موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

برنامه های استانی نوا اسکوشیا

برنامه های استانی نوا اسکوشیا (NSNP) مسیرهایی مهاجرتی هستند که برای کمک به اقتصاد این استان کانادا در نظر گرفته شده‌اند. افراد با مهارت‌ها و تجربه کاری لازم می‌توانند برای نامزدی از استان بر اساس برنامه‌های NSNP درخواست دهند. این کار به طور قابل توجهی شانس آن‌ها را برای دریافت اقامت دائم کانادا افزایش می‌دهد. این برنامه‌ها شامل مسیرهای مختلفی مانند نیروهای ماهر، اکسپرس اینتری، فارغ‌التحصیلان بین‌المللی، اولویت‌های بازار کار نوا اسکوشیا و غیره هستند.

برنامه های استانی نوا اسکوشیا
امیرحسین پیشگویی

امیرحسین پیشگویی

کارشناس مهاجرت

زمان مطالعه : 20 دقیقه

اطلاعیه مهم

ایرانیانی که با ویزای توریستی در کانادا هستند می‌توانند تا تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۲۴، به صورت رایگان، درخواست اپن ورک پرمیت دهند. اپن ورک پرمیت مجوز کاری است که به شما اجازه می‌دهد تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنید.

فهرست مطالب
فهرست مطالب

معرفی استان نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا یک استان کوچک در کانادا است که در منطقه ماریتایمز این کشور قرار دارد. این استان از شبه‌جزیره نوا اسکوشیا، جزیره کیپ برتون و بیش از 3000 جزیره کوچک‌تر تشکیل می‌شود. هالیفاکس، پایتخت نوا اسکوشیا است که به دلیل ارائه استانداردهای بالای زندگی شهرت دارد. استان نوا اسکوشیا همچنین به خاطر زیبایی ساحلی و غذاهای لذیذ خود مشهور است.

برنامه‌های نامزدی استانی نوا اسکوشیا با حروف اختصاری NSNP شناخته می‌شوند. از طریق این برنامه‌ها، مهاجران بالقوه با مهارت‌ها و تجربه مورد نظر استان می‌توانند گواهی نامزدی استان نوا اسکوشیا را دریافت کنند. از این گواهی برای ارائه درخواست اقامت دائم از اداره مهاجرت کانادا استفاده می‌شود.

انواع برنامه های استانی نوا اسکوشیا

برنامه های استانی نوا اسکوشیا (NSNP) در سال 2003 و برای رفع نیازهای اقتصادی و بازار کار این استان از طریق مهاجران راه‌اندازی شدند. طی 20 سال گذشته، مهاجرت به نوا اسکوشیا به دلیل معرفی و توسعه مستمر برنامه‌های NSNP سه برابر شده است. البته معرفی آزمایشی برنامه مشترک مهاجرت آتلانتیک (AIP) در سال 2017 هم تاثیر مهمی داشته است.

استان نوا اسکوشیا هرساله پذیرای بیش از 7000 مهاجر جدید است که نرخ ماندگاری آن‌ها در استان به بیش از 70 درصد می‌رسد. برنامه‌های PNP نوا اسکوشیا به دنبال تطبیق هرچه بیشتر افراد تازه‌وارد با فرصت‌های شغلی هستند. این برنامه‌ها به فارغ‌التحصیلان بین‌المللی و نیروهای موقت کمک می‌کنند تا اقامت موقت خود را به دائم تبدیل کنند. برنامه‌های نامزدی استانی به شرح زیر هستند.

 1. برنامه تجربه نوا اسکوشیا: اکسپرس اینتری (Nova Scotia Experience: Express Entry)
 2. برنامه اولویت‌های بازار کار نوا اسکوشیا (Nova Scotia Labour Market Priorities)
 3. برنامه اولویت‌های بازار کار نوا اسکوشیا برای پزشکان (Nova Scotia Labour Market Priorities for Physicians)
 4. برنامه نیروهای ماهر (Skilled Worker Stream)
 5. برنامه مشاغل مورد تقاضا (Occupation In-Demand Stream)
 6. برنامه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی (International Graduates In-Demand)
 7. برنامه کارآفرین (Entrepreneur Stream)
 8. برنامه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی کارآفرین (International Graduate Entrepreneur Stream)
 9. برنامه مشترک مهاجرت آتلانتیک (Atlantic Immigration Program)
نام برنامه
نیاز به پیشنهاد شغلی
هزینه درخواست
زمان پردازش
تجربه نوا اسکوشیا: اکسپرس اینتری
ندارد
رایگان
حداقل 3 ماه
اولویت‌های بازار کار نوا اسکوشیا
ندارد
رایگان
حداقل 3 ماه
اولویت‌های بازار کار نوا اسکوشیا برای پزشکان
دارد
رایگان
حداقل 3 ماه
نیروهای ماهر
دارد
رایگان
حداقل 3 ماه
مشاغل مورد تقاضا
دارد
رایگان
حداقل 3 ماه
فارغ‌التحصیلان بین‌المللی
دارد
رایگان
حداقل 3 ماه
برنامه کارآفرین
ندارد
رایگان
حداقل 3 ماه
فارغ‌التحصیلان بین‌المللی کارآفرین
ندارد
رایگان
حداقل 3 ماه
برنامه مشترک مهاجرت آتلانتیک
دارد
1365 دلار کانادا
نهایتا 12 ماه

در ادامه مطلب به بررسی جزییات، شرایط و روش درخواست هر برنامه خواهیم پرداخت.

1. برنامه تجربه نوا اسکوشیا: اکسپرس اینتری (Nova Scotia Experience: Express Entry)

برنامه تجربه نوا اسکوشیا: اکسپرس اینتری

برنامه تجربه نوا اسکوشیا جزء سه برنامه Enhanced این استان به شمار می‌رود. به این معنی که با سیستم اکسپرس انتری هماهنگ هستند و زیرمجموعه آن محسوب می‌شوند. دولت فدرال کانادا از سیستم اکسپرس انتری برای مدیریت درخواست‌های اقامت دائم استفاده می‌کند.

داوطلبان سیستم اکسپرس اینتری کانادا بر اساس سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS)، امتیازهایی کسب می‌کنند. افراد دارای بیشترین امتیاز، در قرعه‌کشی‌های دوره‌ای اکسپرس اینتری شرکت داده می‌شوند. سپس از برندگان برای درخواست اقامت دائم دعوت خواهد شد. نامزد شدن در یک برنامه استانی، 600 امتیاز به پروفایل شما اضافه می‌کند. حداقل الزامات برای شرکت در این زیرمجموعه از برنامه های استانی نوا اسکوشیا به شرح زیر هستند.

 • یک نمایه اکسپرس اینتری با کد ثبت نام فعال
 • سن حداقل 21 و حداکثر 55 سال
 • حداقل یک سال سابقه کار تمام‌وقت با دستمزد در نوا اسکوشیا در سه سال منتهی به درخواست
 • داشتن مجوز کار موقت در طول مدت اقامت خود در نوا اسکوشیا
 • ارائه مدرک تحصیلی دیپلم یا بالاتر
 • مهارت زبانی CLB 7 برای شغل‌های ردیف 0 و A در طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)
 • مهارت زبانی CLB 5 برای شغل‌های ردیف B در طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا (NOC)
 • داشتن صلاحیت، مهارت، تحصیلات و سابقه کار مورد نیاز برای انجام وظایف مربوط به شغل
 • قصد قطعی برای زندگی دائم در نوا اسکوشیا

روش درخواست

درخواست‌ها باید به صورت آنلاین و در صفحه رسمی استان نوا اسکوشیا ثبت شوند. شما باید تمام اطلاعات و اسناد مورد نیاز را به همراه درخواست خود آپلود کنید. پس از ارسال درخواست و در صورت موفقیت، گواهی نامزدی استانی خود را از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد. نامزدی شما در سیستم اکسپرس اینتری هم تایید خواهد شد.

شما باید نامزدی خود را ظرف 30 روز در سیستم اکسپرس اینتری فدرال بپذیرید. پس از انجام این کار، 600 امتیاز اضافی به شما تعلق می‌گیرد. بنابراین دریافت دعوتنامه برای درخواست اقامت دائم (ITA) و حضور شما در قرعه‌کشی اکسپرس انتری بعدی تضمین خواهد شد. درنهایت، می‌توانید از طریق سیستم اکسپرس اینتری برای اقامت دائم نوا اسکوشیا درخواست دهید.

2. برنامه اولویت‌های بازار کار نوا اسکوشیا (Nova Scotia Labour Market Priorities)

برنامه اولویت‌های بازار کار نوا اسکوشیا، هم‌راستا با اکسپرس اینتری، یک ابتکار دولتی با هدف رسیدگی به نیازهای بازار کار استان است. این برنامه بر شناسایی و دعوت از نامزدهای بالقوه و دارای مهارت‌ها و صلاحیت‌های مورد نیاز بازار کار محلی تمرکز دارد. برای شرکت در این زیرشاخه از برنامه های استانی نوا اسکوشیا باید شرایط زیر را داشته باشید.

 • یک نمایه اکسپرس اینتری معتبر با کد ثبت نام
 • دریافت یک نامه علاقه‌مندی از اداره مهاجرت نوا اسکوشیا (NSOI) در نمایه اکسپرس اینتری خود
 • داشتن شرایط تجربه کاری برای برنامه اکسپرس اینتری (برنامه نیروهای ماهر فدرال، برنامه تجارت ماهر فدرال یا کلاس تجربه کانادا)
 • ارائه مدارک مورد نیاز برای اثبات سابقه کار
 • پول کافی برای ماه‌های ابتدایی اقامت در نوا اسکوشیا

ضمنا باید الزامات و شرایط حضور در قرعه‌کشی اکسپرس اینتری را برآورده کنید. زیرا هر قرعه‌کشی ممکن است شرایط اضافی به همراه داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، از مشاوره رایگان ویزموندو استفاده کنید.

روش درخواست

ابتدا به یک نامه علاقه‌مندی از اداره مهاجرت نوا اسکوشیا (NSOI) نیاز دارید. سپس آماده ارائه درخواست هستید و 60 روز برای انجام این کار فرصت خواهید داشت. اگر درخواست شما موفقیت‌آمیز باشد، گواهی نامزدی خود را از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد. سپس 30 روز فرصت دارید تا نامزدی خود را در سیستم اکسپرس اینتری بپذیرید.

با این کار، 600 امتیاز CRS اضافی به شما اعطا می‌شود و دعوتنامه درخواست برای اقامت دائم (ITA) و قرعه‌کشی بعدی اکسپرس انتری را دریافت خواهید کرد. درنهایت، می‌توانید از طریق سیستم اکسپرس اینتری برای درخواست اقامت دائم اقدام کنید.

3. برنامه اولویت‌های بازار کار نوا اسکوشیا برای پزشکان (Nova Scotia Labour Market Priorities for Physicians)

برنامه اولویت‌های بازار کار نوا اسکوشیا برای پزشکان

برنامه اولویت‌های بازار کار نوا اسکوشیا برای پزشکان هم جزء برنامه‌های Enhanced (هم‌راستا با اکسپرس اینتری) است. این برنامه برای مهاجرت پزشکانی به نوا اسکوشیا طراحی شده است که از طریق فدرال اکسپرس اینتری درخواست داده‌اند. شرکت در برنامه اولویت‌های بازار کار نوا اسکوشیا برای پزشکان منوط به داشتن شرایط و الزامات زیر است.

 • نمایه اکسپرس اینتری فعال با کد ثبت نام
 • نامه علاقه‌مندی از اداره مهاجرت نوا اسکوشیا (NSOI) در نمایه اکسپرس اینتری خود
 • جاب آفر از اداره بهداشت استان یا مرکز بهداشت نوا اسکوشیا (IWK) به عنوان پزشک عمومی، پزشک خانواده یا پزشک متخصص (NOC 3111 یا NOC 3112)
 • شرایط تجربه کاری برای برنامه اکسپرس اینتری (برنامه نیروهای ماهر فدرال، برنامه تجارت ماهر فدرال یا کلاس تجربه کانادا)
 • ارائه مدارک مورد نیاز برای اثبات سابقه کار
 • تعهد به ماندن در استان به مدت دو سال، با ارسال یک توافقنامه امضا شده به وزارت بهداشت و سلامت نوا اسکوشیا
 • پول کافی برای اقامت دائم در نوا اسکوشیا در ماه‌های ابتدایی

روش درخواست

اگر واجد شرایط این برنامه هستید و یک نمایه اکسپرس اینتری دارید، باید شماره نمایه اکسپرس اینتری خود را به وب‌سایت رسمی مهاجرت به نوا اسکوشیا (NSOI) ارسال کنید. اگر واجد شرایط باشید، یک نامه علاقه‌مندی به حساب اکسپرس اینتری شما ارسال خواهد شد. سپس 30 روز فرصت دارید تا تمام مدارک مورد نیاز را جمع‌آوری کنید و درخواست خود را به وب‌سایت رسمی برنامه های استانی نوا اسکوشیا (NSNP) ارسال کنید.

در صورت موفقیت‌آمیز بودن درخواست، گواهی نامزدی استانی به شما تعلق می‌گیرد و به نمایه اکسپرس اینتری شما اضافه خواهد شد. شما باید ظرف 30 روز، نامزدی را بپذیرید تا 600 امتیاز CRS اضافی به شما داده شود. پس از آن، دعوتنامه شرکت در قرعه‌کشی اکسپرس انتری بعدی برای اخذ اقامت دائم به شما تعلق خواهد گرفت. اگر در انجام مراحل فوق با مشکل مواجه هستید، پس همین حالا با ویزموندو تماس بگیرید.

4. برنامه نیروهای ماهر (Skilled Worker Stream)

در این بخش، وارد برنامه‌های مستقیم مهاجرتی نوا اسکوشیا می‌شویم. این بدان معنی است که این برنامه‌ها با سیستم اکسپرس اینتری کانادا هماهنگ نیستند. بنابراین نامزدهای استانی باید مستقیما به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) درخواست دهند.

برنامه اسکیل ورکر برای جذب نیروهای خارجی و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی به استان طراحی شده است. متقاضیان این برنامه می‌توانند جاب آفر کارفرمایانی را به دست آورند که نتوانسته‌اند موقعیت‌های شغلی خود را با شهروندان یا افراد داری اقامت دائم کانادا پر کنند. این افراد پس از دریافت ارزیابی تاثیر مثبت بازار کار (LMIA) می‌توانند در برنامه نیروهای ماهر شرکت کنند. البته شروط دیگری هم دارد که در ادامه، به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • داشتن حداقل 21 و حداکثر 55 سال سن
 • دریافت یک پیشنهاد کار دائمی و تمام‌وقت از یک کارفرمای واجد شرایط در نوا اسکوشیا
 • ارائه حداقل مدرک تحصیلات پایان دبیرستان
 • داشتن تحصیلات، آموزش، مجوز یا گواهینامه مورد نیاز برای انجام وظایف شغلی
 • حداقل 12 ماه تجربه کاری مرتبط در پنج سال منتهی به درخواست
 • مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی CLB 5 برای شغل‌های ردیف 0، A یا B در فهرست مشاغل ملی کانادا (NOC)
 • مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی CLB 4 برای شغل‌های ردیف C در فهرست مشاغل ملی کانادا (NOC)
 • قصد واقعی برای اقامت در استان نوا اسکوشیا
 • تمکن مالی کافی برای اقامت دائم در نوا اسکوشیا

روش درخواست

پس از اطمینان از واجد شرایط بودن، درخواست خود را با مراجعه به صفحه وب استان نوا اسکوشیا ارائه کنید. همچنین مدارک مورد نیاز خود را جمع‌آوری و بارگذاری کنید. اگر در برنامه موفق شوید، گواهی نامزدی خود را از طریق ایمیل خود یا ایمیل نماینده خود دریافت خواهید کرد. همچنین نامزدی شما مستقیما به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ارسال خواهد شد.

در گام بعدی باید درخواست اقامت دائم خود را ظرف 6 ماه و مستقیما به اداره IRCC ارائه کنید. همچنین تا زمان بررسی درخواست می‌توانید برای مجوز کار موقت درخواست دهید. این کار به شما امکان می‌دهد تا زمان انتظار برای درخواست اقامت دائم توسط IRCC، در نوا اسکوشیا بمانید.

5. برنامه مشاغل مورد تقاضا (Occupation In-Demand Stream)

برنامه مشاغل مورد تقاضا

برای شرکت در برنامه مشاغل مورد تقاضا از سری برنامه های استانی نوا اسکوشیا فقط ملزم به درخواست برای مشاغل خاصی هستید. مشاغل مورد تقاضا در استان نوا اسکوشیا به شرح زیر هستند.

 • دستیاران پرستاری، کمک بهیاری و خدمه بیمارستان (NOC 3413)
 • پیشخدمتی اغذیه‌فروشی (NOC 6513)
 • خدمه صندوق‌داری، دستیاران آشپزخانه و مشاغل رستوران (NOC 6711)
 • کارگران نظافتی (NOC 6731)
 • رانندگان کامیون (NOC 7511)
 • اپراتورهای تجهیزات سنگین، به‌جز جرثقیل (NOC 7521)
 • کارگران صنایع ساختمانی (NOC 7611)

از سوی دیگر، برنامه مشاغل مورد تقاضا حداقل الزامات و شرایطی هم دارد که به شرح زیر هستند.

 • بین 21 تا 55 سال سن
 • کسب یک پیشنهاد شغلی دائمی و تمام‌وقت از یک کارفرمای مستقر در نوا اسکوشیا (یکی از مشاغل ذکر شده در بالا)
 • یک سال سابقه کار مرتبط
 • حداقل مدرک دیپلم و پایان دوره دبیرستان
 • آموزش یا تحصیلات مناسب و مورد نیاز برای کار
 • حداقل سطح زبان CLB 4 برای ارتباطات روزمره در زبان انگلیسی یا فرانسه
 • تمکن مالی برای شروع زندگی در نوا اسکوشیا

توجه داشته باشید که روش درخواست برای این برنامه، مشابه با برنامه نیروهای ماهر است.

6. برنامه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی (International Graduates In-Demand)

برنامه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی برای آن دسته از افرادی است که تحصیلات خود را در استان نوا اسکوشیا به پایان رسانده‌اند. این افراد به یک پیشنهاد شغلی معتبر در دو دسته دستیاران پرستاری، بهیاران و خدمه بیمارستان (NOC 3413) یا مربیان و دستیاران مهدکودک (NOC 4214) نیاز دارند. سایر الزامات شرکت در این زیرمجموعه از برنامه های استانی نوا اسکوشیا به شرح زیر هستند.

 • دریافت یک پیشنهاد شغلی دائمی و تمام‌وقت از یک کارفرمای مستقر در نوا اسکوشیا در یکی از دو دسته شغلی فوق
 • داشتن سن 21 تا 55 سال
 • حداقل تحصیلات پایان دوره دبیرستان
 • گذراندن یک دوره تحصیلی با مدت زمان حداقل 30 هفته در سه سال منتهی به درخواست
 • گذراندن حداقل نیمی از دوره تحصیلی در نوا اسکوشیا
 • ارائه گواهینامه‌های مورد نیاز برای کار
 • برآورده کردن سطح مورد نیاز CLB 5 در زبان‌های فرانسه یا انگلیسی
 • پول کافی برای مستقر شدن در نوا اسکوشیا
 • دریافت گواهینامه‌های لازم از نهادهای نظارتی نوا اسکوشیا

روش درخواست برای این برنامه، مشابه با برنامه نیروهای ماهر و برنامه مشاغل مورد تقاضا است. اگر سوال و ابهامی در این زمینه دارید، از مشاوره رایگان ویزموندو استفاده کنید.

7. برنامه کارآفرین (Entrepreneur Stream)

برنامه کارآفرین نوا اسکوشیا برای افرادی طراحی شده است که صاحب یک کسب‌وکار هستند یا تجربه زیادی در مدیریت شرکت‌ها دارند. مهم‌ترین بخش برنامه این است که باید در نوا اسکوشیا زندگی کنید. سپس یک کسب‌وکار کاملا جدید راه‌اندازی کنید یا یک کسب‌وکار موجود را بخرید و آن را اداره کنید.

کارآفرینان ابتدا یک ویزای کار موقت دریافت می‌کنند تا تجارت خود را در نوا اسکوشیا آغاز کنند. بعد از اینکه کار خود را به مدت یک سال تمام با موفقیت انجام دادید، می‌توانید برای اقامت دائم درخواست دهید. شرکت در این زیرمجموعه از برنامه های استانی نوا اسکوشیا الزامات دیگری هم دارد که به شرح زیر هستند.

 • حداقل 21 سال سن
 • داشتن حداقل 600 هزار دلار کانادا دارایی خالص تجاری و شخصی
 • اثبات قانونی بودن راه‌های جمع‌آوری دارایی خالص
 • حداقل سه سال تجربه مالکیت کسب‌وکار یا بیش از پنج سال فعالیت در نقش مدیر ارشد کسب‌وکار در 10 سال منتهی به درخواست
 • سرمایه‌گذاری حداقل 150 هزار دلار کانادا در نوا اسکوشیا برای ایجاد یا خرید کسب‌وکار
 • حداقل سطح مهارت CLB 5 در زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • ارائه مدرک تحصیلی دیپلم یا بالاتر
 • ارائه یک طرح تاسیس کسب‌وکار
 • موافقت برای زندگی در نوا اسکوشیا

روش درخواست

ابتدا باید یک فرم ابراز علاقه (EOI) را از طریق وب‌سایت رسمی نوا اسکوشیا ارسال کنید. بر اساس اطلاعات فرم، به شما یک امتیاز داده می‌شود. افراد با بالاترین امتیازات می‌توانند دعوتنامه‌ای برای درخواست اقامت دائم (ITA) دریافت کنند.

پس از دریافت ITA 20 روز فرصت دارید تا نوا اسکوشیا را از دارایی خالص خود مطمئن سازید. سپس 90 روز فرصت دارید تا فرم درخواست، مدارک مورد نیاز و طرح تاسیس کسب‌وکار را ارائه دهید. اگر طرح شما شرایط لازم را داشت، برای شرکت در مصاحبه حضوری دعوت می‌شوید.
پس از آن، نوا اسکوشیا یک «نامه تایید کارآفرین» و همچنین دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه درخواست مجوز کار موقت برای شما ارسال می‌کند. این سند به شما امکان می‌دهد تا زمان راه‌اندازی کسب‌وکار خود در نوا اسکوشیا بمانید.

شما باید ظرف دو ماه پس از دریافت نامه تایید کارآفرین خود، برای مجوز کار اقدام کنید. انتظار می‌رود ظرف 12 ماه پس از دریافت مجوز کار، به نوا اسکوشیا برسید. در آنجا باید جلسات دیگری را پشت سر بگذارید. اگر موفق شوید، نامه‌ای مبنی بر موفقیت و نامزدی خود دریافت خواهید کرد. نامزدی شما در برنامه های استانی نوا اسکوشیا مستقیما به IRCC ارسال خواهد شد تا به صدور اقامت دائم منجر شود.

8. برنامه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی کارآفرین (International Graduate Entrepreneur Stream)

برنامه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی کارآفرین

برنامه فارغ‌التحصیلان بین‌المللی کارآفرین برای آن دسته از افرادی مناسب است که از استان نوا اسکوشیا فارغ‌التحصیل شده‌اند. این افراد باید مجوز کار پس از فارغ‌التحصیلی (PGWP) را به دست آورند. سپس کسب‌وکار مد نظر خود را به مدت یک سال با آن اداره کنند. سایر شرایط شرکت در این برنامه به شرح زیر هستند.

 • داشتن حداقل 21 سال سن
 • گذراندن یک دیپلم یا مدرک تمام‌وقت پس از دوره متوسطه در نوا اسکوشیا با حداقل دو سال تحصیل
 • زندگی در نوا اسکوشیا در طول دوره تحصیلی خود به صورت تمام‌وقت
 • قصد زندگی دائم در نوا اسکوشیا
 • مالکیت و مدیریت کسب‌وکار قبل از ارائه فرم EOI به مدت حداقل یک سال
 • حداقل سطح زبان CLB 7 در زبان‌های فرانسه و انگلیسی
 • ارائه مجوز کار معتبر پس از فارغ‌التحصیلی
 • مالکت یک‌سوم (33.33 درصد) از سهام کسب‌وکار مورد نظر
 • شرکت در مدیریت روزانه کسب‌وکار
 • دریافت ویزای کار پس از اتمام تحصیل (PGWP)

9. برنامه مشترک مهاجرت آتلانتیک (Atlantic Immigration Program)

برنامه مشترک مهاجرت آتلانتیک (AIP) برای متقاضیان خارجی استخدام در استان‌های مجاور اقیانوس اطلس طراحی شده است. چهار استان نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد در این طرح مشترک شرکت دارند. افرادی که اخیرا از دانشگاه‌های نوا اسکوشیا فارغ‌التحصیل شده‌اند یا نیروی کار ماهر هستند، می‌توانند در این طرح شرکت کنند. دریافت یک پیشنهاد شغلی از کارفرمای مستقر در استان، برای شرکت در برنامه ضروری است.

برنامه های استانی نوا اسکوشیا با ویزموندو

برنامه های استانی نوا اسکوشیا را باید مفصل‌ترین برنامه‌ها در میان سایر استان‌های کانادا به حساب آورد. موسسه مهاجرتی ویزموندو شما را در راه پرپیچ‌وخم شرکت در این برنامه‌ها همراهی می‌کند. گروه مجرب ما ابتدا شرایط شما را بررسی می‌کند، سپس شما را به بهترین برنامه وصل خواهد کرد. پس فرصت را از دست ندهید و شانس خود را با ویزموندو برای مهاجرت به کانادا دوچندان کنید.

اگر طرح و ایده استارتاپی دارید، ما میتوانیم آن را پرورش دهیم ، اگر ندارید، پروژه‌های تیم‌های تخصصی ما در حال عضوگیری هستند و میتوانید همراه با آنها به کانادا بروید.

مشاوره رایگان برنامه های استانی نوا اسکوشیا​

جهت بررسی شرایط خود و اقدام برای دریافت برنامه های استانی نوا اسکوشیا​، نام شریف و شماره تماس خود را وارد کنید، تا ما با شما تماس بگیریم.

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *