برنامه های استانی مانیتوبا کانادا (MPNP) 1402- ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

برنامه های استانی مانیتوبا

برنامه های استانی مانیتوبا (MPNP) برای جذب و حفظ نیروهای ماهر و خانواده‌های آن‌ها در این قلمرو کانادا طراحی شده است. از طریق این برنامه، افراد با مهارت‌ها و تجربه کاری مورد نیاز و معیارهای لازم می‌توانند برای اقامت دائم مانیتوبا اقدام کنند. MPNP برنامه‌های مختلفی مانند اسکیل ورکر، سرمایه‌گذار کسب‌وکار و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی دارد. هرکدام از این مسیرهای مهاجرتی دارای نیازمندی‌های خاص خود هستند.

برنامه های استانی مانیتوبا
Picture of امیرحسین پیشگویی

امیرحسین پیشگویی

کارشناس مهاجرت

زمان مطالعه : 20 دقیقه

اطلاعیه مهم

ایرانیانی که با ویزای توریستی در کانادا هستند می‌توانند تا تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۲۴، به صورت رایگان، درخواست اپن ورک پرمیت دهند. اپن ورک پرمیت مجوز کاری است که به شما اجازه می‌دهد تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنید.

فهرست مطالب
فهرست مطالب

معرفی استان مانیتوبا

استان مانیتوبا واقع در مرکز کانادا، سرزمین مناظر فریبنده، تنوع فرهنگی و فرصت‌های اقتصادی متعدد است. علاوه بر زیبایی‌های طبیعی، مانیتوبا دارای فرهنگ‌های مختلف، با حضور قوی افراد بومی است که به هویت استان می‌افزاید. این استان اقتصاد بسیار شکوفا و متنوعی دارد که توسط ترکیبی از صنایع مختلف هدایت می‌شود. موقعیت جغرافیایی استراتژیک مانیتوبا هم دسترسی آسان به بازارهای کانادا و ایالات متحده را تضمین می‌کند.

انواع برنامه های استانی مانیتوبا

برنامه های استانی مانیتوبا (MPNP) از سه مسیر کلی نیروی ماهر، سرمایه‌گذار تجاری و تحصیلات بین‌المللی تشکیل شده است. از طریق این برنامه‌ها می‌توان نامزدی استان مانیتوبا برای اخذ اقامت دائم کانادا را به دست آورد. در ادامه، به بررسی هر مسیر و زیرشاخه‌های مربوط به آن خواهیم پرداخت.

برنامه نیروی ماهر (Skilled Worker Stream)

برنامه نیروی ماهر (Skilled Worker Stream)

برنامه نیروی ماهر یا اسکیل ورکر برای نیروی کار آموزش‌دیده و باتجربه خارجی طراحی شده است. این افراد باید مهارت‌های مورد نیاز در بازار کار محلی مانیتوبا را داشته باشند. درواقع مانیتوبا نیروهای ماهر و دلخواه خود را برای دریافت ویزای اقامت دائم کانادا به دولت فدرال این کشور معرفی می‌کند. به طور کلی، برنامه نیروی ماهر از دو زیرشاخه نیروهای ماهر در منیتوبا (SWM) و نیروهای ماهر خارج از کشور (SWO) تشکیل شده است.

مسیر اول فقط متقاضیانی را شامل می‌شود که ارتباط قوی با استان مانیتوبا دارند. این ارتباط از طریق اشتغال و تجربه کاری در استان و تسلط بر زبان رسمی (فرانسوی یا انگلیسی) تعیین می‌شود. مسیر دوم هم مخصوص متقاضیانی است که حمایت اعضای خانواده یا دوستان، تحصیلات یا سابقه کار قبلی در استان مانیتوبا دارند. در غیر این صورت، به یک پیشنهاد شغلی مستقیم از یک کارفرما در استان مانیتوبا نیاز خواهند داشت. در ادامه، تمام زیرشاخه‌های این دو مسیر از برنامه های استانی مانیتوبا را معرفی می‌کنیم.

تجربه کاری (مسیر داخل مانیتوبا)

این برنامه برای افرادی است که به طور موقت در مانیتوبا کار می‌کنند یا دانشجوی بین‌المللی با مجوز کار هستند. همچنین شامل دانشجویانی می‌شود که در خارج از مانیتوبا تحصیل کرده‌اند، اما حداقل یک سال در مانیتوبا سابقه کار دارند. اگر در یکی از گروه‌های زیر قرار می‌گیرید، برای گرفتن نامزدی مانیتوبا آماده هستید.

 • یک نیروی موقت هستید و حداقل 6 ماه را در مشاغل مورد نیاز مانیتوبا کار کرده‌اید.
 • یک نیروی موقت هستید که حداقل 12 ماه را در مشاغل بدون تقاضا در مانیتوبا مشغول به کار بوده‌اید.
 • فارغ‌التحصیل خارج از مانیتوبا هستید و حداقل 6 ماه در یک شغل مرتبط با تحصیلات خود در مشاغل مورد نیاز مانیتوبا فعال بوده‌اید.
 • فارغ‌التحصیل موسسات آموزشی مانیتوبا هستید و حداقل 12 ماه در مشاغلی کار کرده‌اید که در مانیتوبا مورد نیاز نیستند.

استخدام مستقیم کارفرما (مسیر داخل مانیتوبا)

برخی افراد می‌توانند از استخدام مستقیم کارفرما برای نقل مکان به مانیتوبا استفاده کنند. این افراد باید یک مصاحبه با کارفرمای مورد تایید برنامه های استانی مانیتوبا (MPNP) داشته باشند. البته قبل از اینکه بتوانید برای مسیر استخدام مستقیم کارفرما درخواست دهید، باید از MPNP دعوتنامه دریافت کنید. افراد با شرایط زیر می‌توانند از برنامه استخدام مستقیم کارفرمای مانیتوبا استفاده کنند.

 • داشتن حداقل 2 سال سابقه کار در پنج سال گذشته
 • داشتن حداقل 2 سال سابقه کار به طور کلی (کارفرما تصمیم خواهد گرفت که آیا تجربه شما به اندازه کافی مناسب هست یا خیر)

اکسپرس اینتری (مسیر خارج از مانیتوبا)

گزینه اکسپرس اینتری برای افرادی است که از قبل نمایه اکسپرس اینتری دارند و می‌خواهند در مانیتوبا زندگی و کار کنند. افرادی واجد شرایط اکسپرس اینتری مانیتوبا هستند که تجربه کاری در مشاغل مورد تقاضا در این استان داشته باشند. سایر شرایط مهاجرت به مانیتوبا از طریق برنامه اکسپرس انتری به شرح زیر است.

 • مشخصات اکسپرس اینتری و کد جستجوی کار داشته باشید.
 • به حداقل 6 ماه سابقه کار مرتبط نیاز دارید.
 • اگر شغل شما در NOC TEER 0 یا 1 در مشاغل ملی کانادا قرار دارد، باید سطح CLB 7 از مهارت انگلیسی داشته باشید.
 • اگر شغل شما در NOC TEER 2 یا 3 در مشاغل ملی کانادا قرار دارد، باید سطح CLB 6 از مهارت انگلیسی داشته باشید.
 • شما باید دعوتنامه مانیتوبا برای درخواست (MB ITA) دریافت کرده باشید. در غیر این صورت، از حمایت اقوام یا دوستان نزدیک خود در مانیتوبا برخوردار شوید که حداقل سابقه یک سال زندگی در این استان دارند.

سرمایه انسانی (مسیر خارج از مانیتوبا)

برنامه سرمایه انسانی برای نیروهای ماهر خارجی است که از تجربه کاری در شغل مورد تقاضا در مانیتوبا برخوردار هستند. برای مهاجرت به مانیتوبا تحت برنامه سرمایه انسانی، باید حداقل شرایط زیر را برآورده کنید.

 • باید حداقل 6 ماه سابقه کار در یکی از مشاغل مورد تقاضای استان مانیتوبا داشته باشید.
 • اگر در یک کسب‌وکار تحت نظارت کار می‌کنید، به سطح CLB 7 از مهارت انگلیسی نیاز دارید.
 • اگر در یک Compulsory Trades کار می‌کنید، باید سطح زبان انگلیسی CLB 6 داشته باشید.
 • اگر در هر شغل دیگری تحت NOC TEER 0، 1، 2 یا 3 کار می‌کنید، به سطح زبان انگلیسی CLB 5 نیاز دارید.
 • باید از حمایت اقوام نزدیک خود با حداقل یک سال سابقه زندگی در مانیتوبا برخوردار باشید.

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این زیرشاخه برنامه های استانی مانیتوبا از مشاوره رایگان ویزموندو استفاده کنید. زیرا اگر تحصیلات دانشگاهی خود را طی 5 سال گذشته و در مانیتوبا به پایان رسانده‌اید یا در 5 سال گذشته در مانیتوبا کار کرد‌ه‌اید، ممکن است واجد شرایط شرکت در برنامه سرمایه انسانی باشید.

برنامه سرمایه‌گذار تجاری (Business Investor Stream)

برنامه سرمایه‌گذار تجاری (Business Investor Stream)

برنامه سرمایه‌گذار تجاری (BIS) به استان مانیتوبا اجازه می‌دهد سرمایه‌گذاران تجاری واجد شرایط و کارآفرینان را از سراسر جهان به دولت فدرال معرفی کند. دو راه شامل مسیر کارآفرینی (EP) برای متقاضیان افتتاح کسب‌وکار در مانیتوبا و مسیر سرمایه‌گذار مزرعه (FIP) برای متقاضیان راه‌اندازی یک مزرعه در مناطق روستایی مانیتوبا وجود دارد.

مسیر کارآفرینی (EP)

یک برنامه جالب به نام مسیر کارآفرینی برای اخذ نامزدی مانیتوبا وجود دارد. همه چیز این طرح در مورد پول است که شما را به استخر ابراز علاقه (EOI) رهنمون می‌کند. اگر می‌خواهید بخشی از این زیرشاخه برنامه های استانی مانیتوبا باشید، باید یک نمایه آنلاین در MPNP ایجاد کنید و فرم ارزیابی را تکمیل کنید. حالا بیایید شرایط نقل مکان به مانیتوبا از طریق برنامه کارآفرینی را بررسی کنیم.

 • تجربه مالکیت یا مدیریت ارشد در تجارت به مدت حداقل سه سال از پنج سال منتهی به درخواست (صاحب کسب‌وکار بودن بهتر از مدیریت ارشد آن است.)
 • باید حداقل 33 درصد از کسب‌وکار را به عنوان مالک پروژه در اختیار داشته باشید.
 • در معیار زبان کانادایی که CLB نام دارد، باید حداقل نمره زبان 5 را به دست آورید.
 • داشتن دیپلم دبیرستان الزامی است.
 • شما باید بین 25 تا 49 سال سن داشته باشید.
 • حداقل 250 هزار دلار در مشاغل پایتخت مانیتوبا یا حداقل 150 هزار دلار در مشاغل خارج از منطقه پایتخت مانیتوبا سرمایه‌گذاری کنید.
 • شما باید حداقل یک شغل برای یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم مانیتوبا (به جز بستگان خودتان) ایجاد کنید.
 • دارایی خالص شما باید حداقل 500 هزار دلار باشد.
 • اگر نامه‌ای دریافت کردید که از شما دعوت به عضویت در استخر می‌کند، باید ظرف 120 روز اقدام کنید.

مسیر سرمایه‌گذار مزرعه (FIP)

مسیر سرمایه‌گذار مزرعه یک فرصت عالی برای افرادی است که با اطلاعات زیاد خود در مورد کشاورزی و مزارع می‌خواهند به مانیتوبا در کانادا نقل مکان کنند. این افراد باید نسبت به سرمایه‌گذاری در مزرعه‌ای در روستاهای مانیتوبا و مدیریت آن ابراز علاقه کنند. سپس در صورت دریافت دعوتنامه باید طرح تجاری خود را ظرف 120 روز ارائه کنید.

اما بیایید در مورد الزامات مهاجرت به مانیتوبا از طریق سرمایه‌گذاری در مزرعه صحبت کنیم. اول از همه، باید حداقل سه سال تجربه مدیریت یا مالکیت یک مزرعه را داشته باشید. ضمنا اگر دعوتنامه دریافت کردید، باید یک مصاحبه به زبان فرانسوی یا انگلیسی انجام دهید.

همچنین باید حداقل 300 هزار دلار در یک مزرعه مانیتوبا سرمایه‌گذاری کنید. این مبلغ، پول زیادی است؛ اما بدون آن هیچ شانسی نخواهید داشت. همچنین باید یک طرح تجاری کامل و دقیق ارائه دهید تا اطلاعات شما در مورد نحوه اداره مزارع به خوبی روشن شود.

ضمنا قبل از ارائه درخواست باید از مانیتوبا دیدن کرده باشید و تحقیق میدانی درباره مزرعه مد نظر خود انجام دهید. درنهایت، باید حداقل 500 هزار دلار دارایی خالص داشته باشید. اگر سوال و ابهام خاصی درباره این زیرشاخه از برنامه های استانی مانیتوبا دارید، با ویزموندو تماس بگیرید.

برنامه تحصیلات بین‌المللی (International Education Stream)

برنامه تحصیلات بین‌المللی (International Education Stream)

برنامه تحصیلات بین‌المللی (IES) مسیر سریع‌تری برای نامزدی اخذ اقامت به دانشجویان خارجی فارغ‌التحصیل از موسسات تحصیلات تکمیلی مانیتوبا ارائه می‌دهد. برنامه تحصیلات بین‌المللی از سه زیر شاخه اشتغال حرفه‌ای، کارآموزی فارغ‌التحصیلان و برنامه آزمایشی دانشجوی کارآفرین خارجی (ISEP) تشکیل شده است.

فراموش نکنید برخی دانشجویان خارجی که در استانی غیر از مانیتوبا کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند، واجد شرایط برنامه تحصیلات بین‌المللی نیستند. اما ممکن است بتوانند در برنامه اسکیل ورکر مانیتوبا شرکت داشته باشند.

اشتغال حرفه‌ ای

اگر به تازگی تحصیلات کالج را در مانیتوبا به پایان رسانده‌اید، بسیار خوش شانس هستید! زیرا فرصت جالبی برای مهاجرت دائم به مانیتوبا کانادا دارید. تنها چیزی که نیاز دارید، یک پیشنهاد شغلی یا جاب آفر از یک کارفرمای مورد تایید در مانیتوبا است که حداقل یک سال طول بکشد. این پیشنهاد باید در شغلی مطابق با مدرک تحصیلی شما در مانیتوبا باشد. به علاوه، مهارت شما در زبان انگلیسی یا فرانسوی در سطح 7 CLB یا بالاتر باشد. فراموش نکنید که به پول کافی برای اقامت تا 6 ماه (تا زمان استقرار) در مانیتوبا نیاز دارید.

کارآموزی فارغ‌التحصیلان

در ادامه بررسی برنامه های استانی مانیتوبا به زیرشاخه کارآموزی فارغ‌التحصیلان می‌رسیم. اگر مدرک کارشناسی ارشد یا دکترای خود را از دانشگاهی در مانیتوبا گرفته‌اید، می‌توانید با آن به مانیتوبا مهاجرت کنید. برای این کار باید دوره کارآموزی خود در این استان بگذرانید.

اگر یکی از آن فارغ‌التحصیلان خوش‌شانسی باشید که دوره کارآموزی Accelerate یا Elevate خود را در سازمان Mitacs در مانیتوبا می‌گذرانند، می‌توانید بلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی برای برنامه کارآموزی فارغ‌التحصیلان درخواست دهید.

برای شرکت در این برنامه حتی نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید. اما باید نمره زبان شما در سیستم CLB 7 یا بالاتر باشد. بنابراین، مهارت‌های زبان انگلیسی یا فرانسوی خود را از همین حالا تقویت کنید!

برنامه آزمایشی دانشجوی کارآفرین خارجی

برنامه آزمایشی دانشجوی کارآفرین خارجی هرساله برای 20 نفر از فارغ‌التحصیلان در مانیتوبا برگزار می‌شود. این 20 نفر فرصت دارند تا زمانی که با ویزای کاری خاص در مانیتوبا هستند، کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنند. قبل از اینکه بتوانید نامزد این برنامه شوید، باید چند شرط زیر را رعایت کنید.

 • باید حداقل دو سال در دانشگاهی در مانیتوبا تحصیل کرده و از آنجا فارغ‌التحصیل شده باشید.
 • به سطح CLB 7 از مهارت‌های زبان انگلیسی یا فرانسوی نیاز دارید.
 • باید بین 21 تا 35 سال سن داشته باشید.
 • به یک مجوز کار معتبر یا یک مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی نیاز دارید.
 • باید پس از فارغ‌التحصیلی خود در مانیتوبا زندگی کنید.
 • باید مالک حداقل 51 درصد از کسب‌وکار خود باشید.
 • قبل از اینکه بتوانید برای این برنامه نامزد شوید، باید به مدت 6 ماه به طور فعال کسب‌وکار خود را اداره کنید.

اگر همه شرایط فوق را دارا هستید، شانس راه‌اندازی کسب‌وکار خود در مانیتوبا را خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه آزمایشی دانشجوی کارآفرین خارجی با ویزموندو در تماس باشید.

برنامه های استانی مانیتوبا با ویزموندو

برنامه های استانی مانیتوبا بسیار متنوع، متعدد و دارای شرایط و الزامات پیچیده هستند. بنابراین ذکر همه آن‌ها در قالب یک مطلب نمی‌گنجد. بنابراین اگر خودتان را حائز یکی از برنامه‌های ذکر شده در این مطلب می‌دانید، فرصت را از دست ندهید و با ویزموندو تماس بگیرید. مشاوران ما تمام اطلاعات به‌روز را درباره تمام برنامه‌های استانی مانیتوبا در اختیار شما قرار خواهند داد.

مشاوره رایگان برنامه های استانی مانیتوبا​

جهت بررسی شرایط خود و اقدام برای دریافت برنامه های استانی مانیتوبا، نام شریف و شماره تماس خود را وارد کنید، تا ما با شما تماس بگیریم.

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *