موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

گرفتن ویزا بدون سابقه سفر

گرفتن ویزا بدون سابقه سفر

بسیاری از افراد برای گرفتن ویزا کشورهای مختلف، با مشکل ریجکت شدن روبه رو میشوند. این موضوع، یکی از مهم ترین مواردی است که مسافران کشورهای گوناگون باید به آن توجه داشته باشند. همانطور که میدانید؛ ایرانیان با مشکلات زیادی هنگام گرفتن ویزا مواجه هستند که ناشی از برخی موارد اقتصادی و مشکلات سیاسی است. یکی از بزرگترین مواردی که در اخذ ویزا برای افراد تاثیر دارد؛ سابقه سفر یا همان ترال هیستوری است. ویزموندو می‌تواند به گرفتن این نوع ویزا برای شما بپردازد. در ادامه، به بررسی این مورد و راهکارهای گرفتن ویزا بدون سابقه سفر میپردازیم.
گرفتن ویزا بدون سابقه سفر
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

سابقه سفر یا تراول هیستوری چیست؟

برای بسیاری از افرادی که نسبت به دریافت ویزا اقدام می کنند؛ این پرسش مطرح می شود که گرفتن ویزا بدون سابقه سفر چگونه است؟ در ابتدا، باید به این مسئله بپردازیم که سابقه سفر یا همان تراول هیستوری چیست؟ سابقه سفر در صورتی به وجود می آید که فرد متقاضی به سفرهای زیادی رفته باشد. می توان گفت که هرچه یک فرد سفر های بیشتری برود؛ به سابقه سفر وی افزوده می شود. طبیعتا در سابقه سفر برای اخذ ویزا، تنها کشورهای خارجی درج می شوند.
 
بدیهی است که هرچه سفرهای شما بیشتر باشد؛ سابقه سفر شما بهتر خواهد بود و در مراحل اخذ ویزا با مشکلات زیادی روبه رو نخواهید شد. همانطور که می‌دانید؛ پس از هر سفر، مهری در پاسپورت درج خواهد شد که نشان دهنده سفر شما به آن کشور است. به همین علت باید دقت داشته باشید که پاسپورت های قدیمی شما، سابقه سفر محسوب می شوند و باید این پاسپورت ها را نگه دارید تا بتوانید هنگام دریافت ویزا آن‌ها را به عنوان سابقه سفر خود ارائه نمایید.
 

چرا سابقه سفر مهم است؟

همانطور که بررسی شد؛ سابقه سفر نشان دهنده تعداد سفرهای شما به کشورهای مختلف است و از این رو، به عنوان یک مزیت برای گرفتن ویزا جدید محسوب می شود. باید بدانید که در دهه های گذشته، بسیاری از افراد جهان سوم با اخذ ویزا و پس از سفر به کشورهای اروپایی، دیگر به کشور مبدا خود برنگشتند.
 
به همین علت، مسئولان این کشورها تصمیم به سختگیری بیشتر گرفتند تا بحران اقتصادی بیشتری برای کشورهای آن‌ها ایجاد نشود. سابقه سفر برای مسئولان این کشورها از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا سابقه سفرهای فراوان یک فرد را نشان می دهد و ثابت می کند که قصد فرد از اخذ ویزا، تنها سفر است و پس از سپری شدن مدت آن به کشور خود بازمی گردد. 
 
باید بدانید که علاوه بر بررسی سابقه سفرهای شما از طریق برچسب های درج شده در پاسپورت، افسران مهاجرت شما را برای مصاحبه نیز دعوت می کنند تا از این طریق بتوانند رفتار صحیح و مناسب شما را تشخیص دهند و به این روش، سابقه سفر شما را راستی آزمایی نمایند. همچنین باید توجه داشته باشید که هرچه سابقه سفر بیشتری داشته باشید؛ شانس اخذ ویزا شما بالاتر می رود.
 

گرفتن ویزا بدون سابقه سفر برای کانادا 

همانطور که می‌دانید؛ کانادا یکی از پرتقاضاترین مقاصد برای مهاجرت است و از این رو، مسئولین آن قوانین سختگیرانه و زیادی برای دریافت ویزا توسط متقاضیان را تعیین کرده اند تا افراد نتوانند به صورت غیرقانونی در این کشور اقامت کنند و کشور کانادا از لحاظ موارد مختلف مانند مسائل اقتصادی و همچنین اجتماعی، با مشکل خاصی روبه رو نشود.
 
توجه داشته باشید که تنها کانادا نیست که این قوانین سختگیرانه را وضع کرده است و افرادی که قصد گرفتن ویزا بسیاری از کشورهای دیگر را دارند نیز با مشکلات مشابهی مواجه می شوند. در نتیجه، باید توجه داشته باشید که گرفتن ویزا کانادا بدون سابقه سفر، کاری دشوار است. اما می توان مراحل آن را طی کرد و اجازه ورود به این کشور را دریافت نمود. موسسه ویزموندو این کار را برای شما در سریع‌ترین زمان انجام می‌دهد.
 
گرفتن ویزا بدون سابقه سفر برای کانادا

گرفتن ویزا بدون سابقه سفر برای حوزه شینگن

کشورهای حوزه شینگن نیز مانند بسیاری از کشورهای توسعه یافته دیگر نظیر کانادا، هر ساله با مهاجران غیرقانونی فراوانی روبه رو می شوند و این موضوع، سبب شده است که برخی از فعالیت های اجتماعی و اقتصادی آن‌ها با مشکلات زیادی روبه رو شود. از این رو، این کشورها نیز از شما سابقه سفر خوبی برای اخذ ویزا می خواهند. خوب است بدانید که اگر در اولین تجربه سفر خارجی شما، برای دریافت ویزا شینگن اقدام نمایید؛ به احتمال زیاد درخواست شما رد خواهد شد. 
 

چگونه سابقه سفر خوب ایجاد کنیم؟

یکی از مسائلی که برای افراد پیش می آید؛ این است که با توجه به اهمیت سابقه سفر، چگونه می توانیم تراول هیستوری خوبی برای خود ایجاد کنیم؟ یکی از بهترین روش ها این است که با سفر به کشورهایی شروع کنید که دریافت ویزا آن‌ها، دردسر خاصی ندارد و همچنین مهر آن کشور می تواند مدرک خوبی برای درج در پاسپورت شما باشد. می توان گفت که بهترین انتخاب برای متقاضیان ایرانی، کشورهای همسایه و حوزه دریا عمان و خلیج فارس نظیر ترکیه، ارمنستان، گرجستان و همچنین ترکیه باشند.
 
باید بدانید که برخی کشورها مانند استرالیا و کره جنوبی، مهری مبنی بر سفر شما به آن کشور ارائه نمی دهند اما سندی را در اختیار شما می گذارند که در آن، به این موضوع اشاره شده است. از این رو، برای حفظ سابقه سفر خود سعی داشته باشید که از این اسناد به خوبی نگهداری نمایید در هنگام ارائه سابقه سفر یا تراول هیستوری خود با مشکل خاصی روبه رو نشوید. شما می‌توانید در این زمینه از کارشناسان موسسه ویزموندو مشورت بگیرید.
 
آیا میتوان بدون سابقه سفر، ویزا گرفت؟

آیا می توان بدون سابقه سفر، ویزا گرفت؟ 

باید بدانید که هرچند سابقه سفر، گرفتن ویزا را ساده‌تر می کندف اما شما می توانید بدون این موضوع نیز نسبت به اخذ ویزا اقدام نمایید. در ادامه، به بررسی شرایطی می پردازیم که شما می توانید با ارائه مدارکی مبنی بر صحت آن‌ها، بدون سابقه سفر یا تراول هیستوری نیز برای گرفتن ویزا اقدام نمایید:
 
  • داشتن مدارکی مبنی بر تمکن مالی (به طور مثال با ارائه برگه پرینت گردش حساب بانکی)
  • ارائه مدارک مبنی بر سابقه شغلی و موقعیت مناسب
  • ارائه برنامه دقیق سفر
  • ارائه مدارک مبنی بر داشتن املاک در کشور خودتان
  • ارائه تائیدیه رزرو هتل و همچنین بلیت رفت و برگشت هواپیما
 
این مدارک میتوانند به مسئولین ثابت کند که شما قصد برگشت به کشور خودتان را دارید. همچنین اگر قصد دارید بدون همسر و فرزند خود به سفر بروید؛ میتوانید مدارکی ارائه دهید که در آن داشتن همسر و فرزند را ثابت نمایید تا مسئولین مربوطه متوجه شوند که شما به کشور مبدا برمیگردید.
 

چگونه تاریخچه سفر را بررسی کنیم؟

شما میتوانید از روشهای زیادی برا بررسی تراول هیستوری یا سابقه سفر خود استفاده کنید که یکی از آن‌ها، ارائه پاسپورت های قدیمی است که در سفر به کشورهای مختلف، مهرهای آن‌ها بر پاسپورت شما درج شده اند. همچنین، در صورتی‌که این مدارک قدیمی را دور انداخته اید؛ می توانید با مراجعه به اداره مهاجرت و گذرنامه و به صورت آنلاین، به بررسی سابقه سفر خود بپردازید و مدارک مورد نیاز را برای ارائه به مسئولین مربوطه در سفارت کشورهایی که قصد دریافت ویزا آن‌ها را دارید؛ دریافت نمایید.
 

گرفتن ویزا بدون سابقه سفر با ویزموندو

افرادی که قصد سفر به کشورهای خارجی را دارند، ممکن است برای گرفتن ویزا با مشکل روبرو شوند. گرفتن ویزا بدون سابقه سفر موضوعی است که می‌توان با آن به راحتی سفر کرد. با توجه به اینکه پروسه گرفتن این نوع ویزا کمی پیچیده و زمان‌بر است، می‌توانید آن را با خیال راحت به کارشناسان موسسه ویزموندو بسپارید تا این نوع ویزا را برای شما در سریع‌ترین زمان دریافت کنند. 
 

سوالات متداول

سابقه سفر به تعداد سفرهای گذشته شما گفته می شود. هرچه سابقه سفر بیشتری داشته باشید؛ احتمال دریافت ویزا شما بالاتر می رود.

بله؛ شما می توانید با ارائه مدارکی مانند اثبات تمکن مالی یا داشتن همسر و فرزند، برای گرفتن ویزا اقدام کنید.

با مراجعه به پاسپورت های قدیمی خود، می توانید سابقه سفر خود را بررسی کنید. همچنین با مراجعه به اداره مربوطه و به صورت آنلاین نیز می توانید این مدارک را دریافت نمایید.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *