترین و ارزان‌ترین شهر‌های کانادا مقایسه کنید. مسلماً در شهر‌های کوچک شرایط اقتصادی بهتری برای مهاجرین فراهم می‌شود. اما زندگی در شهر‌های بزرگتر، مستلزم پرداخت هزینه‌های بیشتری برای زندگی هستید.

شما می‌توانید از طریق روش‌های مختلف برای پیدا کردن خانه در کانادا اقدام کنید. یکی از این روش‌ها مراجعه به سایت‌هایی است که در زمینه انجام معاملات املاکی فعالیت می‌کنند. از طریق سایر روش‌ها مانند بررسی تبلیغات آنلاین و پرسش از سایر دوستان‌تان در کانادا می‌توانید ملک موردنیاز خودتان را اجاره یا خریداری کنید. همچنین، از سازمان‌های ارائه دهنده خدمات مهاجرتی نیز می‌توانید برای خرید و اجاره خانه در شهر‌های کوچک و بزرگ کانادا کمک بگیرید.

 

اجاره ملک در کانادا

 

نرخ اجاره و خرید ملک، مهمترین عامل در تعیین هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کانادا باتوجه به عواملی مانند موقعیت مکانی، سبک زندگی و ترجیحات فردی متفاوت است. به صورت کلی، در مقایسه با کشور‌های دیگر، هزینه‌هایی را باید جهت زندگی در کانادا کنار بگذارید. البته توجه داشته باشید که برای جبران هزینه‌های بالا، درآمد بالایی در کانادا به مهاجرین تعلق می‌گیرد.

اما از مهمترین عوامل تعیین‌کننده در هزینه‌های زندگی در کانادا، نرخ مسکن است. نرخ مسکن باتوجه به عواملی از قبیل متراژ، نوع خانه و شهر محل سکونت مشخص می‌شود. در شهر‌های بزرگی مانند تورنتو و ونکوور در مقایسه با شهر‌های کوچکتر یا مناطق روستایی، هزینه مسکن بیشتر است.

 

خرید خانه در کشور کانادا

 

خرید خانه در کانادا

اگر قصد خرید خانه در کانادا و سرمایه‌گذاری در این زمینه را دارید، باید با بازار ملک در این کشور به سرعت آشنا شوید. شما به عنوان مهاجر، محدودیت زیادی برای خرید خانه در کانادا برای خودتان یا به عنوان گزینه‌ای برای سرمایه‌گذاری ندارید. البته، قوانینی برای مهاجرین از سال ۲۰۲۳ و در ماه ژانویه وضع شده است. این قوانین برای یک دوره دو ساله اِعمال می‌شود. خرید خانه، بهترین راه جهت سرمایه‌گذاری در شهرهای کوچک و بزرگ است. جهت خرید ملک در کانادا می‌توانید با کارشناسان ویزموندو در ارتباط باشید.

 

نحوه خرید و اجاره خانه در کانادا

روند خرید و اجاره در کانادا باتوجه به موقعیت شما و ارزش خانه متفاوت است. بنابراین، باید به صورت حرفه‌ای در زمینه خرید ملک در کانادا راهنمایی دریافت کنید. بعد از اینکه از گران‌ترین و ارزان‌ترین شهر‌های کانادا مطلع شدید، در این بخش به بررسی مراحل خرید خانه در کانادا می‌پردازیم که عبارتند از:

  • به منظور خرید ملک جدید باید بودجه‌تان را تعیین کرده و در صورت نیاز وام مسکن تهیه کنید.
  • انواع ملک را به صورت آنلاین، حضوری یا از طریق مشاور املاک بررسی و مشاهده کنید.
  • بعد از اینکه مکان مناسبی را پیدا کردید، درباره قیمت فروش مذاکره کنید. این کار را می‌توانید به یک وکیل و نماینده نیز بسپارید.
  • پیشنهاد رسمی برای خرید ملک آماده کنید. این سند باید در دفتر اسناد رسمی و توسط وکیل یا مشاور املاک امضاء و تأیید شود.
  • پیش پرداخت خرید ملک را انجام دهید. باتوجه به نوع و ارزش ملک ممکن است که نیاز به خرید بیمه مسکن داشته باشید.
  • بعد از بررسی خانه و در صورت رضایت می‌توانید هزینه‌های خرید خانه را بپردازید.
  • در روز آخر برای خرید یا اجاره نهایی ملک باید با وکیل خود ملاقات کرده و اسناد مربوطه را نیز امضاء کنید.

 

خرید خانه به عنوان روشی برای سرمایه‌گذاری در کانادا

اینکه آیا خرید خانه جهت سرمایه‌گذاری در کانادا برای شما انتخاب مناسبی است یا خیر به اهداف خودتان بستگی دارد. بازار املاک در کشور کانادا با نوساناتی همراه است. به همین خاطر، عده‌ای از خرید خانه به عنوان روش سرمایه‌گذاری مطمئن خودداری می‌کنند. اما با این حال، خرید خانه جهت سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت کانادا بهترین گزینه است.

 شما می‌توانید با خرید خانه در کانادا، اقامت این کشور را نیز به راحتی به دست‌آورید. در صورت داشتن بودجه محدودتر باید خرید خانه در شهر‌های کوچک را اولویت قرار دهید. برای خرید خانه به عنوان روش سرمایه‌گذاری در این کشور باید درباره گران‌ترین و ارزان‌ترین شهر‌های کانادا اطلاعات لازم را به دست‌آورید.

 

زندگی در شهرهای پیشرفته کانادا

 

سخن آخر

امروزه رویای مهاجرت به کشور کانادا جزو برنامه‌های بسیاری از افراد به خصوص ایرانی‌ها است. آیا شما هم قصد انتخاب ‌ایده‌آل‌ترین کشور برای زندگی، تحصیل و کار را دارید؟ اگر این‌طور است، کشور کانادا را از دست ندهید!

طبق اطلاعات به دست آمده، کانادا از بین ۱۰۸ کشور در جایگاه ۱۸ قرار گرفته است. آیا به دنبال ارزان‌ترین شهر‌های کانادا برای زندگی هستید، در این مقاله لیستی از گران‌ترین و ارزان‌ترین گزینه‌ها را در اختیارتان قرار دادیم. هزینه‌ها در تمام شهر‌های کانادا، خیلی ارزان یا گران قیمت نیست. شما می‌توانید به هر یک از گران‌ترین و ارزان‌ترین شهر‌های کانادا مهاجرت کنید. اما انتخاب یکی از این شهر‌ها با نظر و دیدگاه خودتان بستگی دارد. در واقع، شما باید شرایط اقتصادی خود را بسنجید تا بهترین گزینه را برای مقصد مهاجرتی انتخاب کنید.

اما برای تسهیل پروسه مهاجرتی باید از افرادی راهنمایی دریافت کنید که به امور مهاجرت آشنایی کافی دارند. ویزموندو، از شرکت‌های مهاجرتی محسوب می‌شود که انواع خدمات را به مهاجرین ارائه می‌دهد. بنابراین، در صورتی که جهت اخذ ویزا برای مهاجرت به هر یک از شهر‌های کانادا به راهنمایی احتیاج دارید، کمک گرفتن از تیم ویزموندو را فراموش نکنید. ویزموندو در کنار شما است تا مسیر مهاجرت به هر یک از شهر‌های ارزان و گران قیمت کانادا را به صورت هموارتر طی کنید. پس همین حالا، جهت مشاوره با تیم ویزموندو اقدام کنید.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *