برنامه های استانی نورت وست تریتوریز کانادا (NTNP) - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

برنامه های استانی نورت وست تریتوریز

برنامه های استانی نورت وست تریتوریز (NTNP) نیروهای ماهر و نیمه ماهر را از طریق مسیرهای مهاجرت با جاب آفر کارفرما جذب می‌کند. مسیر کسب‌وکار محور هم به دنبال کارآفرینان و صاحبان مشاغل در همه بخش‌ها است. کارآفرینان می‌توانند برای ایجاد مشاغل جدید یا خرید کسب‌وکارهای موجود، به این منطقه دورافتاده شمالی در کانادا مهاجرت کنند.

برنامه های استانی نورت وست تریتوریز
Picture of امیرحسین پیشگویی

امیرحسین پیشگویی

کارشناس مهاجرت

زمان مطالعه : 20 دقیقه

اطلاعیه مهم

ایرانیانی که با ویزای توریستی در کانادا هستند می‌توانند تا تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۲۴، به صورت رایگان، درخواست اپن ورک پرمیت دهند. اپن ورک پرمیت مجوز کاری است که به شما اجازه می‌دهد تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنید.

فهرست مطالب
فهرست مطالب

معرفی قلمرو نورت وست تریتوریز کانادا

قلمرو شمال غربی (NWT) بخش بزرگی از کشور کانادا را تشکیل می‌دهد و فضای زیادی برای زندگی، گشت‌وگذار، کار و تفریح دارد. قلمرو نورت وست تریتوریز 33 شهر و روستای کوچک و بزرگ را با جمعیت 44.718 نفر در خود جای داده است. پایتخت این قلمرو، یلونایف نام دارد و جمعیت آن حدود 19000 نفر است.

زمستان‌های قلمرو شمال غربی سرد و در عین حال، بسیار دیدنی می‌شود. البته تابستان‌های این منطقه گرم است اکثر 24 ساعت شبانه‌روز را روشنایی روز تشکیل می‌دهد. بنابراین در زمستان می‌توانید از سورتمه‌سواری با سگ، اسکی یا ماهیگیری روی یخ لذت ببرید. در تابستان هم گزینه‌هایی مانند کمپینگ، پیاده‌روی یا قایق‌رانی خواهید داشت.

قلمرو نورت وست تریتوریز کانادا سیستم درمان درجه یک، سیستم آموزشی قوی و بسیاری از سرگرمی‌ها و رویدادها را برای لذت بردن ارائه می‌دهد. مهاجرت به این قلمرو برای حرفه شما نیز بسیار عالی است. زیرا مشاغل زیادی در منطقه موجود هستند و خانوارها بالاترین درآمد متوسط را در کانادا دارند.

تازه‌واردان به سرزمین‌های شمال غربی، با استقبال گرم مردم محلی روبرو می‌شوند. درنتیجه، استفاده از برنامه های استانی نورت وست تریتوریز (NTNP) فرصت‌های بی‌پایانی را در اختیار شما قرار می‌دهند.

انواع برنامه های استانی نورت وست تریتوریز

انواع برنامه های استانی نورت وست تریتوریز

برای مهاجرت به نورت وست تریتوریز کانادا از طریق برنامه‌های نامزد استانی باید یکی از موارد زیر را داشته باشید.

 • آماده افتتاح، خرید یا سرمایه‌گذاری در یک کسب‌وکار در نورت وست تریتوریز باشید.
 • یا به یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرما در قلمرو شمال غربی کانادا نیاز دارید.

اگر مسیر افتتاح، خرید یا سرمایه‌گذاری در کسب‌وکاری در NWT را دنبال کنید، می‌توانید برای برنامه کسب‌وکار (Business Stream) درخواست دهید. اگر هم از یک کارفرمای NWT پیشنهاد کاری دارید، باید از طریق برنامه‌های کارفرما محور (Employer-Driven Stream) نامزد استانی شوید. به طور کلی، قلمرو نورت وست تریتوریز کانادا چندین برنامه مهاجرتی دارد که به سه دسته زیر تقسیم می‌شوند.

 1. برنامه اکسپرس اینتری نورت وست تریتوریز
 2. برنامه کارفرما محور نورت وست تریتوریز
 3. برنامه کسب‌وکار محور نورت وست تریتوریز

مطمئن نیستید که کدام برنامه برای شما مناسب‌تر است؟ برای مشاوره رایگان با یک کارشناس واقعی، با ویزموندو تماس بگیرید. ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم. در ادامه، با مهم‌ترین نکات درباره برنامه های استانی نورت وست تریتوریز (NTNP) آشنا خواهید شد.

1. برنامه اکسپرس اینتری نورت وست تریتوریز (Northwest Territories Express Entry)

برنامه اکسپرس اینتری نورت وست تریتوریز به نیروهای ماهر در استخر اکسپرس انتری فدرال این فرصت را می‌دهد تا در قرعه‌کشی اقامت دائم کانادا شرکت کنند. کاندیداهای این برنامه باید یک پیشنهاد کاری (جاب آفر) از یک کارفرمای واجد شرایط در قلمروهای شمال غربی کانادا داشته باشند.

رسیدگی به درخواست‌های اکسپرس انتری از دولت فدرال طی 6 ماه انجام خواهد شد. اما درخواست‌های اکسپرس اینتری از طریق نامزدی استانی، ظرف مدت 10 هفته پردازش می‌شوند. بنابراین اکسپرس اینتری نورت وست تریتوریز مسیر سریع‌تری را برای اخذ اقامت دائم کانادا در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد. البته مشروط بر اینکه تمام الزامات برنامه و همچنین شرایط یکی از سه برنامه اقتصادی فدرال را برآورده کنند.

نیاز به نمایه اکسپرس اینتری
دارد
روش ارتباط با قلمرو
از طریق سابقه کار (بعضی استثناها وجود دارد)
نیاز به پیشنهاد شغلی
دارد
مهارت زبانی
CLB 6 برای مشاغل 0 و A در NOC
CLB 5 برای مشاغل B در NOC
سطح تحصیلات
تخصص خاص و مرتبط با پیشنهاد شغلی
تجربه کاری
1 سال و مرتبط با پیشنهاد شغلی
نیاز به سرمایه‌گذاری
ندارد

2. برنامه کارفرما محور نورت وست تریتوریز (Northwest Territories Employer Driven)

برنامه کارفرما محور نورت وست تریتوریز

برنامه کارفرما محور نورت وست تریتوریز فرصتی برای مهاجرت اتباع خارجی باتجربه به کانادا است. نامزدهای این برنامه باید از سطح مهارت 0، A، B، C یا D در طبقه‌بندی مشاغل ملی کانادا (NOC) برخوردار باشند. همچنین به یک پیشنهاد شغلی تمام‌وقت و دائمی از یک کارفرمای واجد شرایط در منطقه نیاز دارند.

در بیشتر موارد، برای شرکت در برنامه کارفرما محور نورت وست تریتوریز باید مجوز کار کانادا را از قبل داشته باشید. مجوزهای کار موقت توسط دولت فدرال کانادا صادر می‌شوند. اگر در کانادا هستید، اعتبار مجوز کار شما باید برای کل مدت درخواست و سپری شدن روند آن معتبر باشد.

افراد خارج از کانادا معمولا واجد شرایط نامزدی در برنامه کارفرما محور نیستید. اما در شرایط استثنایی و با توجه به شرایط کاری کارفرما و بازار کار، ممکن است پرونده شما برای مشاغل بسیار ماهر ارزیابی شود. اگر یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای NWT دارید، کارفرما باید با دولت محلی تماس بگیرد. سپس برای یکی از دو دسته برنامه مشاغل پایه یا نیمه ماهر و مشاغل ماهر درخواست دهد.

شرایط برنامه

در ادامه، با مهم‌ترین شرایط شرکت در زیرشاخه کارفرما محور برنامه های استانی نورت وست تریتوریز (NTNP) آشنا خواهید شد.

 • سابقه کار به مدت 6 ماه در همان موقعیت شغلی با کارفرمای ارائه‌دهنده پیشنهاد شغلی
 • ارائه اصل یا کپی اسناد شخصی مانند مجوز کار، گذرنامه، شناسنامه، صورتحساب بانکی و غیره
 • داشتن مجوز کار معتبر برای مدت زمان فرآیند درخواست
 • تحصیلات یا تخصص لازم برای تصدی شغل مورد نظر
 • یک سال تجربه تمام‌وقت در شغل مورد نظر در 10 سال منتهی به درخواست
 • دارای سطح 4 از معیار زبان کانادایی (CLB 4) در زبان فرانسه یا انگلیسی برای مشاغل پایه یا نیمه ماهر
 • دارای سطح 5 از معیار زبان کانادایی (CLB 5) برای مشاغل ماهر B و CLB 7 برای مشاغل ماهر 0 و A در طبقه‌بندی مشاغل ملی کانادا (NOC)
 • وجوه کافی تا زمان استقرار (10 هزار دلار کانادا برای متقاضی و 2000 دلار کانادا به ازای هر فرد همراه)

3. برنامه کسب‌وکار محور نورت وست تریتوریز (Northwest Territories Business Driven)

برنامه کسب‌وکار محور نورت وست تریتوریز برای صاحبان مشاغل و کارآفرینانی مناسب است که مایل به ایجاد یک کسب‌وکار جدید یا خرید کسب‌وکار موجود در سرزمین‌های شمال غربی هستند. این برنامه از همه بخش‌های اقتصادی درخواست می‌پذیرد. اما کسب‌وکارهایی در اولویت هستند که مزایای قابل توجهی برای اقتصاد سرزمین‌های شمال غربی داشته باشند یا محصول جدیدی را معرفی کنند.

شرایط برنامه

هنگام درخواست برای این زیرمجموعه از برنامه های استانی نورت وست تریتوریز باید معیارهای زیر را داشته باشید.

 • سرمایه‌گذاری حداقل 200 هزار دلار کانادا برای افتتاح یا خرید یک کسب‌وکار در محدوده یلونایف
 • سرمایه‌گذاری حداقل 100 هزار دلار کانادا برای افتتاح یا خرید یک کسب‌وکار در خارج از مرزهای یلونایف
 • اثبات مالکیت حداقل 33.3 درصد از کسب‌وکار (مگر اینکه سرمایه‌گذاری شما حداقل یک میلیون دلار کانادا باشد)
 • حداقل 500 هزار دلار کانادا دارایی خالص، در صورت افتتاح یا خرید یک کسب‌وکار در محدوده یلونایف
 • حداقل 250 هزار دلار کانادا دارایی خالص، در صورت افتتاح یا خرید یک کسب‌وکار در خارج از محدوده یلونایف
 • سطح مهارت 4 در معیار زبان کانادایی (CLB 4) در زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • فقط نتایج آزمون آیلتس (IELTS) یا آزمون سلپیپ (CELPIP) برای زبان انگلیسی و آزمون ارزیابی فرانسه (TEF) برای زبان فرانسوی در دو سال منتهی به درخواست قابل قبول است.
 • نشان دادن دانش و شناخت بالا از قلمروهای شمال غربی کانادا و اقتصاد آن
 • مهارت‌های ارتباطی معقول برای انجام تجارت و پذیرش در جامعه محلی
 • تجربه و آموزش لازم برای اجرای موفقیت‌آمیز طرح کسب‌وکار
 • منابع مالی کافی برای حمایت از خود و افراد وابسته
 • عدم شرکت در برنامه نامزد استانی یا منطقه‌ای دیگر در کانادا
 • آمادگی و تمایل قطعی برای زندگی به صورت تمام‌وقت در نورت وست تریتوریز

روش درخواست

اگر به برنامه کسب‌وکار محور نورت وست تریتوریز علاقه‌مند هستید و معیارهای لازم را دارید، باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید.

 • اول از همه در یک خودارزیابی موسسه ویزموندو شرکت کنید تا مشخص شود که حداقل معیارهای برنامه را دارید یا خیر.
 • در مرحله بعد باید فرم ابراز علاقه (EOI) را در وب‌سایت رسمی NWT پر کنید.
 • در صورت موفقیت فرم ابراز علاقه، باید برای بازدید اکتشافی و مصاحبه حضوری، سفری به NWT داشته باشید.
 • پس از بازدید شما، یک بررسی اولیه از طرح کسب‌وکار و مصاحبه شما صورت می‌گیرد. در صورت موفقیت، به طور رسمی از شما دعوت می‌شود تا درخواست خود را ارائه دهید و طرح تجاری خود را ارسال کنید.
 • سپس درخواست شما بر اساس معیارهای برنامه بررسی می‌شود. در صورت تایید، یک قرارداد عملکرد تجاری با شما منعقد می‌شود. این یک توافقنامه حقوقی دو ساله بین متقاضی و دولت مناطق شمال غربی کانادا است که تعهداتی را برای دریافت گواهی نامزدی مشخص می‌کند.
 • پس از آن، قادر خواهید بود کسب‌وکار جدید خود را در نورت وست تریتوریز راه‌اندازی کنید. در صورت موفقیت در اجرای مفاد توافقنامه حقوقی دو ساله، از سوی قلمرو برای اقامت دائم کانادا نامزد می‌شوید.

اگر خواهان کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه کسب‌وکار محور نورت وست تریتوریز هستید، همین حالا از مشاوره رایگان ویزموندو استفاده کنید.

 

برنامه های استانی نورت وست تریتوریز با ویزموندو

هر کدام از برنامه های استانی نورت وست تریتوریز نیازمندی‌های خاص خود را دارند. بنابراین انتخاب برنامه مناسبی که شما واجد شرایط آن باشید، بسیار مهم است. ویزموندو به شما کمک می‌کند برنامه متناسب با شرایط خود را انتخاب کنید. همچنین ما مدارک شما را بررسی می‌کنیم و درخواست‌های شما را تنظیم خواهیم کرد. در طول فرآیند نیز پیگیر خواهیم بود و از طرف شما با دولت کانادا ارتباط برقرار می‌کنیم. پس با ویزموندو تماس بگیرید و نهایت استفاده را از خدمات کادر حرفه‌ای ما ببرید.

مشاوره رایگان برنامه های استانی نورت وست تریتوریز​

جهت بررسی شرایط خود و اقدام برای دریافت برنامه های استانی نورت وست تریتوریز​، نام شریف و شماره تماس خود را وارد کنید، تا ما با شما تماس بگیریم.

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *