موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو
ویزای تضمینی کانادا

ویزای تضمینی کانادا: فریب این سه کلمه را نخورید

مهاجرت از کارهای بسیار دشواری است که بسیاری افراد نخستین بار آن را تجربه می‌کنند و ممکن است برای دستیابی فوری به آن فریب تبلیغات موسسات کلاهبردار را بخورند. گیر افتادن در دام کلاهبرداران مهاجرتی برای متقاضیان مشکلات زیادی پدید می‌آورد و حتی فرد را از فرایند مهاجرت دور می‌کند. در زمان اقدام برای اخذ ویزای تضمینی کانادا؛ فریب این سه کلمه را نخورید! این سه کلمه عبارات وسوسه انگیزی مانند اخذ ویزای دایم یا موقت به صورت فوری، وعده جاب آفر با درآمد بالا، مهاجرت بدون پول و مدرک زبان هستند. وکلای مهاجرتی موسسه ویزموندو شما را در این مقاله راهنمایی می‌کنند تا فریب اخذ ویزای تضمینی توسط مؤسسات مهاجرتی را نخورید.
ویزای تضمینی کانادا
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو
نویسنده: گروه تحقیقاتی ویزموندو

زمان مطالعه : 7 دقیقه

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از آخرین اخبار مطلع شوید
فهرست مطالب

وعده ویزای تضمینی

یکی از وعده‌های دروغین موسسات مهاجرتی وعده ویزای تضمینی است! بسیاری از کلاهبرداران با این وعده وسوسه‌انگیز کاربران را فریب می‌دهند. در واقع صدور ویزا فقط به عهده افسر مهاجرتی کانادا است. افسر مهاجرتی پرونده هر فرد را با توجه به معیارهای یکسان بررسی می‌کند و با صدور ویزا مخالفت یا موافقت می‌کند. پس هر موسسه‌ای که ادعای صدور ویزای تصمینی فوری را به افراد می‌دهد، قطعا قصد کلاهبرداری دارد.

 

وعده اخذ ویزای موقت یا دائم به‌صورت فوری!

یکی از فریب‌های موسسات مهاجرتی کلاهبردار، وعده اخذ ویزای موقت یا دایم به صورت فوری است. از آنجایی که پروسه مهاجرت به کشور کانادا یک پروسه زمان‌بر است، با دیدن این وعده پی به فریب موسسه مهاجرتی ببرید و فورا آن محل را ترک کنید. موسسات مهاجرتی فریب‌کار با آگاهی از اینکه افراد دوست دارند زودتر به کشور کانادا مهاجرت کنند، این وعده دروغ را به آن‌ها می‌دهند و در واقع فرایند مهاجرت را برای آن‌ها سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌کنند‌. مشاورین موسسه مهاجرتی ویزموندو به صورت رایگان به شما برای اخذ ویزای تضمینی مشاوره می‌دهند تا در دام موسسه‌های دروغین نیفتید.

 

وعده جاب آفر با درآمد بالا

در زمان اخذ ویزای تضمینی کانادا، یکی از این وعده‌هایی که داده می‌شود، وعده جاب آفر با درآمد بالاست! بدیهی است بسیاری افراد در پی کسب درآمد بالا پس از مهاجرت به کشور کانادا هستند و با این وعده وسوسه می‌شوند. موسسات مهاجرتی دروغین قراردادهای غیر واقعی با درآمد بسیار بالا را به افراد نشان می‌دهند و افراد را فریب می‌دهند تا با پرداخت مبلغ زیادی به این موسسات، به در‌آمد بالا برسند.‌ باید بدانید که بر اساس قوانین کشور کانادا هیچ فرد یا شرکتی بدون تایید سازمان مهاجرت کانادا و سایر نهادهای قانونی، امکان استخدام مهاجرین را ندارد، پس وعده اخذ تضمینی جاب آفر با درآمد بالا یک وعده دروغین و کلاه‌برداری است. مشاورین مهاجرتی موسسه ویزموندو تمام شرایط نحوه استخدام در کشور کانادا، کسب درآمد و میزان درامد را به صورت رایگان به شما شرح می‌دهند.

وعده جاب آفر با درآمد بالا

 

کلاهبرداری مهاجرتی از طریق ایمیل، تلفن یا واتی اپ

از دیگر وعده‌های دروغین موسسات کلاهبردار مهاجرتی ارسال پیام‌های فریبنده مهاجرتی از طریق ایمیل، پیامک یا واتساپ است. برخی از این پیام‌ها هم حاوی اطلاعات شخصی و بانکی فرد است که سبب می‌شود فرد به غلط فکر کند این پیام‌ها از طریق یک نهاد معتبر مانند اداره مهاجرت کانادا برای او ارسال شده‌اند. دانستن این نکته لازم است تمامی پرداخت‌های لازم برای اخذ ویزای کانادا فقط از طریق سایت‌های رسمی و درگاه‌های بانکی معتبر صورت می‌گیرد و سازمان مهاجرت کانادا هیچ‌گاه برای دریافت اطلاعات شخصی فرد، پیامی نمی‌فرستد.
جدیدترین کلاهبرداری موسسات مهاجرتی نیز این است که با شماره فرد تماس می‌گیرند و خود را به دروغ به عنوان افسر اداره مهاجرتی معرفی می‌کنند و از فرد متقاضی درخواست می‌کنند که برای اینکه ویزای آنها باطل نشود و از کشور کانادا اخراج نشوند، اطلاعات شخصی و بانکی خود را برای آنها ارسال کنند، در چنین مواردی اصلا تردید نکنید؛ زیرا اداره مهاجرت کانادا تحت هیچ‌گونه شرایطی با متقاضیان تماس نمی‌گیرد و مبلغی تحت عنوان جریمه یا هر عنوان دیگری را دریافت نخواهد کرد. اگر از این قبیل پیام‌ها دریافت می‌کنید، با موسسه مهاجرتی ویزموندو تماس بگیرید تا مشاوران ما به صورت کاملا رایگان راهنمایی‌های لازم را به شما دهند.‌

 

کلاهبرداری مهاجرت با ساخت سایت‌ جعلی

از دیگر روش‌های کلاهبرداری رایج ایجاد یک سایت دروغین همانند سایت‌های مهاجرتی معتبر است. حتی برخی از سایت‌های دروغین پا را فراتر نهاده و سایت‌هایی شبیه به سایت رسمی اداره مهاجرتی کانادا را ساخته و تبلیغات اینترنتی دروغین را طراحی کرده و از طریق این تبلیغات ترافیک سایت خود را افزایش می‌دهند.‌
زمان مراجعه به این سایت‌ها برای اخذ ویزای تضمینی کانادا، همیشه به یاد داشته باشید هر چه یک موسسه یا سایت وعده‌های بیشتر و غیر‌واقعی‌تری دهد احتمال کلاهبردار بودن آن بیشتر است. مطابق بر بیانیه‌های صادر شده توسط اداره مهاجرتی کانادا اگر یک سایت مهاجرتی شرایطی زیر را داشته باشد، حتما دروغین است:
در وب‌سایت از متقاضی درخواست پول برای دسترسی به فرم‌ها و فایل‌ها بدهند. همه فرم‌های سایت اداره مهاجرت کانادا کاملا رایگان هستند.‌
نشانه دیگر جعلی بودن این سایت‌ها وعده اخذ جاب آفر فوری یا درآمد بالاست.
اگر سایت قبل از وارد کردن هر اطلاعاتی درخواست اخذ پول کند، باید به جعلی بودن آن شک کرد.
در صورتی که امکان تماس از قسمت تماس با ما وجود نداشته باشد، پس قطعا این سایت کلاه‌برداری است.
اگر یک فرد ناشناس شما را از طریق یک ایمیل با سایت آشنا کرده، نباید به آن اعتماد کنید.
کلاهبرداری شرکت ‌های مهاجرتی با وعده داشتن روابط خاص با سفارت‌
از دیگر وعده‌های دروغین موسسه های مهاجرتی جعلی وعده روابط خاص با سفارت است. این وکلا ادعا دارند که با داشتن روابط خاص با افسران مهاجرتی یا مسیولان دانشگاه‌ها و پارتی بازی قوانین را دور می‌زنند و به شما در اخذ فوری ویزای مهاجرتی کمک می‌کنند‌. بر اساس تجربه مشاورین موسسه مهاجرتی کانادا اخذ ویزا با داشتن روابط خاص با مسئولین فقط یک وعده دروغ است.

 

مهاجرت بدون مدرک زبان یا بدون پول

مهاجرت بدون مدرک زبان یا بدون پول از وعده‌هایی است که باید فریب آن را نخورید. یکی از شروط اصلی صدور ویزای کانادا داشتن مدرک زبان تافل یا آیلتس و داشتن تمکن مالی برای زندگی در این کشور است. پس در زمان دریافت ویزای تضمین کانادا بدانید که مهاجرت بدون داشتن سرمایه و مدرک زبان اصلا امکان‌پذیر نیست.
 

سایر روش‌های جلوگیری از کلاهبرداری موسسات مهاجرتی

روش‌های کلاهبرداری موسسه‌های جعلی کانادا بسیار گسترده است. برای اینکه در دام این روش‌ها نیفتید موارد زیر را در زمان انتخاب موسسات مهاجرتی بررسی کنید:

موسسات مهاجرتی معتبر از مشاورین و وکلای مهاجرتی معتبر و حرفه‌ای دارند. پس حتما مدارک وکیل را چک کنید.

قبل از انتخاب موسسه مهاجرتی آگاهی خود را درمورد انواع روش‌ها بالا ببرید. در صورتی که وعده‌های تخفیف بسیاری در زمان محدود داده‌اند، اصلا شتاب نکنید و راجع به آن موسسه به خوبی تحقیق کنید.

از وکلای مهاجرتی پرسش کنید؛ اگر وکلا قادر به پاسخ‌دهی پرسش‌های معمولی نیستند، پس نمی‌تواند در فرایند مهاجرت به شما کمک کنند.

حتما به صورت حضوری به دفتر موسسه بروید.

قبل از اینکه قراردادی با موسسه ببندید، تمام جوانب مثبت و منفی را چک کنید، پس از اطمینان یافتن با آن قرارداد را امضا کنید.

مبالغ را به حساب موسسه پرداخت کنید و هیچ‌گاه به حساب شخصی مبلغی واریز نکنید.

 

روش‌های بررسی اعتبار موسسات مهاجرتی

متاسفانه راه‌های کلاه‌برداری موسسه‌های مهاجرتی دروغین بسیار زیاد بوده و نمی‌توان تمام روش‌های آن‌ها را یک به یک ذکر کرد. کلاهبرداران از امید متقاضیان سو استفاده کرده و به شیوه‌های مختلف آن‌ها را فریب می‌دهند. بهترین کار برای اینکه در دام این موسسه‌های دروغین نیفتید، آشنایی با راه‌های اعتبارسنجی این موسسات است.‌ وکلای موسسه ویزموندو شما را با روش‌ها بررسی اعتبار شرکت‌های مهاحرتی آشنا می‌کنند، در زمان انتخاب موسسه مهاجرتی این چند معیار را در نظر بگیرید:

یکی از روش‌های رایج کلاهبرداری جعل ادرس ایمیل است تا خود را پشت این آدرس ایمیل جعلی پنهان کنند. متقاضیان این آدرس ایمیل را با موسسات معتبر اشتباه گرفته و به آنها اعتماد می‌کنند. پس حواستان به ایمیل‌های اکانت‌های دور ریخته شده و شماره تماس Google Voice باشد تا یک ایمیل جعلی را اشتباها معتبر تلقی نکنید. کلاهبرداران با ایمیل‌های جعلی پیام‌هایی برای متقاضیان ارسال می‌کنند و آنها فریب می‌خورند که این ایمیل ها از طرف نهادهای رسمی برای آنها ارسال شده و در دام فریبکاران می‌افتند. برای تشخیص ایمیل‌های دروغین سر صفحه‌های ایمیل را بررسی کرده و همچنین تطابق آدرس ایمیل ارسال شده را با نام نمایش داده شده چک کنید.‌

 بسیاری از کلاهبرداران از طریق برنامه‌های پیام‌رسان همانند واتساپ یا تلگرام درخواست پول از متقاضیان مهاجرتی می‌کنند و افراد ناآگاه اغلب در دام این افراد می‌افتند. پس در زمانی که با چنین پیام‌هایی مواجه می‌شوید حتما احتیاط کنید و با بررسی اطلاعات تماس گیرنده و استفاده از برنامه‌های پرداخت معتبر اعتبار آن را بسنجید. هیچ‌گاه اطلاعات مالی و شخصی خود را در اختیار اشخاص یا شرکت‌های نا‌شناس نگذارید.

در زمان انتخاب موسسه‌های مهاجرتی فریب اشخاصی که ادعای روابط خاص با اشخاص یا نهادهای خاص دارند را نخورید. وکلای معتبر همانند وکلای موسسه مهاجرتی ویزموندو از پیچیدگی اخذ ویزای کانادا باخبر هستند و هیچ‌گاه وعده تضمینی نمی‌دهند. مشاورین این موسسه بارها هشدار‌هایی مانند جدیدترین

کلاهبرداری موسسات مهاجرتی | فریب نخورید یا ویزای تضمینی کانادا: فریب این سه کلمه را نخورید را به متقاضیان می‌دهند تا در دام افراد شیاد نیفتند.

راه دیگر اعتبار سنجی موسسه‌هاس مهاجرتی بررسی وب‌سایت آن‌هاست. موسسه‌های دروغین اغلب محتوای کپی و بی‌کیفیت را در سایت خود منتشر می‌کنند‌. در صورتی که موسسات حقوقی به پشتوانه دانش کافی از فرایند مهاجرت محتوای با‌کیفیت و جدیدی را در سایت خود قرار می‌دهند که به بسیاری از سوالات متفاضیان به روشنی پاسخ می‌دهند.

 

مشاور مهاجرتی مجاز و معتبر کیست؟ تشخیص وکیل از کلاهبردار

بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا توانایی تشخیص وکلای مهاجرتی را از افراد شیاد ندارند. در واقع تشخیص این دو از همدیگر بسیار ساده است و با آگاهی از چند نکته به راحتی می‌توانید کلاهبرداران را تشخیص دهید. مشاورین مهاجرتی مجاز و معتبر با نشانه‌های زیر شناخته می‌شوند:
وکلای مهاجرتی معتبر عضو انجمن مشاوران مهاجرتی و شهروندی کانادا (CICC)‌ هستند.
وکلای رسمی دادگستری، عضو انجمن حقوقی ایالتی هستند.

روش‌های بررسی اعتبار موسسات مهاجرتی

 

چطور از اعتبار یک سایت مهاجرتی مطمئن شویم؟‌

برای اینکه اعتبار سایت یک موسسه مهاجرتی را بسنجید، بهترین کار این است که فقط به آدرس مجازی موسسه‌ها اعتماد نکنید و آدرس دفتر کاری آنها را جویا شوید و به صورت حضوری به دفاتر آنها مراجعه کنید. اگر موسسات فاقد دفتر باشند و از دادن آدرس سر‌باز بزنند پس به اعتبار آن شک کنید و احتمال کلاهبردار بودن آن بسیار است. راه دیگر پیگیری موسسه از اصناف و سامانه استعلام اشخاص حقوقی کشور است، برای جستجوی قانونی بودن یک شرکت در این سامانه نیاز به نام شرکت، شناسه ملی یا شماره ثبت شرکت دارید.

از دیگر راه‌های تشخیص موسسات مهاجرتی کلاهبرداری، بررسی رزومه کاری آنها و همچنین محتویات سایت است. اگر سایت فاقد اطلاعات کامل، بخش پشتیبانی و تماس با ما باشد، احتمال کلاهبردار بودن آن بسیار است. از طریق طرح چند پرسش ساده می‌توانید اعتبار وکلا را بسنجید، اگر از پاسخ دادن طفره بروند، پس قادر به انجام کارهای مهاجرتی شما نیستند‌. مشاورین موسسه مهاجرتی ویزموندو به تمام سوالات شما به صورت شفاف پاسخ خواهند داد.

 

نحوه شکایت از کلاهبرداران مهاجرتی

در صورتی که درگیر کلاهبرداران مهاجرتی شده‌اید، باید فورا به مراجع قانونی شکایت کنید. اگر که یک سایت به نام موسسه مهاجرتی کلاهبرداری کرده است، حتما نزد پلیس فتا درخواست خود را مطرح کنید. همچنین دادسرای جرائم رایانه‌ای و داداسرای امور بین‌الملل از مراجعی هستند که می‌توان به این دو نهاد از کلاهبرداران مهاجرتی در داخل و خارج کشور شکایت کرد. برای شکایت از یک موسسه ثبت شده نخست باید دادخواست شکایت حقوقی خود را ارایه دهید.‌ اگر شرکت مهاجرتی ثبت نشده باشد، باید نزد دادگاه کیفری از فرد شکایت کنید. بر اساس قوانین انجمن CICC وظیفه دارد تمامی شکایات مرتبط با موسسات مهاجرتی را بررسی کند.‌ امکان ارایه دادخواست آنلاین در سایت CICC هم وجود دارد، این انجمن پس از بررسی دادخواست آنلاین شما، به شکایت شما رسیدگی می‌کند‌. مشاورین موسسه مهاجرتی ویزموندو راهنمایی‌های لازم را در خصوص شرکت‌های مهاجرتی کلاهبردار به شما خواهند داد.
 
نحوه شکایت از کلاهبرداران مهاجرتی
 

جمع‌بندی

پروسه مهاجرت یکی از پروسه‌های دشوار، زمان بر و دلهره‌آور است که برخی افراد برای موفق شدن در آن عجله می‌کنند و در دام افراد کلاهبردار می‌افتند. در زمان انتخاب موسسه مهاجرتی باید وسواس زیادی به خرج دهید تا یک موسسه معتبر و حرفه‌ای همانند ویزموندو را پیدا کنید. موسسات معتبر فرایند مهاجرت به کشور کانادا را برای شما راحت‌تر می‌کنند و بر اساس شرایط شما یک راه مهاجرتی مطمین را به شما پیشنهاد دهند. اگر به دلیل فریب کلاهبرداران پروسه مهاجرت برای شما پیچیده و دشوار شده است، از مشاورین موسسه مهاجرتی ویزموندو کمک بگیرید.

سوالات متداول

برای تشخیص مشاور مهاجرتی معتبر از کلاهبردار اسم، ‌شماره ثبت وکیل در انجمن CICC یا اسم موسسه را در وبسایت CICC جستجو کنید تا مشخصات وکیل به نمایش دراید. اگر اسم وکیل در سایت فوق نبود،‌ IRCCباید به معتبر بودن آن شک کرد. 

برای اینکار نخست پروانه‌ها و مجوز‌های وکیل را بررسی کنید. همچنین از تجربیات سایر افراد بهره بگیرید. 

برای اینکار در مورد موسسه مهاجرتی به خوبی تحقیق کنید و این کار مار را تنها به موسسه های معتبر بپردازید. همچنین تمام کار را به وکیل واگذار نکنید و دانش خود را درباره راه‌های مهاجرت به کشور کانادا بالا ببرید و پیش از اخذ قرارداد تمام جوانب مثبت و منفی را بررسی کنید. 

یکی از شگردهای کلاهبرداران وعده‌هایی مانند اخذ ویزای کانادا به صورت فوری با تضمینی است. در واقع هیچ فرد یا موسسه‌ای قادر به انجام چنین کاری نیست، پس در دام این وعده‌های دروغین نیفتید. 

خیر، داشتن وکیل مهاجرتی ضروری نیست، اما با کمک گرفتن از یک وکیل حرفه‌ای و معتبر پروسه مهاجرت برای شما ارزان‌تر و شانس شما در اخذ ویزا بیشتر می شود. 

بله، با ثبت دادخواست خود نزد پلیس فتا یا دادگاه کیفری می‌توانید از کلاهبرداران مهاجرتی شکایت کنید.

مطالب مرتبط
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *