برنامه های مهاجرت استانی نیوبرانزویک (NBPNP) - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

برنامه های استانی نیوبرانزویک

برنامه های استانی نیوبرانزویک (NBPNP) یک ابتکار دولت فدرال کانادا است. این برنامه‌ها به استان نیوبرانزویک در کانادا اجازه می‌دهند افراد خارجی و دارای مهارت‌ها و تجربه لازم را برای کمک به رشد و توسعه اقتصادی استان معرفی کنند. نامزدهای موفق از طریق این برنامه فرصت دارند اقامت دائم کانادا را برای خود و خانواده‌هایشان به دست آورند. با ویزموندو همراه شوید تا استان نیوبرانزویک و برنامه‌های مهاجرتی خاص آن را بررسی کنیم.

برنامه های استانی نیوبرانزویک
Picture of امیرحسین پیشگویی

امیرحسین پیشگویی

کارشناس مهاجرت

زمان مطالعه : 20 دقیقه

اطلاعیه مهم

ایرانیانی که با ویزای توریستی در کانادا هستند می‌توانند تا تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۲۴، به صورت رایگان، درخواست اپن ورک پرمیت دهند. اپن ورک پرمیت مجوز کاری است که به شما اجازه می‌دهد تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنید.

فهرست مطالب
فهرست مطالب

معرفی استان نیوبرانزویک

استان نیوبرانزویک، واقع در شرق کانادا، با زیبایی‌های طبیعی بکر، میراث فرهنگی و مردم محلی خونگرم و مهمان‌نواز خود مقصدی واقعا فریبنده برای مهاجران است. دلایل زیادی برای مهاجرت به استان نیوبرانزویک کانادا وجود دارند. نیوبرانزویک به خاطر فرصت‌های شغلی متعدد، چشم‌انداز کارآفرینی مناسب و سبک زندگی آرام، سالم و مقرون به صرفه آن انتخاب می‌شود.

مراکز شهری و جوامع کوچک‌تر نیوبرانزویک از تازه‌واردان استقبال می‌کنند و محیط امن و آرامی را برای ساختن زندگی جدید ارائه می‌دهند. بنابراین برنامه های استانی نیوبرانزویک فرصتی برای داشتن یک شغل عالی و کیفیت زندگی بالا در کانادا هستند.

انواع برنامه های استانی نیوبرانزویک

اداره مهاجرت نیوبرانزویک (INB) تعهدی قاطع به افزایش مهاجرت افراد مسلط به زبان فرانسوی به استان نیوبرانزویک دارد. بنابراین 30 درصد از تمام گواهی‌های صادر شده تحت برنامه‌های این استان به نامزدهای فرانسوی‌زبان اعطا می‌شوند.

گنجایش مسیرهای مهاجرت نیوبرانزویک (NBPNP) به تخصیص سهمیه مهاجرت از دولت فدرال، حجم درخواست‌ها و نیازهای بازار کار استان بستگی دارد. همچنین نیوبرانزویک درخواست‌های مهاجرتی را به صلاحدید خود و به روشی پردازش می‌کند که پشتیبان اهداف و برنامه‌های مهاجرتی این استان باشد. در ادامه، به انواع برنامه‌های استانی نیوبرانزویک کانادا اشاره می‌کنیم.

برنامه نیروی کار ماهر نیوبرانزویک (New Brunswick Skilled Worker Stream)

برنامه نیروی کار ماهر نیوبرانزویک

برنامه نیروی کار ماهر نیوبرانزویک برای اتباع خارجی دارای مهارت‌ها، تحصیلات و تجربه کاری لازم برای کمک به اقتصاد استان طراحی شده است. کارفرمایان نیوبرانزویک در قالب این برنامه می‌توانند به استخدام اتباع خارجی و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی بپردازند که مهارت‌های آن‌ها در استان مورد نیاز هستند. البته این کارفرمایان باید قادر به پر کردن موقعیت‌های شغلی خود با یک شهروند یا مقیم دائم کانادا نباشند.

نامزدها باید حداقل شرایط شرکت در برنامه نیروی کار ماهر نیوبرانزویک را داشته باشند. در وهله اول، به یک پیشنهاد شغلی معتبر از سوی کارفرمایان نیوبرانزویک نیاز دارند. همچنین باید قصد قطعی برای زندگی و کار دائمی در استان داشته باشند.

در مرحله بعد، به دیپلم (پایان دوره دبیرستان) معادل با حداقل مدرک تحصیلی کانادایی نیاز دارید. همچنین برای پذیرش در این زیرمجموعه برنامه های استانی نیوبرانزویک باید بین 19 تا 55 سال سن داشته باشید. زیرا نیوبرانزویک فقط افرادی را می‌پذیرد که در این محدوده سنی باشند.

درنهایت، باید با شرکت در یک آزمون معتبر (آزمون استاندارد زبان کانادایی) نشان دهید که زبان انگلیسی یا فرانسوی شما در حد استاندارد قرار دارد. اگر در این آزمون نمره سطح 4 (CLB 4) را کسب کنید، پس مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی شما برای شرکت در این برنامه کافی است.

برنامه اکسپرس اینتری نیوبرانزویک (Express Entry Stream)

آیا از مهارت‌ها، صلاحیت‌ها و تجربه کاری برای پر کردن یک شغل پر تقاضا در نیوبرانزویک برخوردار هستید؟ پس می‌توانید از برنامه اکسپرس اینتری نیوبرانزویک استفاده کنید که به سیستم اکسپرس انتری دولت فدرال کانادا متصل است. این کار، شانس شما را برای صدور دعوتنامه درخواست اقامت دائم (ITA) از اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) افزایش می‌دهد. شرایط شرکت در برنامه اکسپرس اینتری نیوبرانزویک به شرح زیر هستند.

 • ایجاد یک نمایه فدرال اکسپرس اینتری و قرار گرفتن در جمع نامزدها
 • برآورده کردن الزامات حداقل یکی از برنامه‌های مهاجرت فدرال اکسپرس اینتری، یعنی برنامه نیروهای ماهر فدرال، برنامه تاجران ماهر فدرال یا کلاس تجربه کانادایی
 • داشتن اقامت موقت نیوبرانزویک
 • مهارت حداقل CLB 7 یا بالاتر در زبان انگلیسی یا فرانسوی

توجه داشته باشید که بدون داشتن یک نمایه فدرال اکسپرس اینتری معتبر نمی‌توان درخواستی برای برنامه اکسپرس اینتری نیوبرانزویک ارائه داد. برای این کار می‌توانید از مشاوره رایگان ویزموندو استفاده کنید. همچنین، تمام برنامه های استانی نیوبرانزویک به شکل مداوم در معرض تغییر و تحول یا باز و بسته شدن هستند. بنابراین انجام یک مشاوره رایگان با ویزموندو می‌تواند شما را کاملا به‌روز نگه دارد.

برنامه مهاجرت تجاری نیوبرانزویک (New Brunswick Business Immigration Stream)

برنامه مهاجرت تجاری نیوبرانزویک برای ایجاد، راه‌اندازی و مدیریت فعال یک کسب‌وکار در حین زندگی با اقامت دائم در این استان مناسب است. متقاضیان این برنامه باید حداقل شرایط سنی، زبانی، تحصیلات، دارایی خالص شخصی، سابقه مالکیت کسب‌وکار، تجربه مدیریت ارشد و آشنایی با مفاهیم تجاری را داشته باشند.

 • ارتباط و وابستگی واقعی با استان نیوبرانزویک
 • اخذ مدرک دیپلم فنی با حداقل دو سال تحصیل به صورت تمام‌وقت یا حداقل سه سال در کالج و دانشگاه
 • دارایی خالص حداقل 600 هزار دلار (حداقل 300 هزار دلار آن در دسترس و قابل هزینه کردن باشد).
 • سن ۲۲ تا ۵۵ سال
 • مهارت زبان حداقل CLB 5

شرایط فوق باید در زمان پر کردن فرم ابراز علاقه (EOI)، درخواست و نامزدی احراز شوند. اما رعایت شرایط فوق نمی‌تواند نامزد شدن شما را تضمین کند. زیرا ظرفیت برنامه محدود است و درخواست‌های زیادی هم برای آن ارائه می‌شوند. بنابراین فقط افرادی نامزد می‌شوند که بیشترین امتیازات را کسب کرده باشند.

دولت نیوبرانزویک (GNB) این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که فقط به انواع خاصی از کسب‌وکارهای جدید یا خرید مشاغل موجود مجوز بدهد. تصمیمات برنامه های استانی نیوبرانزویک بر اساس وضعیت اقتصادی بازار کار، نیاز فعلی، تخصیص نامزدهای سالانه و هر عامل ضروری دیگری اتخاذ می‌شوند.

برنامه ابتکار استراتژیک نیوبرانزویک (New Brunswick Strategic Initiative stream)

برنامه ابتکار استراتژیک نیوبرانزویک

برنامه ابتکار استراتژیک نیوبرانزویک برای نیروهای فرانسوی‌زبان با مهارت‌ها، تحصیلات و تجربه کاری لازم طراحی شده است. این افراد باید آماده زندگی و کار دائمی در نیوبرانزویک باشند. اگر می‌خواهید بخشی از این برنامه باشید، باید چند شرط را برآورده کنید.

 • ابتدا باید برای زندگی در نیوبرانزویک برنامه‌ریزی کنید.
 • مهم است که ارتباط واقعی با استان نیوبرانزویک داشته باشید.
 • به مدرک پایان دوره دبیرستان از کانادا یا معادل آن از هر کشور دیگری نیاز دارید.
 • شما باید پول کافی برای زندگی در نیوبرانزویک (تا زمان استقرار) داشته باشید.
 • باید در گروه سنی 19 تا 55 سال باشید.
 • دست آخر باید نمرات خوبی در آزمون زبان فرانسه (حداقل NCLC 5) کسب کنید.

توجه داشته باشید که برای مدیریت موثر ظرفیت‌ها، تا اطلاع ثانوی هیچ دعوتنامه جدیدی برای درخواست اقامت دائم (ITA) تحت این برنامه صادر نخواهد شد. می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و باخبر شدن از زمان بازگشایی این برنامه و سایر برنامه های استانی نیوبرانزویک با ویزموندو تماس بگیرید.

 

برنامه مهاجرت آتلانتیک نیوبرانزویک (Atlantic Immigration Program)

برنامه مهاجرت آتلانتیک نیوبرانزویک (AIP) مسیری برای کسب اقامت دائم توسط نیروهای ماهر خارجی و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی از یک موسسه معتبر آموزش عالی در آتلانتیک کانادا است. این افراد باید قصد کار و زندگی در نیوبرانزویک را داشته باشند.

افرادی مجاز به شرکت در این برنامه هستند که پیشنهاد شغلی آن‌ها در موقعیت‌های TEER 0، 1، 2، 3 یا 4 از طبقه‌بندی مشاغل ملی کانادا (NOC) باشد. ضمنا اگر در یک سال گذشته، گواهی نامزدی در یکی از برنامه‌های استانی نیوبرانزویک را دریافت کرده باشید، واجد شرایط درخواست برای این برنامه نخواهید بود.

برنامه های استانی نیوبرانزویک با ویزموندو

برنامه های استانی نیوبرانزویک نقش مهمی در جذب مهاجران ماهر به کانادا ایفا می‌کنند. این برنامه‌ها با ارائه مسیرها و دسته‌بندی‌های مختلف می‌توانند رویای مهاجرت به کانادا را محقق سازند. موسسه مهاجرتی ویزموندو در کنار شما است تا آسان‌ترین فرآیندها را برای مهاجرت به نیوبرانزویک تجربه کنید. کافی است با ما تماس بگیرید و نهایت استفاده را از دانش و تجربه کادر متخصصان ویزموندو ببرید.

مشاوره رایگان برنامه های استانی نیوبرانزویک​

جهت بررسی شرایط خود و اقدام برای دریافت برنامه های استانی نیوبرانزویک​، نام شریف و شماره تماس خود را وارد کنید، تا ما با شما تماس بگیریم.

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *