موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)

دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

آزمون دولینگو Duolingo چیست؟

آزمون دولینگو duolingo چیست؟

آيا تا به حال نام آزمون دولینگو را شنیده‌اید؟ می‌دانید duolingo آزمون دولینگو چیست؟ و چه کسانی می‌توانند در این آزمون شرکت کنند؟ آزمون دولینگو یک آزمون بین‌المللی تطبیقی برای سنجش میزان مهارت‌های افراد در زبان انگلیسی است. این آزمون به‌صورت اینترنتی برگزار می‌شود. بنابراین همه افراد به‌راحتی از کشورهای مختلف به آن دسترسی دارند. در چند سال اخیر آزمون دولینگو به دلیل شیوع بیماری کرونا و همین‌طور لغو آزمون‌های معتبری مانند آیلتس و تافل بیش از گذشته شهرت پیدا کرده است. اگر شما هم قصد مهاجرت یا ادامه تحصیل در کشورهای دیگر را دارید می‌توانید به‌جای آزمون آیلتس و تافل در آزمون دولینگو شرکت کنید. بر اساس بررسی‌های کارشناسان تیم ویزموندو در حال حاضر بسیاری از دانشگاه‌های معتبر دنیا مدرک دولینگو را قبول دارند و نام این مدرک را در لیست شرایط پذیرش خود قرار داده‌اند. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری درباره آزمون دولینگو هستید؛ با ما همراه شوید. ما در ادامه اطلاعات بیشتری درباره این آزمون بین‌المللی در اختیار شما قرار خواهیم داد.
آزمون دولینگو Duolingo چیست؟
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 7 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

مزایای آزمون دولینگو duolingo چیست؟

اولین مزیت بسیار خوب آزمون دولینگو این است که شما برای انجام این آزمون نیازی به حضور در هیچ موسسه یا مرکز آزمون زبانی نخواهید داشت. در واقع شما در منزل و به کمک یک کامپیوتر می‌توانید خودتان به‌تنهایی در آزمون دولینگو شرکت کنید.
 
همچنین این آزمون همیشه در دسترس است. شما در هر روز و ساعتی که بخواهید می‌توانید در آزمون شرکت کنید. این ویژگی باعث شده است که بسیاری از متقاضیان آزمون‌های بین‌المللی زبان ترجیح بدهند که در آزمون دولینگو شرکت کنند. البته باید در نظر داشته باشید که هر متقاضی فقط دو بار در هر ماه می‌توانید در این آزمون شرکت کند.
 
نکته مهم دیگر اینکه نتایج آزمون دولینگو در کمتر از دو روز اعلام می‌شود بنابراین نیازی نیست که روزها در انتظار نتیجه آزمونتان باشید پس در جواب آزمون دولینگو چیست و مناسب کیست؟ باید بگوییم که این آزمون مناسب کسانی است که می‌خواهند با هزینه کمتر و در زمان کوتاه‌تری مدرک زبان معتبری را برای مهاجرت تحصیلی به دست بیاورند.

ساختار آزمون دولینگو به چه شکل است؟

تا اینجا متوجه شدید که duolingo آزمون دولینگو چیست؟ و چه مزیت‌هایی نسبت به آزمون‌های دیگر دارد. در این بخش به بررسی مراحل آزمون دولینگو می‌پردازیم. این آزمون از سه مرحله مختلف تشکیل شده است:
 
 • مرحله اول: این بخش هیچ تأثیری در نمره نهایی ندارد و فقط برای بررسی شرایط داوطلب و رعایت قوانین آزمون طراحی شده است. در این مرحله میکروفون و دوربین داوطلبان بررسی می‌شود. همچنین از آن‌ها خواسته می‌شود که یک عکس از صورت و صفحه اول پاسپورتشان بگیرند و اطلاعات شخصی خود را وارد کنند.
 • مرحله دوم: بخش اصلی آزمون در این مرحله برگزار می‌شود. سؤالات مرحله دوم برای بررسی و سنجش مهارت‌های شنیدن، نوشتن و خواندن داوطلبان طراحی شده‌اند. این سؤالات شامل انتخاب واژگان، استفاده از کلمات صحیح در جمله‌ها، تلفظ کلمات و بیان آن‌ها با آهنگ و تأکید صحیح و … است. ترتیب سؤالات آزمون دولینگو به‌جز دو سؤال آخر کاملاً تصادفی است.
 • مرحله سوم: این بخش شامل سؤالات مربوط به نوشتن و مصاحبه ویدئویی است. نمره این بخش به‌صورت جداگانه محاسبه می‌شود و در نتیجه آزمون نهایی شما تأثیری ندارد. البته نمره این دو سؤال به‌طور جداگانه برای مؤسسات یا دانشگاه‌های انتخاب شده توسط شما ارسال خواهد شد.

آزمون دولینگو چقدر طول می‌کشد؟

مرحله اول این آزمون حدود 5 دقیقه طول می‌کشد. برای بخش اصلی یا adaptive test نیز 45 دقیقه زمان در نظر گرفته شده است و برای بخش سوم و انتهایی آزمون هم 10 دقیقه زمان در اختیار خواهید داشت. در مجموع آزمون دولینگو حدود یک ساعت طول می‌کشد. همچنین دو روز بعد از برگزاری آزمون نمره نهایی شما قابل‌ مشاهده است.
 

مقررات برگزاری duolingo آزمون دولینگو چیست؟

برگزارکنندگان آزمون دولینگو قوانین و مقرراتی را برای شرکت‌کنندگان وضع کرده‌اند تا جلوی هر گونه تقلب و سوءاستفاده را بگیرند. این قوانین به شرح زیر هستند:
 
 • داوطلبان باید در طول آزمون ارتباط چشمی خود را با مانیتور حفظ کنند.
 • در طول آزمون اجازه یادداشت‌برداری نخواهید داشت.
 • بر روی مرورگر سیستم داوطلبان نباید هیچ افزونه‌ای نصب باشد.
 • فقط استفاده از مرورگرهای کروم و اپرا برای انجام آزمون دولینگو مجاز است.
 • استفاده از هدفون یا ایرپاد در طول آزمون ممنوع است.
 • فضای اتاق باید روشن باشد و حق استفاده از تلفن همراه، تبلت یا هر وسیله هوشمند دیگری را ندارید.
 • داوطلبان برای شرکت در این آزمون باید از یک آدرس ایمیل یا یک حساب کاربری دولینگو استفاده کنند.

 

مدارک مورد نیاز برای شرکت در آزمون دولینگو

ما قصد داریم همه چیز درباره آزمون دولینگو (Duolingo) را برای شما بازگو کنیم تا شما بتوانید با اطلاعات دقیقی برای شرکت در این آزمون تصمیم‌گیری کنید. افرادی که می‌خواهند در آزمون دولینگو شرکت کنند باید قبل از شروع آزمون مدارک و شرایط مورد نیاز برای برگزاری آزمون را فراهم کنند.
 
بر اساس اطلاعات موجود در سایت دولینگو داوطلب موظف است اتاقی آرام و روشن را برای شرکت در آزمون انتخاب کند. همچنین در اختیار داشتن یک کامپیوتر، اینترنت پرسرعت و پاسپورت معتبر هم از دیگر شرایط الزامی شرکت در آزمون دولینگو به‌حساب می‌آیند.
 

آزمون دولینگو مورد پذیرش کدام دانشگاه‌ها است؟

بسیاری از شما انتظار دارید که در راهنمای جامع آزمون Duolingo علاوه بر پاسخ به سؤال duolingo آزمون دولینگو چیست؟
 
لیست کاملی از دانشگاه‌هایی که مدرک آزمون دولینگو را قبول می‌کنند وجود داشته باشد. درحالی‌که تعداد این دانشگاه‌ها در کشورهای مختلف به‌قدری زیاد است که چنین چیزی امکان‌پذیر نیست.
 
با این‌حال دو روش بسیار خوب برای سنجش اعتبار مدرک دولینگو و شناسایی دانشگاه‌های معتبری که مدرک آزمون دولینگو را از دانشجویان بین‌المللی قبول می‌کنند وجود دارد. در روش اول شما وارد سایت دانشگاه مورد نظرتان می‌شوید و شرایط و مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشجویان خارجی را بررسی می‌کنید.
 
در روش دوم وارد سایت رسمی دولینگو می‌شوید. در این سایت بخشی وجود دارد که در آن می‌توانید با مشخص کردن نام دانشگاه، رشته تحصیلی و نام کشور، لیست دانشگاه‌هایی را ببینید که مدرک دولینگو را قبول دارند.
 

بررسی انواع سؤالات آزمون دولینگو

12 نوع سؤال مختلف در آزمون دولینگو مطرح می‌شود. از این تعداد 10 سؤال مربوط به بخش اصلی یا تطبیقی آزمون است و دو سؤال دیگر در بخش انتهایی آزمون مورد پرسش قرار می‌گیرد. بر اساس اطلاعات موجود، نحوه طرح سؤالات آزمون دولینگو (Duolingo) در سال 2024 به شکل زیر است:
 

سؤالات بخش اول آزمون تطبیقی دولینگو

برای پاسخ به این سوالات باید مراحلی را انجام دهید:
 
 • جاهای خالی را پر کنید. در این بخش تعدادی جمله با کلمات ناقص وجود دارد. شما باید بر اساس مفهوم جملات کلمه‌های ناقص را حدس بزنید و املای صحیح آن‌ها را در جاهای خالی وارد کنید.
 • واژگان صحیح را انتخاب کنید. سؤالات مربوط به این بخش کمی دشوارتر است. شما باید کلمه‌های انگلیسی صحیح را از میان گزینه‌های موجود تشخیص بدهید.
 • گوش کنید و بنویسید؛ در این بخش باید با دقت به جملاتی که خوانده می‌شوند گوش کنید و آن‌ها را بنویسید.
 • با صدای بلند بخوانید. جملاتی که برای شما به نمایش درمی‌آید را با صدای بلند بخوانید. برای هر کدام از جملات 20 ثانیه زمان در اختیار دارید که دکمه رکورد را فشار دهید و صدای خود را ضبط کنید.
 • تصویر را توصیف کنید. سه تصویر برای شما به نمایش درخواهد آمد. شما باید چند جمله توصیفی در ارتباط با هر تصویر بنویسید.
 • سؤالات ریدینگ تعاملی را پاسخ دهید. این بخش به‌تازگی به آزمون دولینگو اضافه شده است به همین دلیل بسیاری از داوطلبان نمی‌دانند که سؤالات این بخش از duolingo آزمون دولینگو چیست؟ در این بخش آزمون شما باید به سؤالات مربوط به دو متن متفاوت پاسخ دهید. این سؤالات شامل تکمیل جملات ناقص، کامل کردن متن، هایلایت کردن پاسخ سؤالات، درک مطلب و انتخاب عنوان صحیح هستند.

 

سؤالات بخش دوم آزمون دولینگو

میزان سختی یا آسانی سؤالات این بخش به عملکرد شما در بخش اول برمی‌گردد. این سؤالات در قسمت انتهایی آزمون قرار دارند و همواره شامل دو قسمت نوشتاری و مکالمه هستند.
 
 • بخش نوشتاری (Long Writing Response)

شما پنج دقیقه فرصت خواهید داشت که در رابطه با موضوعی که برای شما انتخاب شده یک متن 50 تا 100 کلمه‌ای بنویسید. متن شما باید فاقد هر گونه غلط املایی یا نگارشی باشد؛ در غیر این صورت نمره کمتری از این بخش دریافت خواهید کرد.
 
اگر نمی‌دانید بهترین راهکار برای کسب نمره بالاتر در این بخش از duolingo آزمون دولینگو چیست؟ ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که حدود چهار دقیقه از زمان خود را به نوشتن و یک دقیقه را برای چک کردن و بازخوانی مجدد اختصاص بدهید.
 
همچنین هر چه قدر سرعت تایپ انگلیسی شما بالاتر باشد، در این بخش عملکرد بهتری از خود نشان خواهید داد.
 
 • بخش مکالمه (Long Speaking Response)

هدف از این بخش در آزمون دولینگو بررسی مهارت‌های گفتاری داوطلبان است. در ابتدا شما باید به چهار سؤالی که از یک عنوان اصلی مطرح می‌شوند پاسخ دهید و در بخش دوم هم 90 ثانیه زمان دارید تا درباره موضوعی که برای شما در نظر گرفته شده است به‌صورت شفاهی صحبت کنید.
 
سؤال بعدی کمی متفاوت‌تر است. در این بخش یک تصویر برای شما به نمایش درخواهد آمد و شما باید در زمان تعیین‌شده درباره این تصویر توضیحاتی را به‌صورت شفاهی ارائه دهید. در سؤال آخر موضوعی به شما داده می‌شود و شما 30 ثانیه فرصت دارید که درباره این موضوع فکر کنید.
 
پس از اتمام این زمان شما باید سه دقیقه درباره موضوع مورد نظر صحبت کنید.
 

منابع آزمون دولینگو duolingo چیست؟

اکنون که به‌خوبی می‌دانید duolingo آزمون دولینگو چیست؟ احتمالاً علاقمند شده‌اید که به‌جای شرکت در آیلتس یا تافل در این آزمون شرکت کنید. برای اینکه در آزمون دولینگو نمره خوبی بگیرید باید منابع مناسبی برای مطالعه در اختیار داشته باشید.
 
البته تعداد منابع موجود برای آمادگی آزمون دولینگو بسیار کم است. بااین‌حال تیم ویزموندو به شما پیشنهاد می‌کند که برای کسب نمره بالاتر زمان کافی را برای مطالعه کتاب‌های زیر در نظر بگیرید.
 
 • Oxford English Grammar
 • Practical English Usage
 • English Grammar In Use
 • Oxford Word Skills
 • Active Skills For Reading
 
همچنین به شما توصیه می‌کنیم برای تقویت مهارت‌های شنیداری خود از تماشای فیلم و شنیدن پادکست‌های انگلیسی‌زبان غافل نشوید.
 

جدول نمره دهی آزمون دولینگو

سیستم نمره دهی آزمون دولینگو طوری طراحی شده است که بر اساس عملکرد داوطلبان امتیازی بین 10 تا 160 را برای آن‌ها در نظر می‌گیرد. برای بسیاری از مؤسسات آموزشی و دانشگاه‌ها نمرات بین 90 تا 115 قابل‌قبول است. در جدول زیر توانایی‌های مورد نیاز برای کسب نمرات مختلف را مشاهده می‌کنید.
 
CEFR
نمره
مهارت‌ها و توانایی‌های مورد نیاز
A1/A2
55-10
درک کلمات و عبارت‌های ساده
B1
85-60
فهم نکات اصلی یک متن یا نوشته درباره موضوعات ساده -توانایی توصیف و انتقال تجربه‌های روزمره به زبان انگلیسی
B2
115-90
درک صحیح کلمات و عبارت‌های پیچیده و انتزاعی – به‌کارگیری جملاتی با ساختار صحیح در مکالمه و توانایی تعامل با دیگران به زبان انگلیسی
C1/C2
160-120
دانش بسیار گسترده درباره دستور زبان و لغات انگلیسی – توانایی استفاده از عبارت‌های تمثیلی و عامیانه در مکالمات- توانایی بسیار خوب در نگارش به زبان انگلیسی
جدول نمره دهی آزمون دولینگو

چگونه برای آزمون دولینگو آماده شویم؟

در بخش مربوط به منابع duolingo آزمون دولینگو چیست؟ منابعی مختلفی را برای این آزمون به شما معرفی کردیم.
 
بااین‌حال اگر تسلط کافی به زبان انگلیسی دارید و فقط می‌خواهید با نمونه سؤالات این آزمون تطبیقی آشنا شوید؛ به شما توصیه می‌کنیم که در آزمون‌های آزمایشی که به‌صورت رایگان در سایت رسمی دولینگو وجود دارند شرکت کنید. این آزمون‌ها با هدف آشنایی داوطلبان با سؤالات و شیوه برگزاری آزمون طراحی شده‌اند.
 

تفاوت آزمون دولینگو با آیلتس و تافل چیست؟

از تفاوت‌ها یآزمون دولینگو با آیلتس و تافل می‌توان به موارد مختلفی اشاره کرد:
 
 • آزمون دولینگو ارزان‌تر و در دسترس‌تر از تافل و آیلتس است. در حال حاضر هزینه آزمون دولینگو 59 دلار، آيلتس 230 دلار و تافل 260 دلار است.
 • مدت زمان برگزاری آزمون دولینگو یک ساعت است؛ درحالی‌که فقط بخش غیرشفاهی آزمون‌های آیلتس و تافل بیش از 2 ساعت طول می‌کشد.
 • زمان اعلام نتایج آزمون دولینگو بسیار کمتر است. شما می‌توانید در عرض 48 ساعت نتایج آزمون خود را مشاهده کنید. در حالی نتایج آیلتس و تافل بین 6 روز تا 13 روز بعد از برگزاری آزمون اعلام می‌شوند.
 • نتایج آزمون دولینگو برای هر تعداد دانشگاهی که بخواهید به‌صورت رایگان ارسال می‌شود. درحالی‌که ارسال نتایج آیلتس و تافل فقط برای تعداد محدودی از دانشگاه‌ها رایگان است و در صورت درخواست بیشتر باید هزینه‌ای در حدود 20 دلار بپردازید.
 • سؤالات آزمون دولینگو ساده‌تر و کوتاه‌تر از آزمون‌های دیگر هستند.
 

آزمون دولینگو مهاجرت را برای شما آسان‌تر می‌کند!

در این مطلب به‌طور مفصل به بررسی پاسخ سؤال duolingo آزمون دولینگو چیست؟ و دیگر سؤالات مرتبط با این آزمون پرداختیم. اکنون شما می‌دانید که شرکت در این آزمون یکی از روش‌های بسیار خوب برای اثبات توانایی‌هایتان در زبان انگلیسی است.
 
شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی با ویزموندو در ارتباط باشید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به تمام سؤالات شما درباره شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی به کشورهای کانادا، انگلستان، آلمان و… هستند.
 

سوالات متداول

در حال حاضر شما برای شرکت در این آزمون باید مبلغی معادل 59 دلار آمریکا را بپردازید.

سؤالات این آزمون بر اساس چهار مهارت اصلی خواندن، نوشتن، گوش کردن و صحبت کردن طراحی می‌شوند.

هر کدام از این آزمون‌ها با هدف سنجش دانش زبان انگلیسی داوطلبان طراحی شده‌اند بااین‌حال بر اساس نظر بسیاری از داوطلبان، آزمون دولینگو پیچیدگی‌های کمتری نسبت به آیلتس دارد و آسان‌تر است.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *