برنامه های استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

برنامه های استانی بریتیش کلمبیا

برنامه های استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) مسیرهایی برای مهاجرت اقتصادی به کانادا هستند. این برنامه‌ها توسط شعبه مهاجرت دولت محلی بریتیش کلمبیا و دولت فدرال این کشور اداره می‌شوند؛ برنامه‌هایی که استان را قادر می‌سازند نیروهای خارجی، دانشجویان بین‌المللی و کارآفرینان را برای کمک به رفع نیازهای بازار کار خود انتخاب و به دولت معرفی کنند. اگر نامزد استانی بریتیش کلمبیا شوید، شما و خانواده‌تان می‌توانید برای اقامت دائم کانادا به IRCC درخواست دهید.

برنامه های استانی بریتیش کلمبیا
Picture of گروه تحقیقاتی ویزموندو

گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 10 دقیقه

فهرست مطالب
فهرست مطالب

معرفی استان بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا سومین شهر بزرگ کانادا یعنی ونکوور را در خود جای داده است و یکی از متنوع‌ترین استان‌ها در این کشور محسوب می‌شود. محیط طبیعی بریتیش کلمبیا با جنگل‌های وسیع و آب‌وهوای ساحلی منحصر به فرد آن، یکی از زیباترین قلمروهای کانادا و حتی کل جهان را رقم زده است. اقتصاد بریتیش کلمبیا نیز با وجود منابع طبیعی بالا، بیشتر بر جنگلداری و معادن تمرکز دارد.

انواع برنامه های استانی بریتیش کلمبیا

اگر مایل به مهاجرت به بریتیش کلمبیا هستید، سه گزینه پیش روی خود دارید. انواع برنامه های استانی بریتیش کلمبیا به شرح زیر هستند.

 • برنامه مهاجرت بر اساس تخصص (Skills Immigration Stream)
 • برنامه اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا (Express Entry British Columbia Stream)
 • برنامه مهاجرت کارآفرین (Entrepreneur Immigration Stream)

هرکدام از این سه برنامه مهاجرتی دارای زیرشاخه‌هایی هستند که آن‌ها را در ادامه معرفی می‌کنیم.

برنامه مهاجرت بر اساس تخصص (Skills Immigration Stream)

برنامه مهاجرت بر اساس تخصص برای نیروهای ماهر، متخصصان بهداشت و درمان، فارغ‌التحصیلان بین‌المللی و همچنین نیروهای سطح ابتدایی و نیمه ماهر است. همه نامزدها به‌جز فارغ‌التحصیلان بین‌المللی باید یک پیشنهاد شغلی یا شغل فعلی در بریتیش کلمبیا داشته باشند.

 • هزینه‌ها: هزینه پردازش درخواست 1150 دلار کانادا است. درخواست بازبینی دوباره پرونده هم 500 دلار کانادا هزینه اضافی دارد.
 • زمان پردازش: 2 تا 3 ماه طول می‌کشد.

حداقل الزامات شرکت در برنامه مهاجرت بر اساس تخصص به شرح زیر هستند.

 • یک پیشنهاد شغلی تمام‌وقت برای یک شغل TEER 4 یا 5 (به‌جز رده فارغ‌التحصیلان بین‌المللی)
 • پیشنهاد دستمزد مطابق با حداقل نرخ دستمزد استانی یا بیشتر (به‌جز رده فارغ‌التحصیلان بین‌المللی)
 • نشان دادن توان مالی برای حمایت از خود و خانواده (به‌جز رده فارغ‌التحصیلان بین‌المللی)
 • حداقل الزامات زبان CLB سطح 4 برای TEER 2، 3، 4 یا 5 در تمام رده‌ها
 • برآورده کردن هرگونه الزامات اضافی و مخصوص به هر دسته

برنامه مهاجرت بر اساس تخصص به استان بریتیش کلمبیا، در قالب دسته‌های زیر تقسیم‌بندی می‌شود.

نیروهای ماهر

دسته نیروی ماهر برای افرادی مناسب است که یک پیشنهاد شغلی واجد شرایط در یک شغل ماهر از استان بریتیش کلمبیا دریافت کرده‌اند.
انتظار می‌رود نیروهای ماهر از چندین سال تجربه در شغل و مهارت خود برخوردار باشند؛ شرطی که برای نامزد شدن در این زیرمجموعه از برنامه های استانی بریتیش کلمبیا لازم و حیاتی است.

کادر حرفه‌ای بهداشت و درمان

کادر حرفه‌ای بهداشت و درمان از افراد باتجربه به عنوان پزشک، پرستار، پرستار روانپزشکی یا متخصصان بهداشتی و دارای جاب آفر معتبر دعوت به عمل می‌آورد.
این افراد باید یک پیشنهاد شغلی واجد شرایط برای یکی از 11 شغل در دسته بهداشت و درمان از استان بریتیش کلمبیا داشته باشند.

فارغ‌التحصیلان بین‌المللی

دسته فارغ‌التحصیلان بین‌المللی برای افرادی است که در سه سال گذشته از یک دانشگاه یا کالج واجد شرایط در کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند.
همچنین باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای بریتیش کلمبیا دریافت کنند تا واجد شرایط نامزدی در این زیرشاخه برنامه های استانی بریتیش کلمبیا باشند.

فارغ‌التحصیلان بین‌المللی تحصیلات تکمیلی

این برنامه برای فارغ‌التحصیلان خارجی دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا از یک موسسه آموزشی واجد شرایط در بریتیش کلمبیا طراح شده است.
مدرک تحصیلی این افراد باید در رشته‌های تحصیلی علوم طبیعی، علوم کاربردی یا علوم بهداشتی باشد. نامزدهای این زیرمجموعه به هیچ پیشنهاد شغلی برای درخواست نامزدی خود نیاز ندارند.

نیروهای سطح پایه و نیمه ماهر

این زیرشاخه برای نیروهای خارجی شاغل در سطح ابتدایی یا نیمه ماهر در بخش گردشگری، تولید مواد غذایی یا حمل‌ونقل جاده بریتیش کلمبیا طراحی شده است.

همچنین کسانی که در مشاغل ابتدایی یا نیمه ماهر در منطقه توسعه شمال شرقی بریتیش کلمبیا زندگی و کار می‌کنند هم ممکن است واجد شرایط مهاجرت از طریق برنامه نیروهای سطح پایه و نیمه ماهر باشند.

اگر شرایط خودتان را برای شرکت در هرکدام از زیرشاخه‌های برنامه مهاجرت بر اساس تخصص به بریتیش کلمبیا مناسب می‌دانید، همین امروز با ویزموندو تماس بگیرید. مشاوره رایگان ویزموندو می‌تواند نقطه شروع حرکت شما برای اخذ اقامت دائم کانادا باشد.

مهاجرت فناوری

بریتیش کلمبیا اغلب قرعه‌کشی‌هایی را برای جذب افراد خبره در حوزه فناوری برگزار می‌کند. در این برنامه از نیروی کار ماهر و واجد شرایط در بخش فناوری دعوت می‌شود تا برای نامزدی استانی بریتیش کلمبیا درخواست دهند.

این ابتکار به عنوان یک برنامه آزمایشی در سال 2017 و برای رفع کمبود نیروی کار استان در بخش فناوری آغاز شد. اما استان در ژوئن 2021 تصمیم گرفت آن را به یک برنامه دائمی تبدیل کند.

برای شرکت در برنامه مهاجرت فناوری، به یک پیشنهاد شغلی از بریتیش کلمبیا در یکی از 29 شغل واجد شرایط نیاز است. مدت زمان پیشنهاد شغلی باید حداقل یک سال باشد و 120 روز تا زمان درخواست فرصت بدهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه عملکرد این برنامه، از مشاوره رایگان ویزموندو استفاده کنید.

برنامه اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا (Express Entry British Columbia Stream)

برنامه اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا برای نیروهای ماهر، متخصصان درمان و فارغ‌التحصیلان خارجی طراحی شده است. این زیرمجموعه از برنامه های استانی بریتیش کلمبیا با سیستم انتخاب و مهاجرت اکسپرس انتری دولت فدرال کانادا مطابقت دارد.

این برنامه به متقاضیان واجد شرایط اجازه می‌دهد در صورت نامزد شدن در برنامه‌های PNP BC، یک دعوتنامه برای درخواست اقامت دائم (ITA) دریافت کنند. نیروهای ماهر، کادر درمان، فارغ‌التحصیلان بین‌المللی و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی ارشد و دکتری می‌توانند از طریق برنامه اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا درخواست دهند.

 • هزینه درخواست: 1150 دلار کانادا
 • زمان پردازش: 2-3 ماه

حداقل الزامات شرکت در برنامه اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا به شرح زیر است.

 • یک نمایه معتبر در سیستم اکسپرس اینتری فدرال کانادا
 • کد تایید اعتبار جستجوی کار از سیستم اکسپرس اینتری
 • یک پیشنهاد شغلی تمام‌وقت (به‌جز دسته فارغ‌التحصیلان بین‌المللی ارشد و دکتری)
 • دریافت دستمزد مطابق با حداقل حقوق در بریتیش کلمبیا (به‌جز دسته فارغ‌التحصیلان بین‌المللی ارشد و دکتری)
 • توان حمایت مالی از خود و خانواده تا زمان استقرار (به‌جز دسته فارغ‌التحصیلان بین‌المللی ارشد و دکتری)
 • برآورده کردن حداقل الزامات زبان (به‌جز دسته فارغ‌التحصیلان بین‌المللی ارشد و دکتری)

برنامه مهاجرت کارآفرین (Entrepreneur Immigration Stream)

برنامه مهاجرت کارآفرین مناسب کسانی است که قصد راه‌اندازی یک کسب‌وکار در استان بریتیش کلمبیا کانادا را دارند. هزینه‌های شرکت در این زیرمجموعه از برنامه های استانی بریتیش کلمبیا به شرح زیر هستند.

 • هزینه ثبت نام: 300 دلار
 • هزینه درخواست: 3500 دلار
 • هزینه بررسی دوباره درخواست: 500 دلار
 • هزینه کارکنان کلیدی: 1000 دلار

اطلاعیه امتیازات کسب شده کارآفرینان ظرف 6 هفته از تاریخ ثبت نام صادر می‌شود. نتیجه بررسی درخواست کارآفرینان نیز طی حداکثر 4 ماه (از تاریخ ارسال درخواست) از سوی استان اعلام خواهد شد. اگر می‌خواهید در برنامه کارآفرین بریتیش کلمبیا شرکت کنید، سه دسته پایه، آزمایشی منطقه‌ای و پروژه‌های استراتژیک پیش روی شما قرار دارد.

مهاجرت کارآفرین – دسته پایه

دسته پایه برای مهاجرت مدیران ارشد یا صاحبان مشاغلی است که قصد سرمایه‌گذاری در یک کسب‌وکار پیشنهادی در بریتیش کلمبیا را دارند. این برنامه چند شرط و الزام دارد که باید آن‌ها را بدانید.

اول از همه، حداقل دارایی خالص شما باید 600 هزار دلار کانادا باشد. همچنین به تجربه کافی در مدیریت یک کسب‌وکار نیاز دارید. اگر سابقه کار ندارید، می‌توانید از یک مدرک دانشگاهی با مدت زمان حداقل 2 ساله استفاده کنید.

متقاضیان این برنامه باید شناخت و تسلط کافی در زبان انگلیسی یا فرانسوی داشته باشند. بنابراین باید سطح 4 را د در معیار زبان کانادایی (CLB) کسب کنند. آشنایی و علاقه به امور تجاری، شغلی و سرمایه‌گذاری هم ضرورت دارد.

نامزدهای دسته پایه می‌توانند یک کسب‌وکار جدید راه‌اندازی کنید یا یک کسب‌وکار موجود را بخرند و آن را توسعه دهند. اما در هر صورت باید حداقل 200 هزار دلار کانادا در کسب‌وکار جدید یا موجود تزریق کنند. این کار باید یک شغل تمام‌وقت جدید برای یک شهروند یا مقیم دائم کانادا ایجاد کند.

مهاجرت کارآفرین – دسته آزمایشی منطقه‌ای

دسته آزمایشی منطقه‌ای یک زیرشاخه جدید برای کارآفرینان خارجی است که به دنبال ایجاد یک تجارت جدید در شهرهای کوچک‌تر استان بریتیش کلمبیا هستند. این برنامه از مارس 2019 آغاز شده است و فعلا تا 31 مارس 2024 ادامه خواهد داشت. اگر می‌خواهید در دسته آزمایشی منطقه‌ای شرکت کنید، باید به شروط و الزامات زیر پایبند باشید.

 • کسب‌وکار شما در منطقه انتخاب شده باید کاملا جدید باشد.
 • تجربه مالکیت یا مدیریت یک کسب‌وکار بسیار مهم است.
 • به حداقل 300 هزار دلار دارایی خالص نیاز دارید.
 • باید حداقل 100 هزار دلار کانادا در تجارت جدید خود سرمایه‌گذاری کنید.
 • حداقل یک شغل تمام‌وقت و جدید برای یک شهروند یا مقیم دائم کانادا کنید.
 • در آخر باید مهارت‌های زبانی شما حداقل CLB 4 باشد.

اگر رویای شما راه‌اندازی یک کسب‌وکار در بریتیش کلمبیا است، به راهنمایی افراد خبره و باتجربه نیاز دارید. پس فرصت مشاوره رایگان ویزموندو درباره برنامه های استانی بریتیش کلمبیا را از دست ندهید. کارشناسان ما تجربه و دانش گسترده‌ای از انواع برنامه‌های استانی B.C ازجمله مهاجرت کارآفرین دارند.

مهاجرت کارآفرین – دسته پروژه‌های استراتژیک

دسته پروژه‌های استراتژیک برای شرکت‌های خارجی طراح شده است تا شعبه عملیاتی خود را در بریتیش کلمبیا راه‌اندازی کنند. در قالب این برنامه، حداکثر پنج نفر از کارکنان کلیدی شرکت در بخش‌های مدیریتی، حرفه‌ای یا فنی می‌توانند برای نامزدی و اخذ اقامت دائم به استان بریتیش کلمبیا معرفی شوند. اما صبر کنید، آیا شرکت شما واجد شرایط هست؟ بله اگر شروط زیر را برآورده کند.

 • تراز مالی شرکت باید در وضعیت مثبت و خوبی باشد.
 • شرکت باید آماده سرمایه‌گذاری و رشد بین‌المللی باشد و از ریسک کردن و گسترش کسب‌وکار نترسد.
 • باید تاثیر زیادی بر اقتصاد بریتیش کلمبیا بگذارد و پول زیادی را در آنجا سرمایه‌گذاری کند.

اکنون، بیایید در مورد این موضوع صحبت کنیم که چه کسی می‌تواند به عنوان یک کارمند ارشد به بریتیش کلمبیا معرفی شود.

 • مهارت و تجربه مناسبی برای راه‌اندازی و مدیریت کسب‌وکار در بریتیش کلمبیا داشته باشد.
 • یک مدیر اجرایی یا یک مدیر ارشد در شرکت باشد یا تخصص او برای گرداندن کسب‌وکار شما در بریتیش کلمبیا بسیار اهمیت داشته باشد.
 • آماده کار تمام‌وقت و دائم در بریتیش کلمبیا باشد.

اگر شرکت و کارمندان آن همه الزامات فوق را برآورده کنند، فرصتی عالی برای کار و رشد در بریتیش کلمبیای زیبا خواهند داشت.

مشاوره رایگان برنامه‌های استانی بریتیش کلمبیا با ویزموندو

شرکت در برنامه های استانی بریتیش کلمبیا یک فرصت عالی برای مهاجرت به کانادا خواهد بود. شما در این راه به کمک حرفه‌ای و صحیح برای عبور از مشکلات و موانع نیاز دارید.

ویزموندو با کادر مجرب و خبره خود در زمینه مهاجرت به کانادا، این مهم را عهده‌دار می‌شود. پس فرصت را از دست ندهید و از مشاوره رایگان ویزموندو برای نزدیک‌تر شدن به اهداف خود بهره ببرید.

جهت بررسی شرایط خود و اقدام برای دریافت برنامه های استانی بریتیش کلمبیا، نام شریف و شماره تماس خود را وارد کنید، تا ما با شما تماس بگیریم.

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *