ویزای انگلیس | مدارک، شرایط اخذ و مدت اعتبار - ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

ویزای انگلیس

در دهه‌های اخیر، جذابیت کشورهای مختلف به عنوان مقصد اصلی مهاجرت و تحصیل در حال افزایش است، و انگلیس به عنوان یکی از مقصدهای محبوب برای افراد از سرتاسر جهان جلب توجه کرده است. با ارتفاع استانداردهای زندگی، سیستم آموزشی برجسته، و فرهنگ گوناگون، انگلیس به عنوان یک کشور پذیرایی و فراگیر، افراد را با مزایای فراوانی برخوردار می‌سازد. یکی از مهم‌ترین مزایای انگلیس، وجود بازار کار پویا و گسترده است که به افراد فرصت می‌دهد تا در حوزه‌های مختلف شغف‌آور و توانمندی‌های خود را به کار بگیرند. همچنین، تجربه زندگی در یک جامعه چندفرهنگی، افزایش توانایی‌های زبانی، و دسترسی به منابع فرهنگی بیشتر از دیگر مزایاست که افراد را به انتخاب انگلیس برای زندگی و تحصیل ترغیب می‌کند.
ویزای انگلیس
Picture of ستاره منصوری

ستاره منصوری

کارشناس ویزا

زمان مطالعه : 8 دقیقه

همه چیز درباره ویزای انگلیس

یکی از چالش‌های اصلی این مسیر، تحصیل و زندگی در انگلیس، فرآیند اخذ ویزاست. این فرآیند پیچیده و پراز اطلاعات فنی است که نیازمند راهنمایی دقیق و تخصصی است. به همین دلیل، تیم تخصصی ویزموندو با افتخار اعلام می‌کند که آماده است تا همراه شما در تمامی مراحل اخذ ویزای انگلیس باشد.

از مشاوره تا ارائه اطلاعات به‌روز و کمک در تدوین اسناد، ما در کنار شما هستیم تا تجربه مهاجرت و تحصیل شما به انگلیس را ساده‌تر و موفق‌تر کنیم. با ویزموندو، راه های مهاجرت به انگلیس برای شما باز خواهند شد.

معرفی انواع ویزای انگلستان

با توجه به قوانین دولت بریتانیا، افراد برخی کشورها برای حضور موقت یا مهاجرت به انگلستان ملزم به دریافت یکی از انواع ویزای انگلیس هستند. در اینجا، به پاسخ به پرسش‌هایی همچون انواع ویزاهای انگلیس و جزئیات کاربردی آن در این حوزه می‌پردازیم.

۱. ویزای توریستی انگلیس

یکی از محبوب‌ترین انواع ویزا در انگلستان، ویزای توریستی است. این ویزا برای گشت و گذار، دیدار اقوام و دوستان، و سفرهای کوتاه مدت به بریتانیا طراحی شده است. حداکثر اعتبار این ویزا شش ماه است و به صورت چندبار ورود صادر می‌شود. متقاضیان می‌توانند تا سه ماه قبل از برنامه سفر خود اقدام به درخواست ویزا کنند.

۲. ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای Tier ۴ یا ویزای تحصیلی انگلیس برای دو دسته دانش‌آموزی و دانشجویی قابل درخواست است. این ویزا امکان تحصیل از پیش دبستانی تا دوره‌های دانشگاهی را فراهم می‌کند. دانش‌آموزان با سن زیر ۱۶ سال حداکثر به مدت ۶ سال و دانشجویان با اعتبار متناسب با مقطع تحصیلی مجاز به اقامت در انگلستان خواهند بود.

۳. ویزای کار انگلیس

ویزای کاری انگلستان، با نام TIER ۲ شناخته می‌شود و یکی از گزینه‌های محبوب برای ورود به این کشور به منظور شروع یک حرفه است. برای درخواست این ویزا، یکی از شرایط اساسی این است که متقاضی باید یا جاب‌آفر از یک کارفرمای انگلیسی داشته باشد یا یک قرارداد کاری معتبر در اختیار داشته باشد.

در فرم قرارداد کاری که به سفارت ارائه می‌شود، باید تاریخ شروع به کار متقاضی مشخص شده باشد. فرد متقاضی می‌تواند حداکثر ۳ ماه قبل از تاریخ ذکر شده در فرم قرارداد کاری، اقدام به درخواست ویزای کاری انگلستان کند. از دیگر شرایط این ویزا می‌توان به داشتن تمکن مالی و حاصل از مدرک زبان معتبر اشاره کرد.

ویزای کار انگلیس به پنج دسته اصلی تقسیم می‌شود، شامل بلندمدت، کوتاه مدت، سرمایه‌گذاری، استارتاپ و تلنت، طرح‌های اسپانسرشیپ کاری، ویزای کار آموزشی و ترازوی انجام کار می‌شود. این انواع ویزا امکان حضور برای امور شغلی، کارآموزی، سرمایه‌گذاری، و غیره را فراهم می‌کنند.

۴. ویزای خانوادگی انگلیس

ویزای خانوادگی برای افرادی مناسب است که تابعیت کشورهای خارج از منطقه اقتصادی اروپا را دارند و می‌خواهند با خانواده و یا همسر خود حداقل ۶ ماه در انگلستان زندگی کنند. این ویزا شامل ازدواج، اتحاد خانواده، و یا حمایت از افراد خانواده است. برای درخواست ویزای خانوادگی انگلیس، شرایطی همچون حداقل ۱۸ سال سن، اصالت رابطه خانوادگی، اثبات نیازمندی‌ها و توانایی مالی مورد نیاز است.

توجه داشته باشید که متقاضیان هر نوع ویزای انگلیس باید در طول پروسه درخواست، هدف و برنامه سفر خود را به دقت و روشن برای مسئول مهاجرت شرح دهند. اطلاعات دقیق و کامل در درخواست ویزا به اخذ موفقیت کمک بسیاری خواهد کرد.

مراحل درخواست و اخذ ویزای انگلیس را به کارشناسان متخصص ویزموندو بسپارید تا شانس دریافت ویزای شما افزایش یابد!

شرایط اخذ ویزای انگلیس در تهران

از سال ۲۰۱۳ به این سو، سفارت انگلستان به صورت مداوم سخت‌گیری‌های افزایش یافته در خصوص صدور ویزای انگلیس برای اتباع ایرانی را به کار گرفته است. این سخت‌گیری‌ها، شرایط دریافت ویزای انگلیس را پیچیده‌تر از گذشته نموده و متقاضیان را در مسیر ویزا درگیر مشکلات و مراحل پیچیده سفارت انگلیس قرار داده است.در ادامه به این شرایط مهم می‌پردازیم.
 

1. سند ملکی و مدارک شغلی:

داشتن سند ملکی و مدارک شغلی قوی نقش بسیار حیاتی در موفقیت درخواست ویزای انگلیس ایفا می‌کند. این مستندات به عنوان یکی از اساسی‌ترین فاکتورها در بررسی و ارزیابی پرونده‌های ویزا تلقی می‌شوند.

2. ویزاهای معتبر:

داشتن ویزاهای معتبری مانند ویزای کانادا، استرالیا، امریکا، شینگن و ژاپن در سوابق فرد، تاثیر بسزایی در مقدار اطمینان افسران ویزا خواهد داشت. این امر به عنوان یک نشانه قوی از تعهد به احترام قوانین و مقررات بین‌المللی شناخته می‌شود.

3. تمکن مالی:

ارائه مدارک تمکن مالی حداقل ۲۵۰ میلیون تومان در حساب کوتاه مدت، از دیگر شرایط ضروری برای درخواست ویزای انگلیس است. این نقطه نشان‌دهنده توانایی فرد برای تامین هزینه‌های زندگی و سفر به انگلیس است.

4. ویزای ریجکت نشده:

ترجیحاً داشتن سوابق ویزای ریجکت نشده از کشورهای دیگر، اثر مثبت زیادی در اعتماد افسران ویزا خواهد داشت. این امر به عنوان یک نشانه از توجه به قوانین و الزامات مختلف ویزاها مورد توجه قرار می‌گیرد.

5. سایر نکات:

هرچند شرط آخر به عنوان یکی از ضروری‌ترین شرایط برای دریافت ویزای انگلیس در نظر گرفته نمی‌شود، اما این موضوع می‌تواند فاکتوری مهم در تصمیم‌گیری افسر پرونده باشد. این فاکتور به عنوان یک عنصر تکمیلی در ارزیابی نهایی پرونده در نظر گرفته می‌شود.

برای اخذ ویزای انگلیس، توجه به این نکات و رعایت دقیق شرایط، در طول مراحل درخواست و با پیگیری دقیق امور، می‌تواند به متقاضیان به یک تجربه مثبت در دریافت ویزا تبدیل شود.

راهنمای گام به گام برای درخواست ویزای انگلیس

گام ۱: ورود به سامانه درخواست ویزا

اخذ ویزای انگلیس با ورود به وب‌سایت رسمی سفارت آغاز می‌شود. در این مرحله، ایجاد حساب کاربری شخصی و اختصاصی برای شما ضروری است.

گام ۲: انتخاب نوع ویزا

پس از ورود به حساب کاربری، نوع مورد نظر ویزا را انتخاب کنید. این ممکن است شامل انواع مختلفی از ویزاها مانند توریستی یا تحصیلی باشد.

گام ۳: تکمیل فرم آنلاین ویزا

با دقت و وسواس، فرم آنلاین درخواست ویزا را تکمیل کنید. اطلاعات صحیح و کامل وارد شده در این فرم از اهمیت بالایی برخوردار است.

گام ۴: گرفتن وقت سفارت

با توجه به نوع ویزا، وقت مناسب را برای حضور در سفارت انگلیس در تهران یا دیگر مراکز تعیین کنید. این مرحله شامل تعیین زمان ملاقات شما با مقامات سفارت است.

گام ۵: پرداخت هزینه آنلاین

هزینه مرتبط با درخواست ویزا را آنلاین پرداخت کنید. اطمینان حاصل کنید که از درگاه‌های امن و معتبر استفاده می‌کنید.

گام ۶: حضور در کارگزاری و ارائه مدارک

در روز تعیین شده، به کارگزاری مراجعه کنید و مدارک مورد نیاز خود را به همراه داشته باشید. در این مرحله، انجام انگشت‌نگاری بیومتریک نیز انجام می‌شود.

گام ۷: انجام انگشت‌نگاری بیومتریک

در مراکز مخصوص (تهران، دبی، ابوظبی، آنکارا و استانبول) انگشت‌نگاری بیومتریک صورت می‌پذیرد.

گام ۸: پایان فرآیند و انتظار نتیجه

پس از تکمیل مراحل، انتظار نتیجه درخواست خود را داشته و در صورت لزوم با کارشناسان ویزموندو تماس بگیرید.
توجه:
 • تمامی اطلاعات باید به زبان انگلیسی وارد شوند.
 • هر فرد باید فرم درخواست خود را جداگانه تکمیل کند.
 • برای بهترین نتیجه در اخذ ویزای انگلیس، از خدمات کارشناسان ویزموندو بهره‌مند شوید

در صورتی که ایده استارتاپی ندارید ولی تمایل دارید از طریق استارتاپ ویزا برای مهاجرت به اروپا اقدام کنید؛

تیم توسعه کسب و کار ویزموندو قدم به قدم تا انتهای مسیر همراه شماست و ایده های مختلف خود را در زمینه های گوناگون در اختیار شما قرار خواهد داد تا مهاجرتی امن را برای شما به ارمغان آورد.

مدارک لازم برای ویزای انگلیس

موفقیت در درخواست ویزای انگلیس به وسیله ارائه مدارک صحیح و کامل از اهمیت بسزایی برخوردار است. هرگونه اختلال یا عدم تطابق در مدارک ممکن است باعث رد درخواست و حتی ممنوعیت ورود به این کشور گردد.در ادامه به معرفی تمام مدارکی که لازم است آن را تهیه کنیم، پرداخته شده است
 
 • اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ مسافرت و کپی صفحات مهم.
 • فرم آنلاین درخواست ویزا.
 • برگه تاییدیه وقت سفارت.
 • دو عدد عکس ۳٫۵*۴٫۵ سانتی‌متر.
 • اصل یا کپی دعوت‌نامه یا رزرو هتل.
 • اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج.
 • اصل و ترجمه رسمی شناسنامه.
 • اصل و ترجمه رسمی کارت ملی.
 • اصل و ترجمه رسمی کارت معافیت یا پایان خدمت.
 • اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی (گواهی اشتغال به کار، جواز کسب، پروانه فعالیت و…).
 • رزرو بلیط هواپیما.
 • مدارک میزبان در انگلستان: دعوتنامه، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی یا اجاره‌نامه، برگه مالیاتی پرداخت شده، قبوض خدمات.
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین.
 • اصل نامه تمکن مالی حساب شخصی و جاری به لاتین.
 • اصل و ترجمه رسمی سند ملکی یا اجاره‌نامه.
 • ترجمه رسمی تمامی مدارک توسط دارالترجمه.

تمامی مدارک در سایز A۴ و بدون منگنه یا گیره ارائه شوند.

اصل پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار

اصل و ترجمه رسمی شناسنامه

تمکن مالی

ترجمه رسمی تمامی مدارک توسط دارالترجمه

عکس پرسنلی

اصل یا کپی دعوت‌نامه

رزرو بلیط هواپیما

برگه تاییدیه وقت سفارت

اصل و ترجمه رسمی سند ملکی یا اجاره‌نامه

هزینه و تعرفه ویزای انگلیس

بر اساس آخرین آمار منتشر شده، هزینه و قیمت ویزای انگلیس به تفکیک نوع و مدت اعتبار متغیر است و اعداد ثابتی ندارد.
به منظور اطلاع از هزینه ویزای انگلیس در تهران، به بخش Visa Fees در وب‌سایت GOV.UK مراجعه نمایید. این ابزار به شما امکان می‌دهد با انتخاب کشور، نوع ویزا و انواع مجوزها، با لیست کامل هزینه‌ها مواجه شوید.
 
با توجه به پیچیدگی و تغییرات مکرر در هزینه ویزا انگلیس، توصیه می‌شود با مشاوران ما در ویزموندو تماس حاصل نموده و اطلاعات به‌روز در مورد هزینه ویزای انگلیس را کسب نمایید. این اقدام به شما کمک می‌کند تا با آخرین اطلاعات قیمتی آشنا شوید.
 

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

بنا به اطلاعات منتشر شده در وب سایت رسمی سفارت انگلیس، مدت زمان بررسی و صدور ویزای توریستی انگلیس حدود ۶ هفته کاری است. با این حال، به دلیل شلوغی و ترافیک بالایی که در سفارت انگلیس برای اخذ وقت سفارت وجود دارد، ممکن است زمانی میان یک هفته الی ۱۰ روز به مدت زمان فوق اضافه شود.

لازم به ذکر است که نوع تابعیت و شهروندی متقاضی و همچنین نوع ویزای انگلیس می‌تواند تأثیر قابل توجهی در مدت زمان صدور ویزا داشته باشد. همچنین، مدت زمان بررسی و صدور ویزا برای موارد مختلف مانند تحصیل، کار، خانوادگی و غیره ممکن است متفاوت باشد و به طور کامل به شرایط هر مورد بستگی داشته باشد.

وقت سفارت انگلیس با خدمات ویزموندو

با توجه به اعلامات رسمی سفارت انگلیس، فرآیند صدور ویزا به مدت تقریبی ۳ هفته انجام می‌شود. اما با توجه به تقاضای بسیار بالا برای دریافت وقت در سفارت، این مدت به حدود ۱۰ روز کاری افزوده می‌شود.
 
لازم به ذکر است که نوع تابعیت و شهروندی متقاضی، همچنین نوع ویزا انگلیس به طور قابل توجهی بر مدت زمان صدور ویزا تأثیر دارد. مدت زمان مورد نیاز برای ارزیابی، بررسی، و صدور ویزا در زمینه‌های مختلف، از جمله تحصیلی، کاری، خانوادگی، و غیره، متفاوت است.
 
به طور کلی، در صورت کامل بودن مدارک تقدیمی توسط متقاضی، می‌توان تخمین زد که مدت زمان ممکن برای صدور ویزای انگلیس، از جمله بررسی مدارک در سفارت، انجام انگشت‌نگاری، و صدور ویزا، بین ۴۰ تا ۵۰ روز کاری است.
 

مشاوره دریافت ویزای انگلیس با ویزموندو

فرایند درخواست ویزای انگلستان مملو از جزئیات و مراحلی است که نیاز به دقت و آگاهی دارد. از اهمیت انتخاب نوع ویزا و تهیه مدارک صحیح گرفته تا پیگیری دقیق وضعیت درخواست، هر گام از این مسیر اهمیت ویژه‌ای دارد.
 
اگرچه ویزای توریستی با فرآیند سریعتری همراه است، اما ویزای کاری به تعدادی پیش‌نیاز بیشتر نیاز دارد. تمکین مالی، مدارک زبان، و عقد قرارداد کاری از جمله نکاتی هستند که در درخواست ویزای کاری باید به آنها توجه شود.
 
با دقت به مشکلات متداول مانند سابقه ریجکتی، افراد می‌توانند با توسعه مهارت‌ها و آگاهی، احتمال موفقیت خود را افزایش دهند. مهم‌ترین نکته این است که به دقت نکات فنی و قانونی پیشنهادها و توصیه‌های مربوط به ویزا پیگیری شود.
 
در نهایت، اطلاعات مربوط به ویزای انگلستان باید به روز و سازگار با تغییرات قوانین و مقررات باشند. مطالعه دقیق و پیگیری منابع معتبر، کمک می‌کند تا افراد بهترین تصمیمات را برای مسیر ویزای خود بگیرند و از امکانات ارائه شده به بهترین نحو بهره‌مند شوند. برای حداکثر بهره‌وری از فرصت‌های ویزا، استفاده از خدمات یک موسسه معتبر مانند “ویزموند” پیشنهاد می‌شود. این موسسه، می‌تواند به درخواست‌دهندگان ویزا در هر مرحله‌ای از مسیر کمک کند.
 
با توجه به این تشریحات، افرادی که به دنبال سفر به انگلستان هستند، می‌توانند با رعایت مراحل و شرایط مربوط به نوع ویزای خود، تجربه‌ی موفقیت‌آمیزتری در اخذ ویزا داشته باشند. انعطاف ویزای انگلستان به افراد امکان پذیری بالا را فراهم کرده و درخواست ویزا را به یک تجربه یکتا و سفری خاص تبدیل کرده است.

باعث افتخار است که ما را انتخاب کردید! به زودی با شما تماس می گیریم.

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

سوالات متداول ویزای توریستی انگلیس

برای درخواست ویزای انگلستان، ابتدا باید به وب‌سایت رسمی سفارت یا مرکز مختص ویزا مراجعه کرده و مراحل مورد نیاز را دنبال کنید. اغلب درخواست‌ها آنلاین انجام می‌شوند. 

برای درخواست ویزای توریستی، شما باید به سفارت یا کنسولگری انگلستان در کشور خود مراجعه کرده و مدارک مورد نیاز را تهیه کنید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای انگلستان شامل اطلاعات شناسایی، اثبات اقتصادی، بلیط‌های رفت و برگشت، و دیگر اسناد مرتبط با نوع ویزا می‌باشد.

بله، سابقه ریجکتی در درخواست ویزا ممکن است تاثیر منفی داشته باشد. افراد با سابقه موفق‌تر در درخواست‌های ویزا عمل می‌کنند.

مدت زمان صدور ویزای انگلستان بستگی به نوع ویزا، پرداخت صحیح هزینه‌ها و شرایط دیگر دارد. معمولاً این فرایند چند هفته زمان می‌برد.

برای رفع ریجکتی ویزای انگلستان، باید دلایل ریجکت را بشناسید و موارد مورد نیاز را تصحیح کنید. این شامل اصلاح مدارک، توضیحات جدید و اقدام مجدد درخواست ویزا می‌شود. توصیه می‌شود با مشاوران ویزا یا وکیل متخصص تماس بگیرید.

بله، می‌توانید بعد از ریجکتی، دوباره درخواست ویزا کنید. اما باید دلایل ریجکت را به دقت برطرف کرده و مدارک مورد نیاز را به درستی ارائه دهید.

فهرست مطالب
فهرست مطالب

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *