ویزای کانادا | هزینه ها و شرایط + مشاوره رایگان با ویزموندو
موسسه مشاوره مهاجرتی و سرمایه گذاری آکو مهاجر ویرا (ثبت: ۵۴۳۴۷)
دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری آکو

ویزای کانادا با ویزموندو

فهرست مطالب

کانادا یکی از ۱۰ اقتصاد برتر جهان است. پس جای تعجب نیست که بسیاری از افراد دوست دارند در کانادا زندگی و کار کنند؛ اما لازمه مهاجرت و دریافت ویزای کانادا پیمودن مسیری نسبتاً نگران‌کننده و پر از چالش است که نمی‌توان به‌تنهایی آن را طی کرد و برای رسیدن به موفقیت، باید برای برداشتن هر گام از افراد صاحب‌نظر در این حوزه مشورت کرد. باوجود تمام نگرانی‌های اخذ ویزای کشور کانادا؛ اما خوشبختانه تنوع در انواع ویزای این کشور به متقاضیان این نوید را می‌دهد که می‌توانند وابسته به شرایط خود اقدام به اخذ ویزا کنند. برای مهاجرت به کانادا بهتر است قبل از هر اقدامی آگاهی خود را در حوزه فرآیند دریافت ویزا، مدارک لازم و آشنایی با شرایط و ضوابط افزایش داد.

چگونه ویزای کانادا بگیریم؟

دریافت ویزای کشور کانادا وابسته اهداف و شرایط متقاضی متفاوت است. شما باید وابسته به نوع ویزای خود که شامل کاری، تحصیلی، توریستی و غیره است به کمک یک مشاوره حرفه‌ای و مشورت با یک وکیل کار بلد، متناسب با شرایط خود برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنید. خوشبختانه همه افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، می‌توانند متناسب با توانایی‌ها و مدارک خود در صورت آشنایی با مسیر، موفق به دریافت ویزا شوند.

انواع ویزای کانادا
انواع ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا درواقع مهری است که روی پاسپورت نقش می‌بندد و این مهر درواقع سندی به‌عنوان کسب اجازه ورود به کشور رؤیایی کانادا است. هر فردی که قصد مهاجرت به این کشور را دارد، می‌تواند متناسب با توانایی‌های خود اقدام به دریافت ویزا کند؛ اما بهتر است قبل از هر اقدامی به جهت آگاهی بیشتر با انواع ویزای کانادا آشنا شد.

ویزای تحصیلی کانادا

ویزای تحصیلی یکی از پر تقاضاترین انواع ویزای کشور کانادا است و علت این موضوع نیز می‌تواند با مزایای زندگی در این کشور مرتبط باشد. کیفیت زندگی مطلوب، رفاه کافی، تحصیل در دانشگاه‌های معتبر دنیا و برخورداری از حقوق شهروندی تنها بخش محدودی از مزایا و ویژگی‌های مثبت دریافت ویزای تحصیلی کانادا است که سبب شده است تا گرفتن ویزا یک گزینه بسیار عالی برای دانشجویان بین‌المللی محسوب ‌شود، زیرا علاوه بر مزایای فوق، متقاضیان علاوه بر دریافت ویزای تحصیلی با هزینه نسبتاً مناسب‌تر در صورتی که به این کشور مهاجرت کنند، از دولت کانادا اجازه تحصیل و کار دریافت می‌کنند. همچنین خبر خوب برای دانشجویان بین‌المللی علاقه‌مند به تحصیل در کشور کانادا این است که آن‌ها می‌توانند در صورت دریافت ویزای تحصیلی این کشور، همسر و فرزندان خود را نیز با خود ببرند.

ویزای کاری کانادا

ویزای کاری نیز ازجمله پرطرفدارترین انواع ویزا برای مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود. افراد حرفه‌ای، تحصیل‌کرده و بااستعداد می‌توانند وابسته ملیت خود موفق به دریافت ویزای کاری شوند. البته این نکته را مدنظر داشته باشید که اخذ ویزای کاری کانادا در صورتی امکان‌پذیر است که شخص در سیستم امتیازبندی اسکیل ورکر نمره خوبی دریافت کند. امنیت بالا، مالیات اندک برای افراد مهاجر و توسعه اقتصادی رو به رشد کانادا دلایل خوبی برای تمایل افراد نسبت به گرفتن ویزای کاری از کشور کاناداست. داشتن تجارب کاری موفق ازجمله مهم‌ترین شرایط دریافت این ویزاست.

ویزای خود اشتغالی کانادا

ویزای خود اشتغالی کانادا بسیار مناسب هنرمندان، ورزشکاران و نیروهای کار ماهر است که قصد دارند برای اقامت دائم یا موقت به کانادا سفر کنند. در نوع ویزا، افراد توانمند در کسب‌وکار و مشهور، وابسته به مهارت، هنر یا ورزشِ حرفه‌ای خود در این کشور، می‌توانند اقدام به خوداشتغالی کنند و خودشان عهده‌دار هزینه زندگی خود باشند. البته ازآنجایی‌که در چند سال اخیر ویزای خوداشتغالی به‌عنوان یکی از پر تقاضاترین ویزاهای کانادا تبدیل ‌شده است، دولت این کشور برای اعطا این نوع ویزا، محدودیت‌هایی را لحاظ کرده است که ازجمله مهم‌ترین آن می‌توان به تمکن مالی و ارائه گواهی سلامت اشاره کرد.

ویزای اسپانسرشیپ کانادا

ویزای اسپانسرشیپ کانادا از دیگر ویزاهای معتبر این کشور محسوب می‌شود که مناسب برای افراد بالای ۱۸ سال است. افراد مهاجری که بالای ۱۸ سال سن دارند و در کشور کانادا اقامت دائم دارند، می‌توانند به کمک ویزای اسپانسرشیپ برای همسر، پدر، مادر، خواهر، برادر، پدربزرگ، مادربزرگ خود از دولت کانادا اقامت دائم دریافت کنند. البته دریافت این ویزا مشروط بر این است که شخص دعوت‌کننده بتواند از عهده نیازهای مالی اشخاص دعوت‌شده برآید؛ به بیان ساده‌تر می‌توان گفت که شخص از شرایط زندگی و مالی مطلوبی برخوردار باشد.

ویزای اسپانسرشیپ کانادا
ویزای اسپانسرشیپ

ویزای توریستی کانادا

ایرانیانی که با ویزای توریستی کانادا وارد این کشور می شوند و یا اکنون در کانادا حضور دارند، می‌توانند تا تاریخ ۲۸ فوریه ۲۰۲5، به صورت رایگان، درخواست Open Work Permit بدهند. اپن ورک پرمیت مجوزی است که به شما اجازه می‌دهد تا در کانادا کار کنید و اقامت 3 ساله دریافت کنید.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزا، مناسب افرادی است که قصد دارند از فرزند یا نوه خود در کانادا دیدن کنند. این نوع ویزا که درواقع زیرمجموعه ویزای توریستی هم دسته‌بندی می‌شود، مناسب افرادی است که می‌خواهند به دلیل وابستگی‌های عاطفی به دیدن خانواده خود در کانادا بروند. شرایط اخذ سوپر ویزای کانادا نیز به این صورت که افراد مهاجر و مقیم این کشور که بالای ۱۸ سال سن دارند، می‌توانند برای دیدن پدربزرگ، مادربزرگ، پدر و مادر خود از دولت کانادا اجازه ورود بخواهند. البته فرد مقیم در هنگام اجازه خود برای ارسال سوپر ویزا، باید مدارکی اعم از فیش حقوقی، صورت‌حساب بانکی، بیمه و غیره را همراه خود داشته باشد تا بتواند موجب تسهیل در فرآیند ارسال ویزا شود.

افراد مشمول سوپر ویزا می‌توانند به مدت ۱۰ سال بدون هیچ تبدیل وضعیتی به کانادا سفر کنند و در هر بار سفر به این کشور تا ۵ سال در آنجا زندگی کنند. درنهایت باید گفت که پدربزرگ‌ها، مادربزرگ‌ها و وابستگانی که قصد دارند به کانادا از طریق سوپر ویزا سفر کنند، باید قبل از سفر، دلیل سفر، شرایط خانوادگی، مالی و شرایط اقتصادی خود را درون پرونده مهاجرتی خود برای آفیسر شرح دهند.

ویزای مولتی کانادا

ویزای مولتی کانادا یک راهکار عالی برای افرادی است که قصد دارند در کانادا سرمایه‌گذاری کنند یا در این کشور به تفریح و دیدن اقوام بپردازند. با اخذ ویزای مولتی کانادا افراد می‌توانند هرچند بار که دوست دارند در بازه ۶ ماه به کانادا سفر کنند. مدت اعتبار این ویزا نیز ۱۰ ساله است. البته گرچه اعتبار ویزا مولتی ۱۰ ساله است؛ اما فراموش نکنید که اعتبار پاسپورت‌های ایرانی ۵ ساله است. با توجه به اینکه با ابطال پاسپورت ایرانی، ویزا نیز باطل می‌شود. این نوع ویزا در کشور ایران به نام ویزای ۵ ساله معروف است. باوجود تمام مزایای ویزای مولتی کانادا؛ اما متقاضیان مهاجرت به کانادا باید بدانند که با اخذ مولتی ویزا حق کار یا اقامت در این کشور را ندارند و باید پس از اتمام هر ۶ ماه حتی برای چند ساعت از کشور کانادا خارج شوند و سپس وارد شوند. به‌طورکلی در خصوص ویزای مولتی می‌توان گفت که افراد سراسر جهان با اخذ این ویزا می‌توانند به مدت ۱۰ سال در بازه ۶ ماهه از کشور کانادا باهدف تفریح، سرمایه‌گذاری یا بازدید از جاذبه دیدنی استفاده کنند.

ویزای استارتاپ کانادا

ورک پرمیت یا ویزای استارتاپ یک گزینه مناسب برای ایده پردازان و افرادی موفق است که همواره ایده‌های نو در ذهن خود می‌پرورانند، این دسته از افراد می‌توانند با دریافت ویزای استارتاپ کانادا تحت عنوان یک شغل مستقل، کسب‌وکار خود را رونق دهند و علاوه بر کار و زندگی در این کشور، مانند دیگران از مزایا و حقوق یک شهروند کانادایی بهره‌مند شوند. امکان همراهی همسر و فرزندان از دیگر مزایای اخذ ویزای استارتاپ است، البته مشروط بر اینکه شخص سرمایه لازم برای زندگی در کانادا را به مدت یک سال داشته باشد.

ویزای کارآفرینی کانادا

کارآفرینان بااستعداد و افراد صاحب کسب‌وکارهای بزرگ نیز می‌توانند با اخذ ویزای کارآفرینی کانادا، شغل خود را در یک محیط بهتر و با احتمال موفقیت بیشتر توسعه دهند. دریافت ویزای کارآفرینی علاوه بر موفقیت بیشتر در حوزه کسب‌وکار، بستر فرصت‌های شغلی بهتر را نیز برای کارآفرینان فراهم می‌کند. افرادی که قصد دارند در مدت‌زمان بسیار کم، موفق به اخذ اقامت دائم در کانادا شوند، می‌توانند نسبت به ویزای کارآفرینی اقدام کنند و با ورود به کشور کانادا و شروع کار خود درخواست اقامت دائم کنند. فراموش نکنید که مهم‌ترین نکات اخذ ویزای کارآفرینی برخورداری از سرمایه کافی باهدف کارآفرینی است. اقتصاد پایدار، عدم نیاز به مدرک معتبر زبان، فرصت‌های تجاری خوب، عدم نیاز به مدرک تحصیلی در کنار امکان همراهی همسر و فرزند ازجمله مهم‌ترین مزایا و ویژگی‌های مثبت این نوع از ویزا محسوب می‌شود.

ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

خوشبختانه دولت کانادا با هدف جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های معتبر خود، پس از اتمام دوره تحصیل به دانشجویان بین‌المللی فرصتِ کاریِ موفق و یک زندگی عالی در این کشور را می‌دهد. افرادی که پس از تحصیل قصد دارند در فضایی بهتر اقدام به پیاده‌سازی ایده‌های خود کنند، می‌توانند از طریق ویزای کار پس از تحصیل در کانادا اقدام کنند. امکان اقامت دائم، افزایش تجربه‌های کاری موفق و توسعه کسب‌وکار، زندگی در کشوری با امنیت بالا و امکان فرصت‌های شغلی مناسب، از جمله مهم‌ترین مزایای ویزای کار پس از تحصیل در کانادا محسوب می‌شود.

شرایط دریافت ویزای کانادا

شرایط ویزای کانادا می‌تواند وابسته به نوع ویزای دریافتی، متفاوت باشد. برای مثال افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی دارند، باید مدارک تحصیلی و مدرک معتبر زبان داشته باشند. هم‌چنین افرادی که قصد دارند ویزای کارآفرینی یا استارت آپ دریافت کنند، باید در کنار مدارک خود اعم از مدرک زبان، گواهی عدم سوءپیشینه و غیره، سندی را که اثبات‌کننده سرمایه حداقلی ۱۰۰۰۰ دلاری آن‌ها است، به سفارت ارائه دهند. با توجه به اینکه نوع ویزا تعیین‌کننده مدارک لازم است، در ادامه همین بخش برای متقاضیان مهاجرت به کانادا شرایط دریافت ویزای کانادا را جمع‌آوری کردیم. موارد زیر به‌طور مختصر و مفید مدارک لازم برای هر نوع ویزای کشور کانادایی را بیان می‌کند؛ اما در کنار مطالعه این موارد بهتر است پس از انتخاب مسیر خود متناسب با توانایی، سطح تحصیل و انتظارات خود تحت نظر مشاوران حرفه‌ای در حوزه مهاجرت کانادا، با دیگر شرایط دریافت ویزا آشنا شوید.

 • اعتبار حداقل سه‌ساله پاسپورت
 • تقویت و بهبود سابقه سفر
 • حتی‌الامکان دریافت ویزای شینگن
 • تراکنش مالی بالا
 • ارائه دعوت‌نامه معتبر

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کانادا

علاقه‌مندان به زندگی و پیشرفت در کشور کانادا باید در گام اول مدارک و اسنادی را برای دریافت ویزا به سفارت کانادا ارائه دهند. به‌طورکلی متناسب با ویزای درخواستی مدارک و اسناد لازمه به چهار بخش شخصی، مالی، تحصیلی و شغلی تقسیم می‌شوند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کانادا
مدارک اخذ ویزای کانادا

مدارک شخصی

مدارک شخصی یا عمومی شامل تمام متقاضیان اخذ ویزای کانادا می‌شود؛ به بیان ساده‌تر می‌توان گفت که ارائه مدارک شخصی تنها منوط به ویزای مشخصی نیست، بلکه تمام علاقه‌مندان به دریافت ویزای کشور کانادا باید مدارک اعلام ‌شده در ادامه این بخش برای اخذ ویزا آماده کنند.

 • ارائه گذرنامه با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • یک قطعه عکس
 • کارت ملی و شناسنامه
 • تکمیل فرم و بیان یک بیوگرافی کامل
 • در صورت تأهل، همراه داشتن سند ازدواج
 • عدم سابقه کیفری
 • اثبات سلامت خود از طریق معاینه پزشکی
 • همراه داشتن اسناد هویتی و وضعیت مدنی

مدارک مالی

مدارک مالی مهم‌ترین بخش مدارک ویزای کشور کانادا را تشکیل می‌دهند. همراه داشتن یک فرم یا رسید اثبات‌کننده این موضوع که شخص می‌تواند عهده‌دار هزینه زندگی خود در کشور کانادا باشد، از اهمیت زیادی برخوردار است. در ادامه این بخش نیز مهم‌ترین مدارک مالی لازم برای گرفتن ویزای کانادا را می‌خوانید.

 • ارائه مدرک برای اثبات تمکن مالی
 • بیمه‌نامه
 • فیش حقوقی سه ماه گذشته
 • گردش مالی ۶ ماه گذشته
 • ارائه سند خانه، ملک، اتومبیل و غیره

مدارک شغلی

افرادی که قصد دارند در کانادا اقدام به برپایی یک استار آپ یا خوداشتغالی کنند، باید در جهت تقویت مدارک شغلی خود تلاش کنند. ارائه مدارک شغلی جامع و کامل علاوه بر سهولت مسیر مهاجرت، شرایط شروع کار را نیز آسان‌تر خواهد کرد. جدول زیر شاخص‌ترین مدارک شغلی لازم برای دریافت ویزا را به‌طور مختصر و مفید بیان کرده است.

 • گواهی اشتغال به کار

این مدرک مختص کارمندان علاقه‌مند به دریافت ویزای کشور کانادا است.

 • شماره نظام‌مهندسی یا پروانه کاری

این مدرک مختص پزشکان، وکلا و مهندسانی است که در جهت مهاجرت به کانادا می‌خواهند، اقدام کنند.

 • پروانه کسب

پروانه کسب مهم‌ترین مدرک شغلی برای افراد فعال در حوزه مشاغل آزاد، کارخانه‌داران و غیره است.

 • حکم بازنشستگی

این مدرک را افرادی باید ارائه دهند که پس از بازنشستگی قصد دارند در کشور کانادا زندگی کنند.

نکات مهمی که باید در خصوص ارائه مدارک شغلی بدانید این است که کلیه موارد فوق اعم از مدارک مالی، شغلی و غیره باید به زبان انگلیسی ترجمه ‌شده باشند، ضمن اینکه ارائه مدرک لیست مالیات، از دیگر مواردی است که افراد فعال در حوزه مشاغل آزاد، پزشکان، وکلا، مهندسان و… باید آن را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و همراه خود در زمان اقدام برای اخذ ویزا داشته باشند.

مدارک تحصیلی

معمولاً پرطرفدارترین و محبوب‌ترین ویزا در بین متقاضیان مهاجرت به کانادا ویزای تحصیلی است. دانشجویان بین‌المللی در هر سن و در هر مقطع تحصیلی می‌توانند در صورت داشتن مدارک زیر برای سفر، زندگی و ادامه تحصیل در کانادا اقدام کنند.

 • مدارک تحصیلی ترجمه‌شده به زبان انگلیسی
 • ارائه مدرک زبان معتبر
 • دعوت‌نامه یا نامه پشتیانی
 • ارائه یک رزومه قوی
 • مدرک یا رسید اثبات‌کننده پرداخت هزینه ویزای تحصیلی
 • ارائه ریزنمرات سه سال آخر تحصیلی

هزینه های ویزای کانادا

قیمت ویزای کانادا نیز وابسته به نوع ویزای درخواستی متفاوت است و این هزینه هرسال ممکن است با اندکی افزایش همراه باشد. طبق آخرین تحقیقات، تعرفه هزینه ویزای کانادا از ۱۵۰ دلار تا ۴۷۰ دلار برای هر نفر وابسته به نوع ویزای منتخب او متفاوت است. به‌عنوان ‌مثال هزینه ویزای تحصیلی ۱۵۰ دلار و هزینه ویزای خوداشتغالی ۴۶۵ دلار تخمین زده می‌شود. البته این هزینه تنها برای دریافت هزینه ویزا است و هزینه مراحل دیگر نظیر پروسه انگشت‌نگاری، ثبت‌نام، گواهی سلامت و غیره کاملاً از این موضوع جداست. جدول زیر هزینه هر ویزای کشور کانادا را به‌طور تقریبی برای یک نفر بیان می‌کند.

ردیفنام ویزاهزینه
۱ویزای تحصیلی۱۵۰ دلار
۲ویزای کاری۱۵۵ دلار
۳ویزای توریستی۱۰۰ دلار
۴ویزای خوداشتغالی۴۶۵ دلار
۵ویزای کارآفرینی۳۵۵ دلار
۶ویزای استارتاپ۳۵۰ دلار
۷ویزای مولتی۳۵۰ دلار

مراحل اخذ ویزای کانادا

اگرچه بهتر است متقاضیان دریافت ویزای کشور کانادا با مشاوران کار بلد در این حوزه مشورت کنند، اما اجرای مراحل زیر می‌تواند متقاضیان را تا حدودی به اهدافشان نزدیک کند. فرد برای انجام مراحل زیر بهتر است اسکنر داشته باشد.

مرحله ۱: آماده‌سازی مدارک

برای سهولت درروند اخذ ویزای پیشنهاد می‌شود قبل از هر اقدامی متناسب باهدف خود اقدام به جمع‌آوری مدارک و اسناد لازم شود. ارائه مدرک معتبر زبان، رزومه قوی، گواهی اشتغال، پروانه کسب، عدم سابقه کیفری و غیره تنها بخشی از مهم‌ترین اسناد و مدارکی هستند که باید قبل از قرارگرفته در مسیر دریافت ویزا آن‌ها را جمع‌آوری کردد. گردآوری تمامی مدارک بیانگر این است که متقاضی می‌تواند واجد شرایط اخذ ویزای کانادا باشد.

مرحله ۲: درخواست آنلاین از طریق اداره سایت مهاجرت کانادا

متقاضی پس از جمع‌آوری مدرک در صورت تبحر کافی، می‌تواند خود اقدام به درخواست آنلاین کند؛ اما افرادی که می‌خواهند این مراحل پر چالش را آسان‌تر طی کنند، بهتر است پس از جمع‌آوری مدارک با یک وکیل یا مشاور مجرب در حوزه مهاجرت به کشور کانادا مشورت کنند. انجام درخواست آنلاین به کمک یک وکیل حرفه‌ای به‌مراتب آسان‌تر و کم ریسک تر از درخواستی است که خود شخص بدون کمترین آشنایی با شرایط کشور کانادا باهدف مهاجرت می‌دهد.

اگرچه درخواست آنلاین برای ایرانیان به جهت قطع خدمات کنسولی دولت کانادا در ایران گزینه مناسبی است؛ اما اگر به هر دلیلی قصد دارید به‌صورت حضوری اقدام به درخواست ویزا کنید، باید در اولین فرصت به آنکارا پایتخت کشور ترکیه یا پایتخت عراق، پایتخت ترکمنستان، پایتخت افغانستان، گرجستان، امارات و… که دفاتر وک کانادا در آن قرار دارد، مراجعه کنید. البته فراموش نکنید که برای حضور در دفتر وک باید از قبل به‌صورت آنلاین، تلفنی و غیره نوبت رزرو کنید.

مرحله ۳: ایجاد یک حساب کاربری

ازآنجایی‌که درخواست آنلاین برای ایرانیان به‌مراتب فرآیندی آسان‌تر از مراجعه حضوری است؛ متقاضیان پس از درخواست آنلاین در سایت مهاجرتی کانادا صاحب یک پروفایل یا به بیان ساده‌تر صاحب یک حساب کاربری شخصی خواهند شد. متقاضی با ایجاد حساب کاربری و ارائه ایمیل، می‌تواند برای آپلود یا بارگذاری اسناد و مدارک خود آماده شود. فرانسوی و آلمانی شدن زبان سایت در هنگام ایجاد حساب کاربری ازجمله مزایایی است که می‌توانید در صورت تمایل از آن استفاده کنید تا از این طریق آسان‌تر این فرآیند را طی کنید.

مرحله ۴: آپلود یا بارگذاری اسناد

حساب کاربری باید نام کاربری و پسورد مشخص داشته باشد، همچنین به جهت امنیت بیشتر حساب فرد متقاضی، ممکن است سایت ۴ سؤال دیگر هم از وی بپرسد که باید پاسخ آن‌ها را یادداشت کند، چراکه با هر بار ورود به‌حساب کاربری ممکن است یکی از سؤال‌ها از متقاضی پرسیده شود. وقتی کاربر از ایجاد و امنیت حساب کاربری خود مطمئن شد، حال زمان آن است که نسبت به آپلود مدارک خود اقدام کند. علاقه‌مندان به اخذ ویزای کانادا فراموش نکنند که پیش از آپلود مدارک و اسناد باید فرم اطلاعات شخصی نظیر سن، نام و خانوادگی و آدرس ایمیل را پر کرده و سپس تمامی مدارک خود را طبق فرمت معین بارگذاری کنند.

مرحله ۵: پرداخت هزینه تعیین‌شده

متقاضی پس از بارگذاری اسناد و مدارک خود باید هزینه ویزا درخواستی خود را پرداخت کند. البته برای پرداخت این هزینه حتماً باید از کارت‌های اعتباری مختص ویزا استفاده کند. همان‌طور که پیش‌تر گفته شد این هزینه وابسته به نوع ویزای منتخب متقاضی متفاوت است. ضمن اینکه هزینه ویزا هرساله کمی افزایش قیمت خواهد داشت.

مرحله ۶: اسکن اثرانگشت و عکس

اگر متقاضی برای انگشت‌نگاری به‌صورت حضوری دریکی از دفاتر معرفی‌ شده، اقدام کرد در آنجا به کمک دستگاه اسکنر هر ۱۰ انگشت او اسکن خواهد شد و علت انجام این فرآیند شناخت دقیق هویت شخص است؛ اما اگر شخص علاقه‌مند به مهاجرت به هر دلیلی به این دفاتر دسترسی ندارد، بهتر است به‌صورت مجازی این پروسه را انجام دهد. پس از پرداخت اپلیکیشن مخصوص انگشت‌نگاری و بیومتریک نامه الکترونیکی برای او ارسال خواهد شد که از طریق آن می‌تواند برای انگشت‌نگاری اقدام کند. عکس و انگشت‌نگاری ازجمله مهم‌ترین قسمت گرفتن ویزا از کشور کانادا محسوب می‌شود که می‌توان آن‌ها به‌صورت حضوری یا مجازی انجام داد.

مدت زمان صدور ویزای کانادا

معمولاً مدت‌زمان صدور ویزا، وابسته به فاکتورهای مختلفی نظیر ملیت، واجد شرایط بودن ویزا، نوع ویزای درخواستی و غیره متفاوت است. به‌عنوان‌مثال زمان پردازش ویزای توریستی کانادا حدوداً ۱۵۵ روز است. درحالی‌که ممکن است بازه پردازش و صدور ویزای اسپانسرشیپ ۶۰ روز باشد. ازاین‌رو می‌توان بر طبق آخرین تحقیقات گفت که مدت‌زمان صدور ویزای کشور کانادا معمولاً بین ۱۰۰ روز الی ۶۴ ماه متغیر است. جدول زیر مدت‌زمان تقریبی صدور ویزا را وابسته به نوع ویزای درخواستی متقاضی به‌طور تقریبی بیان می‌کند.

ردیفنام ویزامدت‌زمان صدور ویزا
۱ویزای تحصیلی کانادا۳ الی ۴ ماه
۲ویزای کاری کانادا۷ ماه
۳ویزای خوداشتغالی کانادا۲۳ ماه
۴ویزای اسپانسرشیپ۱۴ الی ۱۵ ماه
۵ویزای توریستی کانادا۵ ماه یا ۱۵۵ روز
۶سوپر ویزای کانادا۶۳ ماه
۷ویزای مولتی کانادا۲۷ ماه
۸ویزای استارآپ۳۳ ماه
۹ویزای کارآفرینی۱۲ الی ۱۸ ماه
۱۰ویزای کار پس از تحصیل۶ ماه

لازم به ذکر است که مجدداً تکرار کنیم بازه‌های زمانی بیان‌شده کاملاً تقریبی هستند و این بازه وابسته به شرایط بررسی پرونده، نوع ویزا، ارائه مدرک زبان، گواهی سلامت و غیره متفاوت است. دولت کانادا نسبت به انتقال بیماری‌های ویروسی نظیر ایدز، هپاتیت، کرونا و غیره بسیار حساس است. چراکه در زمان شیوع و همه‌گیری ویروس کرونا دولت کانادا تا چندین ماه، بررسی ویزاهای تحصیلی را به تعویق انداخت و این تجربه بیانگر این است که در اداره مهاجرت کانادا معمولاً پروسه بررسی پرونده‌هایی باسابقه بیماری خاص کمی طولانی‌تر و پر چالش تر است؛ پس اگر مدت‌زمان صدور ویزای شما باکمی تأخیر مواجه شد، ضمن صبوری سعی کنید، از طریق روش‌های پیگیری جواب ویزای کانادا، وضعیت خود را بررسی کنید.

پیگیری جواب ویزای کانادا

پیگیری جواب ویزای کشور کانادا به روش‌های مختلفی از قبیل ارسال وب فرم، تماس با اداره مهاجرت کانادا، پیگیری از طریق پورتال ویزا و غیره میسر است. با توجه به مدت‌زمان طولانی پردازش و صدور ویزا پیشنهاد ما به  شما  برای پیگیری جواب ویزا این است که در وهله اول صبور باشید، چراکه پروسه اخذ ویزا کمی زمان‌بر است. پس برای آشنایی هر چه بیشتر با روش‌های پیگیری جواب ویزای کانادا این بخش را با دقت مطالعه کنید.

ارسال فرم وب

ارسال فرم وب آسان‌ترین و قطعی‌ترین روش پیگیری ویزای کشور کاناداست، اگر از بازه زمانی پردازش ویزا مدنظر متقاضی مدت زیادی گذشته است. او می‌تواند وضعیت خود را از طریق درخواست  فرم وب  بررسی کند. همچنین با ارسال فرم وب، افراد متقاضی ویزا می‌توانند سؤالات خود را بپرسند یا اگر تغییراتی در شرایط شخص اعم از تغییر آدرس، تغییر شماره تلفن، افزایش نفرات و غیره رخ ‌داده است، می‌تواند از طریق فرم وب اقدام کند.  به‌عنوان آخرین نکته در این بخش باید بگوییم که در هنگام ارسال پیام بهتر است پیام شخص به زبان انگلیسی یا فرانسوی باشد و میزان آن بیشتر ۱۵۰۰ کاراکتر نباشد.

همچنین در صورت بروز تغییرات نشانی، حتماً آدرس جدید محل زندگی خود را به همراه (نام خیابان، شماره خیابان، شهر، استان، کد پستی و کشور) ارسال شود و در صورت تغییر آدرس ایمیل، نشانی ایمیل قبلی ضمیمه نشانی ایمیل جدید شود. در اغلب مواقع  اگر درخواست متقاضی منصفانه و منطقی باشد، پس از ۴ الی ۵ روز کاری پاسخ سؤالش را دریافت خواهد کرد.

پیگیری از طریق پورتال ویزا

افراد علاقه‌مند به پیگیری وضعیت ویزا برای بررسی وضعیت ویزای خود، می‌توانند از طریق پورتال ویزا از سایت Canadam.Ca اقدام کنند. با ورود به این صفحه و کلیک بر قسمت خدمات مهاجرت شهروندی و ورود به پورتال خود می‌توانند به کمک حسابی که در زمان درخواست ویزا ایجاد کرده‌اند، وضعیت ویزای منتخب خود را بررسی کنند. همچنین در این روش می‌توانند در صورت تغییر در شرایط و وضعیت خود نظیر تغییر آدرس، شرایط زندگی و غیره اسناد خود را ویرایش یا اصلاح کنند. پیگیری پورتال ویزا معمولاً برای افرادی که به‌صورت آنلاین درخواست ویزای کانادا داده‌اند آسان‌تر و بهتر است.

پیگیری از طریق پورتال ویزا
پیگیری ویزا

سامانه پیامک کوتاه

متقاضیان درخواست ویزا می‌توانند از طریق سرویس پیام کوتاه VFS Global در جهت پیگیری جواب ویزای خود، اقدام کنند. البته این افراد باید بدانند که دسترسی به سرویس پیامک کوتاه، دارای هزینه اضافی است که باید آن را پرداخت کنند. سامانه پیامک کوتاه معمولاً یک روش بسیار معمول برای افرادی است که در خارج ایران زندگی می‌کنند و قصد دارند به‌زودی مقیم کشور کانادا شوند. در این روش اغلب افراد می‌توانند از وضعیت خود در کمترین بازه زمانی آگاه شوند.

تماس با اداره مهاجرت کانادا

از دیگر راه‌های ارتباط با اداره مهاجرت کانادا، تماس با این مرکز اداری است. این روش مناسب افرادی است که به زبان فرانسوی یا انگلیسی کاملاً مسلط هستند و می‌خواهند کاملاً از وضعیت ویزای خود مطلع شوند. برای تماس با اداره مهاجرت کانادا، متقاضیان می‌توانند از طریق تماس با شماره تلفن‌های زیر از وضعیت و شرایط  ویزای منتخب خودآگاه شوند.

ردیفشماره تلفن
۱۲۲۷۸۰۰۹۶۴۰۴+
۲۲۲۷۸۰۰۹۶۴۰۳+
۳۲۲۷۸۰۰۹۶۴۰۲+

هنگامی‌که اداره ویزا کانادا درخواست شخص را ارزیابی کرد، تصمیم می‌گیرد و یک فویل روادید به پاسپورت متقاضی الصاق می‌کند یا نامه‌ای برای او صادر می‌کند که در آن توضیح می‌دهد، چرا نمی‌تواند به او ویزا اعطا کند. پس از ارسال نامه، پاسپورت شخص را به مرکز درخواست ویزای کانادا برمی‌گرداند و مرکز درخواست، علت این موضوع را از طریق تماس تلفنی، ایمیل، فرم وب و غیره به متقاضی اطلاع خواهد داد. هنگامی‌که پاسپورت شخص متقاضی آماده استرداد باشد، سیستم ردیابی، صفحه درخواست آنلاین شخص را به‌روز می‌کند و نشانی محل دریافت پاسپورت را در اختیار فرد قرار می‌دهد. شخص پس از دریافت این موضوع  باید به یکی از مراکز درخواست ویزای کانادا مراجعه کند.

مدت اعتبار ویزای کانادا

مدت اعتبار ویزای کشور کانادا وابسته به نوع دریافت ویزای درخواستی، متفاوت است. به‌طور میانگین مدت اعتبار ویزا بین ۶ ماه تا ۱۰ سال متغیر است. به‌عنوان‌ مثال مدت اعتبار ویزای توریستی ۶ ماه، مدت‌زمان مولتی ویزا ۵ سال و مدت‌زمان سوپر ویزا حدوداً ۱۰ سال است. در جدول زیر  مدت‌زمان اعتبار هر نوع ویزای صادر شده از طرف اداره مهاجرت کانادا به‌طور تقریبی بررسی شده است.

ردیفنام ویزامدت‌زمان اعتبار ویزا
۱ویزای تحصیلی کانادا۳ الی ۴ ماهه در صورت ارتقا و تحصیل مقطع تحصیلی  این مدت‌زمان افزایش می‌یابد. به‌عنوان‌ مثال برای تحصیل در مقطع ارشد، ۲ سال و ۹۰ روز
۲ویزای کاری کانادا۱ الی ۴ ساله
۳ویزای خوداشتغالی کانادا۴ ساله
۴ویزای اسپانسرشیپ۱۰ ساله
۵ویزای توریستی کانادا۶ ماهه
۶سوپر ویزای کانادا۱۰ ساله اما برای متقاضیان ایرانی ۵ ساله
۷ویزای مولتی کانادا۱۰ ساله اما برای متقاضیان ایرانی ۵ ساله
۸ویزای استارآپ۴ الی ۵ ساله
۹ویزای کارآفرینی۳ ساله
۱۰ویزای کار پس از تحصیل۳ ساله

وقت سفارت کانادا

با توجه به اینکه دولت کانادا خدمات کنسولی خود را در کشور ایران متوقف کرده است، افراد علاقه‌مند به مهاجرت برای دریافت وقت سفارت کانادا، می‌توانند به‌صورت آنلاین و حضوری برای رزرو اقدام کنند. در اغلب مواقع دریافت وقت سفارت به‌صورت آنلاین برای ایرانیان آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر است چراکه تنها کافیست به کمک بستر اینترنت بدون پرداخت هزینه بالا درخواست خود را برای رزرو وقت ثبت کنند. در ادامه روش‌های گرفتن وقت سفارت کانادا به صورت به اساسی‌تر بررسی شده است.

وقت سفارت آنلاین

متقاضیان برای دریافت وقت سفارت آنلاین ابتدا باید فرم آنلاین و مدارک خود را در سایت اداره مهاجرت کانادا طبق مراحلی که در این همین صفحه مطالعه کردید، آپلود کنند. پس از اتمام این مراحل، شخص یک کد رهگیری دریافت خواهد کرد و پس از ۴ الی ۷ روز کاری یک نامه از طرف سفارت برای شخص متقاضی سفر به کانادا یا وکیل او ارسال می‌شود. با دریافت نامه متقاضی ۳۰ روز فرصت دارد تا به‌منظور انجام فرآیند انگشت‌نگاری یا بیومتریک به یکی از دفاتر وک در خارج از کشور ایران مراجعه کند.
با مراجعه شخص به یکی از دفاتر وک خاورمیانه نظیر دفتر وک آنکارا، ایروان، ابوظبی، کابل و غیره و انجام انگشت‌نگاری، ویزای او ثبت خواهد شد. انگشت‌نگاری ازجمله مهم‌ترین بخش‌های دریافت ویزاست که بدون انجام آن امکان اخذ ویزای کشور کانادا میسر نیست. پس از انجام و اتمام فرآیند انگشت‌نگاری و به جریان افتادن پرونده ویزا اکنون می‌توان منتظر خبرهای خوب بود.

ازآنجایی‌که اغلب ایرانیان به‌ دلایل مختلف مجبورند از روش آنلاین اقدام به دریافت وقت سفارت و انجام فرآیند بیومتریک کنند، بهتر است به جهت کاهش هزینه‌ها از طریق تورهای مخصوص بیومتریک به شهر آنکارا، ایروان، ابوظبی و غیره مراجعه کنند. این تورها در بازه مشخص و با هزینه مقرون‌به‌صرفه‌تر به متقاضیان ایرانی کمک می‌کنند تا در زمان مقرر در دفتر وک حاضر شوند.

وقت سفارت حضوری

افرادی که قصد دارند به‌صورت حضوری وقت سفارت دریافت کنند، به خاطر داشته باشند که حتماً باید از قبل زمان مشخصی را رزرو کنند. پس از تعیین زمان، شخص باید در موعد مقرر بدون تأخیر در سفارت حاضر شوند. همراه داشتن مدارک، اسناد انگشت‌نگاری، مدارک مالی، اهداف شغلی، انگیزه سفر و غیره ازجمله مدارک و اسنادی است که شخص باید  در جلسه حضوری سفارت آن‌ها را همراه خود باشد. حفظ خونسردی، پوشش مناسب و رسمی، تسلط به زبان انگلیسی ازجمله مهم‌ترین مواردی است که باید در هنگام شروع جلسه به آن‌ها دقت شود.

ریجکت شدن ویزای کانادا

گرچه رد شدن، ریجکت شدن یا ریفیوز ویزا می‌تواند احساس ناخوشایندی را در افراد ایجاد کند؛ اما همواره پایان راه نیست. نقص پرونده، ظرفیت کم، زمان محدود تنها تعداد محدودی از عواملی است که می‌تواند در ریجکت شدن پرونده مؤثر باشد. پیشنهاد می‌شود ایرانیان متقاضی ویزا برای حضور در کانادا جنت پیشگیری از فرآیند ریجکت شدن ویزای خود در نزد آفیسر با رعایت حفظ خونسردی در خصوص رزومه، مهارت‌های خود، علت سفر، انگیزه سفر، وسع مالی و غیره صحبت کنند.
حفظ خونسردی و تسلط بر بیان انگیزه و هدف از سفر، سبب می‌شود تا حد قابل ‌توجهی اعتماد آفیسر یا همان افسر ویزا را به خود جلب کنید؛ اما برای قطعی شدن پاسخ نهایی ویزا و آگاهی از ریجکت شدن یا نشدن ویزا، بهتر است تا موعد مقرر صبور باشید. ریجکت شدن ویزای کانادا دلیلی بر عدم موفقیت یا قبول نشدن شما نیست. در اغلب مواقع ریجکت شدن به علت محدودیت‌های دولت کانادا معمولاً امری رایج است. پس امید خود را از دست ندهید و مجدداً با رزومه‌ای قوی‌تر برای ویزا اقدام کنید.

ریجکت شدن ویزای کانادا
ریجکت ویزای کانادا

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا

به‌طورکلی علت ریجکت شدن ویزای کانادا وابسته به ملیت و نوع ویزای درخواستی متفاوت است. معمولاً آنچه باعث ریجکت شدن ویزای اغلب ایرانیان می‌شود، شامل موارد زیر است.

نداشتن برنامه شغلی درست

به‌طورکلی اگر افسر ویزا متقاعد نشود که هدف شخص از ورود به کانادا چیست و آیا بیان این اهداف واقعیت دارند یا خیر، ممکن است درخواست متقاضی را رد کند. پس بهتر است متقاضی افسر ویزا را کاملاً از انگیزه سفر، هدف سفر، چگونگی سفر و غیره آگاه کند تا افسر به این موضوع واقف شود که شخص درخواست‌کننده ویزا یک شهروند یا دانشجوی واقعی است که قصد دارد در کانادا زندگی و کار کند.

شرایط مالی نامناسب

در اغلب مواقع درصورتی‌که متقاضی پول کافی برای امرارمعاش در کشور کانادا نداشته باشد، درخواستش رد می‌شود.علاقه‌مندان مهاجرت به کشور کانادا باید پول کافی یا یک پشتوانه مالی برای ساپورت هزینه‌های خود داشته باشند و این موضوع را با ارائه رسید اثبات کنند.

نقص پرونده

دانشجویان و افرادی که تمایل دارند در کانادا به زندگی و کار در کانادا بپردازند،  باید مدارک لازم برای خروج از کشور را داشته باشند. مدارک معیوب و ناکافی ازجمله مهم‌ترین دلایل رد ویزا است. از آنجایی که احتمال رد شدن ویزا با دلیل نقص پرونده امری بسیار شایع است توصیه می‌کنیم حتماً قبل از هر اقدامی اسناد و مدارک توسط مشاور و افراد حرفه‌ای  بازبینی شوند.

ضعیف بودن هزینه مالی شخص دعوت‌کننده

در برخی مواقع حقوق ماهانه شخص دعوت‌کننده به‌گونه‌ای است که نمی‌تواند از پس هزینه‌های شخص دعوت‌کننده بربیاید. ازآنجایی‌که شرایط بیمه، گردش حساب مالی، مدارک شخص دعوت‌کننده توسط افسر بازبینی خواهد شد، ضعف مالی شخص دعوت‌کننده می‌تواند دلیلی بر ریجکت شدن ویزای متقاضی باشد.

عدم  پذیرش به دلایل پزشکی یا کیفری

متأسفانه درصورتی‌که شخص بیماری خاصی داشته باشد، نمی‌تواند وارد خاک کانادا شود. ازاین‌رو شخص باید در پی معاینات پزشکی سلامت روحی و جسمی او اثبات شود. همچنین افرادی که مرتکب جرم شده‌اند، توسط افسر ویزا رد خواهند شد؛ مشروط بر اینکه در سنین قبل از ۱۸ سالگی، جرمی مرتکب شده باشند که در چنین مواقعی امیدواری وجود دارد.

عدم برنامه و هدف مشخص برای سفر به کانادا

ارائه برنامه سفری ناقص و عدم بیان شخص از علت سفر خود به کانادا و دروغ گفتن در خصوص برنامه خود، از دیگر دلایل رایج رد شدن درخواست ویزا توسط افسر است.

سوءسابقه در سفرهای قبلی

در هنگام درخواست ویزا، افسر با دقت سفرهای بین‌المللی گذشته شخص را بررسی خواهد کرد. زمان ورود و خروج فرد را در یک سفر بین‌المللی بررسی خواهد کرد، درصورتی‌که فرد به‌صورت غیرقانونی در کشوری مانده باشد یا در آن کشور سابقه کیفری داشته باشد، برای درخواست ویزای کانادا رد خواهد شد.

نداشتن تسلط کافی به زبان انگلیسی

نمره ضعیف مدرک زبان یا نداشتن تسلط به زبان انگلیسی ازجمله موارد بسیار شایع در بین متقاضیان ویزای تحصیلی است.

شفافیت در مورد بازگشت به کشور اصلی
متقاضیان در هنگام بیان هدف خود از ورود به خاک کانادا، برنامه خود را برای برگشت اعلام کنند. آن‌ها باید هدف و برنامه خود را پس از پایان اعتبار ویزای خود به‌طور شفاف توضیح دهند. پاسخ ندادن درست و منطقی به این موضوع یکی دیگر از دلایل رد شدن درخواست ویزا محسوب می‌شود.

اعتراض به رد ویزای کانادا

پس از ریجکت شدن ویزا، متقاضی دو راه دارد، راه اول این است که می‌تواند بدون تغییر مدارک خود تقاضای بررسی مجدد مدارک دهد. راه‌حل دوم این است که از طریق دادگاه کانادا اقدام کند.

درخواست مجدد بازبینی پرونده

هنگامی‌که مجوز یا ویزای منتخب شخص به هر دلیلی رد می‌شود؛ او حق دارد یادداشت‌های افسر ویزا را بررسی کند یا علت این موضوع را جویا شود. یادداشت‌های افسر که معمولاً به‌عنوان یادداشت‌های سیستم مدیریت پرونده جهانی    (GCMS)  شناخته می‌شوند، به شخص، بینش بیشتری در مورد دلیل تأیید نشدن درخواست او می‌دهد. اگرچه، ساکنان ایرانی نمی‌توانند مستقیماً یادداشت‌های GCMS را درخواست و مطالعه کنند؛ اما می‌توانند از یک مشاور، نماینده، وکیل یا یک شهروند مقیم کانادا درخواست کنند تا یادداشت‌های افسر را مطالعه کند. پروسه درخواست و مطالعه  یادداشت‌های GCMS فرآیندی نسبتاً زمان‌بر است که گاهی ممکن است تا ۶۰ روز به طول بیانجامد.

پس از دریافت، بازبینی و بررسی یادداشت‌ها، شخص باید برای خود، دلایل و مجوزهای قانونی داشته باشد. پس از بازبینی، ممکن است افسر به شخص درخواست مجدد برای مجوز ویزا دهد. این درخواست معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که شخص از تمکن مالی بالایی برخوردار نیست یا پرونده او دچار کم و کاستی است. اگر شخص بتواند پس از بازبینی اشتباهان و نقص‌های پرونده خود را رفع کند، می‌تواند نسبت به اخذ ویزا امیدوار باشد.

درخواست بررسی قضایی تصمیم

اگر متقاضی گمان می‌کند که رد درخواست او توسط افسر ویزا ناعادلانه و غیرمنطقی است، می‌تواند از طریق دادگاه فدرال درخواست تصمیم‌گیری مجدد دهد. فراموش نکنید که لازمه انجام این فرآیند، وجود یک وکیل مهاجرتی حرفه‌ای است که کاملاً نسبت به این موضوعات آگاه باشد. البته بررسی قضایی یک‌راه حل و رویکرد با شانس کم است، چراکه دادگاه فدرال تمام پرونده‌ها را بررسی نمی‌کند. در واقع نمی‌توان به این روش و پیگیری درخواست از طریق سیستم قضایی چندان امیدوار بود.
ریجکت شدن ویزای کانادا معمولاً امری طبیعی است و ما پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت ویزا در جهت تقویت رزومه خود تلاش کنید و بار دیگر با یک رزومه قوی برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنید.  فراموش نکنید رزومه قوی به همراه مدرک معتبر زبان و پشتوانه مالی لازمه  اخذ ویزای کانادا هستند.

مشاوره جهت دریافت ویزای کانادا با موسسه ویزموندو

پروسه گرفتن ویزا کانادا می‌تواند فرآیندی نسبتاً دشوار و پر از ابهام باشد. گاه یک اشتباه کوچک علاوه بر ضرر مالی و ریکجت ویزا، می‌تواند سبب شود که زمان را از دست بدهید. ازاین‌رو بهتر است قبل از هر اقدامی یا گام برداشتن در تاریکی مطلق به یک موسسه معتبر مشاوره مهاجرت اعتماد کنید. موسسه ویزموندو ازجمله موسسه‌های معروف و به نام ایرانی محسوب می‌شود که می‌توانید با خیال آسوده برای اقدام ویزای کانادا به او اعتماد کنید. موسسه ویزموندو از ابتدای تصمیم تا لحظه اخذ ویزا همراه شما است.
فراموش نکنید که اخذ ویزای کانادا شاید فرآیندی طولانی و نسبتاً پر چالش باشد، اما اجازه ورود به این کشور برای رسیدن به اهداف موفقیت‌آمیز، می‌تواند دلیلی باشد تا این مسیر پرپیچ‌وخم، آسان به نظر برسد.

باعث افتخار است که ما را انتخاب کردید! به زودی با شما تماس می گیریم.

"*" قسمتهای مورد نیاز را نشان می دهد

6 گفتگو با مشتریان عزیز ویزموندو

 1. سلام. من متاهل هستم و پرستارم. دو فرزند ۱۲ و ۱۴ ساله دارم و همسرم مهندس برق هست میخواستم بدونم برای ما امکان مهاجرت خانوادگی از طریق ویزا استارتاپ وجود دارد؟

  1. وقت بخیر سرکار خانم مهدوی،
   بلی، شما می‌توانید از طریق استارتاپ اقدام کنید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۶۰۰۸۸۶
   یا وقت مشاوره رایگان رزرو کنید https://vismondo.org/free-consultation/

 2. سلام. من ویزای کاری کانادا میخوام بگیرم. میشه راهنمایی کنین که بعد از مدت موقت ویزای کاری میتونم برای اقامت دائم کانادا اقدام کنم یا نه؟

  1. وقت بخیر سرکار خانم بیاتی،
   با توجه به شرایط سنی، نوع جاب و اینکه LMIA دارد یا خیر، تحصیلات و سطح زبان، از زمان کامل شدن مدارک می‌توانید اقدام کنید نیازی نیست صبر کنید تا ویزای موقت تمام شود.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید ۰۲۱۸۸۶۰۰۸۸۶
   یا وقت مشاوره رایگان رزرو کنید https://vismondo.org/free-consultation/

 3. ویزای تحصیلی رو میشه تبدیل به اقامت دائم و شهروندی کرد؟ نداشتن تمکن مالی میتونه باعث بشه ریجکت بشیم یا استثنا وجود داره؟

  1. وقت بخیر جناب زنگنه،
   داشتن تمکن مالی از ضروریات تمام پرونده های مهاجرتی است ، در صورت عدم ارائه، پرونده شما ریجکت می‌شود
   اما اگر شما نامه بورسیه یا فول فاند داشته باشید میتوانید ارائه کنید.

پاسخ به سوالات و نظرات شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *