تحصیل در انگلستان 👨‍🎓 {شرایط،هزینه ومزایا 2024} - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

تحصیل در انگلستان

انگلستان یکی از کشورهای جذاب برای تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان از سرتاسر جهان است. این کشور به‌عنوان یکی از مراکز معتبر در زمینه تحصیل و تحقیقات علمی شناخته می‌شود و دارای ده‌ها دانشگاه و موسسه آموزش عالی معتبر است. بنابراین دانشجویان می‌توانند با تحصیل در انگلستان، از لیسانس و فوق لیسانس تا دکتری و تخصص‌های پیشرفته، آینده کاری و زندگی خود را تضمین کنند.

تحصیل در انگلستان
Picture of امیرحسین پیشگویی

امیرحسین پیشگویی

کارشناس مهاجرت

زمان مطالعه : 12 دقیقه

فهرست مطالب
فهرست مطالب

مهم‌ترین ویژگی‌های تحصیل در انگلستان

تحصیل در کشور انگلیس ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که آن را به یکی از مقاصد جذاب برای دانش‌آموزان و دانشجویان از سراسر جهان تبدیل کرده است.

 • سیستم آموزشی متنوع و تخصصی – انگلستان یک سیستم آموزشی متنوع و تخصصی دارد که از ابتدایی تا دکترا را با بهترین کیفیت پوشش می‌دهد.
 • دانشگاه‌های معتبر – دانشگاه‌های معتبری مانند کمبریج و آکسفورد در انگلستان دایر هستند که در مرتبه‌های برتر علمی دنیا قرار دارند.
 • تنوع فرهنگی – انگلستان با حضور دانشجویان بین‌المللی متعدد، به یک محیط چند فرهنگی تبدیل شده است.
 • سیستم مالی مناسب – بورسیه‌ها و تسهیلات مالی مختلف به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌شود.
 • کیفیت تحصیل بالا – دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی انگلستان در کیفیت تدریس زبانزد هستند.
 • زبان انگلیسی – یادگیری زبان رسمی تحصیل در انگلستان برای اکثر افراد آسان‌تر است.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در انگلیس

برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های انگلیس، باید مدارک و مستندات مخصوصی را تا زمان درخواست پذیرش تحصیلی ارائه دهید. معمولا مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه‌های انگلیس به شرح زیر هستند.

مدارک شناسایی

مدارک تحصیلی

پرداخت شهریه سال اول (به طور کامل یا درصدی از آن)

مدرک زبان انگلیسی (آزمون آیلتس یا تافل)

دو قطعه عکس 3.5 در 4.5

رزومه (Curriculum Vitae)

تعهدنامه (Statement of Purpose)

توصیه‌نامه (Letters of Recommendation)

پیشنهاد تحقیق (Research Proposal)

فرم درخواست پذیرش (Application Form)

پذیرش تحصیلی انگلیس

برای اخذ پذیرش تحصیلی انگلیس باید مراحل مختلفی را طی کنید. ابتدا مقطع تحصیلی (لیسانس، فوق لیسانس، دکتری و غیره) و رشته تحصیلی مورد نظر خود را مشخص نمایید. انتخاب دانشگاه و برنامه تحصیلی مناسب در مرحله بعدی قرار دارد.

سپس مدارک تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و دیگر مدارک مورد نیاز (مانند مدرک تحصیلی، رزومه، نامه توصیه و غیره) را آماده کنید. بعد از دریافت پذیرش و پرداخت شهریه، درخواست خود را برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان ارائه دهید.

ویزای تحصیلی، اجازه ورود به انگلستان و شروع تحصیل در این کشور را به شما می‌دهد. پس از اخذ ویزا می‌توانید به انگلستان سفر کنید و مشغول به تحصیل شوید. به طور کلی، مراحل اخذ پذیرش و شروع تحصیل در انگلیس به شرح زیر است.

 • کسب مهارت در زبان انگلیسی
 • انتخاب مقطع و رشته تحصیلی
 • جستجوی دانشگاه و برنامه تحصیلی
 • تهیه مدارک و اسناد لازم
 • انتخاب دانشگاه متناسب با بودجه و رتبه علمی خود
 • ارائه درخواست، پرداخت شهریه و کسب پذیرش

 

اخذ پذیرش تحصیلی انگلیس کار دشواری به نظر می‌رسد؟ مطمئنا همین‌طور است، اما با خدمات موسسه ویزموندو می‌توانید این پروسه را با سهولت بسیار بیشتری طی کنید. تنها کاری که باید انجام دهید، تماس با ما در اسرع وقت است.

کارشناسان ویزموندو شما را در رسیدن به آینده دلخواهتان همراهی میکنند.

هزینه تحصیل و زندگی در انگلیس

هزینه تحصیل و زندگی در انگلیس به رشته، مقطع محل تحصیل و سبک زندگی شما بستگی دارد. رشته‌های علوم انسانی کمترین هزینه را دارند، اما تحصیل در رشته‌های آزمایشگاهی و بالینی مانند پزشکی گران‌ترین خواهد بود.

1. شهریه‌ها

به طور معمول، هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی از 11.400 تا 38.000 پوند متغیر است و میانگین آن حدود 22.200 پوند در سال تخمین زده می‌شود. شهریه تحصیلات تکمیلی نیز از 9000 تا 30.000 پوند، با میانگین حدود 17.109 پوند در سال خواهد بود.

2. هزینه زندگی

یک دانشجوی خارجی که بدون وابستگان خود به بریتانیا می‌آید، باید انتظار مخارج ماهانه حدود 1300 تا 1400 پوند در لندن یا 900 تا 1300 پوند را در بقیه نقاط بریتانیا داشته باشد. این هزینه را باید برای محل اقامت، صورتحساب‌ها و طیف وسیعی از مواد غذایی خود بپردازید.

3. سایر هزینه‌ها

اخذ ویزای دانشجویی انگلستان 490 پوند هزینه دارد که تنها یکبار پرداخت می‌شود. البته در صورت درخواست برای خدمات سریع یا فوق‌العاده، باید هزینه بیشتری بپردازید. همچنین باید 470 پوند در سال برای هزینه بیمه درمانی و دسترسی به خدمات بهداشت ملی بریتانیا کنار بگذارید. البته این هزینه برای سایر مهاجران بالاتر است و دارندگان ویزای دانشجویی از 25 درصد تخفیف برخوردار هستند.

 

بورسیه تحصیلی انگلستان

بسیاری از دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی در انگلیس بورسیه‌های تحصیلی مختلفی را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. بورسیه‌ها می‌توانند برای تحصیل در دوره‌های لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ارائه شوند و به کاهش هزینه‌های تحصیل کمک کنند. در ادامه به چند مورد از بورسیه‌های تحصیل در انگلستان اشاره شده است.

1. بورسیه‌های فول فاند چونینگ (Chevening Scholarships)

بورسیه‌های دولتی چونینگ فقط به دانشجویان برجسته‌ای اختصاص می‌یابد که رهبران نوظهور آینده هستند. این بورسیه به دانشجویان برتر از سرتاسر جهان امکان می‌دهد تا مدارک کارشناسی ارشد یک ساله را در انگلستان کسب کنند. بورسیه چونینگ به دنبال افرادی است که قدرت ایده‌پردازی برای ایجاد آینده‌ای بهتر را داشته باشند. این بورسیه به‌صورت فول فاند است و هزینه پرواز، محل اقامت و شهری‌های دانشجو را پوشش می‌دهد. بنابراین دانشجو آزاد است تا فقط بر روی دستیابی به اهداف حرفه‌ای خود تمرکز کند.

2. بورسیه‌های دانشگاهی (University Scholarships)

در حال حاضر بورسیه‌های دانشگاهی زیادی برای تحصیل در انگلستان به دانشجویان خارجی ارائه می‌شود. این بورسیه‌ها از تامین مالی جزئی برای پرداخت بخشی از هزینه‌های شما تا فاند کامل شهریه، هزینه‌های زندگی و پروازهای برگشت به بریتانیا را پوشش می‌دهند. بورسیه‌های دانشگاهی انگلستان را می‌توان بر اساس دانشجویان هدف به دسته‌های زیر تقسیم کرد.
 • مبتنی بر شایستگی و برتری: مخصوص دانشجویان با پیشینه علمی قوی و دارای نمرات خوب در امتحانات مدرسه
 • مبتنی بر عملکرد: مخصوص افراد دارای توانایی استثنایی در یک فعالیت فوق‌برنامه مانند ورزش، موسیقی یا هنرهای نمایشی
 • رشته‌های خاص: مخصوص دانشجویان دوره یا رشته‌های خاص
 • دسترسی برابر: مخصوص پناهندگان و پناهجویان
 • معلولیت: مخصوص دانشجویان خارجی با ناتوانی، وضعیت سلامت روانی طولانی‌مدت، مشکل یادگیری یا سایر نیازهای خاص

3. بورسیه‌های تحصیلی موسسات خصوصی (Private Institution Scholarships)

برخی سازمان‌های خصوصی، بنیادها و شرکت‌ها در انگلستان نیز به دانشجویان خارجی بورسیه می‌دهند. بورسیه‌های این موسسات خصوصی معمولا بر اساس شایستگی علمی، نیاز مالی یا ترکیبی از هر دو بین دانشجویان منتخب توزیع می‌شود.

4. بورسیه‌های تحقیقاتی (Research Scholarships)

بورسیه‌های تحقیقاتی برای دانشجویان با استعداد در مقطع دکترا از سراسر جهان طراحی شده‌اند. دانشجویانی که مایل به انجام تحقیقات در زمینه‌های مختلف مانند علوم پایه، هنر، علوم انسانی و غیره هستند.

شرایط تحصیل در انگلیس

معیارها و شرایط  تحصیل در انگلیس به سطح و نوع برنامه تحصیلی وابسته است. متقاضیان رشته‌های کارشناسی باید تحصیلات متوسطه خود را به پایان رسانده باشند و به نمرات رضایت‌بخش در موضوعات مربوطه نیاز دارند. برای تحصیلات تکمیلی هم به مدرک لیسانس یا معادل آن نیاز است. علاوه بر این، مهارت در زبان انگلیسی ضروری است که اغلب از طریق آزمون‌های استاندارد مانند آیلتس یا تافل نشان داده می‌شود.

از انتخاب رشته تا انتخاب دانشگاه

نوشتن رزومه و توصیه نامه و معرفی نامه استاد

همه و همه با ویزموندو

دانشگاه‌های برتر کشور انگلستان

دانشگاه‌های انگلیس در دنیا بسیار معتبر و شناخته ‌شده هستند. در جدول زیر 10 دانشگاه برتر انگلیس با رتبه جهانی QS معرفی شده‌اند.
دانشگاهرتبه جهانی در QS
دانشگاه کمبریج2
دانشگاه آکسفورد3
دانشگاه یو.سی.ال6
دانشگاه ادینبرو9
دانشگاه منچستر22
کینگ کالج لندن32
مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE)40
دانشگاه بریستول45
دانشگاه وارویک55
دانشگاه لیدز67

تحصیل در انگلیس با بورسیه

تحصیل در انگلیس با بورسیه یک فرصت عالی برای دانشجویان بین‌المللی است تا هزینه‌های تحصیل و زندگی خود را کاهش دهند. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در انگلستان به نوع بورسیه، مبلغ و موسسه ارائه‌دهنده آن بستگی دارد.

برای دریافت بورسیه تحصیلی، ابتدا باید در یک موسسه بریتانیایی پذیرفته شوید. متقاضیان ممکن است نیاز به ارائه توصیه‌نامه از معلمان، اساتید یا سایر متخصصان داشته باشند. همچنین اکثر بورسیه‌ها حداقل معدل (GPA) یا پیشرفت تحصیلی در رشته خاص را از داوطلبان می‌خواهند.

برخی از بورسیه‌ها از دانشجو می‌خواهند تا اهداف شخصی و دستاوردهای تحصیلی خود را مشخص و در قالب یک مقاله ارسال کنند. درنهایت متقاضیان باید مهارت خود را از طریق شرکت در آزمون‌های استاندارد آیلتس یا تافل در زبان انگلیسی نشان دهند.

 

درخواست برای بورسیه انگلستان با ویزموندو

موسسه ویزموندو می‌تواند به دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در انگلستان کمک کند تا بورسیه‌های تحصیلی متناسب با شرایط خود را اخذ کنند. متخصصان ما از سیستم آموزشی انگلستان با مشاوره رایگان خود در خدمت شما عزیزان هستند تا بورسیه تحصیلی مناسب برای تضمین آینده خود را بیابید.

ویزموندو شما را از دوره‌های دانشگاهی همراه با بورسیه تحصیلی مطلع می‌کند. زیرا بورسیه‌های دولتی، خصوصی و دانشگاهی انگلیس در معرض تغییر و تحول مداوم هستند. پس کسب اطلاعات به‌روز در مورد آن‌ها بسیار حائز اهمیت است. اگر علاقه‌مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه‌های تحصیل در انگلستان هستید، همین امروز مشاوره رایگان خود را با موسسه ویزموندو انجام دهید.

 

تحصیل در مدارس انگلیس

تحصیل در مدارس انگلیس یک تجربه آموزشی بین‌المللی و خاص برای فرزند دلبند شما است. سیستم آموزشی معتبر و تاریخی انگلیس یک فرصت استثنایی برای رشد کودکان فراهم می‌کند تا به نحو احسن برای دانشگاه آماده شوند.

 • مدارس دولتی (State Schools)
 • مدارس خصوصی (Independent Schools)
 • مدارس عمومی (Public Schools)
  مدارس روزانه و خوابگاهی (Day and Boarding Schools)

بسیاری از افراد با تحصیل در مدارس انگلستان می‌توانند شانس خود را برای کسب صندلی در دانشگاه‌های این کشور افزایش دهند. چرا که دانش‌آموزان با تحصیل در مدارس بریتانیا می‌توانند ویژگی‌های شخصیتی خود را بروز دهند. امری که در بالا رفتن شانس پذیرش درخواست آن‌ها در دانشگاه‌های انگلستان مؤثر است.

دانش‌آموزان در انگلیس باید آزمون‌هایی چون GCSE (مدرک تحصیلی عمومی دوره متوسطه) و A-level (آزمون‌های پیش‌دانشگاهی) را پشت سر بگذارند تا برای تحصیل در دانشگاه‌ها آماده شوند.

 

تحصیل کارشناسی در انگلستان

تحصیل کارشناسی در انگلستان معمولا سه سال طول می‌کشد. اگرچه برخی از دوره‌ها ممکن است به یک سال تحصیل اضافی نیاز داشته باشند. این برنامه‌ها ترکیبی متعادل از دانش نظری و مهارت‌های عملی هستند و دانشجو را با رشته تحصیلی خود آشنا می‌کنند. مدارک لیسانس انگلستان اغلب فرصتی برای کارآموزی، تجربه محیط کار و بازدید از صنایع است تا دانشجو تجربه عملی ارزشمند را در دنیای واقعی کسب کند.

 

تحصیل کارشناسی ارشد در انگلیس

مدرک کارشناسی ارشد در انگلستان، دانشجویان را به دانش و مهارت‌های پیشرفته‌تر در رشته تحصیلی خود مجهز می‌کند. ادامه تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ارشد معمولا 1 تا 2 سال طول می‌کشد. کسب مدرک ارشد در انگلستان برای دانشجویان مزایای زیادی دارد. زیرا این دوره‌ها برای تقویت تفکر انتقادی، تحقیقات مستقل و مهارت‌های عملی دانشجو طراحی شده‌اند.

 

تحصیل دکتری در انگلیس

تحصیل دکتری در انگلیس فرصتی استثنایی برای انجام تحقیقات پیشرفته و افزایش دانش خود در یک زمینه خاص است. ادامه تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان به معنای ورود به یک محیط فکری پویا، همکاری با اساتید و دانشمندان مشهور و دستیابی به منابع و امکانات پیشرفته خواهد بود. اخذ مدرک دکترا در انگلستان طیف وسیعی از فرصت‌های شغلی را باز می‌کند. زیرا بسیاری از صنایع و سازمان‌ها به توانایی‌های تحلیلی و تحقیقاتی این افراد اهمیت زیادی می‌دهند.

 

تحصیل پزشکی در انگلیس

انگلستان به دلیل موسسات معتبر خود در سراسر جهان مشهور است، یک تجربه آموزشی غنی در رشته پزشکی ارائه می‌دهد. یکی از مزایای کلیدی تحصیل در انگلستان در رشته پزشکی، دسترسی به امکانات و منابع پیشرفته است.

کشور انگلستان دارای دانشکده‌های پزشکی درجه یک، با سنت دیرینه است که آموزش نظری را با عمل بالینی ترکیب می‌کنند. دانشجویان این فرصت را دارند تا در کنار اعضای هیئت‌علمی باتجربه و آگاه کار کنند و تجربه عملی ارزشمندی را به دست آورند.

 

تحصیل پرستاری در انگلستان

تحصیل در انگلستان در رشته پرستاری فرصتی منحصر به فرد برای دریافت آموزش‌های باکیفیت و کسب تجربیات ارزشمند خواهد بود. رشته پرستاری انگلستان در برخی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشکده‌های دانشگاه‌های کینگز کالج لندن، دانشگاه منچستر، پردیس هایفیلد دانشگاه ساوتهمپتون و غیره ارائه می‌شود.

این موسسات، یادگیری تئوری را با آموزش عملی ترکیب می‌کنند تا امکان دسترسی به فرصت‌های حرفه‌ای برای دانشجو افزایش یابد. خدمات بهداشت ملی (NHS)، سیستم مراقبت‌های بهداشتی با بودجه عمومی انگلستان، طیف گسترده‌ای از آینده شغلی را برای فارغ‌التحصیلان پرستاری ارائه می‌دهد.

شرایط سنی تحصیل در انگلیس

شرایط سنی تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس برای دانشجویان خارجی بالای 18 سال هیچ محدودیت سنی خاصی ندارد. شما به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی و در هر سنی می‌توانید به تحصیل در دانشگاه‌های انگلیس بپردازید. اما اگر 16 یا 17 ساله هستید، به رضایت والدین خود نیاز دارید. با این حال، شرکت در برخی از دوره‌ها و برنامه‌ها مستلزم به داشتن مهارت‌ها و پیش‌نیازهای خاص است. بنابراین ابتدا باید به این مهارت‌ها و پیش‌نیازها دست یافت.

بهترین رشته‌های تحصیلی در انگلستان

بهترین رشته‌های تحصیلی در انگلیس به علاقه شخصی، مهارت‌ها، توانمندی‌ها و اهداف هر فرد بستگی دارد. با این حال، برخی از رشته‌های تحصیلی در انگلیس از بقیه محبوب‌تر و معتبرتر هستند. درواقع تحصیل در رشته‌های زیر می‌تواند احتمال استخدام شما در اکثر نقاط دنیا را به حد زیادی افزایش دهد.

 

 • پزشکی
 • دندانپزشکی
 • دامپزشکی
 • مهندسی
 • ریاضیات
 • فیزیک و نجوم
 • تجارت و مدیریت
 • حقوق
 • علوم سیاسی
 • معماری

 

البته بهتر است که انتخاب رشته تحصیلی با توجه به علاقه شخصی و اهداف شما صورت گیرد.

مزایای تحصیل در انگلستان در یک نگاه

مزایای تحصیل در انگلستان فراتر از حد تصور است. انگلستان دسترسی به موسسات آموزشی معتبر، قرار گرفتن در معرض فرهنگ متنوع، افزایش مهارت در زبان، فرصت‌های شبکه‌سازی اجتماعی، دسترسی آسان به اروپا، رشد شخصی و… را میسر می‌کند. بنابراین به مقصدی ایده‌آل برای دانشجویان خارجی تبدیل می‌شود. دانشجویانی که به دنبال تجربه باکیفیت‌ترین و جامع‌ترین روش‌های یادگیری هستند.

 

 • تحصیل در دانشگاه‌های برجسته دنیا مانند آکسفورد، کمبریج و امپریال کالج لندن
 • فرصتی عالی برای بهبود در مهم‌ترین زبان بین‌المللی
 • برخورد با فرهنگ‌ها و ایجاد ارتباطات مختلف
 • برنامه‌های تحصیلی متنوع در انواع رشته‌های تخصصی
 • بورسیه‌ها و امکانات مالی متنوع و متعدد
 • بازار کار پویا و فرصت‌های شغلی پس از فارغ‌التحصیلی
 • سفر آسان به اروپا و دیگر نقاط دنیا

مشاوره پذیرش تحصیلی انگلستان با ویزموندو

آیا مدام به تحصیل در کشور انگلیس فکر می‌کنید؟ موسسه ویزموندو به شما کمک می‌کند تا این رویا را به واقعیت تبدیل کنید. مشاوران تحصیلی ویزموندو از قوانین و الزامات تحصیل در کشور انگلستان بسیار آگاه و مجرب هستند.

آن‌ها به شما مشاوره می‌دهند، کمک می‌کنند تا برای آزمون‌های زبان آماده شوید و حتی در انتخاب دانشگاه به شما یاری می‌رسانند. پس برای شروع ماجراجویی شگفت‌انگیز با موسسه ویزموندو آماده شوید!

مشاوره رایگان تحصیل در انگلستان

باعث افتخار است که ما را انتخاب کردید! به زودی با شما تماس می‌گیریم.

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

سوالات متداول

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در انگلستان کدام‌اند؟

بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل در انگلستان عبارت از دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد، دانشگاه یو.سی.ال و دانشگاه ادینبرو هستند.

هزینه تحصیل در انگلستان به‌عنوان دانشجوی خارجی در مقطع کارشناسی حدود 22.200 پوند و برای تحصیلات تکمیلی حدود 17.109 پوند در سال است.

بله در حین تحصیل در انگلستان می‌توان به‌صورت پاره وقت و هفته‌ای حداکثر 20 ساعت مشغول به کار شد.

ویزای سینگل

یک بار اجازه ورود به مدت ۶ ماه
 • یکبار اجازه ورود به این کشور
 • شرکت در کنفرانس یا شرکت در رخداد خاص
 • ویزای سینگل صادر
 • اقدام اخذ مجدد ویزا به این کشور

ویزای مولتی

یک بار اجازه ورود به مدت ۶ ماه
 • یکبار اجازه ورود به این کشور
 • شرکت در کنفرانس یا شرکت در رخداد خاص
 • ویزای سینگل صادر
 • اقدام اخذ مجدد ویزا به این کشور

سوپر ویزا

یک بار اجازه ورود به مدت ۶ ماه
 • یکبار اجازه ورود به این کشور
 • شرکت در کنفرانس یا شرکت در رخداد خاص
 • ویزای سینگل صادر
 • اقدام اخذ مجدد ویزا به این کشور

6 گفتگو با مشتریان عزیز ویزموندو

 1. سلام خسته نباشید، میخواستم بپرسم اگر بخواهیم برای مقطع لیسانس اسکالرشیپ بگیریم، برای شروع چه کار باید کنیم ؟

  1. سلام جناب مجیدی
   ویزا به شما اجازه وارد شدن به کانادا می‌دهد و پرمیت اجازه تحصیل یا کار، برای رفت و آمد نیاز به ویزا دارید و برای کار یا تحصیل در کانادا به پرمیت نیاز دارید. که افسیر معمولا در فرودگاه صادر می‌کند.

 2. سلام وقت بخیر مدرک GRE را درکنار مدرک ایلتس پیشنهاد میکنین؟ برای اپلای تحصیلی تاثیرگذار هست؟

  1. وقت بخیر جناب شریفیان،
   بستگی به دانشگاه و رشته شما دارد
   جهت بررسی شرایطتون میتونید با ما تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۶۰۰۸۸۶
   یا وقت مشاوره رایگان رزرو کنید https://vismondo.org/free-consultation/

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *