برنامه های استانی آلبرتا کانادا (AINP) 1402- ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

برنامه های استانی آلبرتا

برنامه های استانی آلبرتا (AINP) برای جذب نیروها و کارآفرینان ماهر از سرتاسر جهان طراحی شده‌اند. AINP مسیرهای مختلفی را برای اقامت دائم کانادا ارائه می‌دهد. این مسیرها شامل برنامه فرصت آلبرتا، برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا، برنامه کارآفرین مزرعه‌دار، برنامه کارآفرینی فارغ‌التحصیلان و چند برنامه دیگر هستند. این برنامه‌ها در مقایسه با سایر روش‌های مهاجرت به کانادا، مزایای مختلفی مانند فرآیند درخواست ساده‌تر و مهارت‌های زبانی کمتر را ارائه می‌دهند.

برنامه های استانی آلبرتا
Picture of گروه تحقیقاتی ویزموندو

گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 10 دقیقه

فهرست مطالب
فهرست مطالب

معرفی استان آلبرتا کانادا

استان آلبرتا واقع در غرب کانادا، مرکز تولید محصولات کشاورزی این کشور است. این استان ذخایر عظیم نفتی هم دارد که صنعت پررونقی را برای آن به وجود آورده است. شهرهای مهم کلگری و ادمونتون در آلبرتا واقع هستند. این استان از غرب با کوه‌های زیبای راکی احاطه شده است.

 

انواع برنامه های استانی آلبرتا

برنامه های استانی آلبرتا (AINP) مسیرهای مختلفی را در اختیار افراد مایل به اسکان در این استان کانادا قرار می‌دهند. در حال حاضر، دو دسته‌بندی کلی مختص نیروی کار و مختص کارآفرینان در برنامه‌های AINP وجود دارد. بنابراین هرکدام از آن‌ها، گروه خاصی از متقاضیان را هدف قرار می‌دهد. در ادامه، به معرفی انواع برنامه‌های استانی آلبرتا می‌پردازیم.

نام برنامه
دسته
هزینه درخواست
میزان سرمایه اولیه
فرصت
نیروهای کار
500 دلار کانادا
ندارد
اکسپرس اینتری
کارآفرینان
500 دلار کانادا
ندارد
مهاجرت سریع فناوری
نیروهای کار
500 دلار کانادا
ندارد
کارآفرینی مزرعه‌داری
کارآفرینان
500 دلار کانادا
حداقل 500 هزار دلار
کارآفرینی فارغ‌التحصیلان
کارآفرینان
3500 دلار کانادا
ندارد
فارغ‌التحصیلان خارجی
کارآفرینان
3500 دلار کانادا
حداقل 100 هزار دلار
نوسازی روستایی
نیروهای کار
500 دلار کانادا
ندارد
کارآفرینی مناطق روستایی
کارآفرینان
3500 دلار کانادا
حداقل 500 هزار دلار

برنامه فرصت آلبرتا (Alberta Opportunity Stream)

برنامه فرصت آلبرتا در ژوئن سال 2018 به مهاجران خارجی معرفی شد. این برنامه آن دسته از اتباع خارجی را هدف قرار می‌دهد که در حال حاضر، مشغول به کار یا تحصیل در آلبرتا هستند. این افراد باید یک پیشنهاد رسمی استخدام تمام‌وقت از یک کارفرما در آلبرتا داشته باشند.

نامزدهای این برنامه به شرایط و معیارهای گوناگونی مانند تجربه کاری، پیشنهاد شغلی، مهارت زبان و تحصیلات نیاز دارند. تسلط شما به زبان انگلیسی یا فرانسوی به نوع شغل بستگی دارد. اما حداقل سطح معیار زبان کانادایی (CLB) شما باید 4 یا 5 باشد.

همچنین نامزدها حداقل به مدرک دیپلم دبیرستان نیاز دارند. اگر سابقه کار نامزد در استان آلبرتا بوده است، باید حداقل 12 ماه در 18 ماه گذشته در این استان کار کرده باشد. این سابقه کار در هر جای دیگر کانادا باید حداقل 24 ماه در 30 ماه گذشته باشد.

درخواست برای این مورد از برنامه های استانی آلبرتا باید به صورت آنلاین و از طریق پورتال AAIP ارسال شود. هزینه شرکت در برنامه فرصت آلبرتا، 500 دلار کانادا است که باید در هنگام درخواست پرداخت شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه فرصت آلبرتا، با مشاوران ویزموندو تماس بگیرید.

برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا (Alberta Express Entry Stream)

برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا نامزدهای استانی را وارد پروفایل فعال در سیستم اکسپرس انتری فدرال می‌کند. آلبرتا به طور خودکار پروفایل‌ها را در استخر اکسپرس اینتری دولت فدرال قرار می‌دهد. معیارهای دقیق برای نامزد شدن افراد در برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا دقیقا مشخص نیست. اما برنامه AAIP به دنبال نامزدهایی است که پیوندهای قوی با آلبرتا داشته باشند. همچنین کمکی به توسعه اقتصادی و تنوع فرهنگی منطقه باشند.

نامزدهای اکسپرس انتری که از طریق نامزدی استانی آلبرتا انتخاب می‌شوند، امتیاز سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) خود را 600 امتیاز افزایش می‌دهند. بنابراین حضور آن‌ها در قرعه‌کشی بعدی اکسپرس اینتری و دریافت دعوت‌نامه درخواست برای اقامت دائم کانادا (ITA) عملا تضمین خواهد شد. هزینه درخواست برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا 500 دلار کانادا است.

برنامه مهاجرت سریع فناوری آلبرتا

برنامه مهاجرت سریع فناوری آلبرتا (Alberta Accelerated Tech Pathway)

برنامه مهاجرت سریع فناوری مخصوص برخی از نامزدهای اکسپرس انتری با پیشنهاد شغلی از استان آلبرتا است. نامزدها برای پذیرش در برنامه های استانی آلبرتا از نوع مهاجرت سریع، باید واجد شرایط برنامه اکسپرس اینتری آلبرتا هم باشند. همچنین در یکی از 38 شغل فنی اعلام شده توسط AAIP کار کنند یا پیشنهاد شغلی آن‌ها در بخش تعیین شده از صنعت فناوری باشد. برای نامزدی در برنامه مهاجرت سریع فناوری آلبرتا به 500 دلار کانادا نیاز دارید.

برنامه کارآفرینی مزرعه‌داری آلبرتا (AAIP Farm Stream)

برنامه کارآفرینی مزرعه‌داری آلبرتا به اتباع خارجی با تجربه گسترده در مزرعه‌داری اجازه می‌دهد از منابع مالی خود برای راه‌اندازی یک عملیات کشاورزی جدید در آلبرتا استفاده کنند. نحوه کار این برنامه از این قرار است که ابتدا باید طرح تجاری خود را به دولت آلبرتا ارائه دهید. سپس منتظر بمانید تا آن‌ها تصمیم خود را درباره طرح بگیرند و به شما پاسخ دهند. اگر پاسخ مثبت باشد، باید تمام مدارک مهم را جمع‌آوری کنید و فرم‌هایی را برای دولت آلبرتا و اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) بفرستید.

برای شرکت در این طرح، اولا باید روش مدیریت یک مزرعه را بلد باشید. بنابراین، اگر تجربه یا مهارتی در اداره یک مزرعه دارید، شروع خوبی است. همچنین باید پول کافی برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود داشته باشید. حداقل مبلغ مورد نیاز برای برنامه کارآفرینی مزرعه‌داری آلبرتا 500 هزار دلار کانادا است. این مبلغ، پول زیادی است؛ اما باید منابع مالی لازم برای موفقیت مزرعه‌داری خود را داشته باشید.

برنامه کارآفرین فارغ‌التحصیلان آلبرتا (Graduate Entrepreneur)

برنامه کارآفرین فارغ‌التحصیلان آلبرتا مسیری برای اخذ اقامت دائم کانادا توسط فارغ‌التحصیلان این استان است. اگر به این فرصت عالی از برنامه های استانی آلبرتا علاقه‌مند هستید، ابتدا باید به پورتال AAIP بروید و فرم ابراز علاقه (EOI) را پر کنید. بعد از حدود یک ماه، امتیاز فرم EOI شما اعلام خواهد شد. این امتیاز به شما می‌گوید که چقدر خوب عمل کرده‌اید. سپس از امتیازآوران برتر خواسته می‌شود طرح تجاری خود را ظرف حداکثر 90 روز ارسال کنند.

افرادی واجد شرایط برنامه کارآفرینی مزرعه‌داری آلبرتا هستند که حداقل دو سال در آلبرتا تحصیل کرده باشند. همچنین مجوز کار معتبر پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) را هنگام درخواست داشته باشند. در ضمن باید حداقل نمره CLB 7 را در مهارت زبان ارائه دهید. درنهایت، باید حداقل ۳۴ درصد از سهام کسب‌وکار جدید خود را در اختیار داشته باشید و مدیریت آن را بر عهده بگیرید. هزینه درخواست برنامه کارآفرین فارغ‌التحصیلان آلبرتا 3500 دلار کانادا است. مشاوره رایگان ویزموندو، بهترین راه را برای نامزد شدن در برنامه کارآفرین فارغ‌التحصیلان آلبرتا پیش پای شما می‌گذارد.

برنامه کارآفرینان فارغ‌التحصیل خارجی آلبرتا کانادا

برنامه کارآفرینان فارغ‌التحصیل خارجی (Foreign Graduate Entrepreneur Stream)

برنامه کارآفرینان فارغ‌التحصیل خارجی، راهی برای اخذ اقامت دائم به فارغ‌التحصیلان خارج از استان آلبرتا ارائه می‌دهد. این افراد باید قصد و توانایی راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید را در استان آلبرتا داشته باشند. اگر می‌خواهید در برنامه کارآفرینان فارغ‌التحصیل خارجی شرکت کنید، چند شرط وجود دارد. اول از همه باید حداقل به مدت 6 ماه تجربه مدیریت یا داشتن یک کسب‌وکار را داشته باشید. این بدان معنا است که شما به مهارت در انجام کارهای مدیریتی، تصمیم‌گیری و اجرا نیاز دارید.

سپس باید یک طرح تجاری با پیش بینی‌های مالی دقیق تهیه کنید. این طرح باید یک نقشه راه برای بازدهی و موفقیت کسب‌وکار شما باشد. همچنین به یک مدرک تحصیلی اخذ شده در 10 سال گذشته از یک دانشگاه مورد تایید ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA) نیاز دارید.

 • سطح CLB 5 از مهارت در زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • مالکیت حداقل 34 درصد از کسب‌وکار در شهرهای بزرگ مانند کلگری یا ادمونتون
 • مالکیت حداقل 51 درصد از کسب‌وکار در مناطق کوچک‌تر
 • حداقل 100 هزار دلار سرمایه‌گذاری در شهرهای بزرگ مانند کلگری یا ادمونتون
 • حداقل 50 هزار دلار سرمایه‌گذاری در مناطق کوچک‌تر
 • توصیه‌نامه از یک آژانس معتبر برنامه های استانی آلبرتا AAIP
 • پول کافی برای حمایت از خود و خانواده تا زمان بازدهی کسب‌وکار
 • پرداخت هزینه درخواست به مبلغ 3500 دلار کانادا

برنامه نوسازی روستایی (Rural Renewal Stream)

برنامه نوسازی روستایی آلبرتا به نیازهای فعلی نیروی کار و کمبود مهارت در جوامع روستایی این استان می‌پردازد و به تازه‌واردان کمک می‌کند در جامعه مستقر شوند. یک نامزد این برنامه باید توسط یک جامعه تعیین شده، انتخاب و تایید شود و تمام معیارهای برنامه نوسازی روستایی را داشته باشد. منظور از جوامع تعیین شده، روستاهایی با جمعیت کمتر از 10 هزار نفر در استان آلبرتا است.

یکی دیگر از الزامات شرکت در برنامه نوسازی روستایی، داشتن یک پروژه کاملا تعریف شده است که به اهداف نوسازی روستایی کمک کند. همچنین قابلیت مالی و حمایت جامعه روستایی پشت سر پروژه باشد. طرح پروژه باید دقیقا اهداف و نتایج مورد انتظار پروژه پیشنهادی را مشخص کند. هزینه درخواست برنامه نوسازی روستایی 500 دلار کانادا تعیین شده است.

برنامه کارآفرینی مناطق روستایی آلبرتا (Rural Entrepreneur Stream)

آخرین مورد از برنامه های استانی آلبرتا، برنامه کارآفرینی مناطق روستایی نام دارد. راه‌اندازی یک کسب‌وکار در مناطق روستایی آلبرتا یک فرصت عالی برای اخذ اقامت دائم کانادا است. برای شرکت در این برنامه ابتدا باید هزینه درخواست 3500 دلاری کانادا را بپردازید.

سپس، با یک جامعه روستایی تایید شده در آلبرتا تماس بگیرید و ترتیب یک بازدید از آنجا را بدهید. در طول بازدید باید طرح تجاری خود را ارائه کنید. این طرح باید توضیح دهد که کسب‌وکار شما چیست و چه فایده‌ای برای آن روستا دارد. اگر آن‌ها از ایده شما خوششان بیاید، یک نامه حمایتی به شما می‌دهند.

پس از آن، باید فرم اظهار علاقه خود به راه‌اندازی کسب‌وکار در جوامع روستایی آلبرتا را ارسال کنید. اما قبل از ارسال درخواست، حداقل شرایطی وجود دارد که باید رعایت کنید. اگر همه الزامات زیر را برآورده کنید، آماده راه‌اندازی یک کسب‌وکار روستایی در آلبرتا کانادا هستید.

 • حداقل 3 سال تجربه به عنوان مالک یا مدیر کسب‌وکار یا حداقل 4 سال تجربه به عنوان مدیر ارشد در 10 سال گذشته
 • مدرک دیپلم دبیرستانی و معادل با استاندارد (ECA) کانادا
 • حداقل سطح زبان CLB 4 یا NCLC 4 برای زبان فرانسه یا انگلیسی
 • حداقل دارایی خالص 300 هزار دلار و حداقل 200 هزار دلار سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار
 • نامه حمایتی از یک انجمن روستایی آلبرتا

مشاوره رایگان برنامه‌های استانی آلبرتا با ویزموندو

اگر می‌خواهید در برنامه های استانی آلبرتا نامزد شوید، به یک راهنمایی خوب در مسیر درست نیاز دارید. ویزموندو با کادر مجرب و کارکشته خود در این زمینه عصای دست شما خواهد بود. مشاوره رایگان ویزموندو برای آسان‌تر کردن مسیر مهاجرت شما به استان آلبرتا کانادا، بسیار مفید و راهگشا خواهد بود.

جهت بررسی شرایط خود و اقدام برای دریافت برنامه های استانی کانادا PNP​، نام شریف و شماره تماس خود را وارد کنید، تا ما با شما تماس بگیریم.

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *