موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

برنامه های استانی یوکان

برنامه های استانی یوکان (YNP) از سال ۲۰۰۲ برای جذب مهاجران به استان برای رفع نیازهای بازار کار منطقه ایجاد شده‌اند. این برنامه‌ها، نیروهای ماهر و کارآفرینانی را هدف قرار می‌دهند که دارای تجربه کاری و تحصیلات لازم برای موفقیت در قلمرو یوکان هستند. نامزدهای موفق می‌توانند در بخش مراقبت‌های بهداشتی، گردشگری، معدن و فناوری یوکان مشغول به کار شوند.

برنامه های استانی یوکان
امیرحسین پیشگویی

امیرحسین پیشگویی

کارشناس مهاجرت

زمان مطالعه : 20 دقیقه

اطلاعیه مهم

ایرانیانی که با ویزای توریستی در کانادا هستند می‌توانند تا تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۲۴، به صورت رایگان، درخواست اپن ورک پرمیت دهند. اپن ورک پرمیت مجوز کاری است که به شما اجازه می‌دهد تا برای هر کارفرمایی در کانادا کار کنید.

فهرست مطالب
فهرست مطالب

معرفی استان یوکان

استان یوکان در مناطق شمال غربی کانادا واقع شده است. این استان وسیع و خیره‌کننده به خاطر بیابان‌های رام نشده، کوه‌های باشکوه و دریاچه‌های بکر خود شناخته می‌شود. یوکان امروزی حدود 30 هزار نفر را در خود جای داده است که بیشتر آن‌ها در پایتخت آن “وایت‌هورس” زندگی می‌کنند.

اقتصاد یوکان عمدتا از معادن و گردشگری تغذیه می‌شود. این قلمرو مکانی ایده‌آل برای سکونت افرادی است که به دنبال جوامع قوی و فضای آزادتر هستند. مهاجران بالقوه با مهارت‌ها و تجربه‌های مورد نظر استان می‌توانند در برنامه های استانی یوکان (YNP) نامزد شوند.

انواع برنامه های استانی یوکان

یوکان برنامه‌های مختلفی دارد که یکی از آن‌ها، همسو با اکسپرس اینتری و بقیه به صورت مجزا عمل می‌کنند. اگر می‌خواهید جزء چند صد مهاجری باشید که هرساله با این برنامه‌ها به یوکان می‌روند، ابتدا باید با شرایط و الزامات برنامه های استانی در یوکان آشنا شوید؛ برنامه‌های که به پنج دسته زیر تقسیم می‌شوند.

 1. برنامه اکسپرس اینتری یوکان (Yukon Express Entry)
 2. برنامه نیروی کار ماهر یوکان (Yukon Skilled Worker Stream)
 3. برنامه نیروی کار با تاثیر حیاتی یوکان (Yukon Critical Impact Worker Stream)
 4. برنامه نامزد کسب‌وکار یوکان (Yukon Business Nominee Stream)
 5. برنامه آزمایشی جوامع یوکان (Yukon Community Pilot Stream)
نام برنامه
نیاز به پشنهاد شغلی
هزینه درخواست
زمان پردازش
برنامه اکسپرس اینتری یوکان
دارد
850 دلار کانادا
12 تا 14 هفته
برنامه نیروی کار ماهر یوکان
دارد
1325 دلار کانادا
12 تا 14 هفته
برنامه نیروی کار با تاثیر حیاتی یوکان
دارد
رایگان
12 تا 14 هفته
برنامه نامزد کسب‌وکار یوکان
ندارد
رایگان
12 تا 14 هفته
برنامه آزمایشی جوامع یوکان
دارد
رایگان
12 تا 14 هفته

در ادامه به معرفی هر برنامه، شرایط و روش درخواست آن خواهیم پرداخت.

1. برنامه اکسپرس اینتری یوکان (Yukon Express Entry)

برنامه اکسپرس اینتری یوکان

متقاضیان دارای نمایه اکسپرس اینتری فدرال با کد فعال و پیشنهاد شغلی می‌توانند برای نامزدی استانی از یوکان درخواست دهند. متقاضیان نیاز به پیشنهاد شغلی معتبر، دائمی و تمام‌وقت از سوی یک کارفرما در یوکان دارند. این مسیر با سیستم اکسپرس اینتری کانادا هماهنگ است. اما متقاضیان موفق آن می‌توانند با سرعتی بالاتر از حد معمول برای پی آر کانادا درخواست دهند.

 • متقاضیان باید واجد شرایط یکی از سه برنامه مهاجرت فدرال، یعنی تجارت ماهر فدرال، کلاس تجربه کانادایی یا نیروی ماهر فدرال باشند.
 • متقاضیان به یک نمایه اکسپرس اینتری فدرال نیاز دارند.
 • متقاضیان باید وجوه تسویه‌حساب لازم برای گذران زندگی در ماه‌های اولیه اقامت در یوکان را داشته باشند.
 • متقاضی باید قصد زندگی و کار در یوکان را داشته باشد.
 • متقاضی به تسلط تقریبی در زبان انگلیسی یا فرانسه نیاز دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه اکسپرس اینتری یوکان با ویزموندو تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

روش درخواست

کارفرمای شما در برنامه های استانی یوکان باید ثابت کند که هیچ شهروند یا مقیم دائم کانادا از عهده کار موردنظر او برنمی‌آید. قدم بعدی، اثبات داشتن پول کافی برای ماه‌های اول اقامت در کانادا است. سپس باید فرم درخواست اکسپرس اینتری یوکان را در کنار کارفرمای خود تکمیل و ارسال کنید.

در مرحله بعد، اداره مهاجرت (IRCC) کانادا یک دعوتنامه برای درخواست اقامت دائم (ITA) به شما ارائه می‌دهد. پس از آن باید تمام مدارک مورد نیاز را برای تکمیل درخواست خود ارائه دهید. پس از اینکه IRCC و اداره مهاجرت یوکان مدارک شما را تایید کردند، اقامت دائم خود را دریافت خواهید کرد.

2. برنامه نیروی کار ماهر یوکان (Yukon Skilled Worker Stream)

برنامه نیروی کار ماهر یوکان برای نیروهای ماهر خارجی با تجربه کاری و پیشنهاد شغلی معتبر از طرف یک کارفرما در یوکان طراحی شده است. این نیروهای ماهر باید مایل به اقامت در استان یوکان با ویزای اقامت دائم کانادا باشند. برنامه اسکیل ورکر یوکان به کارفرمایان اجازه می‌دهد نیروهای ماهر خارجی را برای پر کردن شکاف‌های مهم بازار کار استان استخدام کنند.

 • جاب آفر متقاضیان باید در سطح مهارت 0، A یا B از طبقه‌بندی ملی مشاغل کانادا (NOC) باشد.
 • متقاضیان باید دارای مدارک تحصیلی مرتبط با شغل باشند.
 • متقاضیان به حداقل یک سال سابقه کار نیاز دارند.
 • اخذ مجوز کار معتبر یوکان برای هر متقاضی، اجباری است.
 • مهارت کافی برای ارتباطات روزمره در زبان انگلیسی یا فرانسوی را داشته باشید.

روش درخواست

در مرحله اول، کارفرما باید ثابت کند موقعیت شغلی مورد نظر را به صورت محلی و ملی در کانادا تبلیغ کرده است؛ اما هیچ شهروند یا مقیم دائمی کانادا برای تصدی این نقش وجود ندارد. در مرحله بعد، کارفرما باید پیشنهاد کاری تمام‌وقت و دائمی را به شما ارائه کند.

سپس شما و کارفرما باید تمام فرم‌های مورد نیاز را تکمیل کنید و کارفرما درخواست کامل را به یوکان ارسال می‌کند. اگر درخواست کارفرما توسط استان یوکان تایید شود، اطلاعات شما بررسی خواهند شد. در صورت تایید، توسط قلمرو نامزد می‌شوید.

نهایتا می‌توانید از نامزدی خود برای درخواست مجوز کار موقت از اداره مهاجرت کانادا (IRCC) استفاده کنید. پس از بررسی‌های امنیتی، بهداشتی و جرم انگاری، مقیم دائم کانادا خواهید شد.

3. برنامه نیروی کار با تاثیر حیاتی یوکان (Yukon Critical Impact Worker Stream)

برنامه نیروی کار با تاثیر حیاتی یوکان

برنامه نیروی کار با تاثیر حیاتی یوکان برای نیروهای نیمه ماهر یا غیر ماهر خارجی طراحی شده است. این افراد باید از تجربه کاری در یک شغل با تقاضای بالا در استان و یک پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای یوکان برخوردار باشند. این افراد، واجد شرایط دریافت نامزدی استانی از یوکان برای اخذ اقامت دائم کانادا هستند.

 • متقاضیان به حداقل 6 ماه سابقه کار در یک شغل نیمه ماهر یا غیر ماهر در یوکان نیاز دارند.
 • مهارت مورد نیاز برای ارتباطات روزمره به زبان انگلیسی یا فرانسوی مورد نیاز است.
 • متقاضیانی که از کانادا درخواست می‌دهند، باید مجوز کار معتبر و موقت در یوکان داشته باشند.
 • تحصیلات (حداقل دیپلم) و تجربه کاری مرتبط با کار مورد نیاز است.

روش درخواست

ابتدا باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای ساکن در یوکان دریافت کنید. کارفرما باید نشان داده باشد که هیچ شهروند یا مقیم دائم کانادایی برای آن شغل وجود ندارد. مرحله بعدی این است که شما و کارفرما، فرم‌های مورد نیاز را تکمیل کنید و سپس کارفرما باید درخواست را به برنامه های استانی یوکان (YNP) ارسال کند.

اگر درخواست کارفرما تایید شود، YNP اطلاعات شما را بررسی خواهد کرد. اگر مدارک شما تایید شوند، توسط استان یوکان نامزد خواهید شد. سپس می‌توانید برای مجوز کار موقت به اداره مهاجرت دولت فدرال کانادا درخواست دهید. شما می‌توانید در زمان رسیدگی به درخواست اقامت دائم خود، به کانادا سفر کنید و با مجوز کار موقت در یوکان مشغول به کار شوید.

اگر قصد شرکت در برنامه نیروی کار با تاثیر حیاتی یوکان را دارید، یک مشاوره سریع با افراد خبره در این زمینه بسیار مفید است. شرکت ویزموندو با کادر مجرب خود به سوالات شما عزیزان پاسخ خواهد داد.

4. برنامه نامزد کسب‌وکار یوکان (Yukon Business Nominee Stream)

برنامه نامزد کسب‌وکار یوکان برای افرادی طراحی شده است که مهارت و تجربه به اثبات رسیده در کارآفرینی دارند. زیرا باید کسب‌‌وکار خود را راه‌اندازی و مدیریت کنند و به اقتصاد یوکان هم کمک برسانند. متقاضیان این برنامه سه گزینه پیش رو دارند: یک کسب‌وکار جدید ایجاد کنند، با یک کسب‌وکار موجود شریک شوند یا یک کسب‌وکار جدید را خریداری و مدیریت کنند. متقاضیان شرکت در این زیرمجموعه از برنامه های استانی یوکان باید شرایط زیر را داشته باشند.

 • حداقل 65 امتیاز در گرید ارزیابی نامزدها کسب کنند.
 • تسلط خود را به زبان انگلیسی یا فرانسه نشان دهند. (سطح 6 در آیلتس یا سطح 4 در TEF)
 • حداقل سه سال سابقه کارآفرینی یا مدیریت تجاری یا
 • حداقل 5 سال تجربه مرتبط با کسب‌وکار پیشنهادی داشته باشند.
 • حداقل دارایی خالص 500 هزار دلار کانادا را به اثبات برسانند. (تایید شده توسط یک شرکت حسابداری یوکان)
 • دارایی نقد آن‌ها 300 هزار دلار کانادا باشد. (تایید شده توسط یک شرکت حسابداری یوکان)
 • تمایل خود را برای اقامت دائم در یوکان نشان دهند.
 • ثابت کنند ارزش خالص مالی و دارایی نقدی آنها از راه‌های قانونی به دست آمده است.

روش درخواست

ابتدا باید مطمئن شوید که تمام شرایط مهاجرت به یوکان تحت برنامه نامزد کسب‌وکار را دارا هستید. سپس، درخواست خود را به طور مستقیم در وب‌سایت دولت محلی یوکان ثبت کنید. پس از تایید ثبت نام، از شما خواسته می‌شود یک طرح کسب‌وکار ارائه کنید. این طرح باید شامل چشم‌انداز کلی از نحوه ایجاد یک کسب‌وکار موفق در یوکان باشد.

در مرحله بعد، باید 300 هزار دلار کانادا در کسب‌وکار سرمایه‌گذاری کنید و مالکیت حداقل یک سوم آن را نشان دهید. سپس باید برای یک مجوز کسب‌وکار موقت درخواست دهید که با آن می‌توانید به یوکان سفر کنید و کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید.

وقتی به یوکان رسیدید، باید با نماینده برنامه نامزد کسب‌وکار یوکان (YBNP) ملاقات کنید. همچنین برای سال اول و دوم در یوکان باید شرایط برنامه را به‌دقت رعایت کنید. اگر تمام شرایط را در طول دوره کاری دو ساله خود برآورده کردید، از حمایت استان بوکان برای درخواست اقامت دائم خود به دولت فدرال کانادا برخوردار خواهید شد.

5. برنامه آزمایشی جوامع یوکان (Yukon Community Pilot Stream)

برنامه آزمایشی جوامع یوکان

برنامه آزمایشی جوامع یوکان یک مسیر جدید از برنامه های استانی یوکان است. متقاضیان برنامه آزمایشی یوکان که تمام شرایط لازم را دارند، یک مجوز کار آزاد به مدت 2 سال دریافت می‌کنند. این برنامه در جوامع وایت هورس، دریاچه واتسون، داوسون سیتی، تقاطع هاینس، کارماکس و کرکراس اجرا می‌شود.

 1. شما باید 2 تا 3 پیشنهاد شغلی داشته باشید که همه در همان جوامع واجد شرایط یوکان باشند.
 2. باید نامزد استانی از یوکان داشته باشید.
 3. به یک نامه پشتیبانی امضا شده از طرف دولت یوکان نیاز دارید.
 4. باید به زبان انگلیسی یا فرانسه تسلط داشته باشید.

علاوه بر این، مشاغل پیشنهادی شما باید حداقل 30 ساعت کار در هفته ارائه دهند. همچنین غیر فصلی باشند و دستمزد آن‌ها باید حداقل دستمزد استان را برآورده کند یا از آن فراتر رود. تجربه کاری شما باید نشان دهد که می‌توانید وظایف مشاغل پیشنهادی را انجام دهید.

روش درخواست

ابتدا باید توسط قلمرو یوکان برای اقامت دائم نامزد شوید. علاوه بر این، شما باید یک نامه پشتیبانی امضا شده از دولت محلی یوکان دریافت کنید. این نامه باید ذکر کند که کارفرما به شما در اسرع وقت نیاز دارد و پیشنهادهای شغلی شما کاملا واقعی هستند. نامه همچنین باید شامل جزییات پیشنهادهای شغلی مانند نام کارفرمایان، شغل، تعداد ساعات کاری در هفته و محل کار باشد.

شما باید این نامه امضا شده و همچنین یک کپی از نامه نامزدی دولت یوکان را به عنوان بخشی از درخواست خود ارسال کنید. درخواست شما باید به صورت آنلاین در وب‌سایت دولت فدرال کانادا ارائه شود.

دریافت مجوز کار در برنامه آزمایشی جوامع یوکان به شما امکان می‌دهد برای حداکثر سه کارفرمای مختلف در یکی از جوامع طرح کار کنید. مجوز کار به مدت 2 سال معتبر خواهد بود و کارفرما نیازی به ارزیابی تاثیر بازار کار ندارد. لطفا قبل از ارائه درخواست یا شروع به ثبت نام، از باز بودن برنامه های استانی یوکان اطمینان حاصل کنید. برای این کار می‌توانید از مشاوره رایگان ویزموندو بهره ببرید.

برنامه های استانی یوکان با ویزموندو

نامزد شدن در برنامه های استانی یوکان با ویزموندو بسیار آسان‌تر خواهد بود. کارشناسان مهاجرتی ویزموندو بارها چنین مسیرهایی را طی کرده‌اند و با پیچ و خم‌های آن آشنایی کامل دارند. بنابراین بهترین راه‌ها را در تمام طول مسیر پیش پای شما می‌گذارند. پس هر چه زودتر با ما تماس بگیرید تا یک گام جلوتر از سایر رقبای خود در این برنامه‌ها باشید.

اگر طرح و ایده استارتاپی دارید، ما میتوانیم آن را پرورش دهیم ، اگر ندارید، پروژه‌های تیم‌های تخصصی ما در حال عضوگیری هستند و میتوانید همراه با آنها به کانادا بروید.

مشاوره رایگان برنامه های استانی یوکان​

جهت بررسی شرایط خود و اقدام برای دریافت برنامه های استانی یوکان​، نام شریف و شماره تماس خود را وارد کنید، تا ما با شما تماس بگیریم.

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *